Ege'nin İncileri Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Ege'nin İncileri Turu
Paylaş :
6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
TUR PROGRAMI

1.GÜN ANKARA, İZMİR
Akşam saat 23.00'de Tempo Tur önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN İZMİR, KEMERALTI
Sabah İzmir’e varış . Kahvaltı sonrası Konak Meydanı’ndan yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi Vilayet Konağı, Ayşe Hatun Camisi'nin, İzmir'in sembolü saat kulesini görüp Kemeraltı’nın arka sokaklarında lezzet noktalarını keşfedip, Hisarönü’ne doğru yürümeye devam ediyoruz. Birçok çeşit yiyeceğin en tazesinin satıldığı tarihi Havra Sokağı’da uğramadan olmaz. . Tarihi Sinagog,  Salepçioğlu ve Hisar Camileri’nin ve hanların mimari güzelliklerini de görme olanağı bulacağımız turumuz, Kızlarağası Hanı’nın üst katında tamamlanacak. Son olarak Agora’nın gezilmesinin ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama İzmir’deki otelimizde.
3.GÜN ÇEŞME, DALYAN, ALAÇATI
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Çeşme'ye hareket. Gezimize ilk olarak muhteşem manzaraya sahip Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Denize sıfır olarak inşa edilen ancak zaman içerisinde deniz doldurulduğu için şu anda önünde bir yol bulunan Çeşme Kalesi'nin yaklaşık 505 yıllık tarihini dinliyoruz. Daha sonra Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1528 yılında yaptırılan kervansarayı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanı'nda serbest zamanımızın ardından Dalyan’a geçiyoruz. Liman’da kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra Veli Usta’da sakızlı dondurmanın tadına bakmanızı tavsiye ediyoruz. Ardından Alaçatı'ya hareket. Alaçatı'nın en güzel yerel ürünlerini  görebileceğiniz ve hediyeliklerini alabileceğiniz Alaçatı Pazarı'nı ve Alaçatı'nın Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları görüp serbest zaman sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN ÇEŞME, URLA, KEMALPAŞA
Kahvaltı sonrası Urla’ya hareket. İlk durağımız yolumuz üzerindeki Uzunkuyu Köyü Köstem Zeytinyağı Müzesi'nde zeytin ve zeytinyağı'nın imalatı hakkında bilgi alıyoruz. İzmir'li ortopedist Doç.Dr. Levent Köstem'in büyük uğraşla ve heyecanla dünyanın en büyük zeytinyağı müzesini inşa etmiş. Müze gezimizi tamamladıktan sonra tarihi çok eski dönemlere kadar dayanan Urla merkezde antik yerleşim alanı Klazomenai Antik Kenti'ni ve kentteki dünyanın en eski zeytinyağı işliğini göreceğiz. Ardından merkezde festival için kurulan Malgaca Pazarı'nda üreticilerden tadımlar yapıyoruz. Özellikle katmerin tadına bakmanızı tavsiye ediyoruz. Öğleden sonra üzüm bağcılığı için Uzbaş Bağları'na geçmeden önce dünyanın 52 ülkesinden getirilmiş ve 2000 dönüm arazi üzerinde kurulmuş olan Türkiye'nin en büyük arboretumunu geziyor ve sonrasında Uzbaş Bağları'na geçiyoruz. Tesiste fermantasyon ve üretim ile ilgili bilgi alıyoruz.(dileyen konuklarımız tesisten alışverişte yapabilirler)  Ardından Kemalpaşa’ya hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5.GÜN KEMALPAŞA, NAZARKÖY, METROPOLİS ÖREN YERİ, AYDIN
Kahvaltı sonrası ilk durağımız Çinili Köy. Türkiye'de bir kadın tarafından kurulmuş olan ilk köy özelliğini barındıran köyümüzde Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesi'ni geziyor, birbirinden değerli eserlerini gördükten sonra yolumuzu Nazarköy’e çeviriyoruz. Otobüsümüz köyün içine kadar giremeyeceğinden 500 metre yürümemiz gerekiyor. Eski ismi Kurudere iken nazar boncuğu imalatından dolayı Nazarköy olarak değiştirilmiştir. Köy içinde boncuk atölyelerini görüp UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne alınan nazar boncuklarının, ustalarının ellerindeki iki demir parçası ile 1200 derecelik ateş başında cama nasıl şekil verdiklerine seyrederken şaşırıp kalacaksınız. (Dileyen konuklarımız boncuk alışverişi de yapabilirler) Sonra Torbalı’da öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek sonrası Metropolis Ören Yerini ziyaret edeceğiz. Metropolis M.Ö. 3.yy’da Selluokos Krallığı zamanında Lyzimachos’un adamları tarafından kurulmuştur. Metropolis Ana Tanrıça kenti demektir. Şehre adını veren ana tanrıçaya ait ( yerel adıyla Metagallezya ) heykel Uyuzdere mevkiinde yapılan kazılarda bulunmuştur. Metropolis Helenistik dönemde ( M.Ö. 1-2.yy ) gelişmiş, şehir görkemli sur duvarlarıyla çevrilmiş, savaş tanrısı Ares adına bir tapınak yapılmış, stoa ve tiyatro gibi anıtsal kamu yapıları inşa edilmiştir. Helenistik dönemin sanat açısından önemli bir merkezi olduğu bilinen Metropolis son derece kaliteli ve özgün heykeltıraşlık eserleri yaratmıştır.  Bu güzel kenti gezdikten sonra Türkiye’nin ilk demiryolu olan İzmir-Aydın demiryolu (inşası 1866-1976) üzerinde bulunan Çamlık Buharlı Lokomotifler Açık Hava Müzesi’ni ziyaret edceğiz.  Hattın buradan da geçmesi nedeniyle, 1991 yılında müze olarak ziyaretçilere açılmıştır. 1887 ile 1952 yılları arası Alman, İngiliz, Fransız, Amerikan, İsveç ve Çekoslovak yapımı 30 tane buharlı lokomotif sergileniyor. Bunların arasında dünyada sadece iki tane bulunan ve odunla çalışan İngiliz yapımı bir lokomotif de yer alıyor. Gezi sonrası Aydın’a hareket. Akşam yemeği ve konaklama Aydın’daki otelimizde.
6.GÜN AYDIN, TRALLES ÖREN YERİ, NYSA ANTİK KENTİ, ARPAZLAR KONAĞI, DENİZLİ
Kahvaltı sonrası yenilenmiş haliyle Aydın Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Metropolis, Tralles ve diğer kentlerden çıkan eserleri gezerken geçmişe doğru bir zaman yolculuğuna çıkacaksınız. Ardından İl merkezine 1 km. uzaklıkta olan  Argoslular ve Tralleis’liler tarafından kurulmuş Tralles Antik Kenti’ne gidiyoruz. Menderes havzasının verimli toprakları üzerine kurulmuş olan bu kent M.Ö.334’te Büyük İskender (III. Aleksandros)  tarafından alınmasından sonra Hellenistik krallıklar arasında sık sık el değiştirmiştir. Tralleis’te bu gün ayakta kalan tek yapı “Üç Gözler” olarak adlandırılan 2. asırda yapılmış olan, antik çağın eğitim, spor ve kültür açısından önde gelen yapılarından olan Gymnasiuma ait kalıntıdır. Sadece bu yapı bile sizleri büyülemeye yetecektir. Gezi sonrası öğle yemeği için Aydın’a geri dönüyoruz. Yemekten sonra güzergahımız Şarap Tanrısı Dionysos’ un kenti Nysa.  Seleukos yerleşmesi olarak  m.ö 3.yüzyılda  kurulan Nysa Antik Kenti,  zenginliğini bir eğitim kenti olmasının yanı sıra, asıl ününü ve zenginliğini üzerinde bulunduğu Büyük Menderes Ovası’nın verimli toprağı ile yakınındaki Pluto (Hades) - Persephone (Kore) Tapınağı’nın bulunduğu Akharaka’daki (bugün Salâvatlı) gizemli kültle ilgili tedavi merkezine borçludur. Sonraki durağımız ise Rodos'lu ustalar tarafından yapılan Arpaz Beyler Konağı'nı görüyoruz. Antik adıyla Harpasa bugünkü adıyla Esenköy , yakın tarihimizde önemli olayların geçtiği, ilginç mimari yapısıyla Arpaz Beyler Kalesi ve Kulesi yer alıyor. Bir külliye şeklinde olan bu yapı, Osmanlı padişahı II. Beyazıt tarafından Arpaz Tımarı Gedik Ahmet Paşa'nın oğluna verilmişti. Gedik Ahmet Paşa'nın sipahi yetiştirip, seferlere katıldığı biliniyor. Daha sonra Denizli’ye doğru yolculuğumuz devam ediyor. Akşam yemeği ve konaklama Denizli’deki otelimizde.
7.GÜN DENİZLİ, TRİPOLİS ÖREN YERİ, BULDAN, ÇAL, ÇİVRİL
Kahvaltı sonrası Tripolis Antik Kenti'ni ziyaret ediyoruz. Tripolis Lidya şehirleri arasında yer almasına karşın Frigya ve Karya bölgelerine ulaşımı sağlayan önemli sınır, ticaret ve tarım merkezlerinden biri görünümündedir. Menderes Nehri ile Çürüksu Çayı’nın bereketlendirdiği, Çürüksu Ovası’nın büyük bir bölümüne hakim kentlerden biri olup, kuruluş biçimiyle ve şehircilik anlayışı ile yörenin en zengin kentleri arasında yer almaktadır. Bu güzel kenti de gezdikten sonra ;Buldan’a gideceğiz. Buldan merkez tam anlamıyla bir dokuma ve tekstil cenneti. Merkezdeki eski cezaevi bir müze gibi düzenlenmiş ilk olarak burada tekstil hakkında bilgi alıp, bizler için çalıştırılan makineleri ve el tezgahlarını fotoğrafladıktan sonra serbest zaman veriyoruz.(Dileyen konuklarımız alışveriş yapabilirler) Daha sonra Çal ilçesi yakınlarındaki Belevi Nakışlı Cami'sini görüyoruz. İbadete açık olan cami restorasyon sonrası oldukça iyi durumda. Ardından bir cami ziyaretimiz daha olacak Çivril ilçesi yakınlarındaki Savranşah Nakışlı Cami'si kalem işlemeleriyle sizleri büyüleyecek. Caminin gösterişsiz ve çok sade dış yapısına karşılık, son cemaat yeri ve içerisi insanı hayrete düşürecek şekilde süslenmiştir. Duvarlar, ortadakiler geniş, yandakiler biraz dar , yüzeyesel sivri kemerlerle belirtilmiş ve kemerlerin içleri değişik kompozisyonlarla süslenmiştir. Bu süslemeler arasında stilize çiçek ve dallar, mihrabın doğusunda kandilli minareleriyle bir cami, sol tarafta ise dört ayaklı masa üzerinde kesilmiş bir karpuz ve hançer şeklinde üç bıçak görülmektedir. Gezimiz sonrası otelimize hareket.Akşam yemeği ve konaklama Çivril’de.
8.GÜN ÇİVRİL, CLANDRAS KÖPRÜSÜ, ULUBEY KANYONLARI, UŞAK, ANKARA
Kahvaltı sonrası ilk durağımız Clandras Köprüsü. Kral yolu üzerine yapılmış olan köprü yanında akan şelalesiyle sıcak günlerde çevresini oldukça serinletmekte. Tarihi Kral yolunda da kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra Ulubey yakınlarındaki kanyon’a hareket ediyoruz. Buradaki cam teras üzerinde muhteşem bir manzara göreceğiz. Ulubey ve Banaz Çayı boyunca uzanan bir ana kanyon ile buna bağlanan onlarca büyük yan kanyonlardan oluşmaktadır. Üstelik kanyon içinden akıp giden Ulubey Çayı burayı adeta saklı bir cennet konumuna getirmiştir. Kanyon gezimizden sonra buraya kadar gelmişken Uşak Müzesi'nde bulunan Karun Hazineleri'ni görmeden dönülmez dedik. Müze gezimiz sonrası Ankara’ya hareket. Akşam saat 23.00 sularında Ankara’ya varış ve gezimizin sonu.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2018. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.