+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Macahel, Artvin, Şavşat, Ayder, İkizdere Turları
Facebook Twitter Google+ Addthis
Paylaş :
Tur Tarihleri
23.07.2017 - 29.07.2017
06.08.2017 - 12.08.2017
13.08.2017 - 19.08.2017 Dolu
29.08.2017 - 04.09.2017
Duraklar
TRABZON OTOBÜS TERMINALI SAAT:09.00
TRABZON HAVALIMANI SAAT:09.30
Konaklanacak Oteller

1-MURGUL BiLGE OTEL Tüm odalarInda duş, wc
2-ŞAVŞAT GREEN VALLEY OTEL (***)
3-Kayalar Köyü Dedaena Pansiyon Tüm odalarında duş,wc
4-AYDER ORİS AHŞAP OTEL Tüm odalarında duş,wc

Programı Yazdır
6 GECE TAM PANSIYON KONAKLAMA.
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1665,00 TL -
Tek Kişilik Oda
1990,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (1-0)
0,00 TL -
Bebek (0-0)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARiHiNDEN 21 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KİŞİ BASI 50 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
BU TURUMUZ GRUPLARA İSTENİLEN TARİHTE YAPILIR. ÖZEL GRUP FİYATI İÇİN BİZİ ARAYINIZ.
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

-BU TURUMUZA TÜRKİYE'NiN HER YERİNDEN KATILABİLİRSİNİZ.
-BU TURUMUZ KATILIMCI SAYISI 14 KİŞİ İLE SINIRLI BUTİK BİR TURDUR.
-TEK KİŞİLİK ODA FİYATI İÇİN BİZİ ARAYINIZ.
- UÇAK BİLETİNİZİ HEMEN ALIN KARLI ÇIKIN !
- BU TURDA SİZDEN "EKSTRA TUR BEDELİ" ADI ALTINDA HİÇ BİR ÜCRET TOPLANMAZ.

Bu turumuzda: Kamilet Vadisi, Çifte Köprü, Mençuna Selalesi, Murgul, Delikkaya Şelalesi,Hatila Vadisi, Ardanuç, Cehennem Deresi Kanyonu, Savsat, Efkar Tepesi, Yavuzköy, Sahara Yaylalari, Savsat Karagöl, Veliköy, Ciritdüzü, Pinarli, Cevizli, Çuripira Yaylasi, Macahel(Camili), Maral Selalesi, Findik Yaylasi, Lodivake Yaylasi, Borçka Karagöl, Karçal Daglari, Firtina Vadisi, Ayder, Ikizdere, Cimil Vadisi'ni gezecegiz.

TUR TARAFIMIZDAN İPTAL EDİLDİĞİ TAKDİRDE; KATILIMCILARIN ALDIĞI EKONOMİ/PROMOSYON BİLETLERİNDE VERGİ HARİCİNDEKİ İADE EDİLMEYEN ÜCRET ACENTAMIZCA KARŞILANACAKTIR.

Trabzon'a ulaştığınızda rehberimiz sizleri Trabzon Havalimanı iç hatlar terminali çıkışında bekliyor olacak. Bu turumuzda sizlere, Karadeniz'in el değmemiş yörelerini bütün yönleriyle tanıtmaya çalışacağız. ''Macahel'e ilk kez tur düzenleyen acenta'' olarak sizlere Karçal ve Kaçkar dağlarını, gölleri, yaylaları, vadileri, kemer köprüleri gezdirmeyi hedefledik. Macahel; yıllarca gizli kalmış bir cennet. Gürcü dilinde Maca(el) Hel (bilek) anlamına gelmektedir. Gürcü dilindeki eski adi ile Hertvis, yeni adı ile Camili Köyü bu köyler içinde bileği temsil ediyor. Bugün Macahel’i olusturan altı köy Camili, Efeler, Kayalar, Uğur, Düzenli ve Maral’dır.

1.GÜN: TRABZON, ÇAYELİ, ÇİFTE KÖPRÜ, KAMİLET VADİSİ, MENÇUNA ŞELALESİ, BORÇKA, MURGUL
Trabzon Otobüs Terminali'nde saat 09.00'da Trabzon Havalimanı'nda saat 09.30'da buluşuyoruz. Ankara'dan'dan kalkan uçağınız bir saat sonra, İstanbul'dan kalkan uçağınız ise 1 saat 45 dakika sonra Trabzon Havalimanı'na inmiş olur. Rötar olursa sorun yok. Biz sizi almadan bir yere gitmiyoruz. Otobüsle gelen dostlarımızı otobüs terminalinden önceden alıyoruz.
Siz Trabzon Havalimani iç hatlar terminalinden çıktığınız an rehberimiz sizi karşılayacaktır. Bu konuda rahat olun.
Bagajlarımızı aracımıza yükledikten sonra Karadeniz Sahil Yolu'na dizilmiş Trabzon ve Rize ilçelerini geçerek Çayeli'ne ulaşıyoruz. Öğle yemeğinde Çayeli'nin meşhur kuru fasulyesi var. Yemek sonrası yolculuğumuza Arhavi'ye kadar devam edeceğiz. İlk durağımız Çifte Köprü. Kamilet ve Soğucak-Sahinkaya derelerinin birleştiği noktada, iki ayrı dere üzerine inşa edilmiş olan bu kemer köprüler ve bulundukları ortam sizleri büyüleyecektir. Köprüleri gezdikten sonra Kamilet Vadisi boyunca ilerleyerek Mençuna Şelalesi'ne yürüyeceğimiz patikaya yakin bir noktada duruyoruz. Bundan sonrasını yürüyerek gideceğiz. Yürümek istemeyenler buradaki tesiste dinlenebilirler. Gidiş-Dönüş bir saatlik bir yürüyüşümüz var. Giderken genellikle çıkış. Ama patika çok düzgün ve yer yer tahta merdivenler yapılmış. Zaten yavaş çıkacağız. Çıktığınızda göreceğiniz görüntünün buna değdiğini göreceksiniz. Bir süre oturup dinleniyoruz. Şelale ilk basamakta 60 metreden, daha sonraki ikici basamakta 20 metreden dökülerek yüzülebilecek genişlikte bir havuz oluşturuyor. Daha sonra ayni patikadan aşağı iniyoruz. İniş çok kolay, ama bütün dağ kazalarının da inişte meydana geldiğini unutmuyoruz. Aracımızı bıraktığımız yerdeki tesiste çaylarımızı içtikten sonra Borçka'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Hopa'dan itibaren Karadeniz ile vedalaşıp Cankurtaran Geçidi'ne çıkıyoruz. Geçit Hopa ve Karadeniz'in birleşmesini kuşbakışı görüyor. Burada vereceğimiz kısa moladan sonra Borçka Baraj Gölü'nü izleyerek Murgul'a gidiyoruz.. Otelimize yerleşip dinleniyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde. Aksam dileyenlerle yürüyerek Murgul'u geziyoruz.
BILGE OTEL :
Odaların tamamında uydu yayınlı TV, duş-wc, split klima, mini bar, telefon, banyolarda saç kurutma makinesi mevcuttur.
Ayrıntı için http://www.bilgehotel.com.tr/ adresini ziyaret ediniz.
NOT: Biz uçakla gelmenizi öneriyoruz. Ancak otobüsle gelenleri de otobüs terminalinden aliyoruz. Ankara'dan saat 20.00 de kalkan otobüsler genellikle sabah saat 07.00 sularinda Trabzon'a ulaşmaktadırlar.
2.GÜN: ARTVIN, HATILA VADISI MILLI PARKI, CEHENNEM DERESI KANYONU, ARDANUÇ, SAVSAT, EFKAR TEPESI, SAHARA YAYLALARI
Kahvaltı sonrası Murgul yakınlarında pek bilinmeyen Delikkaya Şelalesi'ni ziyaret ediyoruz.  Ardından Artvin'e hareket. Artvin'i görüp Hatila Vadisi Milli Parkı'nı üstten gören bir noktaya gidiyoruz. Borçka Baraj Gölü'nün de güzel görüntü verdiği noktaları gezdikten sonra Deriner Barajı'na gidiyoruz. Sahip olduğu 249 metre gövde yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek, Dünya'nın altıncı yüksek barajı olan Deriner'i üstten seyrettikten sonra Cehennem Deresi Kanyonu'nu gezecegiz. Dünyanın sayılı kanyonları arasında gösterilen kanyon çok sarp ve derin bir yapıya sahiptir. Yürüyerek girilebilen kısımlarını gezdikten sonra Ardanuç'a geçiyoruz. Ögle yemegimizde  "CAĞ KEBABI" yiyeceğiz.

Yemekten sonra Çoruh'un bir kolu olan Berta Çayı'ni izleyerek günümüzün Cittaslow ( yavaş şehir ) kenti olan Şavşat'a gidiyoruz. Fakir Baykurt'un "Efkar Tepesi" isimli romanına ismini veren tepeden Karagöl - Sahara Milli Parki'ni, tablo gibi duran Yavuzköy'ü seyredeceğiz. Ardından Sahara yaylalarına çıkıyoruz. Yayları gezdikten sonra yesillikler içindeki otelimize yerleşip dinleniyoruz. Aksam yemegi ve konaklama otelimizde.

GREEN VALLEY HOTEL SAVSAT(***)

Ayrinti için http://www.greenvalleysavsat.com/ adresini ziyaret ediniz.

3.GÜN: PINARLI, TIBET,  CIRITDÜZÜ, BALIK GÖLÜ, SAVSAT KARAGÖL
Kahvaltı sonrası Birbirinden güzel Savsat köylerini gezeceğiz. Otantik dokusu bozulmamış köylerin her biri birer tablo gibi. Ciritdüzü ilk göreceğimiz köy. Daha sonra Cevizli (Tibet ) köyündeki Tibeti Kilisesi'ni gezeceğiz. Yikilmaya yüz tutmus kilise ve köyü gezip burada çay içtikten sonra, Pinarli (Suloban) köyünü geçip  Genciyan Dagi dibinde bulunan Balik Gölü’ne gidiyoruz. Göl kenarinda ögle yemegimizi yedikten sonra Veliköy'ü görüp, Savsat Karagöl'e geçiyoruz. Adeta bir orman karanligina gömülmüs olan göl ve içindeki renkli baliklar büyüleyici bir güzellige sahip. Göl kenarindaki bir patikada kisa bir yürüyüs yaptiktan sonra otelimize geri dönüyoruz. Aksam yemegi ve konaklama otelimizde.

GREEN VALLEY HOTEL SAVSAT(***)

Ayrinti için http://www.greenvalleysavsat.com/ adresini ziyaret ediniz.

4.GÜN: MEYDANCIK, MISIRLI KÖYÜ, ÇURIPIRA YAYLASI, MARAL SELALESI, EFELER

Kahvalti sonrasi Meydancik Beledesi'ni görüp Misirli köyüne gidiyoruz. Dere kenarina dizilmis ahsap samanliklari fotograflayip Türkiye-Gürcistan sinirina çok yakin bir noktada bulunan  Çuripira yaylasina çikiyoruz. Çuripira yaylasi bir Macahel yaylasi. Yaylada bol bol fotograf çektikten sonra Macahel'e dogru yolculugumuza devam ediyoruz. Yukari çiktikça orman dokusu tamamen bitecek. Tam tepede bir taraftan Macahel'i, Karçal daglarini,  diger taraftan Gürcistan'i görmeniz mümkün. Tepeden sonra artik Macahel'deyiz. Ormana girdikten sonra güzel bir yoldan bir saat kadar yürüyüp dokuyu daha iyi hisedecegiz. Daha sonra Tempo Tur olarak büyük emek verdigimiz ve ilk kez tur düzenleyen acenta olmanin gururunu yasadigimiz Macahel (Camili)'ye iniyoruz. Yerlesim Gürcistan sinirina sifir noktasinda. Bölge barindirdigi dogal alanlarin korunmasi ve yöre halkinin sürdürülebilir gelisimini saglamak amaciyla Birlesmis Milletler Egitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafindan koruma altina alinarak 29 Haziran 2005 tarihinde Türkiye’nin ilk "Biyosfer Rezer Alan" ilan edilmistir.
Biz beklemeden Maral Selalesi'ne dogru yolumuza devam ediyoruz. Maral Köyü'nü geçip aracimizin yaklasabildigi son noktadan itibaren gidis-dönüs 1,5 saat lik bir yürüyüs yapacagiz. Patika rahat bir patika, ancak selalenin görülebilecegi alana iki yüz metre kadar inilerek gidilebiliyor. Maral Selalesi, 65 metreye yakin yükseklikten düsüyor. Ladin ve kayin agaçlari arasindan rengârenk kelebekler esliginde dik bir yamaçtan asagi dogru inen
selalenin dibine inmek isteyenlerle rehberimiz inecektir. Ama selale seyir terasindan daha güzel görünmektedir. Burada bir süre dinlenip çayimizi içtikten sonra aracimiza yürüyerek geri dönüyoruz. Macahel Camisi'ni ziyaret ettikten sonra Kayalar köyünde bulunan pansiyonumuza gidiyoruz. Aksam yemegi ve konaklama Efeler DEDAENA PANSIYON

Bu gün ögle yemegini kumanya olarak alacagiz.
Tüm odalarinda dus, wc 
Ayrinti için Ayrinti için http://dedaenapansiyon.com/ adresini ziyaret ediniz
5. GÜN: FINDIK YAYLASI, LODIVAKE YAYLASI

Kahvalti sonrasi aracimizla Findik Yaylasi'na çikiyoruz. Kaldigimiz pansiyondan baktigimiz sirtlarin üstündeki yayla tam seyirlik bir yer. Yaylada görüntü seyredip asagi dogru yürüyüsümüze basliyoruz. Yolumuz üzerindeki Lodivake'de mola verip bol bol fotograf çekecegiz. Her yer tablo gibi. Nereye bakacaginiza sasiracaksiniz.  Her viraji döndügümüzde farkli bir güzellik karsilayacak sizi. Yürüyüsümüz kaldigimiz pansiyona kadar devam edecek. Yürümek zorunlu degil. Hep inis seklinde devam edecek yürüyüsümüz kesinlikle çok kolay. Herkesin katilmasini ve bu güzellikleri yasamasini istiyoruz. Zaten aracimiz da hep arkamizda olacak. Yoruldugunuz yerde araçla devam edebilirsiniz. Bu gün ögle yemegini kumanya olarak alacagiz.
Aksam yemegi ve konaklama Kayalar DEDAENA PANSIYON'da.Tüm odalarinda dus, wc 
Ayrinti için Ayrinti için http://dedaenapansiyon.com/ adresini ziyaret ediniz

6.GÜN: BORÇKA KARAGÖL, FIRTINA VADISI, RAFTING, AYDER
Kahvaltı sonrası Tamara Köprüsü'nde mola verip iki derenin birleşim noktasını geziyoruz. Ardından "Saklı Cennet" olarak adlandırılan Borçka Karagöl'e gidiyoruz. Güzelliğiyle son yıllarda turizmin gözdesi olan gölü gezip dileyenlerle yürüyerek etrafında bir tur atıyoruz. Ardından Hopa'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Bu gün öğle yemeğinde Karadeniz'in meşhur pidesi var. Pideler çok büyük yarimi bile doymaya yeterli. Yanında salatası ve ayranı da var. Ev sahibi bir çay da ikram eder herhalde.

Yemekten sonra Ardeşen yakinlarinda Fırtına vadisinde rafting yapmaya gidiyoruz. Raftinge katılmak zorunlu değil. Ancak katılacakları tesiste dinlenerek bekleyeceğiz. Rafting sonrası Ayder'e çıkıyoruz. Otelimize yerlestikten sonra dileyenler otelde dinlenebilir, dileyenler de Ayder'i gezebilirler.
Aksam yemegi ve konaklama Ayder'deki otelimizde.
AYDER ORIS AHSAP OTEL
Tüm odalarinda dus, wc

Ayrinti için Ayrinti için http://www.ayderahsapotel.com/ adresini ziyaret ediniz
7.GÜN: İKİZDERE, CİMİL VADİSİ, TRABZON
Kahvaltı sonrası Çamlıhemşin ile vedalaşıp İkizdere'ye doğru yol alıyoruz. Yol boyu HES yapılarını göreceksiniz. Biz Ikizdere'yi geçip Cimil Vadisi'ne gireceğiz. Cimil Deresi hep yanımızda olacak. Yol boyu kayalıklara konulmuş kara kovanlar göreceksiniz. Vadide bir süre yürüyüp Ikizdere'ye geri döneceğiz. Şimşirli Köyü yakınında bulunan ve doğal maden suyunun bulunduğu noktada öğle yemeği molası. Fındık kabuğunda pişen et ve köfteler çok leziz. Yemekte maden suyu zaten ikram ediliyor.
Yemek sonrası dönüş yolculuğu. Sizleri Trabzon Havalimanı veya Trabzon Otogarı'ndan yolcu ediyoruz. Trabzon'a varis saatimiz 16:30

 

KATILIMCILAR VE TEK KİSİLİK ODA
Bu turlarımıza Türkiye'nin her yerinden, sağlıklı, her yas grubundan insanlar katılabilir. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen katılımcılar çok kısa sürede kaynaşarak, kalıcı arkadaşlıklar oluşturmaktadırlar. Bu nedenle kendinizi yalnız hissetmeniz mümkün değildir. Bu turlarımız pansiyon-otel konaklamalıdır. Pansiyonlarda sinirli sayıda oda olması nedeniyle tek kisilik oda veremiyoruz. Odalara yerleştirme oda sayısı es durumu, kadın - erkek, arkadaşlık durumları göz önüne alınarak rehberimiz tarafından yapılmaktadır.
NOT: YAŞADIĞINIZ ŞEHİRDEN GÜNCEL UÇAK VE OTOBÜS ÜCRETLERİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ.
  

HIZMET BEDELI VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret saglar.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 0 TL dir
Tura başlamadan evvel,  Istanbul, Izmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliginiz ile basvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanligi'na bagli müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETLARI
1-Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 50 TL 

Müze ve Ören yerlerine Girislerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkinda Yönerge için tiklayiniz

Ulaşım
TUR MINIBÜSLE YAPILACAKTIR.
Ücrete Dahil Olanlar
Trabzon'dan baslayarak tekrar Trabzon'a dönünceye kadar tüm ulasimlar, otellerde konaklama (6), kahvaltilar (6), ögle yemekleri-kumanya(5), aksam yemekleri (6),SEYAHAT GÜVENCE SIGORTA POLIÇESI, milli park ve özel müze giris ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Ankara-Trabzon/ Ankara ulasimi, ilk gün kahvalti ve ögle yemegi, son gün ögle yemegi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanligi'na bagli müze ve ören yerleri giris ücretleri, yemeklerde alinacak alkollü ve alkolsüz içecekler, Rafting Ücreti.
Gerekli Malzemeler
Daha önce mutlaka giyilmis bileklikli, sert tabanli rahat bir yürüyüs botu. Spor ayakkabisi önermiyoruz. Onun yerine kislik botlariniz daha çok isinize yarar. Yagmurluk , aslinda olanaginiz varsa panço tercih etmenizi öneriyoruz. Kolay giyilip çikarilabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabilecegi düsünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, küçük bir sirt çantasi, terlik, alin lambasi veya el feneri, bere, sapka, yedek giysi ve çamasir, yedek çorap, koruyucu krem, mayo, havlu, fotograf makinesi, pil, yedek film, yedek hafiza karti ve sarj aleti, anti bakteriyel jel.
Diğer Bilgiler
ULASIM VE BULUSMA
Trabzon Havalimani veya otobüs terminaline indiginizde rehber arkadasimiz sizleri mutlaka bulacaktir.
Gezi tarihinden önce sizleri karsilayacak arkadasimizin telefon numarasi verilecektir. Sayet tur baslangicindan bir gün önce gitmeyi düsünüyorsaniz kayit esnasinda arkadaslarimiz kalabileceginiz otel için rezervasyon yapmaktadirlar.
ANKARA-TRABZON-ANKARA
AnadoluJet'in saat 08.30 Ankara-Trabzon ve saat 21.25 teki Trabzon-Ankara uçuslari en uygun seçenekler. Uçus süreniz yaklasik bir saattir.
Kesin kayit esnasinda arkadaslarimiz sizlere ulasim konusunda yardimci olacaklardir. Isterseniz biletlerinizi biz aliyoruz.
Ankara'dan Trabzon'a saat 20.00 de kalkan otobüslerde ayri bir seçenek. Ancak otobüs ile gitmeyi düsünüyorsaniz cumartesi günü hareket etmeniz gerektigini unutmayiniz. Çünkü turlarimiz pazar günü baslamaktadir. Ayrica iner inmez dönüs biletinizi de almaniz gerekir. Dönüs gününüz cumartesidir. Dönüs için saat 18.00 den sonra hareket edecek otobüsleri tercih etmeniz gerekir. Ankara-Trabzon arasi otobüsle yaklasik 11 saat sürmektedir.
Yaz döneminde uçak kalkis saatlerinde degisiklikler olabilir.
Herhangi bir rötar durumunda arkadaslarimiz sizi bekleyecektir.
ISTANBUL-TRABZON-ISTANBUL
AnadoluJet'in Istanbul Atatürk Havalimani-Trabzon, saat 07.00
Onurair Istanbul Atatürk Havalimani-Trabzon saat 06.40 uçuslari en mantikli seçenekler. Ancak Pegasus ve Sun Express' in de uçuslari var.
Dönüs için 20.05 deki AnadoluJet uçusu en uygun seçenek.
Ayrica Istanbul'dan Trabzon'a otobüsle de gidebilirsiniz. Biz önermiyoruz. Ama ben otobüsle yolculuk yapmayi seviyorum diyorsaniz , ona da saygimiz sonsuz.
IZMIR-TRABZON-IZMIR
AnadoluJet'in sabat 07.00 kalkisli Ankara baglantili uçagi gidis için en uygun seçenek. Trabzon'dan saat 20.05 de kalkan yine Ankara baglantili uçagi dönüs için uygun bir seçenek.
Biletinizi erken alirsaniz ucuz bilet bulma sansiniz yüksektir. Ancak uçusa olan talebe göre, gün içerisinde bile fiyat degisikligi olabilmektedir. Yaz döneminde bölgeye yogun talep oldugundan, geç yapilan rezervasyonlarda, ucuz bilet ve yer bulma sansi azalmaktadir.
Otobüs ile gelenleri Trabzon Otobüs Terminali'nden saat 09.00 da aliyoruz.
Bilet iptal ve iadelerinde havayolu kurulusunun kosullari geçerlidir.
ARA ULASIMLAR
Turlarimizda yayla yollari için en uygun olan Ford Transit minibüslerini kullaniyoruz. Soförlerimiz bölgeye hakim , yayla yollarini çok iyi bilen, deneyimli insanlardir.
YEMEK
Karadeniz'e gelen her insan yemek konusunda büyük bir beklenti içine girmektedir. Biz de mümkün oldugunca sizlere yöresel yemeklerden tattirmak için elimizden geleni yapiyoruz. Özellikle aksam yemeklerinde bu isteginizi karsilamaya çalisiyoruz.
Kahvaltilarda yöresel tereyagi ve peynir, zeytin, bal veya reçel, domates, salatalik her zaman bulabileceginiz yiyecekler. Zaman zaman buna muhlama da ekleniyor. Hemsin, Çamlihemsin bölgesinde muhlama yemeden dönülmez. Seveni çok, ama kimine de hitap etmedigini gördük.
Karadeniz'de yemeklerde genellikle tereyagi kullanildigini da unutmayiniz.
Ögle yemeklerinde kumanya vermek zorunda kaliyoruz. Yürüdügümüz yerlerde herhangi bir tesis olmadigindan ton baligi, domates, salatalik, peynir, ekmek, meyve suyu, ekmek arasi et veya tavuk verebilmekteyiz. Ancak denk gelen günlerde zaman zaman mangal keyfi yaptigimiz da oluyor.
DIGER ÖNEMLI BILGILER
Turlarimizda risk en aza indirilmistir. Ama hiç risk olmadigini da söyleyemeyiz.
Her hangi bir hastaliginiz varsa rehberimizi önceden uyariniz. Sürekli kullandiginiz ilaçlari tur süresince yetecek kadar yaninizda bulundurunuz.
Yürüyüs içeren turlarda rehberimizin uyarilarini dikkate aliniz ve kendi basiniza hareket etmeyiniz.
PROGRAM DEGISIKLIGI
Hava ve yol kosullarina göre rehber programda degisiklik yapma hakkina sahiptir.
Biz çok zorunlu olmadikça programimizi aynen uyguluyoruz. Ancak asiri yagis, heyelan gibi nedenlerden dolayi bir degisiklik söz konusu olursa rehberlerimizin ikinci, hatta üçüncü planlari mutlaka vardir.
HAVA KOSULLARI
Yagmur ve sis olma olasiligi her zaman var. Zaman zaman soguk olabilecegi göz önüne alinarak malzeme getirilmelidir.
ALISVERIS
Turumuz Tam Pansiyon konaklamalidir. Bu yüzden tur boyunca fazla paraya ihtiyaciniz olmayacak. Ardesen-Pazar-Rize-Trabzon'daki bankalardan para çekebilirsiniz. Ancak buralardan sadece gidis ve dönüs günlerinde geçtigimizi de unutmayiniz.Yöresel ürünlerden almak istiyorsaniz rehberlerimiz sizlere yer veya yerler önerecektir. Ama hiç bir personelimiz bu tür yerlerden herhangi bir menfaat temin etmeyi asla düsünmez.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1665,00 TL 0,00 TL 1665,00 TL 1990,00 TL 0,00 TL 1990,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 437,06 TL 0,00 TL 1748,25 TL 522,38 TL 0,00 TL 2089,50 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.