19 Mayıs Amasya, Boraboy Gölü, Tokat, Ballıca Mağarası Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

19 Mayıs Amasya, Boraboy Gölü, Tokat, Ballıca Mağarası Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
1-07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-07.43 AŞTİ karşısı
5-07.46 Akköprü Ankamall karşısı
6-08.00 Fatih (Keçiören) Köprüsü
7-08.02 Samsun Yolu Aydınlıkevler Kavşağı T.Telekom önü
8-08.10 Mamak Köprüsü üstü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.
AŞTİ karşısındaki duraktan binenler dönüşte, AŞTİ'de durmanın yasak olması nedeniyle EMEK METRO durağında indirilecektir.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
THE APPLE PALACE (****)
Programı Yazdır
2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinde 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 25 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Amasya, Amasya Müzesi, Kral Mezarları, Harşena Kalesi, Kızlar Sarayı, Hazeranlar Konağı, Ferhat'ın Şirin için açtığı su kanalı, II.Bayezid Külliyesi, Gök Medrese, Burmalı Minare Cami, Ballıca Mağarası, Tokat, Boraboy Gölü, Hattuşaş, Yazılıkaya
1.GÜN: AMASYA, KAPI AĞA MEDRESESİ, YALI BOYU EVLERİ, KRAL MEZARLARI, KIZLAR SARAYI, HAZERANLAR KONAĞI, II.BEYAZİT KÜLLİYESİ, GÖK MEDRESE
Sabah saat 07.30’da TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Öğleden sonra Amasya'ya varış. Yeşilırmak kenarında Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya tarihi boyunca krallıklara başkentlik yapmış, sanatkarlar, şairler yetiştirmiş, şehzadelerin eğitim gördüğü bir kent olmuştur.Kurtuluş Savaşı'nın başlangıç temelleri de Amasya'da atılmıştır. Amasya, tarihi ve kültürel zenginlikleri yanı sıra, özellikle Yeşilırmak kıyısına yapılmış Yalıboyu evleri ile dikkat çekmektedir. Amasya'da: Yalı boyu evleri, saat kulesi, Kapı Ağa Medresesi, Kral Mezarları, Kızlar Sarayı, Hazeranlar Konağı, II.Beyazid Külliyesi ve Gök Medrese, Burmalı Minare Camii, Bimarhane ve Ferhat'ın Şirin için açtığı su kanalının görülmesinden sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Amasya’daki otelimizde.
2.GÜN: TOKAT, BALLICA MAĞARASI, LATİFOĞLU KONAĞI, VOYVODA HAN, SULU HAN
Kahvaltı sonrası Tokat'a hareket. İlk durağımız Ballıca Mağarası. Bu mağaranın yaşı yaklaşık 3.4 milyon yıl olarak tespit edilmiştir. Buradaki oluşumları izlemek doğal bir müzeyi gezmek gibidir. Mağara şimdiye değin tespit edilen tüm oluşumlara sahiptir. Mağarada bulunan "soğan sarkıtları" uluslararası önem taşımaktadır ve sadece burada bulunmaktadır. Ballıca Mağarasının ziyarete açılan bölümlerinde dolaşmak, her adımda hayrete düşüren, heyecan veren gizemli bir yolculuğa çıkmak gibidir.
Ballıca Mağarası'nın gezilmesinden sonra Tokat'ta; Latifoğlu Konağı, Mustafa Kemal Atatürk Konağı, Gök Medrese Müzesi, eski evler, saat kulesi, Voyvoda Han, Ali Paşa Camii, Sulu Han, Deve Han'ın gezilmesinden sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Amasya’daki otelimizde.
3.GÜN: BORABOY GÖLÜ, HATTUŞAŞ, YAZILIKAYA
Kahvaltı sonrası  Boraboy Gölü'ne hareket. İsteyenlerle göl çevresinde yürüyüş. Daha sonra Amasya'ya geri dönüş. Yemekten sonra  UNESCO Dünya Miras Listesine 1986 yılında alınan Çorum, Boğazköy'deki Hattuşaş'a gidiyoruz. Hitit İmparatorluğu'nun başkenti olarak Anadolu'da yüzyıllar boyu çok önemli bir merkez olan Hattuşaş Hattiler tarafından “Hattuş” olarak adlandırılmıştır. Burada İlk yerleşim Kalkolitik çağda başlamıştır. 
Bu yerleşimi gezdikten sonra Yazılıkaya'ya gidiyoruz. 
Yüksek kayalıklar arasına gizlenmiş olan bu mekan bir açık hava mabedidir. Hitit dini törenlerine ait metinlerde, yeni yıl ve ilkbahar törenlerinde bir araya gelen tüm tanrılar, Fırtına Tanrısının evinde yani burada toplanırlarmış. Bu şenliklerde, şehrin diğer tüm tapınaklarında bulunan tanrı ve tanrıça heykelleri, törensel bir alay ile buraya, yani Yazılıkaya’ya taşınırlarmış. Burada 90’dan fazla: tanrı, tanrıça, hayvan ve hayal ürünü yaratık figürü kayalar üzerine işlenmiştir. Yazılıkaya'yı gezdikten sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 22.00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. 
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 12 TL dir
Tura başlamadan evvel,  İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliğiniz ile başvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETLERİ
Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 70 TL

Ulaşım
OTOBÜS VEYA MİDİBUS İLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle özel ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(2), akşam yemeği(2), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar-kış dönemi için), yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı. Mayo, havlu, terliğiniz almayı unutmayınız.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2018. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.