+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Kurban Bayramı Rumeli ve Balkanlar Turu
Facebook Twitter Google+ Addthis
Paylaş :
Tur Tarihleri
18.08.2018 - 26.08.2018
Konaklanacak Oteller
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
ÜSKÜP: Marriot Hotel (*****)
OHRİD: Inex Gorica Hotel(*****)
PODGORICA: Hotel Aurol (****)
MOSTAR: Mostar Hotel (****)
SARAYBOSNA: Radon Plaza Hotel (*****)
BELGRAD: Metropol Palace Hotel (*****)
Programı Yazdır
5* ve 4* OTELLERDE 8 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 EURO - 0,00 TL
Tek Kişilik Oda
0,00 EURO - 0,00 TL
Odada 3. Kişi
0,00 EURO - 0,00 TL
Çocuk (3-11)
0,00 EURO - 0,00 TL
Bebek (0-2)
0,00 EURO - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

15 Şubat 2018 tarihine kadar kişi başı 150 € yatırıp kayıt olanlara oda başına 150 € indirim veya peşin fiyatına 6 taksit.
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara oda başına 100 € indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 € indirim.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.

Satış günü geçerli olan Merkez Bankası döviz kuru uygulanarak TL cinsinden kesin fiyat belirlenecektir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 50 € İNDİRİM.


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
KOSOVA TURU: Priştine, Prizren
MAKEDONYA TURU: Üsküp, Matka Kanyonu, Tetovo (Kalkandelen), Bitola (Manastır), Resne, Ohrid,
ARNAVUTLUK: Tiran
KARADAĞ: Podgorica Budva, Kotor, Poçitel, Sveti Stefan
BOSNA HERSEK TURU: Saraybosna, Mostar, Neum, Poçitel
SIRBİSTAN: Belgrad

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, PRİŞTİNE, PRİZREN, ÜSKÜP | 18 Ağustos 2018
Sabah saat 02.00 Tempo Tur önünde buluşma ve özel aracımız ile Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 04.00 Türk Hava Yolları TK 2105 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 05.10 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış. İstanbul'dan gezimize katılacak uçak bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşma.
Saat 07.50 TK 1017 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket. Saat 08.30’da Kosava’nın başkenti  Priştine’ye varış. 15 asırlık tarihe sahip olan Priştine’de yapılacak panoramik bir şehir turumuzda 19. yüzyıldan kalma saat kulesi, Osmanlılar’ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, Yaşar Paşa Cami ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesi görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından çok sayıda Osmanlı eserlerine ev sahipliği yapan bir diğer Kosova Kenti olan Prizen’e hareket. Prizren’de yapılacak şehir turunda Halveti Tekkesi, Aziz Nikola Kilisesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Sinan Paşa Cami, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan şehir kalesini göreceğiz. Akşam Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket. Akşam yemeği ve konaklama Üsküp’te.
2.GÜN : ÜSKÜP, “MATKA KANYONU” | 19 Ağustos 2018
Kahvaltının ardından Üsküp yakınlarındaki doğal baraj gölü Matka Kanyonu’na gidiyoruz. Doğal güzelliği ile kendine hayran bırakan bölgenin görülmesinin ardından Üsküp’e dönüş.  Üsküp’te yapılacak şehir turumuzda kentin taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, kuyumcular sokağı, Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, 16. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahallesi, Mustafa Paşa Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Üsküp Meydanı, Yunanistan ile politik soruna yol açan Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel ve Kiril Metod heykelleri, Rahibe Teresa Anıtı ve evi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama Üsküp’te.
3.GÜN : ÜSKÜP, KALKANDELEN, MANASTIR, RESNE, OHRİD | 20 Ağustos 2018
Kahvaltı sonrası şirin bir kasaba olan Kalkandelen’e (Tetovo) hareket. Dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi’ni ve Alaca Cami’nin gezilmesinin ardından Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) gidiyoruz. Makedonca’da da Manastır anlamına gelen ‘Bitola’ adıyla anılan kentte yapacağımız gezide Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Cami göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni gezecek ve Resne’ye gideceğiz. Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne’de Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohrid Gölünde ki otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama Ohrid’de.
4.GÜN : OHRİD,  SV.NAUM, OHRİD | 21 Ağustos 2018
Sabah kahvaltısının ardından Sv.Naum Manastırına hareket. Drim ırmağının doğuş yeri olan ve Sarı Saltuk mezarlarından bir tanesine ev sahipliği yaptığına inanılan yerin gölülmesinin ardından göl kenarında serbest zaman.  Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrinde yapılacak panoramik şehir turumuzda 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios’un Anıtı, Ayasofya, Roma döneminden kalma antik tiyatro, Aziz Panteleimon Manastırı, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından serbest zaman. Akşam yemeğini yerel restaurantta müzik eşliğinde alacağız. Konaklama Ohrid’de.
5.GÜN: OHRİD, TİRAN, PODGORICA | 22 Ağustos 2018
Kahvaltı sonrası Arnavutluk’a geçiyoruz. 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Kentte yapılacak panoramik turda panoramik Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Enver Hoca’nın eski anıtmezarı ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşamüstü bağımsızlığına 2006 yılında kavuşmuş olan, Avrupa’nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ’ın başkenti Podgorica’ya geçiyoruz. Saat kulesi ve merkezin görülmesinin ardından akşam yemeği ve konaklama Podgorica’da.
6.GÜN: PODGORICA, BUDVA, KOTOR, POÇİTEL, MOSTAR  | 23 Ağustos 2018
Kahvaltının ardından Budva’ya hareket. Yol üzerinde Karadağ’ın ikonu haline gelen Sv.Stefan’da fotoğraf ve kahve molası. Budva şehir merkezi, tarihi bölge, marina ve kentin dar sokaklarının görüleceği turumuzun dar boğazlarla Karadağ’ın iç kesimlerine dantela gibi giren muhteşem Kotor Körfezi’nin içinde yer alan Kotor’a varış. Kotor’da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi saat kulesi göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezimizin ardından Balkanlar’ın tarih ve kültür merkezi Bosna-Hersek’e hareket. 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel’de Tarihi Cami’nin ve Hamam’ın görülmesinin ardından Mostar’a hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Cami, eski hamam burada görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama Mostar’da.
7.GÜN : MOSTAR, SARAYBOSNA  | 24 Ağustos 2018
Kahvaltıdan sonra Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Bölgede yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış Savaş tünelini ziyaret edip hikayesini dinleyeceğiz. Şehirde yapılacak panoramik gezide Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914’te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Sönmeyen Ateş, eski kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz Ferhadiye Caddesi ve içinde modern Bosna-Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzet Begoviç’in mezarının da bulunduğu şehitlik göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Akşam yemeği ve konaklama  Saraybosna’da .
8.GÜN: SARAYBOSNA, BELGRAD | 25 Ağustos 2018
Kahvaltıdan  sonra Eski Yugoslavya’nın lokomotif ülkesi olan Sırbistan’a doğru yola çıkacağız. Beyaz şehir anlamına gelen Belgrad’da yapılacak panoramik şehir  turumuzda Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Cami, Osmanlı’ya karşı isyanın başladığı Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova Sokağı ve  Cumhuriyet meydanı görülecektir. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’ta.
9.GÜN: BELGRAD, ZEMUN, İSTANBUL | 26 Haziran 2018
Kahvaltının ardından olarak Zemun'a hareket. Zemun’da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, Meyhaneler Sokağı, eski tiyatro, Zemun Parkını görüyor, 2. Yugoslavya’nın kurucusu Hırvat asıllı Maraşel Tito’nun anıt mezarını ziyaret ediyoruz. Belgrad’da verilecek serbest zamanın ardından havalimanına transfer.
20.20 TK 1084 sefer sayılı uçakla Belgrad'dan hareket.
23.05 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış; İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
10.GÜN: İSTANBUL, ANKARA | 27 Haziran 2018
02.20 TK 2192 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
03.40 Esenboğa Havalimanı'na varış, özel otobüsümüzle Tempo tur önüne transfer ve turun sonu.

BLOG YAZILARI
Rumeli ve Balkanları güzel bir yazı ve harika fotoğraflar eşliğinde keşfetmek için lütfen tıklayınız.
Yazı : Mesut Özgen, Fotoğraflar : Sait Bodur
Tuncay Şen'in Rumeli ve Balkanlar yazısı için lütfen tıklayınız

Tur görevlisi
Daha sonra açıklanacaktır
Ulaşım
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Vize
VİZE YOK.
Pasaportun tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar
-Ankara / İstanbul / Üsküp ve Belgrad/ İstanbul / Ankara arası THY ile uçuş
-THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 50 € DAHİL
-Tempo Tur önü - Ankara Esenboğa havalimanı gidiş-dönüş transferleri
-HAVALİMANI VERGİLERİ
-5* ve 4* yıldızlı otellerde 8 gece konaklama,
-Kahvaltılar (8) ve akşam yemekleri (8)
-Programda belirtilen tüm transferler dahil
-Programda belirtilen tüm geziler dahil
-Askeri İdadi Müzesi, Tünel Müzesi, Tito Mozelesi gezileri ve giriş ücretleri DAHİLDİR
-Resne, Manastır turu 65 € DAHİL
-Kotor Turu 60 € DAHİL
-Mostar turu 40 € DAHİL
-20 Kg. bagaj taşımacılığı,
-SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ POLİÇESİ.
-Tur boyunca Türkçe Rehberlik hizmetleri.
-KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-15 TL yurt dışı çıkış pulu.
-Öğle yemekleri
-Bahşişler (rehber, otel, restoran, müzisyen, hamaliye vb. hizmet verenler için bahşişler)
-Dahil olduğu belirtilmeyen müze giriş ücretleri
-Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
-Ücretli televizyon kanalları (pay tv)
Gerekli Malzemeler
Kazak, anorak, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos),mayo, güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
6 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.