+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Doğu Anadolu Turları
Paylaş :
Tur Tarihleri
15.08.2015 - 22.08.2015
Duraklar
1-21.00 BEL-PA önü
2-21.15 AŞTİ karşısı
3-21.18 Akköprü Migros karşısı
4-21.25 Fatih (Keçiören) Köprüsü
5-21.30 Samsun Yolu Aydınlıkevler Kavşağı T.Telekom önü
6-21.40 Mamak Köprüsü üstü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız..
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
1-Erzurum Polat Otel (*****) (Yüzme Havuzlu)
2-Kars Büyük Kale Otel (****)
3-Iğdır İmparator Otel (****)
4-Van Elite World(*****)
5-Tatvan Kardelen Otel (***)
6-Elazığ The Marathon Otel (****)
Programı Yazdır
6 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1220,00 TL -
Tek Kişilik Oda
1545,00 TL -
Odada 3. Kişi
1160,00 TL -
Çocuk (7-12)
895,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
20 NİSAN 2015 TARİHİNE KADAR 100 TL YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 100 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 6 TAKSİT
BAKİYE GEZİ TARİHİNDEN 30 GÜN ÖNCE TAMAMLANACAKTIR.
GEZİ TARİHİNDEN 21 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KİŞİ BAŞI 50 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Erzincan’da Ekşisu ve Horhor Su Kaynakları, Tercan Mama Hatun Türbesi ve Kervansarayı, Erzurum, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Taş Han, Yakutiye Medresesi Müze), Kars, Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Çıldır Gölü, Şeytan Kanyonu, Şeytan Kalesi, Aktaş Gölü(Gürcistan Sınırı), Ani Harabeleri (Ermenistan Sınırı), Iğdır (Nahçivan Sınırı), Büyük ve Küçük Ağrı Dağları, Doğubeyazıt (İran Sınırı), İshak Paşa Sarayı, Muradiye Şelalesi, Eski Van Şehri Harabeleri, Van Kalesi, Van Gölü, Akdamar Adası, Tarihi Ahlat Mezarlığı, Tatvan, Nemrut Krater Gölleri, Bitlis, Elazığ, Harput, Malatya, Şire Pazarı, Kernek Meydanı
1.GÜN:BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 21.00 de BAHÇELİEVLER-BELPA önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN:ERZİNCAN, ERZURUM
Erzincan'a varış. Kısa bir şehir turundan sonra farklı su kaynakları Ekşisu ve Horhor'un gezilmesi ve Erzurum'a hareket. Yol üzerindeki Tercan - Mama Hatun Türbesi ile Kervansarayı'nın görülmesi ve Erzurum'a varış. Erzurum'da; Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Oltu Taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han, Yakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ve eski evlerin görülmesi ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN:ERZURUM, KARS
Kahvaltı sonrası hareket. Yolumuz üzerindeki Çobandede Köprüsü 'nün gezilmesinden sonra Kars’ta yürüyerek yapacağımız şehir turunda; Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapıların ( Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye’nin) görülmesi. Daha sonra içinde Akçakale Adası'nın olduğu Çıldır Gölü’nün görülmesinden sonra Şeytan Kanyonu, Şeytan Kalesi ve Aktaş Gölü'nün üstten seyredilmesi ve Kars'a dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde.
4.GÜN:ANİ HARABELERİ, DOĞUBEYAZIT, İSHAK PAŞA SARAYI, IĞDIR
Kahvaltı sonrası Kars Ani Harabeleri'nde: Katedral, Tigran Honents Kilisesi, Ana Cadde,Ebu'l Manuçer Cami, Kervansaray, sur ve kapıların gezilmesinden sonra  Doğubeyazıt’a hareket. Yolumuz üzerinde Büyük ve Küçük Ağrı Dağları'nın uzaktan görüntülenmesi. Doğubeyazıt'a varış. İshak Paşa Sarayı ve çarşıların gezilmesinden sonra Iğdır'a hareket. Akşam yemeği ve konaklama Iğdır'daki otelimizde.
5.GÜN:MURADİYE ŞELALESİ, VAN
Kahvaltı sonrası Van’a hareket.Yol üzerinde Muradiye Şelalesi’nin görülmesi. Eski Van Kalesi ve Eski Van Kenti'nin gezilmesinden sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde.
6.GÜN:GEVAŞ, AKDAMAR ADASI, AHLAT, TATVAN
Kahvaltı sonrası Gevaş'tan binilecek tekneyle Akdamar Adası'na hareket. Adanın ve Akdamar Kilisesi'nin gezilmesinden sonra Tatvan üzerinden Ahlat'a hareket. Tarihi Ahlat Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ile bastoncuların gezilmesi. Akşam yemeği ve konaklama Tatvan'daki otelimizde.
7.GÜN: NEMRUT DAĞI, BİTLİS, ELAZIĞ
Sabah erken saatlerde alınan kahvaltı sonrası Nemrut Dağı'na minibüslerle çıkış. Nemrut Krater Gölleri ile buhar deliklerinin gezilmesinden sonra Bitlis'e hareket. Bitlis’de İhlasiye Külliyesi ile Etnoğrafya Müzesi'nin gezilmesi ve Elazığ'a hareket. Harput'ta Kale, Ala Mescid, Kurşunlu Camii, Eski Hamam ve Ulu Cami'nin gezilmesinden sonra Elazığ'daki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
8.GÜN:MALATYA, ANKARA
Kahvaltı sonrası Malatya'da Şire Pazarı ve Kernek Meydanı'nın gezilmesinden sonra Ankara’ya hareket. Dönüş yolunda Karatay Han'ın gezilmesi. Akşam saat 22.00 sularında Ankara’ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Hava ve yol koşulları nedeniyle rehber tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
TEMPO TUR'UN YURT İÇİ TURLARINDA EKSTRA TUR BEDELİ ADI ALTINDA HİÇBİR ÜCRET TOPLANMAZ.

Müzekart uygulaması, müze ve ören yerlerinden ücretsiz yararlanma
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli müzekart 20 TL, tam müzekart 40 TL ücret karşılığında alınabilir.
T.C. vatandaşı olan öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları, 17 yaş altı ve 65 yaş üzeri misafirler müze ve ören yerlerine kimliklerini ibraz etmeleri durumunda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz giriş yapmaktadırlar.
Müzekart sahibi olun 40 TL ye müzelerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanın.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 28 TL dir
Ulaşım
OTOBÜS İLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle ulaşım, otelde konaklama(6), kahvaltılar (7), akşam yemekleri(6), çevre gezileri, SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri ,rehberlik hizmetleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Kazak, mayo, havlu, terlik, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
Diğer Bilgiler
ÖNEMLİ NOT: Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.
ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Arkadaşına Öner
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1220,00 TL 0,00 TL 1220,00 TL 1545,00 TL 0,00 TL 1545,00 TL 1160,00 TL 0,00 TL 1160,00 TL 895,00 TL 0,00 TL 895,00 TL
4 320,25 TL 0,00 TL 1281,00 TL 405,56 TL 0,00 TL 1622,25 TL 304,50 TL 0,00 TL 1218,00 TL 234,94 TL 0,00 TL 939,75 TL

Adınız Soyadınız

E-mail Adresiniz

Arkadaşınızın E-mail Adresi 1
Arkadaşınızın E-mail Adresi 2
Arkadaşınızın E-mail Adresi 3
Arkadaşınızın E-mail Adresi 4
Arkadaşınızın E-mail Adresi 5
Mesajınız
Yapılan Yorumlar
 
 
 

A-1138
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
Faks : (0 312) 466 76 76
Sosyal Medya
Diğer Bilgiler
Bilgi Sayfaları
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.