+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Kenya, Tanzanya, Safari ve Zanzibar Adası Turu
Facebook Twitter Google+ Addthis
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller
Daha sonra açıklanacaktır.
Programı Yazdır
MİLLİ PARKLARDA SAFARİ LODGE'DA VE ŞEHİRLERDE 4* OTELLERDE 11 GECE TAM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
3390,00 EURO - 15334,67 TL
Tek Kişilik Oda
3850,00 EURO - 17415,48 TL
Odada 3. Kişi
3340,00 EURO - 15108,49 TL
Çocuk (3-1)
2940,00 EURO - 13299,09 TL
Bebek (0-2)
0,00 EURO - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kisi basi 100 € yatiranlara oda basina 100 € indirim veya pesin fiyatina 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayit yaptiranlara oda basina 50 € indirim.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanir.
Satış günü geçerli olan Merkez Bankası döviz kuru uygulanarak TL cinsinden kesin fiyat belirlenecektir.
ISTANBUL'DAN KATILACAKLARA 100 € INDIRIM

10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

''Kenya, Tanzanya Turu 2017''
Nairobi, Amboseli Milli Parki, Arusha, Ngorongoro, Serengeti Milli Parki, Manyara Gölü Milli Parki, Zanzibar Adasi, Dar Es Salaam

*PROGRAMDA BELIRTILEN  TÜM ÇEVRE GEZILERI GEZI ÜCRETINE DAHILDIR.
 
1.Gün: Ankara, Istanbul, Nairobi | 
Saat 13.30 Kugulu Park yani TEMPO TUR önünden otobüsümüzle Esenboga Havalimani'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport islemlerinin yapilmasi.
Saat 16.10 TK 2155 sefer sayili uçak ile Ankara'dan hareket.
Saat 17.30 Istanbul Atatürk Havalimani'na varis. Gezimize Istanbul'dan katilan ve bilet, bagaj ve pasaport islemlerini kendileri tamamlamis konuklarimizla birlikte dis hatlar terminalinde bulusma
Saat 19.40 TK 607 sefer sayili uçakla Istanbul’dan Kenya'nin baskenti Nairobi'ye hareket.
2.Gün: Nairobi  | 
Saat 02.25 Kenya'nin baskenti Nairobi'ye varis. Gümrük islemleri ardindan otelimize yerlesme ve dinlenme (bugün otele erken giris yaparak konaklama ve kahvalti alacagiz). Otelde alacagimiz kahvalti sonrasi Nairobi'de yapacagimiz sehir turunda; Kenyatta International Konferans Merkezi ( KICC)  Gökdeleni'nin tepesinden sehri görüyor, Nairobi Marketi geziyoruz. Ögle yemegimizi yerel lokantada aldiktan sonra Ulusal Müze ve Yilan Çiftligini geziyoruz. Aksam yemegi ve konaklama Nairobi'de otelde.
3.Gün: Nairobi | 
Kahvalti sonrasi Nairobi'de yapacagimiz sehir turunda; Zürafa Merkezi, Karen Blixen Müzesi ve Kenya kültürel Bomas Köyü gezilecektir. Ögle yemegimizi lokal restoranda aliyoruz. Aksam yemegini ise Kenya'nin en meshur restoranlarindan Carnivore Restoran'da aliyoruz. Konaklama Nairobi'de otelde.
4.Gün: Nairobi, Amboseli, Arusha | 
Sabah erken kahvalti sonrasi Nairobi'den ayriliyoruz. Kilimanjaro Dagi yakinlarindaki Amboseli Milli Parki'nda yapacagimiz turda dogal yasamlari içerisinde fil ve diger hayvanlari izleme imkani. Kirsal alanda piknik olarak alacagimiz ögle yemegi sonrasi Kenya'nin Namanga sinir kapisindan kara yolculugu ile Tanzanya'ya geçiyoruz. Aksam yemegi ve konaklama Tanzanya'nin Arusha sehrindeki otelimizde.
5.Gün: Arusha, Manyara Gölü Milli Parki | 
Otelde alacagimiz kahvalti sonrasi kartal, yaliçapkini, beyaz pelikan, sari gagali leylek, akbaba, sahin gibi 300'den fazla çesitli, yirtici ve göçmen kuslarin yasam bölgesi olan Manyara Milli Parki'nda geziyoruz. Ögle yemegimizi piknik olarak yaptiktan sonra, Alman sömürge kolonileri döneminde önemli bir yerlesim yeri ve kahve üretim merkezi olan Karatu bölgesinde yüzlerce kus çesidi, bufalo, fil, babun gibi hayvanlarin yasam alani olan Safari Lodge'da konaklama.
6.Gün: Manyara, Serengeti Milli Parki | 
Safari Lodge'da alacagimiz kahvalti sonrasi, Serengeti Milli Parki'na gidiyoruz. 3 milyon civari hayvanin dogal yasamlari içerisinde gözlenebildigi; 14,763 km2'lik Milli Park içerisinde, antilop sürüleri, Afrika geyigi, kaya antilobu, zebra, ceylan, aslan, impala, leopar, çita, sirtlan ve benzeri diger büyük memeliler; gergedan, zürafa, fil ve suaygiri görme imkani bulunmaktadir. Serengeti Milli Parki içerisinde; belgesellerin çekildigi, kitaplarin yazildigi, vahsi yasamin en dogal hali ile izlenebilecegi alanlarda; tam gün safari gezisi yaparak Afrika'nin dogasi ve vahsi yasamini görüyoruz. Ögle yemegimizi piknik olarak yapiyoruz. Aksam yemegi ve konaklama Serengeti Milli Parki içerisinde Safari Lodge'da.
7.Gün: Serengeti Milli Parki, Ngorongoro | 
Safari Lodge'da alacagimiz kahvalti sonrasi, Serengeti Milli Parki'nin bir parçasi olan Ngorongoro Dogal Vahsi Yasam Koruma Alani'na giderek, ögle yemegimizi piknik olarak yapiyoruz. Ngorongoro Afrika'da vahsi hayvanlarin yasam alani olmasinin yani sira 8.300 km2 lik alan içerisindeki daglar, göller, ormanlar ile Afrika'nin en güzel bölgelerinden birisidir. Aksam yemegi ve konaklama Ngorongoro koruma alani içerisinde Safari Lodge'da.
8.Gün: Ngorongoro, Masai Boma, Arusha, Zanzibar | 
Safari Lodge'da alacagimiz kahvalti sonrasi, safari gezimiz bitmeden önce Afrika'nin yerli kabilelerinden Masai Boma Köyü ziyareti yaparak yerli halk ile tanisiyoruz. Öglen Arusha'da yerel restoranda alacagimiz ögle yemegi sonrasi havalimanina transfer ve iç hat uçusu ile Arusha'dan; Tanzanya'ya bagli özerk bölge ve en meshur tropik adasi Zanzibar'a uçus. Aksam yemegi ve konaklama Zanzibar'da otelde.
9.Gün: Zanzibar | 
Sabah kahvalti sonrasi tropik Zanzibar Adasinda; dinlenme, denize girme, güneslenme için serbest zaman (Zanzibar adasinda su sporlari veya çevre gezileri rehberimiz tarafindan grubun isteklerine göre ekstra ücret ile yapilabilinir). Ögle, aksam yemegi ve konaklama Zanzibar'da otelde.
10.Gün: Zanzibar,  Dar Es Salaam | 
Sabah kahvalti sonrasi Zanzibar'da öglene kadar serbest zaman. Ögle yemegi sonrasi Zanzibar limanina transfer ve feribot ile Tanzanya'nin baskenti Dar Es Salaam'a hareket. Otele yerlesme sonrasi; aksam yemegi ve konaklama Dar Es Salaam'da otelde.
11.Gün: Dar Es Salaam | 
Sabah kahvalti Tanzanya'nin baskenti Dar Es Salaam'da ögle yemegi dahil tam gün yapacagimiz sehir turunda Mnazi Moja Parki, Village Müzesi, Tinganga Pazari, Mwenge elisi pazari ve Ulusal müze gezilecektir. Aksam yemegi sonrasi havalimanina transfer ile Tanzanya turumuzun sonuna geliyoruz.
12.Gün: Dar Es Salaam, Istanbul, Ankara | 
Saat 03.25 THY'nin TK 604 sefer sayili uçusu ile Dar Es Salaam'dan Istanbul'a hareket.
10.45 Atatürk Havalimani'na varis. Pasaport islemlerinden sonra Istanbul'dan katilan konuklarimiz ile vedalasma.
13.00 TK 2150 sefer sayili uçakla Istanbul'dan hareket.
14.05 Ankara Esenboga Havalimani'na varis.
Gümrük islemlerinden sonra özel servisimizle TEMPO TUR önüne transfer ve turumuzun sonu.
 
BLOG YAZISI:

ÖNEMLI NOT:
YOLCULUGA ÇIKMADAN ÖNCE LÜTFEN SEYAHAT SAGLIGI SAYFASINI OKUYUNUZ VE GEREKLI ASILARI YAPTIRINIZ.

Tur görevlisi
Daha sonra açıklanacaktır
Ulaşım
THY ile ANKARA VE ISTANBUL'DAN
Vize
-Kenya vizesi : 
50 $ sinirdan yolcular kendileri alacaktir (Yesil pasaport sahipleri vize ücreti ödemeden 2 adet fotograf ile vize alabilir)
-Tanzanya vizesi: 
50 $ sinirdan yolcular kendileri alacaktir
Pasaport süresi: Tur bitis tarihi itibariyle en az 6 ay olmalidir.
Pasaportun süresi tur bitis tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olmasi sarttir. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giris yapamayan yolcularin sorumlulugu pasaport sahibine aittir.
Pasaportun süresi tur bitis tarihi itibariyle en az 4 ay geçerli olmasi sarttir. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giris yapamayan yolcularin sorumlulugu pasaport sahibine aittir.
Disisleri Bakanligi'nin yayimlamis oldugu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine asagidaki linkten ulasabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar
- Tempo Tur – Esenboga Havalimani gidis-dönüs transferleri
- THY ile Ankara / Istanbul / Nairobi ve Dar Es Salaam/Istanbul/ Ankara arasi ekonomi sinifi uçus
-THY ile Ankara-Istanbul gidis-dönüs baglanti uçuslari 125 € Dahil
- Tüm havalimani transferleri
- Arusha - Zanzibar iç hat uçusu
- Zanzibar - Dar Es Salaam arasi feribot ile ulasim
- Milli parklarda Safari Lodge'da ve sehirlerde 4* otellerde 10 gece konaklama
- Tur boyunca özel minibüs veya 4x4 safari arazi araçlari ile ulasimlar
- Programda belirtilen tüm sehir turlari
- Programda belirtilen tüm müze giris ücretleri
- Programda belirtilen tüm Milli Park ücretleri
- Kahvalti (10), ögle yemekleri (10) ve aksam yemekleri (10),
- HAVALIMANI VERGILERI
- SEYAHAT GÜVENCE PAKETI POLIÇESI.
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
- 20 Kg. bagaj tasimaciligi
- KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-15 TL Yurt Disi Çikis Vergisi pulu (Acentamizdan temin edebilirsiniz)
-Kenya vizesi 50 $ olup sinirdan yolcular kendileri alacaktir(Yesil pasaport sahipleri vize ücreti ödemeden 2 adet fotograf ile vize alabilir)
-Tanzanya vizesi 50 $ olup sinirdan yolcular kendileri alacaktir
--Bahsisler (Kenya, Tanzanya Turunda; Yerel rehber, soför, restoran ve benzeri bahsisleri grup adina dagitmak üzere, tur liderimiz gezinin basinda kisi basi 45 $ toplamaktadir/ katilim zorunludur)
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kisisel harcamalar
-Otellerde ücretli televizyon kanallari (pay tv)
NOT: Arusha - Zanzibar uçusu en düsük ücretten hesaplanarak gezi ücretine dahil edilmistir. Bu uçuslarin ücretinin artma durumundaki fiyat degisikligi KAYIT SIRASINDA geziye katilan kisilere yansitacaktir (tura hali hazirda kayit olan yolcular; daha sonra olusabilecek uçak fiyati artisindan etkilenmezler).
Gerekli Malzemeler
Kazak, anorak, terlik, sapka, bere, su kabi(matara-termos), günes kremi, antibakteriyel jel, küçük sirt çantasi , yedek giysi, yedek çamasir ve çorap, fotograf makinesi, pil, yedek film, yedek hafiza karti ve sarj aleti.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 15334,67 TL 0,00 TL 15334,67 TL 17415,48 TL 0,00 TL 17415,48 TL 15108,49 TL 0,00 TL 15108,49 TL 13299,09 TL 0,00 TL 13299,09 TL
6 2760,24 TL 0,00 TL 16561,44 TL 3134,79 TL 0,00 TL 18808,71 TL 2719,53 TL 0,00 TL 16317,17 TL 2393,84 TL 0,00 TL 14363,02 TL
Yapılan Yorumlar
Sıdıka S.
Mesaj Sayısı :7
Kayıt Tarihi :30.11.2010
Safari
13.2.2012 23:44:10
3-15 KASIM 2011 tarihlerinde yaptığımız safarinin cazibesine kapılmamak mümkün değil.Afrikanın bozkırlarında günün doğuşunu seyretmek,gökyüzünün renkten renge girmesini görmek,vahşi doğanın sesini dinlemek,farklı vahşi hayvan guruplarının iç içe yaşadıklarına tanık olmak,aslanı,leoparı,gergedanı gördüğünüzde heyecanlanıp bağırmak.İşte SAFARİ bu.Bize bu güzellikleri sunduğu için Tempo Tur'a teşekkürler.Tabii deneyimlerini aktarıp liderlik yapan Veysel beyide unutmamak gerek.Tüm gezenlere öneriyorum.'' Gidin,görün,yaşayın''Fzt.Sıdıka Songür
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.