+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Likya Yolu Yürüyüş Turları Kaş Bölgesi
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
1-22.45 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.00 Tempo Tur önü
3-23.10 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-Söğütözü-Armada önü
5-Bilkent Köprüsü altı
6-Ümitköy Köprüsü altı
7-23.20 Koru Sitesi Migros karşısı
8-23:25 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler , Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Daha sonra açıklanacaktır.
Programı Yazdır
3 GECE TAM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
690,00 TL -
Tek Kişilik Oda
825,00 TL -
Odada 3. Kişi
655,00 TL -
Çocuk (7-12)
490,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
1-GEZİ TARİHİNDEN 30 GÜN ÖNCE KİŞİ BAŞI 50 TL YATIRANLARA ODA BAŞINA 50 TL İNDİRİM
Tur tarihinden 21 gün önce bakiye tamamlanacaktır.

2-GEZİ TARİHİNDEN 10 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA PEŞİN ÖDEMELERDE ODA BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA TAKSİTLİ ÖDEMELERDE +2 TAKSİT
Bu indirimler ödeme esnasında ilan edilen fiyattan düşülecektir.
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
''LİKYA YOLU YÜRÜŞ TURLARI 2013''
Kaş, Limanağzı, Üzümlü, Çavdır, Saklıkent, Kaputaş, Kekova, Kapaklı, Kale, Delikkemer, Patara

BU TURUMUZA TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN KATILABİLİRSİNİZ.
SAĞLIKLI HER YAŞTAKİ İNSANLAR KATILABİLİR.

Katılımcı sayısı 25 kişiyle sınırlıdır. Yürüyüş deneyimi olan arkadaşlarımızın katılmasını öneriyoruz.
Likya Medeniyetinde önemli bir yer olan “Merkezi Likya” ya da “Dağlık Likya” bölgesi bu gezinin temel konusudur. Denizden gelen akınlardan korunmak için dağların tepelerine inşa edilmiş ve günümüzde henüz az bilinen antik kentlerden, bir zamanlar bir kıyı kenti olup, bir deprem sonucu denize gömülen Kekova Antik Kenti'ne kadar giden bir çok ilgi çekici tarihi eser bu bölgede yer alır.
Bu turun bir önemli özelliği ise bütün tur boyunca Kaş’taki pansiyonumuzda konaklanacak ve her akşamın bu sevimli kasabada geçirilecek olmasıdır. Her sabah yeni bir rotaya gidip birbirinden farklı yerler keşfeden yürüyüşçüler için bu eşsiz bir olanaktır. Her akşam rahatça duşunuzu alabilir ve Kaş’ın renkli gece hayatına katılabilirsiniz.
Dağlardan denize inen yürüyüş rotaları, antik kentleri birbirine bağlayan patikalar, bölgenin kendine has bitki örtüsü ve yer şekilleri, her adımda içinize işleyecek bir Akdeniz kültürü sizi bekliyor. Dağlık Likya’nın bize sundukları bununla da bitmiyor. Bu bölge güzel kıyılara da sahip. Denize dik yamaçlarla inen dağların eteklerinde sıkışıp kalan küçük kumsallar ve tekne ile geçilen etaplar bu turu daha da zenginleştiriyor.
Hem konforlu hem de geniş içerikli bu maceraya sizi de bekliyoruz.


1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Akşam Saat 23:00'de TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN: LİMANAĞZI YÜRÜYÜŞÜ
Sabah Kaş’a varış kahvaltı ve dinlenme. Kahvaltı sonrası  Kaş'ta kısa bir gezinti. Daha sonra Kaş'ın batısında bulunan muhteşem bir koya , yani Limanağzı'na doğru yürüyüşe başlıyoruz.  Yaklaşık üç saatlik bir yürüyüş sonrası Lİmanzğı'na varıyoruz.  Koyda bulunan restoranda öğle yemeği (balık) molası.  Yemek sonrası  hava koşullarının uygun olması durumunda deniz için serbest zaman.  Dönüşümüz tekne ile olacaktır. Teknemizde güzel görüntüler izleyerek Kaş Limanı'na ulaşıyoruz. Pansiyonumuza yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Pansiyonumuzda.
Yürüyüş süremiz 3 saat.

3. GÜN: ÜZÜMLÜ, ÇAVDIR, SAKLIKENT, KAPUTAŞ
Kahvaltı sonrası aracımızla Fethiye istikametine doğru yola koyuluyoruz.  Bu gün yürüyüş rotamız üzerinde güzel görüntüler, tarihi doku, Roma köprüsü var. Üzümlü'den başlayacak olan yürüyüşümüz, Antik Likya'nın başkenti Xanthos 'un içme suyu kaynağına ulaşmaktadır. Buradan yürüyüşümüze devam ederek, tarihi su yolunu ve eski su kemerlerini izleyerek,  Çayköyü'ün içinden Çavdır'a ulaşıyoruz. Burada aracımızla buluşarak Saklıkent Kanyonu'na gidiyoruz.  Saklıkent Kanyonu yaklaşık 15 km uzunluğunda. Bey Dağları'nın sularını toplayan kanyon eşine az rastlanır bir doğa harikası.  Önce yürümek isteyenlerle kanyon içinde kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra buradaki restoranda öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası Kaputaş Plajı'na gidiyoruz. Hava durumuna göre deniz için verilecek serbet zamandan sonra pansiyonumuza dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Pansiyonumuzda. 

Yürüyüşü süremiz 4 saat
4. GÜN: KAPAKLI, KEKOVA, SİMENA
Kahvaltı sonra aracımızla 30 dakikalık bir yolculuk sonrası Kapaklı Köyü'nden yürüyüşümüze başlıyoruz. Rotamız önce sahil boyunca devam edecek, Alan Köyü'nü geçtikten sonra Simena Kalesi'ne çıkıyoruz. Kısa bir mola verip görüntü seyrediyor ve fotoğraf çekiyoruz. Ardından iskelede bizi bekleyen teknemizle tarihi Batık Şehiri  ziyaret ettikten sonra Tersane Koyu'nda yüzme molası veriyoruz.  Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Daha sonra Akvaryum Koyu'na doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Koyda vereceğimiz çay molasından sonra Üçağız'a yöneliyoruz. Yolculuğumuz burada sona erecek. Bizi bekleyen aracımızla pansiyonumuza geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Pansiyonumuzda.
Yürüyüş süremiz 4 saat
5. GÜN: DELİKKEMER, PATARA, DÖNÜŞ YOLCULUĞU
Kahvaltı sonrası Kalkan istikametine doğru aracımızla yol aldıktan sonra yürüyüşümüzün başlayacağı Delikkemer'e varıyoruz. Delikkemer Roma döneminde yapılmış su yolunun bir parçası olmakla birlikte muhteşem güzelliği , görenleri hayrete düşürecek niteliktedir. Su kemereinin üzerinden geçerek çam ağaçları arasından geçen rotamıza giriyoruz.  Yürüyüşümüz dört saat sonra Patara Antik Kenti'nde sona erecek.  Patara Plajı'nda öğle yemeği ve deniz için serbest zamanın ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saat 23.:00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
-Hizmet bedeline: T.C. Turizm ve Kültür Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri ile özel müzeler, kilise, camii, bölgede kullanılması gereken tekne, feribot, arabalı vapur,  minibüs, midibüs ile araç otopark ücretleri dahildir.
-Daha önceden alınmış kullanım süresi geçerli olan "müzekart" sahipleri ile
“Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge” (YÖNERGE DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ) gereği müze ve ören yerlerine ücretsiz girebileceklere :
8 TL İNDİRİM UYGULANIR.
-Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
-TEMPO TUR'UN  YURT İÇİ TURLARINDA EKSTRA TUR BEDELİ ADI ALTINDA HİÇ BİR ÜCRET TOPLANMAZ.

Ulaşım
MİDİBÜSLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Midibüsle özel ulaşım, pansiyonda konaklama(3), kahvaltı (4), öğle yemekleri kumanya (3), akşam yemekleri (3), SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, müze ve ören yerleri giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Son gün öğle ve akşam yemekleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli rahat bir yürüyüş botu, yağmurluk(panço tercih edilmelidir) kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, baton, küçük bir sırt çantası, bere, şapka, eldiven, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, antibakteriyel jel, mayo, havlu, terlik, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
Diğer Bilgiler
Bu gezimize yürüyüş deneyimi olan arkadaşlarımızın katılmasını öneriyoruz..
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
-Müzekart'ı olanlar, 65 yaş üstü ve 17 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir.
-Müzekart sahibi olun 30 TL ye müzelerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanın.
 Taksit Seçenekleri
Arkadaşına Öner
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 690,00 TL 0,00 TL 690,00 TL 825,00 TL 0,00 TL 825,00 TL 655,00 TL 0,00 TL 655,00 TL 490,00 TL 0,00 TL 490,00 TL
4 181,13 TL 0,00 TL 724,50 TL 216,56 TL 0,00 TL 866,25 TL 171,94 TL 0,00 TL 687,75 TL 128,63 TL 0,00 TL 514,50 TL

Adınız Soyadınız

E-mail Adresiniz

Arkadaşınızın E-mail Adresi 1
Arkadaşınızın E-mail Adresi 2
Arkadaşınızın E-mail Adresi 3
Arkadaşınızın E-mail Adresi 4
Arkadaşınızın E-mail Adresi 5
Mesajınız
Yapılan Yorumlar
 
 
 

A-1138
taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
Faks : (0 312) 466 76 76
Sosyal Medya
Diğer Bilgiler
Bilgi Sayfaları
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.