Edirne Kakava Şenlikleri, Tekirdağ Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Edirne Kakava Şenlikleri, Tekirdağ Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
04.05.2019 - 07.05.2019
Duraklar

1-22.45 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı

2-23.00 Tempo Tur önü

3-23.10 Milli Kütüphane - Bahçelievler

4-23:13 Söğütözü-Armada önü

5-23:15 Bilkent Köprüsü altı

6-23:18 Ümitköy Köprüsü altı

7-23.20 Koru Sitesi Migros karşısı

8-23.25 Yaşamkent Kavşağı BP önü

9-23.35 Eryaman Optimum Önü

 

Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.

Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler, Atatürk Bulvarı Meclis kavşağında bırakılacaktır.

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Edirne Palace Otel
Tüm odalarında duş, wc
Programı Yazdır
2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Edirne, Kakava Şenlikleri, Buçuk Tepe, Balkan Savaşları Müzesi, Şükrü Paşa Anıtı, Kıyık Tabya, Selimiye Cami, Üç şerefeli camii, Sarayiçi, Adalet Kasrı, Balkan Şehitleri Anıtı, Fatih Köprüsü, Sağlık Müzesi, Kanuni Köprüsü, Yeni Saray,  Trakya Bağları, Tekirdağ, Meriç ve Tunca Nehri, Karaağaç, Pazarkule Yunanistan sınır kapısı.

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 23.00 de Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Gerekli molaları vererek gece yolculuğumuz Edirne'ye kadar devam edecek.
2.GÜN : EDİRNE, KAKAVA ŞENLİKLERİ,  SELİMİYE CAMİ,  ARASTA ÇARŞISI
Sabah saatlerinde Osmanlı'ya başkentlik yapmış, şairlerin dizelerine anlam katmış, kitaplara konu olmuş, buram buram tarih kokan Edirne'ye varıyoruz . Edirne'de kahvaltıdan sonra ilk olarak Edirne'nin en yüksek tepesi olan Buçuk Tepe'ye çıkıyoruz. Burada Balkan Savaşları Müzesi, Şükrü Paşa Anıtı ve Kıyık Tabya'yı geziyoruz. Ardından Osmanlı mimarisinin başyapıtı, Mimar Sinan'ın "Ustalık Eserim" dediği Selimiye Cami ile başlayıp; Selimiye Arastası, Üç Şerefeli Cami (ilk revaklı avlu sahibi cami) ve Eski Cami (Cami-i Atik), Bedesten ve Ali Paşa Çarşısı'nı gezip öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinde yöresel meşhur ciğer tava  öneriyoruz. Dileyenler köfte de tercih edebilirler. Yemek sonrası Sarayiçi, Adalet Kasrı, Balkan Şehitleri Anıtı, Fatih Köprüsü,  Sağlık Müzesi, Kanuni Köprüsü, Yeni Saray kalıntılarını geziyor ve Kırkpınar Meydanı Saray içinde Edirne Kakava Şenlikleri (Hıdırellez) Kakava Ateşi'nin başında yerimizi alıyoruz. Ateşten atlayanları, oynayanları bu güzel günü ve anı burada bulunamayan dostlarımızla paylaşmak üzere fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. Edirne Kakava Şenliği'nin  bugünkü Kırkpınar Sarayiçi'ndeki bölümünü tamamlayarak otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeği için Köfteci Osman'a gidiyoruz.
3.GÜN : KAKAVA ŞENLİKLERİ ,TUNCA NEHRİ KENARI ETKİNLİKLERİ, ŞİFAHANE
Sabah erkenden kalkıp Kakava Şenlikleri'nin ikinci gün etkinliklerini izlemek üzere Tunca Nehri kenarına gidiyoruz. Sabahın ilk saatlerinde  nehir kenarında yapılan müzik ve danstan oluşan şenliklerin içinde bulacağız  kendimizi. Bize en ilginç gelecek bu kısımda; Edirneli Roman kızlarımızı Tunca Nehri'ne girerken fotoğraflamak olacak. Akşamdan yazıp hazırladığımız dileklerimizi  burada Tunca Nehri'yle buluşturuyoruz.  Bu güzel ve keyifli anları yeterince fotoğrafladıktan sonra otelimize geçip kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak, Edirne'yi gezmeye devam ediyoruz. II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahane, Karaağaç ve Tren İstasyonu, Lozan Anıtı ve Müzesi, Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprülerini gezip Meriç nehri kenarında çay kahve molası veriyoruz , Pazarkule Yunanistan Sınır Kapısı gezeceğimiz yerler. Bu gün de öğle yemeğimizde yöresel yemekler olacak. Gezimizin ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği için Köfteci Osman'a gidiyoruz.
4.GÜN : TRAKYA BAĞLARI, TEKİRDAĞ, ANKARA
Kahvaltımızın ardından Trakya’nın bağ rotasının güzel duraklarından birine gidiyoruz. Tadım ve alışverişimizin ardından Tekirdağ merkeze doğru yola çıkıyoruz. Macar prens Rakoczi’nin sürgün yıllarını geçirdiği evi; Rakoczi Müzesi’ni geziyoruz. Gezimizin ardından yemek molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz meşhur Tekirdağ köftesinin tadına bakabilir.Daha sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 24.00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: ...TL dir
Tura başlamadan evvel,  İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliğiniz ile başvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETİ
Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 70 TL 

Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge için tıklayınız

Ulaşım
OTOBÜSLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(3), akşam yemeği(2), SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film veya yedek hafıza kartı, şarj aleti, antibakteriyel jel
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.