19 Mayıs Kapadokya, Hacıbektaş, Gülşehir Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

19 Mayıs Kapadokya, Hacıbektaş, Gülşehir Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
1-07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-07.45 Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü
5-07.50 Yüzüncü yıl Köprüsü altı
6-07.55 Keklikpınarı Sapağı
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler, Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
ÜRGÜP Dinler Otel (5*)
Programı Yazdır
YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
470,00 TL -
Tek Kişilik Oda
580,00 TL -
Odada 3. Kişi
450,00 TL -
Çocuk (7-12)
350,00 TL -
Bebek (0-6)
140,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinde 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 25 TL indirim veya peşin fiyatına 4 Taksit
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Ürgüp, Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve,Çavuşin, Uçhisar, Kızılçukur Vadisi, Sinasos, Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi, Narlı Göl, Avanos, Hacıbektaş, Gülşehir.

1.GÜN: IHLARA VADİSİ, DERİNKUYU VEYA KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ, MUSTAFA PAŞA (SİNASOS), ÜRGÜP
Sabah saat 07.30 ’da TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket.  Ihlara Vadisi'nin gezilmesi. Ihlara Vadisi; Hasandağı’ndan çıkan bazalt ve andezit yoğunluklu lavların soğumasıyla ortaya çıkan çatlaklar ve çökmeler vadiyi oluşturmuştur. Bu çatlaklardan yol bulan vadi bugünkü halini almasını sağlayan Melendiz çayına ilk çağlardan Kapadokya ırmağı anlamına gelen ‘Potamus Kapadukus” denilmekteydi. 14 km uzunluğundaki vadi Ihlara’dan başlar. Selime’de son bulur. Vadinin yüksekliği yer yer 100-150 m.dir. Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliseler bulunmaktadır. Öğle yemek molası Belisırma'daki restoranlarda serbest zaman olarak verilecektir. (Restoran'da yemek almak istemeyenler kumanya getirebilirler)
Yüz metre derindeki vadiye merdivenle inip çıkmanın da biraz yorucu olacağını hatırlatalım. Daha sonra Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehri, Mustafa Paşa'nın (Sinasos) gezilmesi. Bugün Mustafapaşa adını almış olan Sinasos, 1920'li yıllara kadar halkının çoğunluğu Rumlardan oluşan, üç bin nüfuslu bir Kapadokya kasabasıydı. Ürgüp'ün beş kilometre kadar güneyindeki bu kasaba, kendine özgü mimarisi, eğitimli ve yetenekli insanlarıyla "Doğu'nun incisi" olarak anılırdı. 1924 yılında uygulanan Türk-Yunan nüfus mübadelesiyle vatanlarını terk etmek zorunda kalan Rumlar, kasabalarından ayrılmadan önce, Mübadeleye tabi tutulan başka hiçbir yerde örneği görülmeyen bir şey yaptılar: İki fotoğrafçı tutarak kasabalarının fotoğraflarını çektirdiler ve bunları bir albümde bir araya getirerek ölümsüzleştirdiler. Konaklar, kiliseler, okullar, köprü ve çeşmelerin yer aldığı bu albüm, gündelik hayattan görüntüleri, eğlenceleri, yerel kıyafetleri ve Sinasos toplumunun çeşitli simalarını da yansıtıyordu. Sinassos gezisi sonrası Keşlik Manastırı'nı ziyaret ederek gezimizi tamamlıyor ve  Ürgüp' deki otelimiz hareket. Akşam yemeği ve konaklama Ürgüp'teki otelimizde.
2.GÜN:GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ, ÇAVUŞİN, UÇHİSAR, ZELVE, KIZILÇUKUR
Kahvaltı sonrası Ürgüp, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS listesinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi'ni geziyoruz. Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya'nın şirin beldesi Göreme'nin tarihi anlamda en önemli yeri Göreme Açıkhava Müzesi'dir. Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşmaktadır. Bu bölge Hıristiyanlık tarihinde önemli bir kişi olan Kayseri Piskoposu Aziz Basil tarafından 4. yüzyılda bir dini eğitim ve düşünce merkezi olarak kurdurulmuş. Hıristiyanlık düşüncesine bir çok yenilik getiren Aziz Basil'in fikirleri ilk olarak burada öğretilmeye başlanmış. Bölgedeki manastır hayatı 1000 yıl kadar sürmüştür. 
Daha sonra  Çavuşin, Uçhisar Kalesi, Zelve Vadisi'ni geziyoruz. Kızılçukur Vadisi'nde gün batımının izlenmesi sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ürgüp'teki otelimizde. 
3.GÜN:AVANOS, GÜLŞEHİR, HACIBEKAŞ, ANKARA
Kahvaltı sonrası Kızılırmak'ın iki yakasında kurulmuş olan Avanos 'a gidiyoruz. İlçeye Kızılırmak hayat veriyor. Burası seramik atölyelerinin bulunduğu, toprağın şekillendirilip pişirilerek kaba dönüştüğü yerdir.  Avanos'un eski sokaklarını gezdikten sonra Güray Müze'ye gidiyoruz.  Antik eserler, modern eserler bölümlerini gezip çanak-çömlek, çini imalathanesini görüp dilediğimiz satın alıyoruz.  Dileyen dostlarımız çanak - çömlek yapımını deneyebilirlerç (Güray Müze veya başka bir atölye)  Daha sonra  öğle yemeği molası. Yemekten sonra Gülşehir'e hareket. Gülşehir'de St. Jean ( Karşı Kilise)'yi gezip Hacıbektaş' a gidiyoruz. Hacıbektaş Veli Müzesi'nde Aşevi, Pirevi, Çilehane, Kırklar Meydanı, Hacıbektaş Veli Türbesi ve Balım Sultan Türbesi'nin gezilmesinden sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 21.00 sularında Ankara'ya varış.
 
NOT:Göreme Açık Hava Müzesi içinde bulunan Karanlık Kilise gezi programında yer almamaktadır. Ancak gezmek isteyenlere yeterli zaman ayrılacaktır. Karanlık Kilise girişi için "MÜZEKART" geçerli değildir. Giriş ücreti olan 8 TL katılımcılar tarafından ödenecektir.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Hava ve yol koşulları nedeniyle rehber tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
TEMPO TUR'UN YURT İÇİ TURLARINDA EKSTRA TUR BEDELİ ADI ALTINDA HİÇBİR ÜCRET TOPLANMAZ.
 
Müzekart uygulaması, müze ve ören yerlerinden ücretsiz yararlanma
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli müzekart 20 TL, tam müzekart 40 TL ücret karşılığında alınabilir. 
T.C. vatandaşı olan öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları, 17 yaş altı ve 65 yaş üzeri misafirler müze ve ören yerlerine kimliklerini ibraz etmeleri durumunda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz giriş yapmaktadırlar.
Müzekart sahibi olun 40 TL ye müzelerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanın.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 90 TL dir.

Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge için tıklayınız

Ulaşım
OTOBÜS VEYA MİDİBÜS İLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle özel ulaşım, otelde konaklama (2), kahvaltı(2), akşam yemeği (2) , SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ,milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, anti bakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film veya yedek hafıza kartı, şarj aleti, mayo, havlu, terlik.
Diğer Bilgiler
ÖĞLE YEMEKLERİ: Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmeti alabilirler.
Kapalı havuz, sauna, hamam girişi toplam 25.00 TL dir.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 470,00 TL 0,00 TL 470,00 TL 580,00 TL 0,00 TL 580,00 TL 450,00 TL 0,00 TL 450,00 TL 350,00 TL 0,00 TL 350,00 TL
4 117,50 TL 0,00 TL 470,00 TL 145,00 TL 0,00 TL 580,00 TL 112,50 TL 0,00 TL 450,00 TL 87,50 TL 0,00 TL 350,00 TL
4 123,38 TL 0,00 TL 493,50 TL 152,25 TL 0,00 TL 609,00 TL 118,13 TL 0,00 TL 472,50 TL 91,88 TL 0,00 TL 367,50 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.