23 Nisan Yataklı Trenle Kemaliye, Eğin Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

23 Nisan Yataklı Trenle Kemaliye, Eğin Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

Saat 18.00'da Tempo Tur Önünü

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
KEMALİYE BOZKURT OTEL Kemaliye şehir merkezinde, bütün odalarında duş, wc
Programı Yazdır
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
790,00 TL -
Tek Kişilik Oda
870,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Divriği, Divriği Ulu Cami, Divriği Konakları, Kemaliye(Eğin), Eğin Evleri, Taş Yolu, Prof. Dr. Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi, Kırkgöz, Kadıgölü, Karanlık Kanyonu, Apçağa Köyü, Sırakonak Köyü, Mani Yolu

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Saat 18.00 Tempo Tur önünde buluşma ve Kırıkkale - Ankara arasındaki Irmak Tren İstasyonu'na özel aracımızla hareket.  Doğu Ekspresi yataklı vagondaki kompartmanlarımıza yerleşme ve saat 19.20' de hareket. Tren yolculuğumuz gece boyunca devam edecektir. Dileyenler trenin restoran kısmından faydalanabilirler.
2.GÜN:KEMALİYE(EĞİN), KIRKGÖZ, KADIGÖLÜ, MANİ YOLU, APÇAĞA KÖYÜ, SIRAKONAK KÖYÜ(PEĞİR), TAŞYOL
Sabah saat 08.18 sularında Bağıştaş Tren İstasyonu'na varış. Bizi bekleyen aracımızla "Tarihi Kentler Birliği" üyesi Kemaliye(Eğin)'e gidiyoruz. Kemaliye (Eğin) ilçesi kısa adı ÇEKÜL olan, "Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı'nın "7 Bölge 7 Kent" projesi kapsamında yer almaktadır. Doğal-tarihsel ve kültürel özelliklerinin yanı sıra özgün mimari dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ'ne aday gösterilmiştir.
Konaklayacağımız otelde alacağımız kahvaltı sonrası Sırakonak Köyü'ne minibüsle çıkıyoruz. Sırakonak Köyü'nü gördüğünüzde gerçekten şaşıracaksınız. Yerde bir tek çöp bulmanız mümkün değil. Evleri, sokakları, insanları sizleri büyüleyecektir. Aralarından yeşil çimlerin boy verdiği küçük kaldırım tasları ile kaplı sokakları hem düzenli ve temiz bir görüntü sağlamakta hem de geçmişten günümüze uzanan tahribata uğramamış otantikliği yansıtmaktadır. Köyün yürüyerek gezilmesinden sonra eski bir patikada bir saatlik yürüyüş.
Daha sonra Apçağa Köyü'ne gidiyoruz. Özgün mimarisi, sokakları, insanın özgün dokuyu bozmamak için verdiği çabayı görünce sizler de şaşıracaksınız. Apçağa Köyü'nde bulunan çay bahçesine çıkıp Kemaliye'yi seyrettikten sonra Kırkgöz'e çıkıyoruz. Biraz yürüyerek gözlere ulaşıyoruz. Keban Baraj Gölü'nün Karasu Nehri üstündeki kısmı ve Kemaliye sizlere unutulmaz bir görüntü sunuyor. Kemaliye'ye dönüp öğle yemeğimizi yedikten sonra, Kemaliye'nin içinden doğup Karasu'ya karışan ve halkın Kadıgölü dediği yeri, Eğin sokaklarını, yörenin meşhur dutundan yapılan organik ürünleri satıldığı Lökhane'yi gezip Mani Yolu'na çıkıyoruz. Dağların arasına sıkışmış Kemaliye ve gurbet bu manilerde çok güzel işlenmiştir. Yol boyu dizilmiş manileri okuyarak Kemaliye'ye geri dönüyoruz. Daha sonra Taşyol'a gidiyoruz. Taşyol Eğin halkının çabası ile yapılmış ve inşaatı 130 yıl sürmüştür. Yöre halkının yol özlemini bu tünelleri gezerken daha iyi anlayacaksınız. Karanlık Kanyon kenarındaki kaya bloklarının delinerek tünel açılması suretiyle yapılmıştır. Tüneller önce insan gücüyle açılmaya çalışılmış, daha sonra iş makineleri ve patlayıcılar kullanılarak 2002 yılında tamamlanmıştır. Toplam 17 tünel bulunmaktadır. Taşyol'un yüksekliği 5 metre eni 6 metre uzunluğu yaklaşık 13 km'dir. Taşyol şu anda fazla kullanılmıyor. Bu yolun yapımı 1870 yıllarda düşünülmüş, ancak ilk kazma 1949 yılında vurulmuştur.
3.GÜN: DİVRİĞİ, DİVRİĞİ ULU CAMİ, DİVRİĞİ KONAKLARI
Kahvaltı sonrası Kemaliye'de Prof.Dr. Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi'ni gezip,  ŞIRZI KÖPRÜSÜ'nde duruyoruz. Keban Baraj Gölü altında kalan eski köprünün hikayesini rehberimiz sizlere anlatacaktır. Bu köprü Barbaros Baykara' nın "NEFRET KÖPRÜSÜ (ŞIRZI) adlı romanına konu olmuştur. Gezimizin ardından Divriği'ye gidiyoruz.Divriği'de ilk durağımız UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ'NDE yer alan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası. Onarım nedeniyle cumartesi-pazar günleri saat 12.00-18.00 saatleri arasında ziyarete açık olan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası kapıları büyüleyici bir güzelliğe sahiptir.
İslam Mimarisinin baş yapıtlarından olan Sivas-Divriği Ulu Cami, 1228’de Mengücekoğulları hükümdarı Süleyman Şah’ın oğlu Ahmet Şah tarafından yaptırılmıştır. Baş mimarı Ahlatlı Hürremşah'dır.
Bitişiğindeki Darüşşifa (hastane) ise Ahmet Şah’ın eşi ve Behram Şah’ın kızı Melike Turan Melek tarafından yaptırılmıştır.
Hastanede ruh hastalıkları müzik ve su sesiyle tedavi edilirdi.
16 sütunlu cami, 23 tonoz ve iki kubbe ile örtülüdür. Mihrabın biçim ve bezemelerinin Anadolu’da başka örneği yoktur.
Türkiye’nin restorasyon duayeni Doğan Kuban, Ulu Cami için "Eşi yok. Heykel gözüyle bakmak lazım. Müzeye kaldırılması gerekiyor ama sığmaz. Topkapı Sarayı’ndaki Mukaddes Emanetler gibi saklanmalı."demiştir.
Divriği Ulu Cami ve Şifahanesi UNESCO tarafından 1985 yılında, 358 sıra numarası ile UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ’ne dahil edilmiştir. Gezimizin ardından öğle yemeği molası. Öğleden sonra Divriği Kalesi, Divriği konaklarını gezdikten sonra saat 18.31 Doğu Ekspresi ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Konaklama yataklı tren kompartımanlarında.
4.GÜN: ANKARA
Sabah saat 07.25 sularında Ankara Irmak Tren İstasyonu'na varış. Bizi bekleyen aracımızla Tempo Tur önüne transfer.
NOT: TREN SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİK VE GECİKMELER YAŞANABİLİR.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 0 TL dir
Tura başlamadan evvel,  İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliğiniz ile başvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETLERİ
1-Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 50 TL,
2-Bir yıl boyunca aynı müzeye 2 kez giriş yapılabilen MÜZEKART 40 TL

Ulaşım
ANKARA'DAN YATAKLI TREN İLE 
Ara ulaşımlar minibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar

Ankara-Irmak-Ankara ulaşımı, Ankara-Bağıştaş ve Divriği-Ankara yataklı tren bileti, Bağıştaş-Kemaliye-Divriği ulaşımı, çevre gezileri, trende konaklama(2), otelde konaklama(1), kahvaltı(2), akşam yemeği(1), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDVAnkara Tren Garı

Ücrete Dahil Olmayanlar

1.gün ve 3.gün Akşam yemekleri, tüm öğle yemekleri, 4.gün kahvaltı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar-ilkbahar dönemleri için )yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler
Daha önce bu bölgeye giden Erzurum Ekspresi seferden kaldırılmıştır.
-Yol yenileme çalışmaları nedeniyle, programda belirtilen varışlarda iki saate yakın gecikmeler olabilmektedir.
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 790,00 TL 0,00 TL 790,00 TL 870,00 TL 0,00 TL 870,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 197,50 TL 0,00 TL 790,00 TL 217,50 TL 0,00 TL 870,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 207,38 TL 0,00 TL 829,50 TL 228,38 TL 0,00 TL 913,50 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.