Gürcistan Doğa ve Kültür Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Gürcistan Doğa ve Kültür Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
Saat 09.00'da Trabzon Otobüs Terminalinde
Saat 10.45'de Trabzon Havalimanın'da
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
2 Gece Batum
4 Gece Mestia'da konaklama
Otel isimleri daha sonra açıklanacaktır.
Programı Yazdır
6 GECE TAM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 EURO - 0,00 TL
Tek Kişilik Oda
0,00 EURO - 0,00 TL
Odada 3. Kişi
0,00 EURO - 0,00 TL
Çocuk (7-12)
0,00 EURO - 0,00 TL
Bebek (0-6)
0,00 EURO - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara oda başına 100 € indirim veya peşin fiyatına 4 taksit

Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 € indirim
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
KAF DAĞI'NIN ARDI
Batum, Mestia, Becho Köyü, Zabheshi Köyü, Altın Nehir Enguri, Enguri Barajı, Büyük Kafkasya Sıradağları, Chalaadi Buzulu, Ushguli, Zugdidi, Dadiani Sarayı, Zugdidi Pazarı göreceğimiz yerler.

Trabzon'da buluştuğumuz için Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz.
Katılımcı sayısı 14 kişi sınırlıdır.
tek kişilik oda ve fiyatı için bizi arayınız.
Tempo Tur'un yurt içi turlarında "ekstra tur ücreti" adı altında hiç bir ücret toplanmaz. Görülmesi gereken yerler zaten programa alınmıştır.

KISACA TURUMUZ
Turumuz Trabzon'da başlar ve Trabzon'da sona erer.
Siz Trabzon'a ulaştığınızda rehberimiz sizleri Trabzon Havalimanı iç hatlar terminali çıkışında bekliyor olacak.
Doğayı sevmeniz ve doğada uzun yürüyüşlere alışkın olmanız, sağlık probleminizin olmaması gerekir.
Gürcistan'ın dağlarını, buzullarını, yaylalarını, şelalelerini, bozulmamış dokusu ile köylerini yürüyerek gezmenizi istedik. Karadeniz'in daha az sis alan bu bölgesinde yüksek dağlar ve yaşam sizlere unutulmaz anlar yaşatacaktır.

GÜRCİSTAN'A GEÇİŞ:
GÜRCİSTAN'a geçiş için T. C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı yeterlidir. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Bu nedenle yanınızda mutlaka üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan hasarsız nüfus cüzdanınızı bulundurunuz.
Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşını doldurmamış küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.
GÜRCİSTAN'daki kiliseleri gezerken erkeklerin pantolon, bayanların etek giymeleri gerekmektedir.
Vizeye tabi olan yabancı uyruklu yolcularımız GÜRCİSTAN'dan Türkiye'ye girişte vize almak zorundadır.
Sınırdan geçiş yoğunluğa göre bir saat, bir saat otuz dakika kadar sürmektedir. Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır.

TUR TARAFIMIZDAN İPTAL EDİLDİĞİ TAKDİRDE; KATILIMCILARIN ALDIĞI EKONOMİ/PROMOSYON BİLETLERİNDE VERGİ HARİCİNDEKİ İADE EDİLMEYEN ÜCRET ACENTAMIZCA KARŞILANACAKTIR.
Gürcistan'a girişte yanınızda ilaç bulundurmamanızı, şayet sürekli ilaç kullanıyorsanız reçete veya raporunuzun yanınızda olmasını öneriyoruz.
KATILIMCI SAYISI 14 KİŞLİ İLE SINIRLIDIR.

1.GÜN: TRABZON, BATUM 
Sabah saat 10:45 da Trabzon Havalimanı'nda buluşma ve Batum'a hareket. Sarp Sınır Kapısı'ndan giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra zengin Gürcü kültürü ve doğasına yolculuğumuzu başlatıyoruz. Bir tarafta deniz manzarasını diğer tarafta Andrew Heykeli'ni izleyerek ilerliyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağı, İsa’nın 12 havarisinden biri olan Aziz Mathias’ın anıt mezarını barındıran Roma döneminden kalma bir kale olmakla beraber birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış ve en son Osmanlı döneminde yoğun olarak kullanılmış olan Gonio Apsaros Kalesi. Şehir merkezine devam ederek Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız, şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan, Dünya'nın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi. Birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bu büyük bahçe gezintisinin ardından tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, tarihi Orta Camii, tiyatro binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Daha sonra otele yerleşme ve dinlenme. Otelimiz Batum Şehir merkezinde ve her yere yakın. Akşam yemeğinden sonra Batum'u yürüyerek gezmeye devam edeceğiz.
Dileyenler Batum Uluslararası Havaalanı'na inerek Batum'dan itibaren turumuza katılabilirler. 
Kilise ziyaretleri için uzun pantolon ve etek giyilmesi gereklidir. 
Gürcistan'da olduğumuz süre zarfında yemeklerde yavaş servis konusunda sabırlı olmamız gerektiğini aklınızdan çıkarmayınız. 
2.GÜN: ZUGDIDI, ALTIN NEHİR ENGURI, MESTIA (SVANETI), CHALAADI BUZULU
Pansiyonumuzda alacağımız güzel bir kahvaltının ardından Zugdidi'ye hareket. Burada öğle yemeğini yedikten sonra Gürcistan’ın en güzel bölgelerinden bir tanesi olan Svaneti’ye hareket. Gürcistan coğrafyası içerisinde Svaneti; ulaşım zorluğu ve iklim koşulları nedeniyle ekolojik olarak bozulmamış ve ziyaretçiler tarafından keşfedilmemiş bir bölgedir. Bölgeye giden yol yeni tamamlandı. Antik köy yerleşimleri, Ortaçağ kuleleri, hala korunan ritüeller ve kültürel gelenekleri, karla kaplı dağların muhteşem görüntüleri, alpin çayırları, gürleyen nehirleri ve şaleleri ile UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Argonotlar ve Altın Post efsanesini birleştiren Enguri Nehri ve Enguri Barajı boyunca uzanan vadide güzel görüntüler ve ilginç yerleşimler göreceğiz. Yol boyunca dinlenme tesisi sayısı oldukça az. Duracağımız yerlerdeki tuvaletlerde kullanmak üzere yanınızda tuvalet kağıdı ve sabun bulundurmanızda yarar var.
Mesti
a'ya vardıktan sonra  Chalaadi Buzulu'na yürüyoruz.. Mestia Kasabası'ndan Mestiachala Nehri'nin sol tarafında bulunan araç yolunu takip ederek Chatini Dağı eteklerindeki patikaları izleyerek Chalaadi Buzulu'na ulaşıyoruz. Fotoğraf molalarının  ardından Chalaadi Buzulu'ndan ayrılıyor ve Mestia’ya doğru yürüyüşümüze devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mestia'daki pansiyonumuzda. Tüm odalarda duş, wc mevcut. Yemekten sonra yürüyerek Mestia'yı geziyoruz. Kendisine güvenenler akşam ev yapımı olan şarap ve yüksek alkollü içki chacha'nın tadına bakabilirler. Sakın fazla içmeyin. 
3.GÜN: BECHO, USHBA ŞELALESİ VE USHBA BUZULU, MAZERİ DAĞI 
Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımızla 40 dakikalık kısa bir yolculuk yapacağız. Becho Köyü'ne ulaştıktan sonra yürüyüşümüze başlıyoruz. Takip edeceğimiz patika Dolora Nehrinin sağ yakasındaki bir kızak rotası. Patikayı takip ederken hemen sağımızda kalan Mazeri Dağı ve dünyaca ünlü Ushba Dağı'nın güney zirvelerini görüyoruz. Kafkas Dağları'ndaki 4700 metrelik Ushba Dağı tarihe mal olmuş trajedileri ve başarıları ile sert bir dağ görüntüsü veriyor bizlere. Ushba Dağı'nın tam bir anlamı yok ama yörede yaşayanlar Ushba Dağı için "cadılar bayramı" veya "kötü hava cadısı" gibi isimler takmıştır. Yaklaşık iki saatlik bir yürüyüşün ardından zor bir rota olan dört şelale kaynağına şekil veren platoyu panoramik olarak izliyoruz. Dört şelale kaynağına doğru yürüyüşümüze devam ediyor ve şelalelerin doğduğu kaynağa ulaşıyoruz. Kaynağın olduğu bölge dünyaca ünlü Ushba Dağı'na tırmanışa geçecek dağcıların ana kamp yeridir. Buradan Ushba Dağı'nın muhteşem iki zirvesini ve Ushba Buzulunu fotoğraflıyoruz. Burada bulunmanın bir şans olduğunu sakın unutmayınız. Çünkü Kafkasya’nın en güzel noktasında bulunuyorsunuz. Neden mi? Shkhelda Duvarı'nın ( 4390 metre ) 11 zirvesi kuzeyden bizlere bakmakta ve bizleri selamlamaktadır. Öğle yemeğimizin alınmasının sonrasında Becho’ya doğru geri yürüyoruz. Aracımızla Mestia'ya geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mestia'daki otelimizde. 
4.GÜN: ZABHESHİ KÖYÜ
Pansiyonda alacağımız kahvaltının ardından rehberimiz sizlere gerekli bilgileri verecektir. Daha sonra yürüyüş için son hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Hedefimiz Zabheshi Köyü, yürüyüş zor değil. Çok az çıkış var. Orman içi ve güzel görüntüler eşliğinde yürüyüşümüz devam edecek. Ushba Dağı, laila, Mestia görüntüleri bize eşlik edecek. Yürüyüşümüz Mestia'da sona erecek. Akşam yemeği ve konaklama Mestia'daki pansiyonumuzda. Akşam sürpriz eğlencemiz var. 
5.GÜN: MESTİA , USHGULİ , MESTİA 
Sabah kahvaltısının ardından yürüyüş için son hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Aracımızla zor bir yoldan (42 km) Kafkas dağları manzarası eşliğinde Ushguli Köyü'ne gidiyoruz. Ushguli, 2200 mt. İle 2400 mt rakıma kadar uzanan ve  kule evleriyle ünlü UNESCO’nun koruması altında, dört mevsim insanların yaşadığı muhteşem fotoğraf veren harika bir yayla köyü. Köyün müzesi ve sokaklarını geziyor dağlara doğru yapacağımız yürüyüş sonrası köye geri dönüyoruz. Aracımızla buluşup dönüş yolculuğuna başlıyor yol üzerinde zaman zaman mola vererek Ushba ve diğer Kafkas dağlarını fotoğraflıyoruz. Konaklama Mestia'daki pansiyonumuzda. 
6.GÜN: MESTİA, BATUM
Pansiyonda alacağımız kahvaltıdan sonra Batum'a hareket. Yolculuğumuz beş saat civarında sürecektir. Batum'da akşam yemeğimizi aldıktan sonra akşam Batum sokaklarını, ses ve ışık gösterilerinin yapıldığı Batum sahilini yürüyerek gezeceğiz. Daha sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Batum'daki otelimizde.
7.GÜN: TRABZON, DÖNÜŞ YOLCULUĞU
Kahvaltı sonrası Trabzon'a doğru yola koyuluyoruz. Sizleri Trabzon Havalimanı'ndan yolcu ediyoruz.

GÜRCİSTAN'A GEÇİŞ

Gürcistan'a geçiş için nüfus cüzdanında;  T.C. kimlik numarası bulunması ve çocuklar dahil kimliğin fotoğraflı olması zorunludur. 
Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Bu nedenle yanınızda mutlaka üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan ve fotoğraflı (çocuklar dahil) hasarsız nüfus cüzdanınızı bulundurunuz.
Ayrıca hem anne, hem de babası yanında olmadan seyahat eden 18 yaşını doldurmamış küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.
Devlet memurlarının Batum'a çıkışlarında çalıştığı kurumdan, üzerinde yurtdışına çıkmasına mani bir durum yoktur yazısı ve bu yazının da ıslak imzalı, orjinal belge olması gerekmektedir.
Gürcistan'daki kiliseleri gezerken erkeklerin pantolon, bayanların etek giymeleri gerekmektedir.
Vizeye tabi olan yabancı uyruklu yolcularımız Gürcistan'dan Türkiye'ye girişte vize almaları zorunludur.
Sınırdan geçiş;  yoğunluğa göre 1-2 saat sürmektedir.  Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır.
Free shoplardan alışveriş yapabilmek için yurt dışında en az 3 gün kalınması gerekmektedir. 
Sınır geçişlerinde her yolcu yanında bulundurduğu eşyadan kendisi sorumludur. Bu nedenle oluşabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir. 
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

KATILIMCILAR VE TEK KİŞİLİK ODA 
Bu turlarımıza Türkiye'nin her yerinden, sağlıklı, her yaş grubundan insanlar katılabilir. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen katılımcılar çok kısa sürede kaynaşarak, kalıcı arkadaşlıklar oluşturmaktadırlar. Bu nedenle kendinizi yalnız hissetmeniz mümkün değildir. Bu turlarımız pansiyon-otel konaklamalıdır. Pansiyonlarda sınırlı sayıda oda olması nedeniyle tek kişilik oda veremiyoruz.  Odalara yerleştirme oda sayısı eş durumu, kadın - erkek, arkadaşlık  durumları göz önüne alınarak rehberimiz tarafından yapılmaktadır.  
NOT: YAŞADIĞINIZ ŞEHİRDEN GÜNCEL UÇAK VE OTOBÜS ÜCRETLERİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ 
-HAVA VE YOL KOŞULLARINA GÖRE REHBER PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.

Ulaşım
Ulaşım minibüsle sağlanacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Trabzon, Gürcistan, Trabzon ulaşımı, gerekli yerlerde yerel araçlarla ulaşım, kahvaltı(6), öğle yemeği(5), akşam yemeği(6), otel ve pansiyonlarda konaklama, rehberlik hizmetleri, SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, müze ve ören yerleri giriş ücreti, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Yurt dışı çıkış harcı (Gürcistan'a geçiş 15 TL), bulunduğunuz yerden Trabzon'a ulaşım ve dönüş uçak biletleri, tur boyunca yemeklerde alacağınız alkollü ve alkolsüz içecekler, ilk gün kahvaltı ve öğle yemeği, son gün öğle ve akşam yemekleri
Gerekli Malzemeler
Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli, sert tabanlı rahat bir yürüyüş botu. Zaman zaman taşlık, ıslak ve sert zeminlerde yürüyeceğimiz için spor ayakkabıları bu iş için kesinlikle uygun değildir. Yağmurluk, aslında olanağınız varsa panço tercih etmenizi öneriyoruz. Kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, tozluk, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, anorak, polar (alt-üst) giysi, baton, küçük bir sırt çantası, terlik, alın lambası veya el feneri, bere, şapka, eldiven, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.
Islanan malzemelerimizi pansiyonların olanakları ölçüsünde kurutma şansımız var. Ancak ıslanan ayakkabıları kurutmak sorun olabilmektedir. Bu yüzden yanınızda akşamları giyebileceğiniz yedek ayakkabı olmalıdır. Çorap ve çamaşır her gün için bir tane düşünülmelidir. Fazlasının yük olacağını unutmayınız
Diğer Bilgiler
Kişisel bagajların çoğu araçlar tarafından taşınacaktır. Konuklarımız sadece günlük çantalarını taşıyacaklardır.
Musluk suyu birçok alanda içmek güvenlidir. Dağlardaki kaynak suları da güvenlidir. Şehirde şişede mineral soda yada su musluk suyuna göre iyi bir alternatiftir.
Kişisel harcamalar mecburi olmayan geziler, hediyelik için ve içecekler için, ekstra paraya ihtiyacınız olacak. Türk Parası ve kredi kartı birçok bölgede kullanılmamaktadır. Kırsal alanda nakit tercih edilen ödeme şeklidir. Gürcistan Sarp giriş noktasında veya Batum’da Türk Lirasını,Gürcistan Larisi veya Dolar’a çevirmeliyiz.
İlk yardım keşif yürüyüş rehberlerimiz Gürcistan’da özel EMS ( Acil Tıbbi Servis) kursunu bitirmiş profesyonel dağcı ve ilk yardım uzmanlarıdır.  Rehberlerimizin ilaç verme yetkisi yoktur. Bu yüzden, biz tüm grup üyelerinin kendi ilk yardım malzemelerini ve ilaçlarını getirmelerini öneriyoruz.
Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.
Profesyonel rehberlerimiz programın tamamını gerçekleştirmek koşuluyla yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapabilir. Rehberimiz tur öncesi sizleri bu konularda bilgilendirecektir. Rehberlerimiz bölgenin en iyi dağcılık, doğa bilgisine, florasına ve faunasına hakim profesyonel kişilerdir.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
6 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2018. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.