+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Ayvalık, Zeytin Hasadı Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

1-23.30 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.45 Tempo Tur önü
3-23.55 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-23.58 Söğütözü-Armada önü
5-00.00 Bilkent Köprüsü altı
6-00.03 Ümitköy Köprüsü altı
7-00.05 Koru Sitesi Migros karşısı
8-00.10 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Programı Yazdır
2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
570,00 TL -
Tek Kişilik Oda
685,00 TL -
Odada 3. Kişi
560,00 TL -
Çocuk (3-11)
440,00 TL -
Bebek (0-2)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Ayvalık,  Zeytin Hasadı Etkinliği, Cunda, Rahmi Koç Müzesi, Kaz Dağları, Tahtakuşlar Köyü, Sutüven Şelalesi, Adatepe

1.GÜN BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 23.45'de Tempo Tur önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN EDREMİT, AYVALIK
Sabah saatlerinde Edremit’e varış. Kahvaltı sonrası aracımız ile Kaz Dağları’nın eteklerindeki Adatepe Köyü'ne gidiyoruz .Köy meydanında asırlık çınarın gölgesinde kahve molası vereceğiz. Sonrasında türünün ilk örneği olarak Zeytinyağı Fabrika-Müzesi’ni ziyaret edip eski zeytinyağı preslerini, zeytin toplama aletlerini, taşıma ve saklama kaplarını ayrıca çeşitli folklorik objeleri tanıma fırsatı bulacağız (Dileyen konuklarımız alışverişte yapabilirler.) Daha sonra Tahtakuşlar Etnoğrafya Müzesi'ne gidiyoruz. Alibey Kudar isminde bir İlkokul Öğretmeni tarafından kurulan Galeri’de Orta Asya’dan Türkiye’ye göç eden Konar-Göçer Türk boylarının ilginç ve özgün kültür varlıkları, giyim eşyaları, aletleri, halıları ve her tür sanat yapıtları yıl boyunca sergilenmektedir. Daha sonra Sütüven Şelalesi, filmlere konu olmuş Hasanboğuldu'nun gezilmesi ve otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Ayvalık'taki otelimizde.
3.GÜN AYVALIK, ZEYTİN HASADI
Kahvaltı sonrası Cunda’ya geçip önce sabah kahvelerimizi ünlü Aynalı Kahve’de içeceğiz. Sonra Rahmi Koç tarafından restore edilip müze haline getirilmiş Taksiyarhis Kilisesi’ni, Aya Triyada Kilisesi’ni, Eski Değirmen’i ve burada restore edilmiş Şapel'de kent ailesinin oluşturduğu kitaplığı ziyaret edecek, Aşıklar Tepesi’nden Ayvalık'ı ve diğer adaların manzarasını seyredeceğiz. Daha sonra Ayvalık’a geçecek, hasat şenliği kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda Zeytinyağı Pazarı’nın açılışını, bando eşliğinde “Zeytine Minnet” yürüyüşünü izleyecek, sokak eğlencelerine katılacak, canlı müzik performansı ve Ege yöresi folklor oyunlarını izleyeceğiz. Ardından Ayvalık’ı gezmeye başlayacağız. Gezimize Macaron Mahallesi'nden başlayacak eski Ayvalık'ın ana caddesi olan Barbaros Caddesi'nde yapacağımız yürüyüşle 100 yıl öncesinin etkileyici taş yapıları arasında dolaşarak Macaron Konağı, Ayazma Kilisesi, Tarihi İmren Pastanesi, Çınarlı Cami, Saatli Cami, Antikacılar Çarşısı ve Balık Pazarı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Ayrıca İspanyol'un Yeri, Bez Bebekçi, Bilart Sanat Evi gibi ara sokaklarda saklı atölyelere de uğrayarak birbirinden ilginç tasarımları keşfedecek ve alışveriş yapacağız. Gezi sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Ayvalık'taki otelimizde.
4.GÜN AYVALIK, ANKARA
Kahvaltı sonrası Ayvalık'ın yüzlerce yıllık tarihi ve nüfus mübadelesi hakkında bol bol bilgilenip, başta Tarihi İmren Pastanesi gibi eski ve meşhur kahvehane, pastane gibi noktalarında yerel yiyeceklerin tadına bakacak ve Ayvalık Taksiyarhis Anıt Müze binasındaki sergileri gezeceğiz.Daha sonra Murateli Köyü’ne gidip buradaki zeytin bahçesindeki zeytin toplama yarışmasını izleyecek, hasata bizzat katılacağız. Ayvalık zeytin çeşitlerinden üretilmiş değerli ürünlerini sergiledikleri Ayvalık Zeytinyağı Pazarı’nı ziyaret ettikten sonra Ayvalık merkezinde alışveriş için serbest zaman sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saat 23.00 sularında Ankara’ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI

Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 5 TL'dir.
Tura başlamadan evvel, İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliğiniz ile başvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETİ
Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 50 TL

Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge için tıklayınız
Ulaşım
OTOBÜS veya MİDİBÜSLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüs veya midibüsle ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(3), akşam yemeği(2), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle yemekleri,son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler

Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film veya yedek hafıza kartı, şarj aleti, antibakteriyel jel, mayo, havlu, terlik.

Diğer Bilgiler

-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 570,00 TL 0,00 TL 570,00 TL 685,00 TL 0,00 TL 685,00 TL 560,00 TL 0,00 TL 560,00 TL 440,00 TL 0,00 TL 440,00 TL
4 149,63 TL 0,00 TL 598,50 TL 179,81 TL 0,00 TL 719,25 TL 147,00 TL 0,00 TL 588,00 TL 115,50 TL 0,00 TL 462,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.