Anasayfa > Yurt Dışı Turlar

Facebook, Twitter, Friendfeed ve google'da  bizi izleyin.

Kenya, Tanzanya, Safari ve Zanzibar Adası Turu
''Kenya, Tanzanya turu 2014''
Nairobi, Amboseli Milli Parkı, Arusha, Ngorongoro, Serengeti Milli Parkı, Manyara Gölü Milli Parkı, Zanzibar Adası, Dar Es Salaam
ERKEN REZERVASYON VE İNDİRİM AVANTAJLARI
GEZİ TARİHİNDEN 60 GÜN ÖNCE KİŞİ BAŞI 100 € YATIRIP KESİN KAYIT YAPTIRANLARA ODA BAŞINA 100 € İNDİRİM
veya
GEZİ TARİHİNDEN 35 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA ODA BAŞINA 50 € İNDİRİM

Satış günü geçerli olan Merkez Bankası döviz kuru uygulanarak TL cinsinden kesin fiyat belirlenecektir.

İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 100 € İNDİRİM
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
Ulaşım
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
MİLLİ PARKLARDA SAFARİ LODGE'DA VE ŞEHİRLERDE 4* OTELLERDE 11 GECE TAM PANSİYON KONAKLAMA
Vize
-Kenya vizesi :
50 $ sınırdan yolcular kendileri alacaktır (Yeşil pasaport sahipleri vize ücreti ödemeden 2 adet fotoğraf ile vize alabilir)
-Tanzanya vizesi:
50 $ sınırdan yolcular kendileri alacaktır
Pasaport süresi: Tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay olmalıdır.
Tur görevlisi
Veysel Gökhan Bayam
TUR ÜCRETLERİ
İki kişilik odada kişi başı
3390,00 EURO - 10038,81 TL
Tek Kişilik Oda
3850,00 EURO - 11401,01 TL
Odada 3. Kişi
3190,00 EURO - 9446,55 TL
Çocuk (3-11)
2940,00 EURO - 8706,22 TL
Bebek (0-2)
0,00 EURO - 0,00 TL
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Turu Satın Al
Programı Yazdır
Tur Tarihleri
09.08.2014 - 21.08.2014
Konaklanacak Oteller
Daha sonra açıklanacaktır.

 
Tur Programı

* PROGRAMDA BELİRTİLEN  TÜM ÇEVRE GEZİLERİ GEZİ ÜCRETİNE DAHİLDİR.

KENYA SAFARİ TURUMUZ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

KENYA, TANZANYA VE ZANZİBAR ADASI SICAKLIK DEĞERLERİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

1.Gün: Ankara, İstanbul, Nairobi
Saat 13:30 Kuğulu Park yanı TEMPO TUR önünden otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılması.
Saat 17:00 TK 2159 sefer sayılı uçak ile Ankara'dan hareket.

Saat 18:05 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla birlikte dış hatlar terminalinde buluşma
Saat 19:50 TK 607 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Kenya'nın başkenti Nairobi'ye hareket.
2.Gün Nairobi
Saat 03:25 Kenya'nın başkenti Nairobi'ye varış. Gümrük işlemleri ardından otelimize yerleşme ve dinlenme. Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Nairobi'de yapacağımız şehir turunda; Kenyatta International Konferans Merkezi ( KICC)  Gökdeleni'nin tepesinden şehri görüyor, Nairobi Marketi geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel lokantada aldıktan sonra Ulusal Müze ve Yılan Çiftliğini geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Nairobi'de otelde.

3.G
ün:Nairobi
Kahvaltı sonrası Nairobi'de yapacağımız şehir turunda; Zürafa Merkezi, Karen Blixen Müzesi ve Kenya kültürel Bomas Köyü gezilecektir. Öğle yemeğimizi lokal restoranda alıyoruz. Akşam yemeğini ise Kenya'nın en meşhur restoranlarından Carnivore Restoran'da alıyoruz. Konaklama Nairobi'de otelde.
4.Gün: Nairobi, Amboseli, Arusha
Sabah erken kahvaltı sonrası Nairobi'den ayrılıyoruz. Kilimanjaro dağı yakınlarındaki Amboseli Milli Parkında yapacağımız turda doğal yaşamları içerisinde fil ve diğer hayvanları izleme imkanı. Öğle yemeği sonrası Kenya'nın Namanga sınır kapısından kara yolculuğu ile Tanzanya'ya geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tanzanya'nın Arusha şehrindeki otelimizde.

5.Gün: Arusha, Manyara Gölü Milli Parkı
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası kartal, yalıçapkını, beyaz pelikan, sarı gagalı leylek, akbaba, şahin gibi 300'den fazla çeşitli, yırtıcı ve göçmen kuşların yaşam bölgesi olan
Manyara Milli Parkı'nda geziyoruz. Öğle yemeğimizi piknik olarak yaptıktan sonra Alman sömürge kolonileri döneminde önemli bir yerleşim yeri ve kahve üretim merkezi olan Karatu bölgesinden geçerek, yüzlerce kuş çeşidi, bufalo, fil, babun gibi hayvanların yaşam alanı olan Ngorongoro Kuzey Ormanları bölgesindeki Safari Lodge'da konaklama.
6.Gün: Manyara, Serengeti Milli Parkı
Safari Lodge'da alacağımız kahvaltı sonrası, Serengeti Milli Parkı'na gidiyoruz. 3 milyon civarı hayvanın doğal yaşamları içerisinde gözlenebildiği; 14,763 km2'lik Milli Park içerisinde, antilop sürüleri, Afrika geyiği, kaya antilobu, zebra, ceylan, aslan, impala, leopar, çita, sırtlan ve benzeri diğer büyük memeliler; gergedan, zürafa, fil ve suaygırı görme imkanı bulunmaktadır. Serengeti Milli Parkı içerisinde; belgesellerin çekildiği, kitapların yazıldığı, vahşi yaşamın en doğal hali ile izlenebileceği alanlarda; tam gün safari gezisi yaparak Afrika'nın doğası ve vahşi yaşamını görüyoruz. Öğle yemeğimizi piknik olarak yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Serengeti Milli Parkı içerisinde Safari Lodge'da.
7.Gün: Serengeti Milli Parkı, Ngorongoro
Safari Lodge'da alacağımız kahvaltı sonrası, Serengeti Milli Parkı'nın bir parçası olan Ngorongoro Doğal Vahşi Yaşam Koruma Alanı'na giderek, öğle yemeğimizi piknik olarak yapıyoruz. Ngorongoro Afrika'da vahşi hayvanların yaşam alanı olmasının yanı sıra 8.300 km2 lik alan içerisindeki dağlar, göller, ormanlar ile Afrika'nın en güzel bölgelerinden birisidir. Akşam yemeği ve konaklama Ngorongoro koruma alanı içerisinde Safari Lodge'da.
8.Gün: Ngorongoro, Masai Boma, Arusha, Zanzibar
Safari
Lodge'da alacağımız kahvaltı sonrası, safari gezimiz bitmeden önce Afrika'nın yerli kabilelerinden Masai Boma köy ziyareti yaparak yerli halk ile tanışıyoruz. Öğlen Arusha'da yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası havalimanına transfer ve iç hat uçuşu ile Arusha'dan; Tanzanya'ya bağlı özerk bölgenin en meşhur tropik adası Zanzibar'a uçuş. Akşam yemeği ve konaklama Zanzibar'da otelde.

9.Gün: Zanzibar

Sabah kahvaltı sonrası Zanzibar'da dinlenme, denize girme, güneşlenme için serbest zaman. Dileyenler rehberimiz eşliğinde Zanzibar tropik adasında ekstra gezilere de katılabilirler ( Zanzibar adasında su sporları veya çevre gezileri rehberimiz tarafından grubun isteklerine göre ekstra yapılacaktır). Öğle, akşam yemeği ve konaklama Zanzibar'da otelde.
10.Gün: Zanzibar

Sabah kahvaltı sonrası Zanzibar'da dinlenme, denize girme, güneşlenme için serbest zaman. Dileyenler rehberimiz eşliğinde Zanzibar tropik adasında ekstra gezilere de katılabilirler (Zanzibar adasında su sporları veya çevre gezileri rehberimiz tarafından grubun isteklerine göre ekstra yapılacaktır) . Öğle, akşam yemeği ve konaklama Zanzibar'da otelde.
11.Gün: Zanzibar,  Dar Es Salaam
Sabah
kahvaltı sonrası Zanzibar'da öğlene kadar serbest zaman. Öğle yemeği sonrası Zanzibar limanına transfer ve feribot ile Tanzanya'nın başkenti Dar Es Salaam'a hareket. Otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama Dar Es Salaam'da otelde.

12.Gün: Dar Es Salaam

Sabah kahvaltı Tanzanya'nın başkenti Dar Es Salaam'da yapacağımız şehir turunda Mnazi Moja Parkı, Village Müzesi, Tinganga Pazarı, Mwenge oymacılar pazarı ve Ulusal Müze gezilecektir. Öğle yemeği lokal restoranda, akşam yemeği ve konaklama Dar Es Salaam'da otelde. (gece valizlerin hazırlanması)
13.Gün: Dar Es Salaam, İstanbul, Ankara
Saat 02:00 havaalanına transfer.Saat 04:35 THY'nin TK 604 sefer sayılı uçuşu ile Dar Es Salaam'dan İstanbul'a hareket.
10:50 Atatürk Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
13:00 TK 2150 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
14:05 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış.

Gümrük işlemlerinden sonra özel servisimizle TEMPO TUR önüne transfer ve turumuzun sonu.

ÖNEMLİ NOT:

YOLCULUĞA ÇIKMADAN ÖNCE LÜTFEN SEYAHAT SAĞLIĞI SAYFASINI OKUYUNUZ VE GEREKLİ AŞILARI YAPTIRINIZ.
KENYA İÇİN SEYAHAT SAĞLIĞI

Ücrete Dahil Olanlar
- Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri
- THY ile Ankara / İstanbul / Nairobi ve Dar Es Salaam/İstanbul/ Ankara arası ekonomi sınıfı uçuş
-Thy ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 100 € Dahil
- Tüm havalimanı transferleri
- Arusha - Zanzibar iç hat uçuşu
- Zanzibar - Dar Es Salaam arası feribot ile ulaşım
- Milli parklarda Safari Lodge'da ve şehirlerde 4* otellerde 11 gece konaklama
- Tur boyunca özel minibüs ve 4x4 safari arazi araçları ile ulaşımlar
- Programda belirtilen tüm şehir turları
- Programda belirtilen tüm müze giriş ücretleri
- Programda belirtilen tüm Milli Park ücretleri
- Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri,
- HAVALİMANI VERGİLERİ
- SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ POLİÇESİ.
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
- 20 Kg. bagaj taşımacılığı
- KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-15 TL Yurt Dışı Çıkış Vergisi pulu (Acentamızdan temin edebilirsiniz)
-Kenya vizesi vizesi 50 $ sınırdan yolcular kendileri alacaktır(Yeşil pasaport sahipleri vize ücreti ödemeden 2 adet fotoğraf ile vize alabilir)
-Tanzanya vizesi vizesi 50 $ sınırdan yolcular kendileri alacaktır
--Bahşişler (Kenya, Tanzanya Turunda; Yerel rehber, şoför, restaurant ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişibaşı 40 € toplamaktadır/ katılım zorunludur)
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar
-Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
NOT: Arusha - Zanzibar uçuşu en düşük ücretten hesaplanarak gezi ücretine dahil edilmiştir. Kayıt esnasında bu uçuşun ücretinin artma durumundaki fiyat değişikliğini; Tempo Tur geziye katılan kişilere yansıtacaktır.
Gerekli Malzemeler
Kazak, anorak, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
Vize Başvurusu
Genel Bilgiler

 

 

Taksit Seçenekleri
Arkadaşına Öner
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 10038,81 TL 0,00 TL 10038,81 TL 11401,01 TL 0,00 TL 11401,01 TL 9446,55 TL 0,00 TL 9446,55 TL 8706,22 TL 0,00 TL 8706,22 TL
6 1806,99 TL 0,00 TL 10841,91 TL 2052,18 TL 0,00 TL 12313,09 TL 1700,38 TL 0,00 TL 10202,27 TL 1567,12 TL 0,00 TL 9402,72 TL

Adınız Soyadınız

E-mail Adresiniz

Arkadaşınızın E-mail Adresi 1
Arkadaşınızın E-mail Adresi 2
Arkadaşınızın E-mail Adresi 3
Arkadaşınızın E-mail Adresi 4
Arkadaşınızın E-mail Adresi 5
Mesajınız
Yapılan Yorumlar
Sıdıka S.
Mesaj Sayısı :7
Kayıt Tarihi :30.11.2010
Safari
13.02.2012 23:44:10
3-15 KASIM 2011 tarihlerinde yaptığımız safarinin cazibesine kapılmamak mümkün değil.Afrikanın bozkırlarında günün doğuşunu seyretmek,gökyüzünün renkten renge girmesini görmek,vahşi doğanın sesini dinlemek,farklı vahşi hayvan guruplarının iç içe yaşadıklarına tanık olmak,aslanı,leoparı,gergedanı gördüğünüzde heyecanlanıp bağırmak.İşte SAFARİ bu.Bize bu güzellikleri sunduğu için Tempo Tur'a teşekkürler.Tabii deneyimlerini aktarıp liderlik yapan Veysel beyide unutmamak gerek.Tüm gezenlere öneriyorum.'' Gidin,görün,yaşayın''Fzt.Sıdıka Songür

 

 

Benzer Tur ve Geziler

Ramazan Bayramı İspanya Endülüs Turu
1590,00 EURO

Budapeşte, Bratislava, Viyana, Prag Turu
1060,00 EURO

Hindistan, Nepal Turu
2370,00 EURO

Küba Turu
0,00 EURO

Fas Turu
1420,00 EURO

Vietnam, Kamboçya, Tayland Turu
2540,00 EURO

Küba Turu 1 Mayıs
2290,00 EURO

Binnaz Sokak No:1/4  Kavaklıdere / Ankara  Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91   Faks : (0 312) 466 76 76

Bu sitede Mplus Turizm yazılımları kullanılmaktadır.