19 Mayıs Sinop, Erfelek Şelaleleri, İnceburun Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

19 Mayıs Sinop, Erfelek Şelaleleri, İnceburun Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
1-07.30 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.45 Tempo Tur önü
3-07.55 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-AŞTİ karşısı
5-Akköprü Migros karşısı
6-08.15 Fatih (Keçiören) Köprüsü altı
7-Samsun yolu Aydınlıkevler kavşağı T.Telekom önü
8-08.20 Altınpark ana giriş kapısı önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler, Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
AŞTİ karşısındaki duraktan binenler dönüşte, AŞTİ'de durmanın yasak olması nedeniyle EMEK METRO durağında indirilecektir
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
DİYOJEN OTEL(**)
Programı Yazdır
2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
485,00 TL -
Tek Kişilik Oda
595,00 TL -
Odada 3. Kişi
465,00 TL -
Çocuk (7-12)
360,00 TL -
Bebek (0-6)
150,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinde 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 25 TL indirim veya peşin fiyata 4 taksit
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Kastamonu, Nasrullah Meydanı, Münire Sultan Medresesi, Sinop, Sinop Kalesi, Pervane Medresesi, Eski Ceza Evi, Hamsilos Fiyordu, Akliman, İnceburun Feneri, Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri

SİNOP
Antikçağ'da Paphlagonia olarak adlandırılan bölgenin kuzey ucunda Sinop‘un saptanabilen en eski adı “Sinope” dir. Bu kelimedeki “Sin” kökü ile Asur-Anadolu ilişkisi, Sinope ile de Yunan ırmak tanrısı Asopos‘ un su perisi kızlarından Sinope kastedilmiştir ki bu da ismin kökenini İyonya‘nın bölgedeki kolonizasyonuna bağlamaktadır. Efsaneye göre güzeller güzeli Sinope’nin mutlu bir hayatı vardır. Birgün Tanrılar Tanrısı Zeus kendisine görmüş ve o anda aşık oluvermiştir. Zeus gönlünü kaptırdığı Sinope’yi elde etmek içi her türlü yolu dener ancak başarılı olamaz. En sonunda aşkına karşılık her istediğini yapacağını söyler. Korku içindeki genç kız, heybetli Zeus’a kendisine dokunmamasını kız oğlan kız kalmak istediğini söyler. Tanrılar Tanrısı sözüne sadık kalır ve Sinope’yi alıp en sevdiği yerlerden olan Karadeniz’in cennete benzeyen yemyeşil kıyılarına yani bugünkü Sinop’un olduğu kıyılara bırakır.
1.GÜN:KASTAMONU, NASRULLAH MEYDANI, MÜNİRE SULTAN MEDRESESİ, SİNOP
Sabah saat 07.45 de TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Kastamonu'da Nasrullah Meydanı ve Münire Sultan Medresesi, Kastamonu sokaklarının gezilmesinden sonra öğle yemeği için serbest zaman.  Daha sonra Dranas Dağları'nda zaman zaman mola vererek Sinop'a gidiyoruz. Otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Sinop'taki otelimizde.
2.GÜN: ERFELEK TATLICA TAKIM ŞELALELERİ, AK LİMAN, HAMSİLOS FİYORDU, İNCE BURUN
Kahvaltı sonrası Erfelek’e hareket ediyoruz. Erfelek’te Tatlıca Takım Şelaleleri’nin  yürüyerek geziyoruz. Yürümek istemeyenler ilk şelalenin dibindeki tesiste bir saat kadar ufak gezintiler yaparak bekleyecektir. Görüntü öylesine muhteşem ki sıkılmayacağınızdan eminiz. 
Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri'nin aktığı vadi seki şeklinde birbirine dökülen şelalelerden oluşmaktadır. Bu nedenle şelalelerin yanından ip merdiven ve halatlar yardımıyla tırmanmak gerekmektedir. Şelalelerde yer yer on metrelik dik duvarlardan çıkılmaktadır. Daha sonra orman içi patika takip edilerek aracımızın bulunduğu alana geri dönülmektedir. Zemin kaygan olduğundan güvenli yürümek istiyorsanız: 
Yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, lastik ayakkabı, lastik çizme  almayı unutmayınız. Erfelek'te lastik ayakkabı satın alabilirsiniz. Yürüyüş deneyimi olmayanların  bu yürüyüşe katılmasını önermiyoruz.
Dönüşte Erfelek'te Sebahattin Usta'nın yerinde yöresel yemeklerden oluşan yemekleri tatma şansımız olacak. Daha sonra Akliman ve Türkiye'nin tek fiyordu olan Hamsilos Fiyordu'nun gezilmesi ve kısa yürüyüşler sonrası, Türkiye’nin en kuzey ucunda yer alan İnceburun Feneri'ne gidiyoruz. İnceburun Feneri'nin bulunduğu bölgede deniz kenarında kısa bir gezinti sonrası Sinop'a dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Sinop'taki otelimizde.
3.GÜN:SİNOP KALESİ, ULU CAMİ, PERVANE MEDRESESİ, ESKİ CEZA EVİ
Kahvaltı sonrası  Sinop'ta: Sinop Kalesi, Ulu Cami, Pervane Medresesi, bir çok ünlü kişinin hapis yattığı ve şimdi müzeye dönüştürülen eski Sinop Cezaevi'nin gezilmesi ve dönüş yolculuğu.  Akşam saat 23.30 sularında Ankara’ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. 
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 15 TL dir
Tura başlamadan evvel,  İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliğiniz ile başvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETİ
Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 70 TL

Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge için tıklayınız

Ulaşım
OTOBÜSLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle özel ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(2), akşam yemeği(2), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ,milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Birinci gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve öern yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 485,00 TL 0,00 TL 485,00 TL 595,00 TL 0,00 TL 595,00 TL 465,00 TL 0,00 TL 465,00 TL 360,00 TL 0,00 TL 360,00 TL
4 121,25 TL 0,00 TL 485,00 TL 148,75 TL 0,00 TL 595,00 TL 116,25 TL 0,00 TL 465,00 TL 90,00 TL 0,00 TL 360,00 TL
4 127,31 TL 0,00 TL 509,25 TL 156,19 TL 0,00 TL 624,75 TL 122,06 TL 0,00 TL 488,25 TL 94,50 TL 0,00 TL 378,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.