+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Kenya, Tanzanya, Safari ve Zanzibar Adası Turu
Facebook Twitter Google+ Addthis
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller
Daha sonra açıklanacaktır.
Programı Yazdır
MİLLİ PARKLARDA SAFARİ LODGE'DA VE ŞEHİRLERDE 4* OTELLERDE 11 GECE TAM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
3390,00 EURO - 13732,21 TL
Tek Kişilik Oda
3850,00 EURO - 15595,58 TL
Odada 3. Kişi
3340,00 EURO - 13529,67 TL
Çocuk (3-11)
2940,00 EURO - 11909,35 TL
Bebek (0-2)
0,00 EURO - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara oda başına 100 € indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.

Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 € indirim.

Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Satış günü geçerli olan Merkez Bankası döviz kuru uygulanarak TL cinsinden kesin fiyat belirlenecektir.

İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 100 € İNDİRİM
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
''Kenya, Tanzanya Turu 2016''
Nairobi, Amboseli Milli Parkı, Arusha, Ngorongoro, Serengeti Milli Parkı, Manyara Gölü Milli Parkı, Zanzibar Adası, Dar Es Salaam
*PROGRAMDA BELİRTİLEN  TÜM ÇEVRE GEZİLERİ GEZİ ÜCRETİNE DAHİLDİR.
 
1.Gün: Ankara, İstanbul, Nairobi | 
Saat 13.30 Kuğulu Park yanı TEMPO TUR önünden otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılması.
Saat 16.10 TK 2155 sefer sayılı uçak ile Ankara'dan hareket.
Saat 17.30 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla birlikte dış hatlar terminalinde buluşma
Saat 19.40 TK 607 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Kenya'nın başkenti Nairobi'ye hareket.
2.Gün: Nairobi  | 
Saat 02.25 Kenya'nın başkenti Nairobi'ye varış. Gümrük işlemleri ardından otelimize yerleşme ve dinlenme (bugün otele erken giriş yaparak konaklama ve kahvaltı alacağız). Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Nairobi'de yapacağımız şehir turunda; Kenyatta International Konferans Merkezi ( KICC)  Gökdeleni'nin tepesinden şehri görüyor, Nairobi Marketi geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel lokantada aldıktan sonra Ulusal Müze ve Yılan Çiftliğini geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Nairobi'de otelde.
3.Gün: Nairobi | 
Kahvaltı sonrası Nairobi'de yapacağımız şehir turunda; Zürafa Merkezi, Karen Blixen Müzesi ve Kenya kültürel Bomas Köyü gezilecektir. Öğle yemeğimizi lokal restoranda alıyoruz. Akşam yemeğini ise Kenya'nın en meşhur restoranlarından Carnivore Restoran'da alıyoruz. Konaklama Nairobi'de otelde.
4.Gün: Nairobi, Amboseli, Arusha | 
Sabah erken kahvaltı sonrası Nairobi'den ayrılıyoruz. Kilimanjaro Dağı yakınlarındaki Amboseli Milli Parkı'nda yapacağımız turda doğal yaşamları içerisinde fil ve diğer hayvanları izleme imkanı. Kırsal alanda piknik olarak alacağımız öğle yemeği sonrası Kenya'nın Namanga sınır kapısından kara yolculuğu ile Tanzanya'ya geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tanzanya'nın Arusha şehrindeki otelimizde.
5.Gün: Arusha, Manyara Gölü Milli Parkı | 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası kartal, yalıçapkını, beyaz pelikan, sarı gagalı leylek, akbaba, şahin gibi 300'den fazla çeşitli, yırtıcı ve göçmen kuşların yaşam bölgesi olan Manyara Milli Parkı'nda geziyoruz. Öğle yemeğimizi piknik olarak yaptıktan sonra, Alman sömürge kolonileri döneminde önemli bir yerleşim yeri ve kahve üretim merkezi olan Karatu bölgesinde yüzlerce kuş çeşidi, bufalo, fil, babun gibi hayvanların yaşam alanı olan Safari Lodge'da konaklama.
6.Gün: Manyara, Serengeti Milli Parkı | 
Safari Lodge'da alacağımız kahvaltı sonrası, Serengeti Milli Parkı'na gidiyoruz. 3 milyon civarı hayvanın doğal yaşamları içerisinde gözlenebildiği; 14,763 km2'lik Milli Park içerisinde, antilop sürüleri, Afrika geyiği, kaya antilobu, zebra, ceylan, aslan, impala, leopar, çita, sırtlan ve benzeri diğer büyük memeliler; gergedan, zürafa, fil ve suaygırı görme imkanı bulunmaktadır. Serengeti Milli Parkı içerisinde; belgesellerin çekildiği, kitapların yazıldığı, vahşi yaşamın en doğal hali ile izlenebileceği alanlarda; tam gün safari gezisi yaparak Afrika'nın doğası ve vahşi yaşamını görüyoruz. Öğle yemeğimizi piknik olarak yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Serengeti Milli Parkı içerisinde Safari Lodge'da.
7.Gün: Serengeti Milli Parkı, Ngorongoro | 
Safari Lodge'da alacağımız kahvaltı sonrası, Serengeti Milli Parkı'nın bir parçası olan Ngorongoro Doğal Vahşi Yaşam Koruma Alanı'na giderek, öğle yemeğimizi piknik olarak yapıyoruz. Ngorongoro Afrika'da vahşi hayvanların yaşam alanı olmasının yanı sıra 8.300 km2 lik alan içerisindeki dağlar, göller, ormanlar ile Afrika'nın en güzel bölgelerinden birisidir. Akşam yemeği ve konaklama Ngorongoro koruma alanı içerisinde Safari Lodge'da.
8.Gün: Ngorongoro, Masai Boma, Arusha, Zanzibar | 
Safari Lodge'da alacağımız kahvaltı sonrası, safari gezimiz bitmeden önce Afrika'nın yerli kabilelerinden Masai Boma Köyü ziyareti yaparak yerli halk ile tanışıyoruz. Öğlen Arusha'da yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası havalimanına transfer ve iç hat uçuşu ile Arusha'dan; Tanzanya'ya bağlı özerk bölge ve en meşhur tropik adası Zanzibar'a uçuş. Akşam yemeği ve konaklama Zanzibar'da otelde.
9.Gün: Zanzibar | 
Sabah kahvaltı sonrası tropik Zanzibar Adasında; dinlenme, denize girme, güneşlenme için serbest zaman (Zanzibar adasında su sporları veya çevre gezileri rehberimiz tarafından grubun isteklerine göre ekstra ücret ile yapılabilinir). Öğle, akşam yemeği ve konaklama Zanzibar'da otelde.
10.Gün: Zanzibar,  Dar Es Salaam | 
Sabah kahvaltı sonrası Zanzibar'da öğlene kadar serbest zaman. Öğle yemeği sonrası Zanzibar limanına transfer ve feribot ile Tanzanya'nın başkenti Dar Es Salaam'a hareket. Otele yerleşme sonrası; akşam yemeği ve konaklama Dar Es Salaam'da otelde.
11.Gün: Dar Es Salaam | 
Sabah kahvaltı Tanzanya'nın başkenti Dar Es Salaam'da öğle yemeği dahil tam gün yapacağımız şehir turunda Mnazi Moja Parkı, Village Müzesi, Tinganga Pazarı, Mwenge elişi pazarı ve Ulusal müze gezilecektir. Akşam yemeği sonrası havalimanına transfer ile Tanzanya turumuzun sonuna geliyoruz.
12.Gün: Dar Es Salaam, İstanbul, Ankara | 
Saat 03.25 THY'nin TK 604 sefer sayılı uçuşu ile Dar Es Salaam'dan İstanbul'a hareket.
10.45 Atatürk Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
13.00 TK 2150 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
14.05 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış.
Gümrük işlemlerinden sonra özel servisimizle TEMPO TUR önüne transfer ve turumuzun sonu.
 
BLOG YAZISI:
ÖNEMLİ NOT:
YOLCULUĞA ÇIKMADAN ÖNCE LÜTFEN SEYAHAT SAĞLIĞI SAYFASINI OKUYUNUZ VE GEREKLİ AŞILARI YAPTIRINIZ.
 
Tur görevlisi
Daha sonra açıklanacaktır
Ulaşım
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Vize
-Kenya vizesi :
50 $ sınırdan yolcular kendileri alacaktır (Yeşil pasaport sahipleri vize ücreti ödemeden 2 adet fotoğraf ile vize alabilir)
-Tanzanya vizesi:
50 $ sınırdan yolcular kendileri alacaktır
Pasaport süresi: Tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay olmalıdır.

Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 4 ay geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.

Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar
- Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri
- THY ile Ankara / İstanbul / Nairobi ve Dar Es Salaam/İstanbul/ Ankara arası ekonomi sınıfı uçuş
-THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 125 € Dahil
- Tüm havalimanı transferleri
- Arusha - Zanzibar iç hat uçuşu
- Zanzibar - Dar Es Salaam arası feribot ile ulaşım
- Milli parklarda Safari Lodge'da ve şehirlerde 4* otellerde 10 gece konaklama
- Tur boyunca özel minibüs veya 4x4 safari arazi araçları ile ulaşımlar
- Programda belirtilen tüm şehir turları
- Programda belirtilen tüm müze giriş ücretleri
- Programda belirtilen tüm Milli Park ücretleri
- Kahvaltı (10), öğle yemekleri (10) ve akşam yemekleri (10),
- HAVALİMANI VERGİLERİ
- SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ POLİÇESİ.
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
- 20 Kg. bagaj taşımacılığı
- KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-15 TL Yurt Dışı Çıkış Vergisi pulu (Acentamızdan temin edebilirsiniz)
-Kenya vizesi 50 $ olup sınırdan yolcular kendileri alacaktır(Yeşil pasaport sahipleri vize ücreti ödemeden 2 adet fotoğraf ile vize alabilir)
-Tanzanya vizesi 50 $ olup sınırdan yolcular kendileri alacaktır
--Bahşişler (Kenya, Tanzanya Turunda; Yerel rehber, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezinin başında kişi başı 45 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar
-Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
NOT: Arusha - Zanzibar uçuşu en düşük ücretten hesaplanarak gezi ücretine dahil edilmiştir. Bu uçuşların ücretinin artma durumundaki fiyat değişikliği KAYIT SIRASINDA geziye katılan kişilere yansıtacaktır (tura hali hazırda kayıt olan yolcular; daha sonra oluşabilecek uçak fiyatı artışından etkilenmezler).
Gerekli Malzemeler
Kazak, anorak, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 13732,21 TL 0,00 TL 13732,21 TL 15595,58 TL 0,00 TL 15595,58 TL 13529,67 TL 0,00 TL 13529,67 TL 11909,35 TL 0,00 TL 11909,35 TL
6 2471,80 TL 0,00 TL 14830,79 TL 2807,20 TL 0,00 TL 16843,23 TL 2435,34 TL 0,00 TL 14612,05 TL 2143,68 TL 0,00 TL 12862,10 TL
Yapılan Yorumlar
Sıdıka S.
Mesaj Sayısı :7
Kayıt Tarihi :30.11.2010
Safari
13.2.2012 23:44:10
3-15 KASIM 2011 tarihlerinde yaptığımız safarinin cazibesine kapılmamak mümkün değil.Afrikanın bozkırlarında günün doğuşunu seyretmek,gökyüzünün renkten renge girmesini görmek,vahşi doğanın sesini dinlemek,farklı vahşi hayvan guruplarının iç içe yaşadıklarına tanık olmak,aslanı,leoparı,gergedanı gördüğünüzde heyecanlanıp bağırmak.İşte SAFARİ bu.Bize bu güzellikleri sunduğu için Tempo Tur'a teşekkürler.Tabii deneyimlerini aktarıp liderlik yapan Veysel beyide unutmamak gerek.Tüm gezenlere öneriyorum.'' Gidin,görün,yaşayın''Fzt.Sıdıka Songür
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
Faks : (0 312) 466 76 76
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.