+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Alaçatı Ot Festivali Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
05.04.2018 - 08.04.2018
Duraklar
1-22.45 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.00 Tempo Tur önü
3-23.10 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-23.13 Söğütözü-Armada önü
5-23.15 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6-23.18 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
7-23.20 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
8-23.25 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler , Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Programı Yazdır
2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Çeşme, Alaçatı, Alaçatı Ot Festivali, Teos Antik Kenti, Sığacık

1.GÜN:  BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 23.00 te Tempo Tur önünde buluşma ve hareket.  Gerekli yerlerde verilecek molalarla gece yolcuğu Çeşme'ye kadar devam edecektir.
2.GÜN: ÇEŞME, ALAÇATI, OT FESTİVALİ
Sabah saatlerinde İzmir'e varış. Urla yakınlarında Tepe Kahve Çetin'in yerinde kahvaltı aldıktan sonra Çeşme'ye doğru yolculuğumuz devam edecek. Önce Alaçatı Port bölgesine gidiyoruz. Bu bölge  liman, sörf merkezi, restoran, gece kulüpleri, güzel manzarası ve diğer işletmeleri ile görülmesi gereken bir yer. Daha sonra Alaçatı köyüne gidiyoruz.  Hacımemiş Cami, Taş Kahve, Tarihi Çarşı, Eski Kilise, cumartesi günleri kurulan meşhur Alaçatı Pazarı, Alaçatı sokakları, evleri, konakları gezdikten sonra Alaçatı Ot Festivali'nin düzenlendiği alana hareket ediyoruz. Buradaki etkinlikleri izlemek için serbest zaman. Dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Daha sonra buluşup otelimize yerleşiyoruz. Arzu eden konuklarımız akşam yemeğinden sonra rehberimiz eşliğinde canlı müzik yapan yerleri gidip eğlenebilirler.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Festival programı için tıklayınız...
3.GÜN: ALAÇATI OT FESTİVALİ
Kahvaltı sonrası Çeşme merkeze giderek küçük bir gezinti yapıyor, cemaati olmadığı için kapalı olan Çeşme'nin en büyük kilisesi Aya Haralambos'u, Çeşme Kalesini ve Kanuni Kervansarayını dışarıdan görüyor, ardından belirtilen yerde tekrar buluşmak üzere Çeşme Kordonda serbest zaman veriyoruz. Daha sonra M.Ö. 1000 yıllarında Dioysos'un oğlu Athames tarafından İon kolonisi olarak kurulmuş olan Teos Antik Kenti geziyoruz. Önce Pers yönetiminde kalmış antik kent, sonra Lidyalıların, ardından yine Perslilerin yönetimine geçmiştir. İonlarla birlikte Teos bağımsızlığını kazanmış ve mimari alan ile ticarette önemli bir yer haline gelmiştir. Daha sonra sinirlendiği zaman denizcilerin üstüne fırtınalar, kasırgalar yaratan denizler tanrısı Poseidon'dan kaçan gemicilerin limanına sığındığı sıcacık, küçücük ve surlarla çevrili.Sığacıkta Öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman verdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN: OT FESTİVALİ, URLA, DÖNÜŞ YOLCULUĞU
Kahvaltı sonrası Çeşme Çiftlikköy mevkiinde bulunan ve dünya televizyonlarına da konu olan Akvaryumlu Villayı görüyoruz. Ardından etkinlikleri son kez izlemek ve alışveriş için Alaçatı festival alanına gidiyoruz. Saat 11.30 da dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Yolumuzun üzerinde Urla'ya gidiyor ve Limanda bulunan Eski Urla ve Klazomenai Kentinde bulunan Antik Zeytinyağı İşliğini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra saat 13.30 civarında yola çıkıyoruz ve Ankara'ya dönüyoruz. Akşam saat 22.00 sularında Ankara'ya varış
FESTİVAL HAKKINDA:
Festival programı daha sonra açıklanacaktır.
Amacı, içeriği, etkinlikleri ve tümü gönüllü çalışanlarıyla benzerlerinden ayrılan "Alaçatı Ot Festivali", bu yıl 07-10 Nisan 2016 tarihleri arasında yedinci kez düzenlenecek. 2010 yılında tek gün olarak başlayan Festival, 2011 yılında iki güne ve tüm Alaçatı halkının sahip çıkmasıyla artık geleneksel bir kimlik kazanarak, süresi 4  güne çıkarılmıştır.
Bu bağlamda, festival programı da çeşitlenerek zenginlik kazanmış; dalında, doğa ve beslenme uzmanı akademisyen ve araştırmacıların söyleşileri, araştırma sunumları, sağlık söyleşileri zeytinyağı ve bitki çayı sunumları düzenlenecektir.
Ayrıca 3 farklı mekanda ünlü şeflerin önderliğinde yetişkin ve çocuklar için düzenlediğimiz “Yemek Atölyeleri” de etkinliğimize katacaktır.
Her sene, bir önceki yıla oranla daha fazla ilgi gören festivalimizin, bu yıl ki sloganı "Doğanın Kıymetini Bilen, Keyfini Çıkartanların Festivali" dir.
Festival süresince yerel üreticilerin stantları Alaçatı Amfi Tiyatrosu ve Pazar Yeri Cami çevresinde kurulacaktır. Cumartesi günü Alaçatı sokaklarında gerçekleştirecek kortej yürüyüşünün ardından, konserler verilecektir.
Dördüncü gün, heyecanlı yarışmalarla geçecektir. "En Fazla Ot Çeşidini Kim Toplayacak?", "En Güzel Otlu Yemeği Kim Yapacak?" Bu iki yarışmayla klasikleşen, dereceye girenlere altın ödülleri dağıtan Festival, Alaçatı'nın doğal ve kültürel zenginliklerini ortaya çıkarmayı hedeflemektedir.
Yarışmalar devam ederken, Alaçatı'nın tanınmış restoranlarının Festival alanındaki standlarını açmaları ve birer çeşit otlu spesiyalitelerini tadıma sunmaları, Festival'e gelen konukların damak tadını şenlendirecektir. Aynı alanda, yerel üreticiler de yine yiyecek, içecek, çeşitli ot ve otlu ürünlerini halkın beğenisine sunarak konukların damak ve göz zevkine hitap edeceklerdir.
Geçtiğimiz yıl Festival kapsamına alınan “Alaçatı Bitkileri Uygulama Bahçesi” Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü önderliğinde gerçekleştirilen ve Derneğimizin de partneri olduğu, uluslararası “Beslenme ve Gıda İçin Biyolojik Çeşitlilik Proje Tanıtımı” sunumu ile daha da bir anlam kazanmış olacaktır.
Festival'de yarışan yemeklerin tarifleri, geçmiş senelerde olduğu gibi yine bu yıl da bir kitap haline getirilerek, gelen konuklara dağıtılacaktır.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 5 TL dir
Tura başlamadan evvel, İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere MÜZEKART ÜCRETLER
1-Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 50 TL,
2-Bir yıl boyunca aynı müzeye 2 kez giriş yapılabilen MÜZEKART 40 TL

Ulaşım
Ulaşım Midibüs veya Otobüsle yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüs veya midibüsle ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(3), akşam yemeği(2), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
İlk ve son gün akşam yemekleri, tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.