+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Güneydoğu Anadolu GAP Gezisi
Facebook Twitter Google+ Addthis
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
1-22.15 Necatibey Caddesi Demirtepe Köprüsü Altı
2-22.30 Tempo Tur önü
3-22.40 Milli Kütüphane önü
4-22.42 Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü
5-22.45 Yüzüncü Yıl Köprüsü altı
6-22.50 Keklikpınarı Sapağı
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Kahta- Zeus Otel (***)
Mardin Yay Grand Otel (****)
Gaziantep Met-Gold Otel (****)
Urfa Harran Otel : 87 standart, 20 suit, 1 engelli olmak üzere toplam 108 oda. Tüm odalarda; Klima, merkezi ısıtma, mini bar, uydu yayınlı TV, direk telefon (oda ve banyoda ) saç kurutma makinası, jakuzi, küvetli banyo-WC internet bağlantısı, müzik yayını ve yangın dedektörü bulunmaktadır.
Programı Yazdır
5 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 21 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KİŞİ BAŞI 50 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Kahta, Nemrut’ta Gün Batımı, Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Diyarbakır, Keldani Kilisesi, Hasankeyf, Mardin, Deyr-ul Zahferan Manastırı, Midyat, Göbekli Tepe Höyüğü, Şanlıurfa, Balıklı Göl, Harran, Zeugma Antik Kenti, Zeugma Mozaik Müzesi, Rumkale, Halfeti, Birecik Baraj Gölünde Tekne Gezisi,Kelaynak Kuşları, Gaziantep

TUR SÜRESİNCE HER GÜN ERKEN KALKIP DAHA ÇOK YER GEZMEYİ PLANLADIK.
1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 22.30 da Tempo Tur önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN: KAHTA, KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ, ARSEMIA, CENDERE KÖPRÜSÜ, NEMRUT DAĞI
Sabah saatlerinde alınacak kahvaltı sonrası Kahta'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Kahta'da otelimize yerleştikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra minibüslerle çıkacağımız turda sırasıyla, ilk olarak Kommagene Kraliyet ailesinin bazı kadınlarının gömülü olduğu Karakuş Tümülüsü, Roma döneminde Kahta Çayı’nın bir kolu olan Cendere Çayı üzerinde bulunan Roma dönemi yapıtı olan Cendere Köprüsü, M.Ö. 2. yüzyılda Kommagene Kraliyet ailesinin atası olan Arsames tarafından kurulan ve krallığın yazlık başkenti ve idare merkezi olarak kullanılan Arsemia (Eski Kale) ve karşısındaki Yeni Kale'nin görülmesi. Ardından Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Kommagene Krallığı'nın efsanevi kralı Antiochos tarafından yaptırılan tümülüs ve devasa heykel ve kabartmalarını gördükten sonra Batı Terası'ndan gün batımını izliyoruz. Daha sonra Kahta'daki otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Kahta'daki otelimizde.
Bugün yanınıza anorak, bere, kazak almayı unutmayınız.
3.GÜN: DİYARBAKIR, MARDİN
Sabah kahvaltısının ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Anadolu'nun en eski şehirlerinden biri olan kentte 330 yılında İstanbul’u Roma’nın başkenti olarak neredeyse yeniden inşa eden Konstantin’in oğlu Konstantius tarafından yaptırılan surlar, kapılar, burçlar ilk göreceğimiz yapılardır. Bu bağlamda Mardin Kapı, Keçi Burcu, Urfa Kapı, Akkoyunlu mimarisinin tipik özelliklerini taşıyan 15. yüzyıl yapısı Gazi Köşkü ve Dicle Nehri üzerinde ve türkülere konu olan Kırklar Dağı’nın eteğinde yer alan 11. yüzyıl yapısı On Gözlü Köprü, Evliya Çelebi’nin “Şehir kimin eline geçerse geçsin hep mabed olarak kaldığını” belirttiği Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi, 1572-1575 yılları arasında Diyarbakır valiliği yapmış olan Hasan Paşa’nın yaptırmış olduğu Hasan Paşa Hanı, Diyarbakır evlerinin karakteristik özelliklerini taşıyan Cahit Sıtkı Tarancı veya Ahmet Arif Gezi Evi, Keldanilere ait olan Marpetyun Keldani Katolik Kilisesi, Restorasyonu tamamlanmış olan Surp Giragos Ermeni Kilisesi, Akkoyunlu hükümdarı Kasım Bey’in yaptırdığı Şeyh Mutahhar Camisi’ne ait olan Dört Ayaklı Minare'nin gezilmesinin ardından Mardin'e hareket ediyoruz. Akşam yemeğinden sonra Mardin'nin gece gece görüntüsünü görmek için otelden ayrılıyoruz. Şehidiye Cami terasından Mardin'nin gece görüntüsünü seyrettikten sonra Mardin sokaklarını yürüyüp, fotoğraf çektikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama Mardin'deki otelimizde.
4.GÜN: HASANKEYF, MİDYAT, MARDİN
Kahvaltı sonrası Mardin şehir turu programımıza Akkoyunlu hükümdarı Cihangir oğlu Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi, 1895 yılında Antakya Patriği Behnam Bani tarafından Süryani Katolik Patrikhanesi olarak yaptırılmış olan binada hizmet veren Mardin Müzesi, Artuklu döneminde günümüz halini alan ve dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin’in simgesi olan Ulu Cami, ve çevresindeki çarşılar, önceleri Süvari Kışlası, daha sonra vergi dairesi olarak kullanılan binanın restore edilerek açılan Sakıp Sabancı Kent Tarihi Müzesi'nin görülmesinden sonra 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikametgah yeri olarak kullanılan Deyr-ul Zahferan Süryani Manastırı'na gidiyoruz. Daha sonra Midyat'a doğru hareket ediyoruz. Küçük bir Mardin siluetinde olan Midyat'da birçok ünlü dizinin çekimlerine ev sahipliği yapmış olan ve bölgenin en önemli sivil mimari örneklerinden biri olan Kaymakamlık Konukevi, Eski Han ve Midyat sokaklarını görüp, telkariciler sokağında alışveriş yapıyoruz. Daha sonra Hasankeyf'e hareket ediyoruz. Ilısu Barajı’nın altında kalacak olan Hasankeyf'te;Zeynel Bey Türbesi, El-Rızık Camisi, Artuklu Köprüsü kalıntılarının görülmesi ve Mardin'e dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'deki otelimizde.
5.GÜN: GÖBEKLİ TEPE, HARRAN, ŞANLIURFA
Kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk ziyaret yerimiz Şanlıurfa’ya 10 km mesafede bulunan ve günümüzden 11,000 yıl öncesine tarihlenen Dünya’nın ilk tapınaklarına ev sahipliği yapan Göbekli Tepe Höyüğü olacak. Keşfiyle birlikte sadece bölge tarihini değil İnsanlık tarihini değiştiren, geçtiğimiz yıllarda National Geographic dergisinin tüm dünyada “Dinin Doğduğu Yer” sloganıyla kapak yaptığı Göbeklitepe’nin ziyaretinin ardından Harran’a doğru hareket ediyoruz. Harran’da dünyanın en eski ev yapım tekniğinin örneklerinden Harran Evleri'nin ve dünyanın ilk üniversitelerinden Harran Üniversitesi kalıntıları ve kulesinin gezilmesi ve Şanlıurfa'ya hareket. Şanlıurfa’da; Hz. İbrahim'in Makamı, Kale ve Gümrük Han, Halil-ür Rahman Camii, Ayn Zeliha Parkı ve Balıklı Göl'ün gezilmesi sonrası eski çarşılarda alışveriş için serbest zaman. Daha sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Şanlıurfa'daki otelimizde. (Yemekten sonra dileyen konuklarımızla sıra gecesine gidilecektir).
6.GÜN: BİRECİK, HALFETİ, RUMKALE, ZEUGMA, GAZİANTEP
Kahvaltı sonrası Birecik'e hareket. Birecik’te Kelaynak Üretme İstasyonu'nda nesli tükenme tehlikesi altında olan ve yöre kültüründe önemli bir yeri olan bu nadir kuşları ziyaret edeceğiz. Kelaynak Kuş Gözlem İstasyonu'nda fotoğraf çekip gerekli bilgileri aldıktan sonra, Birecik Barajı inşasından sonra bir kısmı baraj gölü altında kalan günümüzün Cittaslow ( yavaş şehir ) kenti olan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Buradan bineceğimiz tekne ile baraj gölü üzerinde yapacağımız gezinti sırasında yine büyük kısmı baraj gölü altında kalmış olan Savaşan Köyü ve tarihte önemli yeri olan Rumkale görülecektir. Ardından buradan ayrılıp Fırat Nehri kenarına kurulu, bölgenin en önemli antik çağ yerleşim yeri olan Zeugma Antik Kenti’nde Mozaikli Villa'ları ve kazı alanını dolaştıktan sonra kentte bulunan mozaiklerin sergilendiği Dünya’nın en büyük mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi'ne gidiyoruz. Yunan mitolojisindeki birçok mitten konu alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’teki otelimizde.

7.GÜN: GAZİANTEP, ANKARA
Kahvaltı sonrası Gaziantep şehir turumuza başlıyoruz. İpekyolu üzerindeki önemli kavşak noktalarından biri olan kentte Antik Cam Eserleri Müzesi, Gaziantep’in zengin mutfak kültürünün tanıtıldığı Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Bedesten, Almacı Pazarı adıyla anılan arastaları, otantik ürünlerin satıldığı Bakırcılar Çarşısı'nı ve Tahmis Kahveci'yi dolaşıp alışveriş yapıyoruz. Ardından öğle yemeği molası. Yemek sonrası dönüş yolculuğu. Akşam saat 23.00 sularında Ankara'ya ulaşıyoruz.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı:31 TL dir
Tura başlamadan evvel,  İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliğiniz ile başvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETLERİ
1-Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 50 TL,
2-Bir yıl boyunca aynı müzeye 2 kez giriş yapılabilen MÜZEKART  40 TL

 Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge için tıklayınız

Ulaşım
OTOBÜSLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle ulaşım, otelde konaklama(5), kahvaltı(6), akşam yemekleri(5), Birecik Baraj Gölü'nde tekne gezisi, SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Kazak, mayo, havlu, terlik, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
Diğer Bilgiler
-ÖNEMLİ NOT: Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
Faks : (0 312) 466 76 76
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.