+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Doğu Anadolu Turları
Paylaş :
Tur Tarihleri
15.08.2015 - 22.08.2015
Duraklar
1-21.00 BEL-PA önü
2-21.15 AŞTİ karşısı
3-21.18 Akköprü Migros karşısı
4-21.25 Fatih (Keçiören) Köprüsü
5-21.30 Samsun Yolu Aydınlıkevler Kavşağı T.Telekom önü
6-21.40 Mamak Köprüsü üstü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız..
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
1-Erzurum Polat Otel (*****) (Yüzme Havuzlu)
2-Kars Büyük Kale Otel (****)
3-Iğdır İmparator Otel (****)
4-Van Elite World(*****)
5-Tatvan Kardelen Otel (***)
6-Elazığ The Marathon Otel (****)
Programı Yazdır
6 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1220,00 TL -
Tek Kişilik Oda
1545,00 TL -
Odada 3. Kişi
1160,00 TL -
Çocuk (7-12)
895,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
20 NİSAN 2015 TARİHİNE KADAR KİŞİ BAŞINA 100 TL YATIRANLARA, KİŞİ BAŞINA 100 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 6 TAKSİT
BAKİYE GEZİ TARİHİNDEN 30 GÜN ÖNCE TAMAMLANACAKTIR.
GEZİ TARİHİNDEN 21 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KİŞİ BAŞI 50 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Erzincan’da Ekşisu ve Horhor Su Kaynakları, Tercan Mama Hatun Türbesi ve Kervansarayı, Erzurum, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Taş Han, Yakutiye Medresesi Müze), Kars, Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Çıldır Gölü, Şeytan Kanyonu, Şeytan Kalesi, Aktaş Gölü(Gürcistan Sınırı), Ani Harabeleri (Ermenistan Sınırı), Iğdır (Nahçivan Sınırı), Büyük ve Küçük Ağrı Dağları, Doğubeyazıt (İran Sınırı), İshak Paşa Sarayı, Muradiye Şelalesi, Eski Van Şehri Harabeleri, Van Kalesi, Van Gölü, Akdamar Adası, Tarihi Ahlat Mezarlığı, Tatvan, Nemrut Krater Gölleri, Bitlis, Elazığ, Harput, Malatya, Şire Pazarı, Kernek Meydanı

1.GÜN:BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 21.00 de BAHÇELİEVLER-BELPA önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN:ERZİNCAN, ERZURUM
1071 Malazgirt savaşı sonrası Anadolu’ya giren komutanlardan Emir Ahmed Mengücek Gazi tarafından kurulan Mengücek Beyliği’nin başkenti olan Erzincan’a varış.Kısa bir şehir turundan sonra Böğert maden suyunun kaynağı olan Ekşisu ve Horhor'un gezilmesinin ardından Erzurum'a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Ortaçağ Türk mimarisinin en önemli eserlerinden biri olan ve özellikle türbe kapısında taşın dantel gibi işlendiği Saltuklu dönemine ait Tercan - Mama Hatun Türbesi ile Kervansarayı'nı geziyoruz. Saltukoğulları Hükümdarı II.İzzettin Saltuk'un kızı olan Mama Hatun, 1191 yılında Saltukoğulları Beyliği'nin hükümdarı olmuştur. Tercan'dan sonraki durağımız Erzurum. Erzurum'da; şehrin sembolü haline gelen Çifte Minareli Medrese'yi geziyoruz. Kitabesi olmadığından yapılış tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Selçuklu Sultani Alaaddin Keykubat’in kızı Hundi Hatun veya Ilhanli hanedanlarından Padişah Hatun tarafından yaptırılmış olabileceği düşüncesi ile adına Hatuniye Medresesi 'de denilmektedir. Gezimiz 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresi'nin yapıldığı 23 Temmuz Kongre binası ile devam ediyoruz. Erzurum Kongresi, İdadi Mektebi (Lisesi) olarak hizmet veren bu binanın birinci katındaki bir salonda yapılmıştır. Binanın ikinci katında bulunan bir salon ve salona açılan iki oda Kongre Müzesi olarak düzenlenmiştir. Atatürk´ün başkanlığında gerçekleştirilen Erzurum Kongresi ile Türkiye Cumhuriyeti´nin temelleri bu binada atılmış ve Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne giden yol bu kongre ile aralanmıştır.
Daha sonra Oltu Taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han'ı geziyoruz. Taş Han'da Oltu taşından yapılmış tespih, yüzük ve diğer takıları satın alabilirsiniz. Ancak iyi pazarlık etmeyi unutmayınız. Sonra Erzurum - Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi ( Yakutiye Medresesi )'ni geziyoruz. Medrese taç kapısında bulunan kitabeye göre, İlhanlı Hükümdarı Sultan Olcayto zamanında Gazanhan ve Bolugan Hatun adına, Cemaleddin Hoca Yakut Gazani tarafından Hicri 710 (milâdi 1310) yılında yaptırılmıştır. Bir sonraki durağımız Üç Kümbetler. Kümbetlerin iki büyük özelliği vardır. Birincisi, Anadolu''da yapılmış ilk eserlerden olması, ikincisi bunların üçünün de tamamen birbirinden ayrı mimari üsluplarla yapılmış olmalarıdır. Erzurum Kalesi ve eski evleri de gördükten sonra Palandöken Kayak Merkezi'nde bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN:ERZURUM, KARS
Kahvaltı sonrası Kars’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerindeki Çobandede Köprüsü ilk durağımız olacak. Aras Nehri'nin geniş yatağı üzerine inşa edilen köprünün bir de efsanesi var. İnanışa göre köprü ayaklarının yerini bir çoban belirlediği için bu isim verilmiştir. Ardından serhat şehrimiz Kars’a doğru yola çıkıyoruz. 1877-78 yılında Osmanlı ve Rusya arasındaki yapılan savaşın ardından yaklaşık kırk yıl boyunca Rus yönetiminde kalan kentte Baltık mimarisinin izleri hala görülebilmektedir. Tahtdüzü denilen mevkide Rusların Hollanda’dan getirilen mimar ve şehir planlamacılarının çalışmalarıyla kurulan şehirde yürüyerek yapacağımız şehir turunda; Kars Kalesi, Beylerbeyi Sarayı, Oniki Havari Kilisesi(Kümbet Cami), Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapılarının ( Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye’nin) görülmesi. Daha sonra içinde Akçakale Adası'nın olduğu Çıldır Gölü’nün görülmesinden sonra Şeytan Kanyonu ve içindeki bir tepe üzerine inşa edilmiş olan Şeytan Kalesi'nin görülmesi ve Aktaş Gölü'nün üstten seyredilmesi. Çıldır Gölü ve Gürcistan -Türkiye sınırının geçtiği bölge çiçek dokusu ve doğal güzellikleri ile de sizleri büyüleyecektir. Gezimizin ardından Kars'a dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde.
4.GÜN:ANİ HARABELERİ, DOĞUBEYAZIT, İSHAK PAŞA SARAYI, IĞDIR
Kahvaltı sonrası Kars Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Ani, bir bütün olarak Ermeni kültürü, sanatı, mimari ve kentsel tasarım gelişiminin olağanüstü kalıntılarını taşır. Bununla beraber Orta Çağ boyunca Mezopotamya, Orta Asya ve Kafkaslardan gelen çok uluslu ve çok dinli toplulukların buluşma yeri olmuştur. Anadolu’daki en eski camiye ev sahipliği yapan Ani, Türk ve İslam dünyasında da önemli bir yere sahiptir.
Ani’nin kent çevresi, anıtsallığı, tasarımı ve kalitesiyle, askeri tarihin, mimarlık ve teknoloji tarihinin önemli aşamalarını gösteren mimari ahengin göze çarpan bir örneğini temsil eder. Taş duvarları, yarı silindirik kulelerle güçlendirilmiş çifte tahkimat ve masif taş yüzeyleriyle birlikte Ani, etkileyici bir kent görünümü sunar.
Kentte yer alan Katedral, Gürcü Mimarisinin Ani’deki örneği olan ve kentte freskleriyle günümüze ulaşmış olan Tigran Honents Kilisesi, Ana Cadde, Ebu'l Manuçer Cami, Kervansaray, sur ve kapıların gezilmesinden sonra Doğubeyazıt’a hareket. Yolumuz üzerinde Büyük ve Küçük Ağrı Dağları'nın uzaktan görüntülenmesi. Doğubeyazıt'a varış. 18. yüzyılda Osmanlı döneminde Sancak beyi Çıldıroğullarından İshak Paşa tarafından yaptırılan İshak Paşa Sarayı'na çıkıp Ağrı Dağı manzarası eşliğinde bu muhteşem sarayı geziyoruz. Saraydan öte bir külliye formunda olan yapıda, her biri diğerinden farklı anıtsal kapılarıyla ve figürlü süslemeleriyle Selçuklu etkisinin yanı sıra Batılılaşma etkisiyle Osmanlı sanatına girmiş olan (Gotik, Barok, Rokoko, Ampir) üslupların da etkileri görülür. Ziyaretimizin ardından Doğubeyazıt'taki çarşılarda alışveriş yaptıktan sonra bu sefer Ağrı Dağı'nın diğer yüzünde bulunan Iğdır'a gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Iğdır'daki otelimizde.
5.GÜN:MURADİYE ŞELALESİ, VAN
Kahvaltı sonrası Van’a hareket.Yol üzerinde Muradiye Şelalesi’nin görülmesi.Tendürek dağından çıkan Bend-i Mahi çayı üzerinde bulunan şelale muhteşem bir görüntüye sahiptir. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Van’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. M. Ö. 900-600 yılları arasından Van merkez olmak üzere bölgede büyük bir medeniyet kuran Urartuların kralı I. Sardur (M. Ö. 840-830) tarafından yaptırılan Van Kalesi'ni geziyoruz. Ardından Urartular döneminde Tuşba adıyla anılan Eski Van Kenti'ni gezip otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde.
6.GÜN:GEVAŞ, AKDAMAR ADASI, AHLAT, TATVAN
Kahvaltı sonrası Gevaş'a doğru yola çıkıyoruz. Burada bizi bekleyen teknemizle Van Gölü üzerinde bulunan Akdamar Adası'na hareket ediyoruz. Şimdi üzerinde kimsenin yaşamadığı adada 10. yüzyılda ülkeleri Vaspurakan diye anılan Ermeni krallarının konutları bulunmaktaydı. Vaspurakan Kralı I. Gagik’in 915-922 yılları arasında saray kilisesi olarak yaptırdığı Akdamar Kutsal Haç Kilisesi günümüze sağlam bir şekilde ulaşmıştır. Hıristiyan sanatı içinde önemli bir yere sahip olan yapının dört yöndeki duvarlarında kabartma ve heykellerle anlatılan harika öykülerini ve adaya ismini veren Tamara'nın hikayesini rehberimizden dinledikten sonra adadan ayrılıyoruz.Bir sonraki durağımız olan Ahlat’a Tatvan üzerinden ulaşıyoruz. Yetiştirdiği mimar ve ahşap ustalarıyla Anadolu sanatı içerisinde önemli bir yere sahip olan Ahlat’ta bulunan Selçuklu Mezarlığı, dünyanın en büyük Türk İslam Mezarlığı olup, mezarlıkta bulunan mezar taşları ölçü ve üslup açısından anıt özelliğine sahiptir. Mezar taşları üzerinde dünyada eşine rastlanmayan motifler bulunmaktadır. Ayrıca her biri anıt özelliği taşıyan mezarlar, Türk sanatı ve kültür tarihinin 800 yıllık belgeleridir. Ahlat mezar taşlarının yanı sıra Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet gibi kümbetleri ve bu kümbetlerin üzerindeki süslemeleriyle de özel bir yere sahiptir. Bu kümbetlerin de gezilmesinin ardından dünyaca ünlü Ahlat Bastonlarının yapıldığı bastoncuları geziyoruz ve otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tatvan'daki otelimizde.
7.GÜN: NEMRUT DAĞI, BİTLİS, ELAZIĞ
Sabah erken saatlerde alınan kahvaltı sonrası Van Gölü’nün batı kıyısında Bitlis ili sınırları içerisinde yer alan 2935 m. yüksekliğindeki Nemrut Dağı'na minibüslerle çıkıyoruz. Sönmüş bir volkanik dağ olan Nemrut dağında dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü olup, adını Babil Hükümdarı Nemrut'tan alan ve volkan patlaması sonucunda oluşmuş olan Nemrut Gölü’nü görüyoruz. Göl etrafında çeşitli yerlerden çıkan buhar deliklerinin gezilmesinden sonra Bitlis'e hareket ediyoruz. Efsaneye göre şehir, Büyük İskender’in komutanlarından Badlis tarafından İskender’in emri üzerine kurulmuştur. Beş Minareli Kent olarak anılan Bitlis’de 1216 yılında Selçuklular tarafından yapılmış olan İhlasiye Külliyesi ile Etnoğrafya Müzesi'nin gezilmesinin ardından Harput'a doğru yola çıkıyoruz. Şehrin ilk yerleşimi olan Harput Elazığ şehir merkezine 5 km uzaklıktadır. Urartulardan kalma kalesinden kilisesine, medresesinden camisine, hamamından eski evlerine, kümbetinden mezar taşına Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca tescilli 42 eseriyle buram buram tarih kokan, açık hava müzesi görünümündeki Harput’ta yapacağımız şehir turunun ardından Elazığ'daki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
8.GÜN:MALATYA, ANKARA
Kahvaltı sonrası Malatya'ya doğru yola çıkıyoruz. Şehir merkezindeki ilk durağımız 250’den fazla kayısıcı dükkanıyla tarihi Şire Pazarını ve Malatya’nın simgelerinden biri olan Kernek Meydanı'nı geziyoruz. Ardından Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Dönüş yolunda Anadolu Selçuklu Devleti’nin yetiştirdiği en önemli devlet adamlarından biri olan Emir Celaleddin Karatay tarafından yaptırılan Karatay Hanı gezip yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam saat 22.00 sularında Ankara’ya varış.


HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Hava ve yol koşulları nedeniyle rehber tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
TEMPO TUR'UN YURT İÇİ TURLARINDA EKSTRA TUR BEDELİ ADI ALTINDA HİÇBİR ÜCRET TOPLANMAZ.

Müzekart uygulaması, müze ve ören yerlerinden ücretsiz yararlanma
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli müzekart 20 TL, tam müzekart 40 TL ücret karşılığında alınabilir.
T.C. vatandaşı olan öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları, 17 yaş altı ve 65 yaş üzeri misafirler müze ve ören yerlerine kimliklerini ibraz etmeleri durumunda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz giriş yapmaktadırlar.
Müzekart sahibi olun 40 TL ye müzelerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanın.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 28 TL dir
Ulaşım
OTOBÜS İLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle ulaşım, otelde konaklama(6), kahvaltılar (7), akşam yemekleri(6), çevre gezileri, SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri ,rehberlik hizmetleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Kazak, mayo, havlu, terlik, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
Diğer Bilgiler
ÖNEMLİ NOT: Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.
ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Arkadaşına Öner
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1220,00 TL 0,00 TL 1220,00 TL 1545,00 TL 0,00 TL 1545,00 TL 1160,00 TL 0,00 TL 1160,00 TL 895,00 TL 0,00 TL 895,00 TL
4 320,25 TL 0,00 TL 1281,00 TL 405,56 TL 0,00 TL 1622,25 TL 304,50 TL 0,00 TL 1218,00 TL 234,94 TL 0,00 TL 939,75 TL

Adınız Soyadınız

E-mail Adresiniz

Arkadaşınızın E-mail Adresi 1
Arkadaşınızın E-mail Adresi 2
Arkadaşınızın E-mail Adresi 3
Arkadaşınızın E-mail Adresi 4
Arkadaşınızın E-mail Adresi 5
Mesajınız
Yapılan Yorumlar
 
 
 

A-1138
taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
Faks : (0 312) 466 76 76
Sosyal Medya
Diğer Bilgiler
Bilgi Sayfaları
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.