İnci Kefali'nin Göçü ve Van Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

İnci Kefali'nin Göçü ve Van Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
11.00’de Van Havalimanı
Konaklanacak Oteller
ELİTE WORLD HOTEL (*****) VAN
Programı Yazdır
2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KİŞİ BAŞI 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Hoşap Kalesi, Çavuştepe, Gevaş, Halime Hatun Türbesi, Selçuklu Mezarlığı, Akdamar Adası, Tuşba Antik Kenti, Van Gölü, Nemrut Dağı Krater Gölü, Ahlat, Adilcevaz, Deliçay'da İnci Kefali, Muradiye Şelalesi, Kedi Evi, Yedi Kilise

TUR TARAFIMIZDAN İPTAL EDİLDİĞİ TAKDİRDE;
KATILIMCILARIN ALDIĞI EKONOMİ/PROMOSYON BİLETLERİNDE VERGİ HARİCİNDEKİ İADE EDİLMEYEN ÜCRET TARAFIMIZCA KARŞILANACAKTIR.

1. GÜN: VAN, HOŞAP KALESİ, GEVAŞ, AKDAMAR ADASI, TUŞBA ANTİK KENTİ
Van Ferit Melen Havalimanı'nda saat 11.00 buluşma ve bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra hareket.  Bir kartal yuvası görünümüyle Anadolu’nun en güzel kalelerinden biri olan Hoşap Kalesi'ni, Urartu döneminde önemli bir kale olan Çavuştepe’yi, Gevaş ilçesinde ki Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığı'nı görüp, göl kıyısında öğle yemeği molası veriyoruz. Dileyen konuklarımız burada Van Gölü’ne has İnci Kefalini tadabilirler. Av yasağı döneminde Van’da halk soğuk hava depolarında dinlendirilen veya özel yöntemlerle salamura haline getirilen tuzlu balık tüketirler. Yemek sonrasında Akdamar’a keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Dış yüzeyindeki İncil ve Tevrat konulu kabartmaları ile dikkat çeken Akdamar Kilisesi’ni ziyaret ettikten sonra tekne ile Gevaş’a dönüş. Eski Van şehrini ve burada bulunan Tuşba Antik Kenti’ni geziyoruz. Burada gün batımını da izledikten sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde.
2. GÜN: NEMRUT KRATER GÖLÜ, AHLAT, İNCİ KEFALİ GÖÇÜ 
Kahvaltı sonrası Van Gölü ve Süphan Dağı manzaraları eşliğinde Tatvan’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Burada en son 1441 ile 1443 yılları arasında faaliyete geçmiş olan Nemrut Krater Gölü'nü göreceğiz. Bu doğa harikası krater içindeki göl ve gölcükleri fotoğrafladıktan sonra  Erciş Yolu üzeri Ahlat’a varıyoruz. Ahlat’ta öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Selçuklulardan günümüze kalan Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet  ve Selçuklu Mezarlığı'nı ziyaret ederek Adilcevaz Urartu Kef Kalesi, Erciş üzeri Deli Çay'a varıyoruz ve burada bizleri görsel bir şölen bekliyor. Tıpkı Somon gibi yumurtalarını tatlı su yataklarına bırakmak üzere akarsuların güçlü akıntısına karşı tersten yüzerek su kaynaklarına ulaşmaya çalışan ve bunu yaparken zaman zaman uçan bu yüzden yörede uçan balık olarak da bilinen İnci Kefali'nin yaptığı "Balık göçünü" izleyip fotoğrafladıktan sonra Muradiye Şelalesi'ni ziyaret ederek Van’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde. Akşam yemeğinin ardından Van ve Hakkari yöresinin eşsiz örneklerini sergileyen ve tamamen AB Projesi kapsamında çalışan genç kızlar tarafından ilmik ilmik dokunan halıların yapıldığı dev Halı Köyü’ne gidiyoruz.
3. GÜN: VAN
Kahvaltı sonrasında Van 100. Yıl Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan "Kedi Evi", Meher Kapı, Yukarı Bağraçlı Köyünde bulunan Ermenilerin önemli yapılarından Yedi Kilise'yi geziyoruz. Öğle yemek aramızı şehir merkezinde verdikten sonra serbest zaman. Daha sonra Van Ferit Melen Havalimanı'na hareket. Saat 17.20 de Van Havalimanı'ndan Ankara Esenboğa Havalimanına uçuş ve gezimizin sonu.

NOT: YAŞADIĞINIZ ŞEHİRDEN GÜNCEL UÇAK VE OTOBÜS ÜCRETLERİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 0 TL dir
Tura başlamadan evvel, İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliğiniz ile başvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETİ
Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 70 TL
Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge için tıklayınız

Ulaşım
Ankara'dan AnadoluJet uçuşu ile 
Ara transferler minibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Midibüs ile ulaşım, otelde konaklama (2), kahvaltı(2), akşam yemeği (2) , SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Uçak biletleri, ilk gün kahvaltı, 3.gün akşam ve tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Kazak, şapka, Su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
Diğer Bilgiler
Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.