+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Güney Hindistan, Sri Lanka Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
11.03.2019 - 23.03.2019
Konaklanacak Oteller
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
MUMBAI-The Lalit Hotel *****
MADURAI-Hotel Poppy ****
PERIYAR-Hotel Spice Village ****
KOCHIN- Hotel Le Meridien *****
HABARANA-Sigiriya Village ****
KANDY- Cinnamon Citadel *****
HİKKADUWA- Chaaya Tranz ****
Programı Yazdır
4* ve 5* Otellerde 10 gece konaklama, 10 Akşam + 2 Öğle yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
3190,00 USD - 14211,13 TL
Tek Kişilik Oda
4065,00 USD - 18109,17 TL
Odada 3. Kişi
3160,00 USD - 14077,48 TL
Çocuk (3-11)
2890,00 USD - 12874,66 TL
Bebek (0-2)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.

Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.

Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.

Satış günü geçerli olan Merkez Bankası döviz kuru uygulanarak TL cinsinden kesin fiyat belirlenecektir.

İstanbul'dan katılacaklara 100 USD indirim
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Mumbai, Madurai, Periyar, Kumarakom, Kochin, Colombo, Habarana, Sigiriya, Polonnaruwa, Dambulla Mağara Tapınağı, Kandy, Hikkaduwa, Pinnawela Fil Yetimhanesi, Galle

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN : ANKARA,  İSTANBUL, MUMBAİ | 11 Mart 2019
Saat  14.00 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet  ve bagaj işlemlerinin yapılması,
Saat  17.05  THY, TK 2159 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket, saat 18.20  İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış.
Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, pasaport, bagaj işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Saat  20.35 THY, TK 720 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Mumbai’ye hareket. Geceleme uçakta.
2.GÜN : MUMBAİ  | 12 Mart 2019
Sabah 05.15'de Mumbai’ye varışımızın ardından  pasaport, vize ve gümrük işlemleri sonrası otelimize hareket ve kahvaltı sonrası bizi bekleyen aracımız ile UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Elephanta Mağaraları turumuza başlıyoruz. Mumbai Liman’ından, feribot ile bir saatlik yolculuk sonrasında Arap Denizi’nin bir kolunda yer alan Elephanta Adası’na ulaşıyoruz. 6. ve 8. yy.’larda oyulmuş mağaralarda yer alan bu olağanüstü rölyefler, Shiva’nın en iyi tasvirlerindendir. Bu mağaralarda görülecek eserlerin en dikkat çekeni, 5 metre yüksekliğinde, tek parça kayadan oyulan üç kafasıyla Shiva’nın yaratıcı, koruyucu ve yıkıcı özelliklerine göndermede bulunan Maheshmurty veya diğer adıyla Trimurthy’dir. Öğleden sonra Mumbai panaromik şehir turunda Hint Kapısı, Colaba Causeway Caddesi, Marine Drive ve Dhobi Ghat’da çamaşır yıkayanları gördükten sonra otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Mumbai’de.
3.GÜN: MUMBAİ, MADURAİ  | 13 Mart 2019
Sabah kahvaltısı ardından Mumbai’den Madurai’ye uçmak üzere havalimanına transfer. Saat 10.50’de 9W336 Sefer sayılı uçakla Mumbai’den hareket ve saat 12.55'de Madurai’ye varış. Tamil Nadu eyaletine bağlı Madurai’ye varışımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Hindu ve Saracen Mimarisi’nin örneği olan Tirumala Nayak Sarayı’nı geziyoruz. 1636 tarihli bir yapı olan Thirumalai Nayak Sarayı, orijinalinde bugünkü halinden dört kez daha büyük inşa edilmişti. Daha sonra Hindistan'ın en kutsal ve en büyük Hindu Tapınaklarından biri olan, Tanrıça Meenakshi ve Tanrı Shiva’ya adanmış muhteşem mimarisi ile Sri Meenakshi Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Madurai’de.
4. GÜN : MADURAI, PERIYAR  | 14 Mart 2019
Sabah kahvaltısı ardından Periyar’a (yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecek) hareket.  Hindistan'ın Kerala Eyaleti'ne bağlı Periyar'da baharat tarlalarını gezerek, soframızda kullandığımız bu ürünlerin nasıl yetiştirildiğini öğreniyoruz. Güney Hindistan'ın yaylalarında, havadaki değişik aromaların bize eşlik edeceği Baharat Bahçesi gezimizin ardından Kumily Mahallesin'de yürüyüş yapıyoruz. Güney Hindistan'da ortaya çıkmış, antik bir sağlık sistemi  Ayurveda Merkezi Periyar'da isteyenler Ayurveda yağları ile masaj da yaptırabilirler (Ayurveda günümüzde Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'da uygulanmaktadır). Akşam yemeği ve konaklama Periyar/Thekkady’de.
5.GÜN : PERIYAR, KUMARAKOM, KOCHIN  | 15 Mart 2019
Sabah kahvaltısı ardından Kerala Eyaletine bağlı Kumarakom’a (yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecek) hareket ediyoruz. Kumarakom’un tropik bitki örtüsü ve yaşam alanlarıyla eğlenceli vakit geçireceğimiz, Kerala Eyaletinin geleneksel pirinç ve yiyecek taşıma yöntemlerini de gözlemleyeceğimiz tekne turuna çıkacağız. Öğle yemeği sonrası; Hint Okyanusu'ndan gelen ters akıntılarla oluşmuş Vembanad Gölü'nde yapacağımız tekne turu sonrası Kochin’e hareket. Akşam yemeği ve konaklama Kochin’de.
6.GÜN : KOCHİN  | 16 Mart 2019
Sabah kahvaltısı sonrası Dutch Palace Müzesi ve Paradesi Sinagogu gezeceğiz. Sinagog Sokağın’da serbest zaman sonrası Kochin Kalesi sınırları içerisindeki 1503’te Portekizli Fransisken rahiplerinin kurduğu ve Hindistan’daki en eski Avrupa tarzında inşa edilmiş, Vasco de Gama’nın Mezar Taşı’nın da bulunduğu St. Francis Kilisesi’ni geziyoruz. Kochin sahilinde dolaşıp Hintli balıkçıların, Çin balıkçı ağları ile geleneksel balık tutma yöntemlerini göreceğiz. Akşam saatlerinde, UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Kerala Sanskrit Tiyatrosu'na özgü “Kathakali Dans Gösterisini” seyrediyoruz (gösteri bileti dahildir). Akşam yemeği ve konaklama Kochin’de.
7.GÜN KOCHİN, COLOMBO, HABARANA | 17 Mart 2019
Sabah kahvaltısı ardından dinlenme ve masaj için serbest zaman. Havalimanı transferimizin ardından 09:45'de UL166 sefer sayılı uçuş ile Kochin'den ayrılışımızın ardından Güney Hindistan turumuz sona eriyor. Saat 10.55'de  Sri Lanka’nın başkenti Colombo'ya varış, pasaport ve bagaj işlemleri ardından Habarana’ya hareket.  Yaklaşık 4,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Sigiriya Kaya Kalesi'ne ev sahipliği yapan Habarana'ya varış. Akşam yemeği ve konaklama Habarana’nın tatil beldesinde.
8.GÜN  HABARANA “SİGİRİYA, POLONNARUWA” | 18 Mart 2019
Kahvaltı sonrası Sri Lanka’nın; UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Sigiriya Kaya Kalesi’ni geziyoruz. Antik çağlardan günümüze kadar ulaşmış bu benzersiz yerleşimde; Su Bahçeleri, Spiral Merdivenler, Cam Duvarı, Aslan Pençesi Kapısı, freskoları ile müthiş duvar süslemelerini geziyoruz. Öğleden sonra ise Sri Lanka’da 12. Yüzyılda inşa edilmiş UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan tarihi Polonnaruwa Antik Kenti’ne gidiyoruz. Tapınaklar, Kraliyet Sarayı, Buda Heykelleri ve baraj gölü gibi tarihi kalıntıların bulunduğu Polonnaruwa’da Sri Lanka tarihi ve kültürüne ait eserleri gezeceğiz. Bugün yapacağımız gezimize öğle yemeği de dahildir. Akşam yemeği ve konaklama Habarana’nın tatil beldesinde.
9.GÜN  HABARANA, KANDY | 19 Mart 2019
Sabah kahvaltı sonrası Sri Lanka’nın eski başkenti ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Kandy’e hareket.  Bugün yolumuz üzerinde UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Dambulla Mağara Tapınağı’nı gezeceğiz. Kandy'de yapacağımız panoramik şehir turunda Romantik Göl görülecek ve Buda’nın dişinin saklandığına inanılan dünyanın en önemli Budist tapınaklarından Kutsal Diş Tapınağı gezilecektir. Bugün ayrıca yüksek rakımlarda üretilen dünyaca meşhur Seylan Çayı da alabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama Kandy'de.
10.GÜN: KANDY, HİKKADUWA  | 20 Mart 2019
Sabah kahvaltı sonrası Kandy'den ayrılarak yaklaşık 5 saat sürecek bir yolculuk ile Hikkaduwa'ya gidiyoruz. Yolumuz üzerindeki dünyanın ilk ve tek Fil Yetimhanesi olan Pinnawela’yı ziyaret edeceğiz. Pinnawela Fil Yetimhanesi’nde yavru fillerin biberonla beslenmelerine, nehirde yıkanmalarına ve günlük aktivitelerine tanık olabiliriz. Akşam üzeri; Maldiv Adaları’nın doğusunda, Hint Okyanusu’nun palmiyeli kumsallarında dinlenmeniz için; Hikkaduwa'da deniz kıyısında bulunan otelimizde serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Hikkaduwa’da.
11.GÜN: HİKKADUWA “GALLE” | 21 Mart 2019
Kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Galle’ye gidiyoruz. Portekiz ve Hollanda’nın eski deniz ticaret ve koloni şehri Galle’de; Portekiz ve Hollanda koloni dönemine ait mahalleler ile Tarihi Liman gezisi sonrası öğleden sonra Hikkaduwa’da otelimize dönüş. Akşam üzeri; Maldiv Adaları’nın doğusunda, Hint Okyanusu’nun palmiyeli kumsallarında dinlenmeniz için; Hikkaduwa'da deniz kıyısında bulunan otelimizde serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Hikkaduwa’da.
12.GÜN: HİKKADUWA, COLOMBO | 22 Mart 2019
Kahvaltı sonrası Hikkaduwa’dan ayrılarak Sri Lanka’nın başkenti Colombo’ya hareket. Panoramik şehir turunda; Eski Meclis, Bağımsızlık Meydanı ve Gangaramaya Tapınağı görülecek yerler arasındadır.
Saat 17.30 Colombo Havalimanı’na varış, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası,
Saat 20.25 THY TK 731 sefer sayılı uçakla Colombo’dan İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.
13.GÜN: İSTANBUL, ANKARA | 23 Mart 2019
Saat 05.00 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra iç hatlar terminaline geçiş ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
Saat 07.00  THY TK 2122 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
Saat 08.10  Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra özel otobüsümüzle Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

Tur görevlisi
Daha sonra açıklanacaktır.
Ulaşım
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Vize
TÜM PASAPORTLARA VİZE GEREKİR.

Hindistan vizesinde parmak izi uygulamasına geçildi.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.

Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar
- THY ile Ankara / İstanbul / Mumbai – Colombo / İstanbul / Ankara uçuşları
- HAVALİMANI VERGİLERİ
- Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı'na gidiş-dönüş transferler
- 4* ve 5* otellerde 10 gece konaklama
- Kahvaltılar (11)
- Akşam yemekleri (10)
- 5. ve 8.günler toplam 2 öğle yemeği
- Mumba-Madurai arası iç hat uçuşu
- Kochin – Colombo arası dış hat uçuşu
- Programda yazan tüm çevre gezileri ve şehir turları
- Kathakali Dans Gösterisi 30 USD Dahil
- Kumarakom'da öğle yemeği ve tekne gezisi 70 USD Dahil
- Pinnawela Fil Yetimhanesi Turu 75 USD Dahil
- Sigiriya Rock turu 80 USD Dahil
- Dambulla Tapınağı turu 30 USD Dahil
- Polonnaruwa antik kent turu 75 USD Dahil
- Galle Turu 70 USD Dahil
- Transferler
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı
- SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ SİGORTA POLİÇESİ,
- KDV
- Rehberlik hizmetleri
Ücrete Dahil Olmayanlar
- 170 USD Vize ve Servis ücreti (Nakit tahsil edilir) (Hindistan ve Sri Lanka için yeşil-hususi pasaportlara da vize gereklidir)
- 15 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu (Acentemizden temin edebilirsiniz) 
-5.ve 8.günler harici diğer öğle yemekleri
-Bahşişler (Hindistan, Sri Lanka turlarında; Yerel rehber, şoför, restoran bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 45 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze girişleri
- Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, bahşiş, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Otellerde Ücretli televizyon kanalları (pay tv)
Gerekli Malzemeler
Şapka, terlik, su kabı(matara-termos), güneş kremi, mayo, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası ,yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.Hindistan turunda tozlu bölgelerde etkilenmemek için maske getirmeniz, açık hava camilerinde gezerken ayakkabınız veya çorabınız üzerine giymeniz için galoş bulundurmanız önerilir.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 14211,13 TL 0,00 TL 14211,13 TL 18109,17 TL 0,00 TL 18109,17 TL 14077,48 TL 0,00 TL 14077,48 TL 12874,66 TL 0,00 TL 12874,66 TL
6 2558,00 TL 0,00 TL 15348,02 TL 3259,65 TL 0,00 TL 19557,90 TL 2533,95 TL 0,00 TL 15203,68 TL 2317,44 TL 0,00 TL 13904,63 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.