+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Güneydoğu Anadolu GAP Gezisi
Paylaş :
Tur Tarihleri
30.04.2015 - 06.05.2015
28.08.2015 - 03.09.2015
Duraklar
1-22.15 Necatibey Caddesi Demirtepe Köprüsü Altı
2-22.30 Tempo Tur önü
3-22.40 Milli Kütüphane önü
4-22.42 Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü
5-22.45 Yüzüncü Yıl Köprüsü altı
6-22.50 Keklikpınarı Sapağı
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Kahta- Zeus Otel (***)
Mardin Yay Grand Otel (****)
Gaziantep Met-Gold Otel (****)
Urfa Harran Otel : 87 standart, 20 suit, 1 engelli olmak üzere toplam 108 oda. Tüm odalarda; Klima, merkezi ısıtma, mini bar, uydu yayınlı TV, direk telefon (oda ve banyoda ) saç kurutma makinası, jakuzi, küvetli banyo-WC internet bağlantısı, müzik yayını ve yangın dedektörü bulunmaktadır.
Programı Yazdır
5 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
990,00 TL -
Tek Kişilik Oda
1215,00 TL -
Odada 3. Kişi
950,00 TL -
Çocuk (7-12)
740,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 21 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KİŞİ BAŞI 50 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Kahta, Nemrut’ta Gün Batımı, Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Diyarbakır, Keldani Kilisesi, Hasankeyf, Mardin, Deyr-ul Zahferan Manastırı, Midyat, Göbekli Tepe Höyüğü, Şanlıurfa, Balıklı Göl, Harran, Zeugma Antik Kenti, Zeugma Mozaik Müzesi, Rumkale, Halfeti, Birecik Baraj Gölünde Tekne Gezisi,Kelaynak Kuşları, Gaziantep.

TUR SÜRESİNCE HER GÜN ERKEN KALKIP DAHA ÇOK YER GEZMEYİ PLANLADIK.

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 22.30 da Tempo Tur önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN: KAHTA, KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ, ARSEMIA, CENDERE KÖPRÜSÜ, NEMRUT DAĞI
Sabah saatlerinde alınacak kahvaltı sonrası Kahta'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Kahta'da otelimize yerleştikten sonra öğle yemeği molası. Yemekten sonra minibüslerle çıkacağımız turda sırasıyla, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia(Eski Kale), Yeni Kale'nin görülmesi. Ardından Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Nemrut Dağı'ndaki Kommagene Krallığı'na ait dev heykel ve kabartmaların dolaşılması ve Batı Terası'ndan gün batımının izlenmesi. Daha sonra Kahta'daki otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Kahta'daki otelimizde.
Bugün yanınıza anorak, bere, kazak almayı unutmayınız.
3.GÜN: DİYARBAKIR, MARDİN
Sabah kahvaltısı Diyarbakır’a hareket.Anadolu'nun en eski şehirlerinden biri olan kentte surlar, kapılar, burçlar ilk göreceğimiz yapılardır. Bu bağlamda Mardin Kapı, Keçi Burcu, Urfa Kapı, Gazi Köşkü ve Dicle Nehri üzerinde yer alan On Gözlü Köprü, Ulu Cami Külliyesi, Hasan Paşa Hanı, Cahit Sıtkı Tarancı veya Ahmet Arif Gezi Evi, Marpetyun Keldani Katolik Kilisesi, Ermeni Kilisesi, Dört Ayaklı Minare'nin gezilmesi. Daha sonra Mardin'e hareket. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'deki otelimizde.
4.GÜN: HASANKEYF, MİDYAT, MARDİN
Kahvaltı sonrası Mardin'de; Kasımiye Medresesi, Mardin Müzesi, Ulu Cami, ve çevresindeki çarşılar, Sakıp Sabancı Kent Tarihi Müzesi'nin görülmesinden sonra Deyr-ul Zahferan Süryani Manastırı'na gidiyoruz. Medreseyi gezdikten sonra Midyat'a gidiyoruz. küçük bir Mardin siluetinde olan Midyat'da birçok ünlü dizinin çekimlerine ev sahipliği yapmış Kaymakamlık Konukevi, Eski Han ve Midyat sokakları görüp, telkariciler sokağında alışveriş yaıyoruz. Daha sonra Hasankeyf'e hareket.Hasankeyf'te: Zeynel Bey Türbesi, El-Rızık Camisi, Artuklu Köprüsü kalıntılarının görülmesi ve Mardin'e dönüş.  Akşam yemeği ve yatı Mardin'deki otelimizde.
5.GÜN: GÖBEKLİ TEPE, HARRAN, ŞANLIURFA
Kahvaltı sonrası peygamberler şehri Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk ziyaret yerimiz Şanlıurfa’ya 20 km mesafede bulunan ve günümüzden 11,000 yıl öncesine tarihlenen Dünya’nın ilk tapınaklarına ev sahipliği yapan Göbekli Tepe Höyüğü olacak. Buradan sonra Harran’da dünyanın en eski ev yapım tekniğinin örneklerinden Harran Evleri'nin ve dünyanın ilk üniversitelerinden Harran Üniversitesi kalıntıları ve kulesinin gezilmesi ve Şanlıurfa'ya hareket. Şanlıurfa’ da; Hz. İbrahim'in Makamı, Kale ve Gümrük Han, Halil-ür Rahman Camii, Ayn Zeliha Parkı ve Balıklı Göl'ün gezilmesi sonrası eski çarşılarda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Şanlıurfa'daki otelimizde. (Yemekten sonra dileyen konuklarımızla SIRA GECESİ’ne gidilecektir)
6.GÜN: BİRECİK, HALFETİ, RUMKALE, ZEUGMA, GAZİANTEP
Kahvaltı sonrası Birecik'e hareket. Birecik’te Kelaynak Üretme İstasyonu'nda nesli tükenme tehlikesi altında olan ve yöre kültüründe önemli bir yeri olan bu nadir kuşları ziyaret edeceğiz. Kelaynak Kuş Gözlem İstasyonu'nda fotoğraf çekip gerekli bilgileri aldıktan sonra, Birecik Barajı inşasından sonra bir kısmı baraj gölü altında kalan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Buradan bineceğimiz tekne ile baraj gölü üzerinde yapacağımız gezinti sırasında yine büyük kısmı baraj gölü altında kalmış olan Savaşan Köyü ve tarihte önemli yeri olan Rumkale görülecektir. Ardından buradan ayrılıp Fırat Nehri kenarına kurulu, bölgenin en önemli antik çağ yerleşim yeri olan Zeugma Antik Kenti’nde Mozaikli Villa'ları ve kazı alanını dolaştıktan sonra  Zeugma Müzesi'ne hareket. Müzenin gezilmesinden sonra otele yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’teki otelimizde.
7.GÜN: GAZİANTEP, ANKARA
Kahvaltı sonrası Antik Cam Eserleri Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Bedesten, Almacı Pazarı adıyla anılan arastalar ve otantik ürünlerin satıldığı bölgeyi ve Tahmis Kahveci'yi dolaşıp alışveriş yapıyoruz. Ardından öğle yemeği molası. Yemek sonrası dönüş yolculuğu. Akşam saat 23.00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Hava ve yol koşulları nedeniyle rehber tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
TEMPO TUR'UN YURT İÇİ TURLARINDA EKSTRA TUR BEDELİ ADI ALTINDA HİÇBİR ÜCRET TOPLANMAZ.

Müzekart uygulaması, müze ve ören yerlerinden ücretsiz yararlanma
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli müzekart 20 TL, tam müzekart 40 TL ücret karşılığında alınabilir.
T.C. vatandaşı olan öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları, 17 yaş altı ve 65 yaş üzeri misafirler müze ve ören yerlerine kimliklerini ibraz etmeleri durumunda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz giriş yapmaktadırlar.
Müzekart sahibi olun 40 TL ye müzelerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanın.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 31 TL dir.
 Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge için tıklayınız

Ulaşım
OTOBÜSLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle ulaşım, otelde konaklama(5), kahvaltı(6), akşam yemekleri(5), Birecik Baraj Gölü'nde tekne gezisi, SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Kazak, mayo, havlu, terlik, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
Diğer Bilgiler
-ÖNEMLİ NOT: Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Arkadaşına Öner
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 990,00 TL 0,00 TL 990,00 TL 1215,00 TL 0,00 TL 1215,00 TL 950,00 TL 0,00 TL 950,00 TL 740,00 TL 0,00 TL 740,00 TL
4 259,88 TL 0,00 TL 1039,50 TL 318,94 TL 0,00 TL 1275,75 TL 249,38 TL 0,00 TL 997,50 TL 194,25 TL 0,00 TL 777,00 TL

Adınız Soyadınız

E-mail Adresiniz

Arkadaşınızın E-mail Adresi 1
Arkadaşınızın E-mail Adresi 2
Arkadaşınızın E-mail Adresi 3
Arkadaşınızın E-mail Adresi 4
Arkadaşınızın E-mail Adresi 5
Mesajınız
Yapılan Yorumlar
 
 
 

A-1138
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
Faks : (0 312) 466 76 76
Sosyal Medya
Diğer Bilgiler
Bilgi Sayfaları
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.