Gürcistan, Ahıska, Borjomi, Tiflis, Sighnaghi, Kazbegi Turları ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Gürcistan, Ahıska, Borjomi, Tiflis, Sighnaghi, Kazbegi Turları
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller

Daha sonra açıklanacaktır

Programı Yazdır
3 YILDIZA DENK GELEN OTELLERDE 6 GECE TAM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 EURO - 0,00 TL
Tek Kişilik Oda
0,00 EURO - 0,00 TL
Odada 3. Kişi
0,00 EURO - 0,00 TL
Çocuk (7-12)
0,00 EURO - 0,00 TL
Bebek (0-6)
0,00 EURO - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Kars, Ahıska, Borjomi, Gori, Mtskheta, Jvari Manastırı, Tiflis, Sameba Manastırı, Narikala Kalesi, Sıghnaghı Kalesi, Kazbegi

TUR TARAFIMIZDAN İPTAL EDİLDİĞİ TAKDİRDE; KATILIMCILARIN ALDIĞI EKONOMİ/PROMOSYON BİLETLERİNDE,
VERGİ HARİCİNDEKİ İADE EDİLMEYEN ÜCRET ACENTAMIZCA KARŞILANACAKTIR.


GÜRCİSTAN'A GİRİŞ
Türkgözü sınır kapısı Sarp sınır kapısına göre daha sakin olmakla birlikte geçiş yine de bir saat kadar sürmektedir. Sistemde sorun olduğunda bu süre uzayabilmektedir. Sınır geçişi yaya ve yanınıza bagajınızı alarak yapılmaktadır. Bu nedenle lütfen kullanmayacağınız eşyalarınızı yanınız almayınız.
Gürcistan'a geçiş için nüfus cüzdanında; T.C. kimlik numarası bulunması ve çocuklar dahil kimliğin fotoğraflı olması zorunludur.
Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Bu nedenle yanınızda mutlaka üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan ve fotoğraflı (çocuklar dahil) hasarsız nüfus cüzdanınızı bulundurunuz.
Ayrıca hem anne, hem de babası yanında olmadan seyahat eden 18 yaşını doldurmamış küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.
Devlet memurlarının Batum'a çıkışlarında çalıştığı kurumdan, üzerinde yurtdışına çıkmasına mani bir durum yoktur yazısı ve bu yazının da ıslak imzalı, orjinal belge olması gerekmektedir.
Gürcistan'daki kiliseleri gezerken erkeklerin pantolon, bayanların etek giymeleri gerekmektedir.
Vizeye tabi olan yabancı uyruklu yolcularımız Gürcistan'dan Türkiye'ye girişte vize almaları zorunludur.
Sınırdan geçiş; yoğunluğa göre 1-2 saat sürmektedir. Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır.
Free shoplardan alışveriş yapabilmek için yurt dışında en az 3 gün kalınması gerekmektedir.
Sınır geçişlerinde her yolcu yanında bulundurduğu eşyadan kendisi sorumludur. Bu nedenle oluşabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
1.GÜN: KARS, AHISKA, BORJOMİ
Kars 'a otobüs ile gelenleri saat 09.00'da, İstanbul'dan 08.00 de kalkan uçak ile gelenlerin saat 10.00, Ankara'dan 08.55 de kalkan uçak ile gelenlerin saat  10.30 Kars Havalimanı'ndan alınması ve Ardahan'a hareket. Ardahan'da öğle yemeği molasından sonra Hanak-Damal-Posof üzerinden Türkgözü Sınır Kapısı'na varış. Geçiş işlemlerinden sonra Gürcistan'da ilk durağımız Ahıska. Şimdiki adıyla "Akhaltsike", Ahıska Türkleri'nin öyküsünü rehberimiz orda sizlere anlatacaktır. Burada paramızı Gürcistan Larisi'ne çeviriyoruz. Daha sonra Ahıska Kalesi'ne çıkıyoruz. Kale ve kaledeki eserler tamamen onarılarak turizmin hizmetine sunuldu. Kalede yer alan Ahmediye Camisi, Ahıska Atabeklerinden Hacı Ahmed Paşa tarafından 1749 yılında yaptırılmıştır. Bölgenin Rusya'nın eline geçmesinden sonra minaresi sökülerek kiliseye çevrilmiştir. Şimdi ise onarılarak içinde bir kaç eser bulunan müze yapılmıştır. Kaleyi gezdikten sonra yürüyerek Ahıska'nın onarılan mahallesini gezerek aşağı iniyoruz. Ahıska'da Tamara'nın heykelinin bulunduğu alanı gezip Borjomi'ye hareket ediyoruz. Borjomi-Haragauli Ulusal Parkı’nın doğu ucunda, Borcomi vadisinde yer alır. Kent, günümüzde Gürcistan’ın başta gelen ihraç ürünü olan maden suyu ile ünlüdür. Borjomi-Haragauli Ulusal Parkı, Dünya'nın koruma altına alınan yerlerinden birisidir. Borjomi’yi gezdikten sonra Bakuriani Kayak Merkezi’nde bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Bakuriani Kayak Merkezi’nde bulunan otelimizde.
Otobüs ile Kars'a gitmek isteyenlerin bir gün önceden hareket etmeleri gerekmektedir.
2.GÜN: BORJOMİ PARKI, GORİ, MTSKHETA, JVARI MANASTIRI, TİFLİS
Kahvaltı sonrası Borjomi’ye iniyoruz. Burada bulunan parkta bir saatlik bir yürüyüş yaptıktan sonra Gori’ye hareket. Gori'de: 1922'den, 1953 yılındaki ölümüne kadar 31 sene boyunca Sovyetler Birliği Komünist Partisi Genel Sekreteri olarak görev yapan Stalin'in doğduğu ev, Stalin Müzesi, gezilerinde kullandığı tren vagonunu gezeceğiz. Defalarca baskın yapılmasına rağmen bu evin alt katında bulunan baskı makinesine ulaşılamamıştır. Gezi esnasında Stalin hakkında daha detaylı bilgi verilecektir. Gürcü asıllı olan ve İkinci Dünya Savaşı sonrasında Dünya'nın yeniden paylaşılmasında etkin rol oynayan Stalin'nin yaşamı umarız ilginizi çeker. Gori gezimizin ardından Gürcistan'ın eski başkenti olan Mtskheta'nın yürüyerek gezilmesi. Ortacağ Gürcistan'nın en görkemli yapılarından biri olan Svetitskoveli Kilisesi'nin gezilmesinden sonra UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesi'nde yer alan Jvari Manastırı'na araçla çıkıyoruz. Buradan kuşbakışı Mtskheta'yı seyredip fotoğraf çektikten sonra Tiflis'e hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeğinden sonra yürüyerek Tiflis'i geziyoruz. Akşam yemeği restoranda, konaklama Tiflis’teki otelimizde.
3.GÜN:TİFLİS, SAMEBA MANSTIRI, NARİKALA KALESİ
Kahvaltı sonrası sonra yürüyerek Tiflis'i gezmeye devam ediyoruz.
Tiflis Gürcistan’ın başkentidir. Kura (Mtkvari) Irmağı kentin ortasından geçer. Tiflis adı, Türkçe dışında birkaç dilde daha kullanılır. Kent pek çok dilde Tbilisi adıyla bilinir ve kentin kuruluş efsanesi de Tbilisi adına dayanır. Nüfusu yaklaşık 1.345.000 dir.
Tiflis, önemli sanayi, eğitim ve kültür merkezidir. Bakü-Tiflis-Ceyhan Boruhattı gibi enerji ve ticaret yolu üzerinde yer alır. Tiflis, İpek Yolu üzerinde bulunması nedeniyle tarihi boyunca da bu açıdan önemli olmuştur. Kent, Türkiye, Kuzey Kafkasya (Rusya), Güney Kafkasya’daki Ermenistan ve Azerbaycan arasında stratejik bir konuma sahiptir.
Kuruluş efsanesi
Bir efsaneye göre Tbilisi, İÖ 5. yüzyılda ormanlarla kaplı bir yerdir. Bir gün Kral Vahtang Gorgasal ava çıkar. Aralıksız uçan sülünün peşine eğitilmiş atmacasını salar. Aradan uzun zaman geçer, ne atmaca ne de sülün görünürde yoktur. Kral, adamlarına atmacayı arama emri verir ve kısa süre sonra iki kuş da sıcak suya düşmüş olarak bulunur. Kral orayı çok beğenir ve bir kent kurmalarını buyurur. Kente, orada bulunan tpili veya tbili (sıcak) sudan dolayı Tpilisi ya da Tbilisi adını verirler.
Rustaveli Bulvarı (eski ismiyle Golovin Caddesi) Bulvara Ortaçağ'da yaşamış Gürcü şair Shota Rustaveli'nin ismi verilmiştir. Rustaveli Bulvarı Özgürlük Meydanı'ndan başlar ve 1.5 kilometre uzunluğundadır. Bulvarın üzerinde çok sayıda hükümet binaları, kültürel kuruluşların binaları ve iş merkezleri bulunmaktadır. Gürcistan Parlomentosu, Kaşveti Kilisesi, Simon Janashia Museum Müzesi (Gürcistan Milli Müzesinin bir parçasıdır.), Tiflis Opera ve Bale Tiyatrosu, Rustaveli Devlet Akademik Tiyatrosu, Rustaveli Müzesi ve Gürcistan Bilim Akademisi bulvarın üzerinde bulunmaktadır. Caddenin başladığı Özgürlük Meydanı'nı bir zamanlar Lenin Heykeli süslüyordu. Yeni yapılan devasa Sameba Manastırı, hamamların yer aldığı sokaklar, Narikala Kalesi, Mtekta Nehri, elinde kılıcı ve şarap tası olan "Gürcü Annesi" heykelini, Tiflis Müzik Enstrümanları Müzesi, " ressamlar sokağı" diye adlandırılan ve resimlerle birlikte başka ürünlerin de satıldığı pazarı gezeceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği restoranda, konaklama Tiflis’teki otelimizde.
4.GÜN: SIGHNAGHI, TİFLİS
Kahvaltı sonrası yaklaşık 1.5-2 saatlik yolculuk sonrası Signaghi'ye gidiyoruz. Bu gün doya doya bu güzel kenti gezeceğiz. "Aşk Şehri" olarak bilinen ve koruma altında bulunan bu kentin sokaklarını, kiliselerini gezdikten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Bir süre kafelerinde dinlendikten sonra Tiflis'e geri dönüyoruz. Dönüş sonrası Tiflis’te serbest zaman. Dileyen konuklarımız rehberimiz eşliğinde gezmeye devam edebilir, dileyenler de müzeleri ziyaret edebilir veya hamamlardan yararlanabilirler. Akşam yemeği restoranda, konaklama Tiflis'teki otelimizde.
5.GÜN: TİFLİS, KAZBEGİ
Kahvaltı sonrası Ananuri'de baraj gölü kenarındaki kiliseyi gezip Gudauri Kayak Merkezi'be çıkıyoruz. Kafkas Dağları artık bütün görkemiyle yüzünü göstermeye başlıyor. Kazbeg Dağı (5047 metre) bu bölgededir. Kalacağımız otel Gudauri Kayak Merkezi'nde. Ancak biz yeni adı Stepantsminda olan bu  beldeye kadar gidiyoruz. Yolda göreceğiniz görüntüler geçekten büyüleyici. "Rus Asekeri Yolu" olarak adlandırılan bu yol üzerinde Rusya-Gürcistan Dostluk Anıtı yer alıyor. Kazbegi'de arazi araçları ile Gergeti Sameba Kilisesi'ne çıkacağız. Yol virajlı ve bozuk, ancak kiliseye vardığımızda göreceğiniz görüntü bu zahmete değecektir. Kiliseyi gezip kalacağımız otele geri dönüyoruz. Bu gün öğle yemeğimiz kumanya olacak. Akşam yemeği ve konaklama Gudauri'deki otelimizde.
6.GÜN: KARS
Kahvaltı sonrası güzel görüntüler eşliğinde Kars'a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sınırı geçip Posof'ta öğle yemeği molası vereceğiz. Ardından Ilgar Dağı'nı aşıp Kars'a ulaşacağız. Otelimize yerleştikten sonra Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami)'nin gezilmesinden  sonra yürüyerek ; Rus işgali sırasında Tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulan Kars'ta; Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu göreceğimiz yerler. Buradan kaleye yürüyerek çıkıyoruz. Kalenin dibinde bulunan Kars Kümbet Kilisesi'ni (Havarriyum Kilisesi) gezdikten sonra kale'ye çıkıyoruz. Kaleyi gezdikten sonra Osmanlı döneminde yapılmış taşköprü ve hamamları dıştan görüyoruz. Kars'ta peynir ve bal alışverişi için serbest zaman. Alacağınız ürünler satıcılar tarafından kargo ile adresinize gönderilmektedir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
7:GÜN: DÖNÜŞ YOLCULUĞU
Kahvaltı sonrası saat 09.00 da Kars Havalimanı'na hareket. İstanbul'a gidecekleri saat 10.30, Ankara'ya gidecekleri de saat 11.00 de yolcu ediyoruz.

NOT: '' YAŞADIĞINIZ ŞEHİRDEN GÜNCEL UÇAK VE OTOBÜS ÜCRETLERİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ''
Turumuz Kars'ta başlar, konuklarımızın Kars Havalimanı'na bırakılması ile biter.
Kars-Gürcistan-Kars yolculuğu minibüs, midibüs ile yapılacaktır.


Tur görevlisi

Daha sonra açıklanacaktır

Ulaşım

Özel Midibus ile 

Vize

GÜRCİSTAN'A GİRİŞ
Gürcistan'a geçiş için nüfus cüzdanında; T.C. kimlik numarası bulunması ve çocuklar dahil kimliğin fotoğraflı olması zorunludur.
Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Bu nedenle yanınızda mutlaka üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan ve fotoğraflı (çocuklar dahil) hasarsız nüfus cüzdanınızı bulundurunuz.
Ayrıca hem anne, hem de babası yanında olmadan seyahat eden 18 yaşını doldurmamış küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.Vizeye tabi olan yabancı uyruklu yolcularımız Gürcistan'dan Türkiye'ye girişte vize almaları zorunludur.

Sınırdan geçiş; yoğunluğa göre 1-2 saat sürmektedir. Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır.

Free shoplardan alışveriş yapabilmek için yurt dışında en az 3 gün kalınması gerekmektedir. 

Sınır geçişlerinde her yolcu yanında bulundurduğu eşyadan kendisi sorumludur. Bu nedenle oluşabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

Ücrete Dahil Olanlar

Kars'dan başlayarak tekrar Trabzon'a dönünceye kadar tüm ulaşımlar,
3* denk gelen otellerde konaklama (6),
kahvaltılar (6), öğle yemekleri-kumanya(5), akşam yemekleri (6),
SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ,
müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
rehberlik hizmetleri,
KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

Ankara-Kars/ Kars-Ankara ulaşımı, ilk gün kahvaltı ve öğle yemeği, son gün öğle ve akşam yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler

Gerekli Malzemeler

Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli, sert tabanlı rahat bir yürüyüş botu. Zaman zaman taşlık, ıslak ve sert zeminlerde yürüyeceğimiz için spor ayakkabıları bu iş için kesinlikle uygun değildir. Spor ayakkabısı yerine kışlık botlarınız daha çok işinize yarar. Yağmurluk, aslında olanağınız varsa panço tercih etmenizi öneriyoruz. Kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak,polar(alt-üst) giysi, küçük bir sırt çantası, terlik, şapka, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, mayo, havlu, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
6 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2018. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.