+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Lavanta Vadisi Turu
Facebook Twitter Google+ Addthis
Paylaş :
Tur Tarihleri
06.07.2018 - 08.07.2018
13.07.2018 - 15.07.2018
20.07.2018 - 22.07.2018
Duraklar
1-23.30 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.45 Tempo Tur önü
3-23.55 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-23.58 Söğütözü-Armada önü
5-00.00 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6-00.03 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
7-00.05 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
8-00.10 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler, Atatürk Bulvarı Meclis kavşağında bırakılacaktır
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
APOSTEL OTEL
Eğirdir şehir merkezinde, tüm odalarında duş, wc, tv
Programı Yazdır
YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Lavanta Vadisi, Lavanta Tarlası, Kuyucak Köyü, Lavanta Balı, Lavanta Suyu, Eğirdir, Kovada Gölü Milli Parkı, Yazılı Kanyon Tabiat Koruma Alanı

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 23.45'te Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Gece yolculuğu.

2.GÜN: LAVANTA VADİSİ

Sabah saatlerinde lavanta vadisine varış. Biz lavanta üretiminin merkezi durumundaki Kuyucak köyüne gideceğiz. Kuşçular, Çukurören, Yeşilyurt köylerinde ve Senir ile Kılıç kasabalarında da lavanta üretimi yapılmaktadır.Lavantalar, haziran sonu morarmaya başlıyor ve temmuz ayı çiçekleri patlayınca mosmor oluyor. Temmuz sonu ağustos başından itibaren ise hasat yapılıyor ve lavantalar toplanıp yağları çıkartılıyor.
gündoğumunda mor lavanta tarlaları arasında gezinti yapıp lavanta kokusunu içimize çekiyor ve  lavantaların sunduğu görsel şöleni hafızalarımıza ve fotoğraf makinelerimize kayıt ediyoruz.  Başlangıçta kurak, susuz, bir şey üretilemeyen tarlalar boş kalmasın diye ekilen ilk lavanta fidelerinden bugüne 3000 hektar alana kadar yayılmış durumda. Türkiye’nin toplam lavanta üretiminin %93’ü bu bölgeden sağlanıyor. Bir lavanta kökünden 15-20 yıl ürün almak mümkün. Yürüyüş boyunca görsel şölenin hiç bir karesini kaçırmak istemeyeceksiniz, bu yüzden yanınızda yedek hafıza kartı bulundurmanızı öneriyoruz.
Gezimizin ardından köyde kahvaltı molası. Kahvaltı sonrası lavanta balı, lavanta yağı, lavanta çayı üretimi hakkında bilgi alıp bu ürünlerden satın alıyor ve köyü geziyoruz.
Köy gezimin ardından başka bir görsel şöleni izlemek için Eğirdir'e gidiyoruz. Eğirdir Atakum plajında yüzme molası. Akşam Akpınar köyüne çıkıyoruz. Eğirdir Gölü'nün tamamını görebildiğimiz bu noktadaki tesiste çaylarımızı içip bol bol fotoğraf çekiyoruz. Ardından otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeği için Yeşilada'ya gideceğiz. Konaklama Eğirdir'deki otelde.

Not: Havlu, terlik ve güneş kreminizi ayrı bir çantaya koyup otobüste yanınıza almayı unutmayınız.

3.GÜN:KOVADA GÖLÜ MİLLİ PARKI, YAZILI KANYON TABİAT KORUMA ALANI
Kahvaltı sonrası Pisidia'nın farklı bir bölgesini gezeceğiz. İlk durağımız Kovada Milli Parkı. Eğirdir Gölü’nün güneye devamı olan Kovada Gölü, aradaki dar bölgenin alüvyonlarla dolması sonucu ayrı bir göl halini almıştır. Jeolojik olarak karstik tektonik bir polye olan göl, Eğirdir ve Beyşehir Göllerinde olduğu gibi turkuvaz mavisi sularıyla bilinir. Kızılçam, endemik bir ağaç türü olan Kasnak meşesi (Quercus vulcanica) ve çınar, milli parkın başlıca ağaç türleridir. Göl peyzaj değerleri bakımından dikkat çekmektedir. Göl gezimizin ardında Toros Dağları içindeki yolculuğumuza devam ediyoruz.
Hedefimizde hem tarih hem de doğasıyla güzel kanyonlardan biri olan Yazılı Kanyon Tabiat Alanı var. Kanyon Hristiyanlık için kutsal olan hac yolunun da büyük bir kısmını kapsamaktadır. Aynı zamanda bu yol üzerinde ilk çağ filozofu Epiktetos'un kayalara yazdığı şiiri görmek de mümkün. Yolun devamında ise muhteşem doğasıyla bir çok su kaynağına ulaşılıyor. St. Paul'un Hristiyanlığı yaymak için kullandığı bu patika iki bin yıl sonra aynı şekilde durmaktadır. Antik patikada gidiş-dönüş 1,5 saatlik yürüyüş sonrası öğle yemeği molası, yemekten sonra dönüş yolculuğu.

NOT: Kullandığımız deodorantlar, parfümler, saç spreyleri arıların dikkatini çeker ve sokmalarına neden olabilir. Bu nedenle lütfen bu gün için bunları kullanmayınız.

Blog:
Sonat Şen'in ''Güzelliklere Açılan Kapı: Lavanta Kokulu Köy KUYUCAK'' yazısını okumak için lütfen tıklayınız

LAVANTA ÜRÜNLERİ VE FAYDALARI:
Lavanta idyopatik burun akıntısına, toz alerjisine, iltihaplı eklem romatizmasına ve karaciğer yağlanmasına karşı kullanılıyor.
Lavanta balı; lavanta tarlasına girince yüksek seste arı vızıltıları duyuluyor, bu kadar arı olunca bal da olması normal.
Lavanta çayı; kurutulmuş ya da taze lavantayı kaynamış suya bırakıp 3-4 dakika demlenmesini bekleyip sonra sıcak sıcak içebiliyorsunuz.
Lavanta yağı; ağrıyan eklemlere sürüp masaj yapılıyor, romatizmaya da faydalı. Masaj yağı olarak da kullanılıyor.
Lavanta suyu; cildi silmek amacıyla tonik gibi kullanılıyor, cildi temizliyor ve rahatlatıyor. Saçlarınızı yıkadığınız suya lavanta suyu ilave ederseniz saçlarınız canlı ve parlak olacaktır.
Lavanta sabunu; kokusu temizlik ve rahatlık verir. Köyde henüz bir marka yok ancak sabun fabrikasına kendi lavantalarını verip sabunlarını yaptırıyorlar.
Lavanta kurusu; çekmecelere konulduğunda hem eşyalarınız güzel kokar hem de güve oluşumunu engeller. Uyku sorununuz varsa baş yastığınızın içine ya da altına bir lavanta kesesi koyarsanız deliksiz kaliteli uyku uyuyabilirsiniz.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 0  TL dir
Tura başlamadan evvel,  İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliğiniz ile başvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETİ
Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 50 TL

Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge için tıklayınız

Ulaşım
OTOBÜS veya MİDİBÜSLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüs veya midibüsle ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(2), akşam yemeği(1), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, rehberlik hizmetleri, milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Son gün akşam yemeği, tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, Eğirdir Gölü'nde kabin kiralama bedeli
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, mayo, havlu, terlik, şapka, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, Lavanta tarlalarının zemininin ıslak/çamur olması durumunda giyilmek üzere çizme veya bot,koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, anti bakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.