+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Güneydogu Anadolu GAP Gezisi
Paylaş :
5 GECE YARIM PANSIYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

TUR SÜRESINCE HER GÜN ERKEN KALKIP DAHA ÇOK YER GEZMEYI PLANLADIK.
1.GÜN: BULUSMA VE HAREKET
Aksam saat 22.30 da Tempo Tur önünde bulusma ve hareket.
2.GÜN: KAHTA, KARAKUS TÜMÜLÜSÜ, ARSEMIA, CENDERE KÖPRÜSÜ, NEMRUT DAGI
Sabah saatlerinde alinacak kahvalti sonrasi Kahta'ya dogru yolumuza devam ediyoruz. Kahta'da otelimize yerlestikten sonra ögle yemegi molasi veriyoruz. Yemekten sonra minibüslerle çikacagimiz turda sirasiyla, ilk olarak Kommagene Kraliyet ailesinin bazi kadinlarinin gömülü oldugu Karakus Tümülüsü, Roma döneminde Kahta Çayi’nin bir kolu olan Cendere Çayi üzerinde bulunan Roma dönemi yapiti olan Cendere Köprüsü, M.Ö. 2. yüzyilda Kommagene Kraliyet ailesinin atasi olan Arsames tarafindan kurulan ve kralligin yazlik baskenti ve idare merkezi olarak kullanilan Arsemia (Eski Kale) ve karsisindaki Yeni Kale'nin görülmesi. Ardindan Unesco Dünya Kültür Mirasi Listesi'nde bulunan Nemrut Dagi'na çikiyoruz. Kommagene Kralligi'nin efsanevi krali Antiochos tarafindan yaptirilan tümülüs ve devasa heykel ve kabartmalarini gördükten sonra Bati Terasi'ndan gün batimini izliyoruz. Daha sonra Kahta'daki otelimize dönüs. Aksam yemegi ve konaklama Kahta'daki otelimizde.
Bugün yaniniza anorak, bere, kazak almayi unutmayiniz.
3.GÜN: DIYARBAKIR, MARDIN
Sabah kahvaltisinin ardindan Diyarbakir’a hareket ediyoruz. Anadolu'nun en eski sehirlerinden biri olan kentte 330 yilinda Istanbul’u Roma’nin baskenti olarak neredeyse yeniden insa eden Konstantin’in oglu Konstantius tarafindan yaptirilan surlar, kapilar, burçlar ilk görecegimiz yapilardir. Bu baglamda Mardin Kapi, Keçi Burcu, Urfa Kapi, Akkoyunlu mimarisinin tipik özelliklerini tasiyan 15. yüzyil yapisi Gazi Köskü ve Dicle Nehri üzerinde ve türkülere konu olan Kirklar Dagi’nin eteginde yer alan 11. yüzyil yapisi On Gözlü Köprü, Evliya Çelebi’nin “Sehir kimin eline geçerse geçsin hep mabed olarak kaldigini” belirttigi Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi, 1572-1575 yillari arasinda Diyarbakir valiligi yapmis olan Hasan Pasa’nin yaptirmis oldugu Hasan Pasa Hani, Diyarbakir evlerinin karakteristik özelliklerini tasiyan Cahit Sitki Taranci veya Ahmet Arif Gezi Evi, Keldanilere ait olan Marpetyun Keldani Katolik Kilisesi, Restorasyonu tamamlanmis olan Surp Giragos Ermeni Kilisesi, Akkoyunlu hükümdari Kasim Bey’in yaptirdigi Seyh Mutahhar Camisi’ne ait olan Dört Ayakli Minare'nin gezilmesinin ardindan Mardin'e hareket ediyoruz. Aksam yemeginden sonra Mardin'nin gece gece görüntüsünü görmek için otelden ayriliyoruz. Sehidiye Cami terasindan Mardin'nin gece görüntüsünü seyrettikten sonra Mardin sokaklarini yürüyüp, fotograf çektikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama Mardin'deki otelimizde.
4.GÜN: HASANKEYF, MIDYAT, MARDIN
Kahvalti sonrasi Mardin sehir turu programimiza Akkoyunlu hükümdari Cihangir oglu Kasim tarafindan yaptirilan Kasimiye Medresesi, 1895 yilinda Antakya Patrigi Behnam Bani tarafindan Süryani Katolik Patrikhanesi olarak yaptirilmis olan binada hizmet veren Mardin Müzesi, Artuklu döneminde günümüz halini alan ve dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin’in simgesi olan Ulu Cami, ve çevresindeki çarsilar, önceleri Süvari Kislasi, daha sonra vergi dairesi olarak kullanilan binanin restore edilerek açilan Sakip Sabanci Kent Tarihi Müzesi'nin görülmesinden sonra 1932’ye kadar 640 yil boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikametgah yeri olarak kullanilan Deyr-ul Zahferan Süryani Manastiri'na gidiyoruz. Daha sonra Midyat'a dogru hareket ediyoruz. Küçük bir Mardin siluetinde olan Midyat'da birçok ünlü dizinin çekimlerine ev sahipligi yapmis olan ve bölgenin en önemli sivil mimari örneklerinden biri olan Kaymakamlik Konukevi, Eski Han ve Midyat sokaklarini görüp, telkariciler sokaginda alisveris yapiyoruz. Daha sonra Hasankeyf'e hareket ediyoruz. Ilisu Baraji’nin altinda kalacak olan Hasankeyf'te;Zeynel Bey Türbesi, El-Rizik Camisi, Artuklu Köprüsü kalintilarinin görülmesi ve Mardin'e dönüs. Aksam yemegi ve konaklama Mardin'deki otelimizde.
5.GÜN: GÖBEKLI TEPE, HARRAN, SANLIURFA
Kahvalti sonrasi Sanliurfa’ya dogru yola çikiyoruz. Ilk ziyaret yerimiz Sanliurfa’ya 10 km mesafede bulunan ve günümüzden 11,000 yil öncesine tarihlenen Dünya’nin ilk tapinaklarina ev sahipligi yapan Göbekli Tepe Höyügü olacak. Kesfiyle birlikte sadece bölge tarihini degil Insanlik tarihini degistiren, geçtigimiz yillarda National Geographic dergisinin tüm dünyada “Dinin Dogdugu Yer” sloganiyla kapak yaptigi Göbeklitepe’nin ziyaretinin ardindan Harran’a dogru hareket ediyoruz. Harran’da dünyanin en eski ev yapim tekniginin örneklerinden Harran Evleri'nin ve dünyanin ilk üniversitelerinden Harran Üniversitesi kalintilari ve kulesinin gezilmesi ve Sanliurfa'ya hareket. Sanliurfa’da; Hz. Ibrahim'in Makami, Kale ve Gümrük Han, Halil-ür Rahman Camii, Ayn Zeliha Parki ve Balikli Göl'ün gezilmesi sonrasi eski çarsilarda alisveris için serbest zaman. Daha sonra otelimize yerlesme. Aksam yemegi ve konaklama Sanliurfa'daki otelimizde. (Yemekten sonra dileyen konuklarimizla sira gecesine gidilecektir).
6.GÜN: BIRECIK, HALFETI, RUMKALE, ZEUGMA, GAZIANTEP
Kahvalti sonrasi Birecik'e hareket. Birecik’te Kelaynak Üretme Istasyonu'nda nesli tükenme tehlikesi altinda olan ve yöre kültüründe önemli bir yeri olan bu nadir kuslari ziyaret edecegiz. Kelaynak Kus Gözlem Istasyonu'nda fotograf çekip gerekli bilgileri aldiktan sonra, Birecik Baraji insasindan sonra bir kismi baraj gölü altinda kalan günümüzün Cittaslow ( yavas sehir ) kenti olan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Buradan binecegimiz tekne ile baraj gölü üzerinde yapacagimiz gezinti sirasinda yine büyük kismi baraj gölü altinda kalmis olan Savasan Köyü ve tarihte önemli yeri olan Rumkale görülecektir. Ardindan buradan ayrilip Firat Nehri kenarina kurulu, bölgenin en önemli antik çag yerlesim yeri olan Zeugma Antik Kenti’nde Mozaikli Villa'lari ve kazi alanini dolastiktan sonra kentte bulunan mozaiklerin sergilendigi Dünya’nin en büyük mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi'ne gidiyoruz. Yunan mitolojisindeki birçok mitten konu alan mozaikleri rehberimizin anlatimlari esliginde gördükten sonra otelimize hareket. Aksam yemegi ve konaklama Gaziantep’teki otelimizde.

7.GÜN: GAZIANTEP, ANKARA
Kahvalti sonrasi Gaziantep sehir turumuza basliyoruz. Ipekyolu üzerindeki önemli kavsak noktalarindan biri olan kentte Antik Cam Eserleri Müzesi, Gaziantep’in zengin mutfak kültürünün tanitildigi Emine Gögüs Mutfak Müzesi, Bedesten, Almaci Pazari adiyla anilan arastalari, otantik ürünlerin satildigi Bakircilar Çarsisi'ni ve Tahmis Kahveci'yi dolasip alisveris yapiyoruz. Ardindan ögle yemegi molasi. Yemek sonrasi dönüs yolculugu. Aksam saat 23.00 sularinda Ankara'ya ulasiyoruz.

HIZMET BEDELI VE KAPSAMI
Tur esnasinda kullanilmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün degildir.
Turlarimiz otel, ulasim araci, tur programi ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayri ayri düsünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçeklestirilen tüm tur programlarinda "ekstra tur bedeli" adi altinda ayrica para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanligi tarafindan sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaslarina verilen bir karttir.
Bir yil boyunca Kültür ve Turizm Bakanligi’na bagli olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret saglar.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanligi'na bagli müze ve ören yerleri giris ücreti toplami:31 TL dir
Tura baslamadan evvel,  Istanbul, Izmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Mugla, Aydin ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliginiz ile basvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanligi'na bagli müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETLERI
1-Sinirsiz giris yapilabilen MÜZEKART 50 TL,
2-Bir yil boyunca ayni müzeye 2 kez giris yapilabilen MÜZEKART  40 TL

 Müze ve Ören yerlerine Girislerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkinda Yönerge için tiklayiniz

Ulaşım
Ücrete Dahil Olanlar
Ücrete Dahil Olmayanlar
Gerekli Malzemeler
Diğer Bilgiler
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.