+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Gül Hasadı, Güneykent, Eğirdir, Yalvaç Turu
Facebook Twitter Google+ Addthis
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
1-23.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.30 Tempo Tur önü
3-23.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-23.43 Söğütözü-Armada önü
5-23.45 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6-23.48 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
7-23.50 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
8-23.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
APOSTEL OTEL
Tüm odalarında , duş, wc, tv
Eğirdir şehir merkezinde göl kenarında
Programı Yazdır
TAM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
400,00 TL -
Tek Kişilik Oda
450,00 TL -
Odada 3. Kişi
385,00 TL -
Çocuk (7-12)
300,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Güneykent, Gül Hasadı, Gül Fabrikaları, Gül Evi, Gül Kahvaltısı, Eğirdir, Dündar Bey Medresesi, Hızır Bey Cami, Canada, Yeşilada, Akpınar Köyü Seyir Terası, Yalvaç, Pisidia Antiocheia Antik Kenti, Akşehir
veya Burdur Müzesi, Sagalassos Antik Kenti

1. GÜN: ANKARA, GÜNEYKENT

Akşam saat 23.30 da Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Gece yolculuğu.
2. GÜN:GÜNEYKENT, GÜL BAHÇELERİ, GÜL FABRİKALARI
Sabah saatlerinde Isparta'nın  " GÜL KENTİ GÜNEYKENT" beldesine ulaşıyoruz. Güneykent Isparta'da yetiştirilen güllerin  % 15-18 lik kısmının üretimini sağlamaktadır. Aynı zamanda üretilen bu güller belde de işlenerek yurt dışına pazarlanmaktadır. Belde belediyesi ve halkı gelen konuklarına gül hasadı döneminde gelenek, görenek, yemek ve beldenin diğer güzelliklerini tanıtarak kültürlerarası kaynaşmaya katkı sağlamaktadır.
Varıştan sonra biraz dinleniyor ve bizleri gül tarlalarına götürecek traktörlere yerleşiyoruz. Römorklarda oturma yerleri var.  Deneyimli işçilerden gül hasadı hakkında bilgi aldıktan sonra, önlüklerimizi giyip 45-60 dakika süreyle  güllere dokunarak, koklayarak  çıplak elle gül hasadına katkı yapıyoruz. Bu arada bol bol fotoğraf çekiyoruz, en çok gül toplayana ödül olduğunu unutmayınız.
NOT: Yağmurlu havalarda gül tarlaları çamur olabilir. Bu nedenle yanınızda kışlık botunuzu getrmenizi öneriyoruz.
Dönüşte  "AÇIK PARFÜM VADİSİ GÜNEYKENT" ' te güllerle donatılmış masalarda, gül kokuları eşliğinde bizler için yöresel ürünlerden hazırlanmış gül kahvaltımızı yaptıktan sonra topladığımız güllerin işlendiği fabrikalara geçiyoruz. Hem geleneksel usül, hem de modern tesislerde güllerin işlenmesi ve gül yağının elde edilmesinde geçirdiği evreleri izliyoruz. Öğle yemeğimiz de  "GÜLLERİN GÖKYÜZÜNE GÜLDÜĞÜ" kent olan Gülkent'te yöresel yemeklerden oluşacaktır. Yemekten sonra Gül Evi, Yunus Emre Evi'ni gezdikten sonra alışveriş için serbest zaman.Güneykentli hanımların el emeği göz nuru yapmış oldukları hediyelik eşyalar ile gül yağı, gül reçeli, gül kremi, gül şurubu satın alabilirsiniz.
Daha sonra bu tura katılanlara verilen "Gül Sertifikası" dağıtım törenine katılıyoruz.
Programımızı tamamladıktan sonra Eğirdir'e geçiyoruz. Akşam yemeğimizi Yeşilada'da yiyeceğiz. Konaklama Eğirdir'deki otelimizde.
3.GÜN:  EĞİRDİR, YALVAÇ, AKŞEHİR, ANKARA
Kahvaltı sonrası Eğirdir'de; Canada, Yeşilada, Dündar Bey Medresesi, Hızır Bey Camisi'ni gezdikten sonra Akpınar Köyü Seyir Terası'na çıkıp Eğirdir Gölü'nü seyrediyoruz. Terastan baktığınızda tabanında pınarların kaynadığı yedi renkli bir göl ve dağların muhteşemliğini izleyeceksiniz. Bu göl hem Isparta'nın içme suyu hem de yılda 550-600 bin ton civarında elma üreten ağaçların su kaynağı. Terasta bir süre dinlenip çay içtikten sonra  Yalvaç'a gidiyoruz. Cittaslow kent olan Yalvaç yakınlarında yer alan Pisidia Antiocheia Antik Kenti'ni gezmye başlıyoruz. Kent, en parlak dönemini Roma egemenliğinde yaşar. Bu dönemde yoğun imar faaliyetleri görülür. Augustus döneminde (İ.Ö 27-İ.S. 14) Psidia Bölgesinde 8 koloni kurulmuş, ancak konumu nedeniyle yalnızca Antiokheia’ya “COLONIA CAESAREİA”, yani Sezar’ın şehri ünvanı verilmiştir. Yine bu dönemde kent, hakim olduğu Pisidia Bölgesi'nde, başkent konumuna yükselen önemli bir Roma kolonisi haline gelmiştir. Kent, imarı sırasında, aynı Roma kentinde olduğu gibi 7 tepe üzerinde kurulmuş 7 mahalleye bölünmüştür. İ.S 3. Yüzyıl sonlarına dek resmi dil latincedir. Bugün kenti gezerken görebileceğimiz yapıların büyük bir kısmı da, Roma Dönemi’nde bu yoğun imar faaliyetlerinden günümüze ulaşabilenlerdir.
Kentin önemini fark eden Aziz Paulus, İ.S. 46 ve 62 yılları arasında Antiokheia’ya üç kez gelerek, Hristiyanlığın temellerini burada atmış ve dünyaya buradan yaymaya başlamıştır. Bu nedenle Hristiyanlık için önemli kentlerden biridir. Sakin şehir(Cittaslow) Yalvaç'ta "Çınar Dibi"nde çay içtikten sonra Sultan Dağları görüntüsü eşliğinde Akşehir'e hareket ediyoruz. Akşehir'de Nasrettin Hoca fıkralarının yaşatıldığı heykellerin yer aldığı park ve Nasrettin Hoca Türbesi'ni gezip Yunak- Polatlı üzerinden akşam saat 22.00 sularında Ankara'ya dönüyoruz.


TARİHLERİNDE YAPILACAK TURLARIMIZIN 3. GÜN PROGRAMI AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE YAPILACAKTIR.

3.GÜN: BURDUR  MÜZESİ, SAGALASSOS ANTİK KENTİ

Kahvaltı sonrası aşkların, ihtirasların ve imparatorların gözde şehri Sagalassos Antik Kenti'ne gidiyoruz. MS 161 – 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyundan içme şansına sahip olacaksınız. Bu tarihi kent sizi kendisine hayran bırakacak ve tekrar tekrar görmek isteyeceksiniz.Kenti yürüyerek gezeceğiz. Kent gezimizin ardından Burdur'a gidiyoruz. Öğle yemeği molasından sonra Burdur'da yer alan ve çoğunluğu Burdur ve çevresi ile Sagalassos , Hacılar, Kibyra, Kremna antik yerleşimlerinden getirilen eserlerin sergilendiği Burdur Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. Bu müze 60 bine varan eski eser sayısıyla Türkiye'nin ilk 10 – 15 müzesi arasında yer almaktadır. Burdur İli bulunduğu coğrafi konumu bakımından (PİSİDİA) Akdeniz, Ege ve İç Anadolu bölgelerindeki uygarlıkların ortak özelliklerini temsil etmektedir. Müzedeki kültür varlıkları, M.Ö. 7000 den günümüze kadar 9000 yıllık bir geçmişin izlerini taşımaktadır.

Müze gezimizin ardından dönüş yolculuğu. Akşam saat 22.00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 20 TL dir
Tura başlamadan evvel,  İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliğiniz ile başvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETİ
Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 50 TL

Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge için tıklayınız

Ulaşım
OTOBÜS veya MİDİBÜSLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüs veya midibüsle ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(2), öğle yemeği (1), akşam yemeği(1), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, rehberlik hizmetleri, milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Son gün öğle yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, Gül tarlalarının zemininin ıslak/çamur olması durumunda giyilmek üzere çizme veya bot,koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, anti bakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 400,00 TL 0,00 TL 400,00 TL 450,00 TL 0,00 TL 450,00 TL 385,00 TL 0,00 TL 385,00 TL 300,00 TL 0,00 TL 300,00 TL
4 105,00 TL 0,00 TL 420,00 TL 118,13 TL 0,00 TL 472,50 TL 101,06 TL 0,00 TL 404,25 TL 78,75 TL 0,00 TL 315,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.