+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

İstanbul Kültür Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
29.05.2015 - 31.05.2015
Duraklar
1-23.30 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.45 Tempo Tur önü
3-23.55 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-23.58 Söğütözü-Armada ve Varan önü
5-00.00 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6-00.03 Eskişehir Yolu Ümitköy Köpüsü altı
7-00.05 Eskişehir Yolu  Koru Sitesi Migros karşısı
8-00.10 Yaşamkent BP Benzinlik önü
9-00.20 Eryaman - Optimum önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler , Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
Eryaman-Optimum durağından binenler dönüşte Aile Yaşam Merkezi'nin önünde indirilecektir.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Grand Haliç Hotel(****)
Programı Yazdır
YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
430,00 TL -
Tek Kişilik Oda
525,00 TL -
Odada 3. Kişi
410,00 TL -
Çocuk (7-12)
350,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Sultan Ahmet Cami, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Eski Hipodrom Meydanı, Haliç, Bizans Surları, Kariye Müzesi, Türk İslam Eserleri Müzesi, Çemberlitaş, Yerebatan Sarnıcı, Kapalıçarşı, Taksim, İstiklal Caddesi, Galata Kulesi

KISACA İSTANBUL
İstanbul, Asya ile Avrupa kıtalarının birleştiği bir noktada; Karadeniz ve Marmara denizlerinin dar bir geçit olan Boğaziçi ile ayrıldığı yerde, dünya üzerinde iki kıtanın birleştiği yerde kurulu olan tek şehirdir. Bulunduğu coğrafi konum nedeni ile Balkanlardan Anadolu'ya, Karadeniz ve Akdeniz'e uzanan geniş kültürleri içinde barındırmaktadır. Dünyanın neresinde bir kıtadan diğerine 15 dakikada geçebildiğiniz vapur seferi yapabilme fırsatını yakalayabilirsiniz ki? Sahip olduğu bu coğrafi koşullar İstanbul'un tarih boyunca da önemli bir role sahip olmasını sağlamıştır. Her medeniyet kendinden öncekilere eklenerek medeniyetler üstü bir yapı ortaya çıkmış ve her kültür kendinden bir miras bırakarak modern Türkiye'ye katkıda bulunmuştur. Tüm bu ögeler İstanbul'u büyülü ve gizemli bir şehir haline getirmekle kalmamış, bir kere ziyaret edenlerin de bir daha unutamayacağı bir şehir haline getirmiştir.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL
Saat 23:45 da TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN: TOPKAPI SARAYI, AYASOFYA, YEREBATAN SARNICI, KAPALI ÇARŞI, İSTİKLAL CADDESİ, GALATA KULESİ
Sabah saatlerinde İstanbul'a varış. Kahvaltı sonrası Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu saraylarına ev sahipliği yapmış olan Sarayburnu’nda; Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan ve 380 yıl devletin idare merkezi olarak kullanılan Topkapı Sarayını, İ.S 532 yılında yapılan Ayasofya’yı, Yerebatan Sarnıcı'nı, 1700 yıldır şu anki yerinde dikili olan Çemberlitaş Sütunu’nu görüyoruz. Daha sonra Kapalı Çarşı’yı gezip otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrası isteyenlerle İstiklal Caddesi ve Galata Kulesi yürüyüşü yapıyoruz.
3.GÜN: KARİYE MÜZESİ, SULTANAHMET MEYDANI, TÜRK İSLAM ESERLERİ MÜZESİ, SULTANAHMET CAMİ, ANKARA
Kahvaltı sonrası Haliç kıyısından Edirnekapı’ya doğru yapacağımız panoramik otobüs yolculuğumuzda İstanbul Surları ve kıyı boyunca yer alan tarihi yapıları izleyerek, bugün müze olan tarihi Kariye Müze'sine varıyoruz. İçi bir resim galerisini andıran, duvarları birbirinden güzel fresk ve mozaikleriyle donatılmış yapı, Bizans’tan günümüze gelen en korunmuş kilise örneklerinden birisidir. Daha sonra yine İstanbul Surları'nı izleyerek Sultanahmet Meydanı'na geliyor ve Damat İbrahim Paşa Sarayı’nın ev sahipliği yaptığı Türk İslam Eserleri Müzesi’ni geziyoruz. Ortasında yaklaşık 3500 yaşındaki Dikilitaş’ıyla, bir zamanlar halkın heyecanla izlediği yarışların mekânı olan Eski Hipodrom Meydanı, Mimar Sinan’ın yanında yetişmiş Sedefkâr Mehmet Ağa’nın muhteşem eseri Sultanahmet Camisi'ni görüp öğle yemeği için serbest zaman. Saat 17.00’de buluşma ve Ankara’ya hareket. Saat 23:30 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Hava ve yol koşulları nedeniyle rehber tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
TEMPO TUR'UN YURT İÇİ TURLARINDA EKSTRA TUR BEDELİ ADI ALTINDA HİÇBİR ÜCRET TOPLANMAZ.
Müzekart uygulaması, müze ve ören yerlerinden ücretsiz yararlanma

Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli müzekart 20 TL, tam müzekart 40 TL ücret karşılığında alınabilir.
T.C. vatandaşı olan öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları, 17 yaş altı ve 65 yaş üzeri misafirler müze ve ören yerlerine kimliklerini ibraz etmeleri durumunda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz giriş yapmaktadırlar.
Müzekart sahibi olun 40 TL ye müzelerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanın.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 65 TL dir.

Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge için tıklayınız

Ulaşım
OTOBÜS İLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle özel ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(2), akşam yemeği(1), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, .
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar-kış dönemi için), yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Arkadaşına Öner
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 430,00 TL 0,00 TL 430,00 TL 525,00 TL 0,00 TL 525,00 TL 410,00 TL 0,00 TL 410,00 TL 350,00 TL 0,00 TL 350,00 TL
4 112,88 TL 0,00 TL 451,50 TL 137,81 TL 0,00 TL 551,25 TL 107,63 TL 0,00 TL 430,50 TL 91,88 TL 0,00 TL 367,50 TL

Adınız Soyadınız

E-mail Adresiniz

Arkadaşınızın E-mail Adresi 1
Arkadaşınızın E-mail Adresi 2
Arkadaşınızın E-mail Adresi 3
Arkadaşınızın E-mail Adresi 4
Arkadaşınızın E-mail Adresi 5
Mesajınız
Yapılan Yorumlar
 
 
 

A-1138
taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
Faks : (0 312) 466 76 76
Sosyal Medya
Diğer Bilgiler
Bilgi Sayfaları
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.