Mardin, Diyarbakır, Hasankeyf Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Mardin, Diyarbakır, Hasankeyf Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
Diyarbakır Havalimanı Saat: 09.30
Konaklanacak Oteller
Mardin Kaya Ninova Otel
Midyat Matiat Otel (*****)
Programı Yazdır
Yarım pansiyon konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara kişi başı 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Diyarbakır, Diyarbakır Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Dört Ayaklı Minare, Keçi Burcu, Hevsel Bahçeleri, Ongözlü Köprü, Mardin, Kasımiye Medresesi, Mardin Müzesi, Kırklar ve Protestan Kiliseleri, Latifiye Cami, Postane( Eski Mardin Konağı), Sakıp Sabancı Kent Tarihi Müzesi, Midyat, Deyr-ül Zafaran Manastırı, Dara Antik Kenti, Beyaz Su (Çağ çağ Vadisi), Kafro Köyü, Mor Gabriel Manastırı, Midyat Devlet Konukevi, Bacine Yezidi Köyü, Hah Süryani Köyü, Süryani ,Meryem Ana Kilisesi, Hasankeyf, El Rızk Cami, Artuklu Köprüsü, Kale

TUR SÜRESİNCE HER GÜN ERKEN KALKIP DAHA ÇOK YER GEZMEYİ PLANLADIK.

1.GÜN: ANKARA, DİYARBAKIR, MARDİN
Sabah saat 07.10'da Esenboğa Havalimanı'nda iç hatlar terminalinde buluşma.  
AnadoluJet'in TK7140 uçuşu ile 08.10'da Diyarabakır'a hareket. Saat 09.30'da Diyarbakır Havalimanı'na varış. Anadolu'nun en eski şehirlerinden biri olan Diyarbakır gezimize Tarihi Hasan Paşa Hanın'da alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Evliya Çelebi’nin “Şehir kimin eline geçerse geçsin hep mabed olarak kaldığını” belirttiği Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi, Diyarbakır evlerinin karakteristik özelliklerini taşıyan Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Akkoyunlu hükümdarı Kasım Bey’in yaptırdığı Şeyh Mutahhar Camisi’ne ait olan Dört Ayaklı Minare'nin gezilmesinin ardından, Sur ilçesinde 7 bin yıllık olduğu tahmin edilen ve Çin Seddi'nden sonra dünyada uzunluğu ile ikinci sırada yer alan Diyarbakır surlarının en büyük ve gözde yapılarından olan Keçi Burcu'nu, 2015 yılında Unesco Dünya Miras Listesin'e kayıt edilen; bahçe kültürünün çok önemli olduğu bir coğrafyada yer alan tarihi boyunca, halkın kullanımına açık bir alan olarak özgün bir değer ve 30’dan fazla uygarlığın izlerini taşıyan bir bölgede 8 bin yıl gibi çok uzun süredir bahçe olarak var olmasıyla, tarımsal değerinin dışında, kültürel ve tarihi olarak da özgün bir yere sahip olan Hevsel Bahçeleri'ni  panaromik olarak görüyoruz. Dicle Nehri üzerinde ve türkülere konu olan Kırklar Dağı’nın eteğinde yer alan 11. yüzyıl yapısı On Gözlü Köprü'nün gezilmesinin ardından Mardin'e hareket ediyoruz.
Mardin'de Kasımiye Medresesi'ni gezdikten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeği sonrası yürüyerek şehri yakından tanıyoruz. Mardin Müzesi, Sanat sokağı, Mardin’in dar sokaklarında, eski kent dokusu içerisinde zaman zaman abbaralardan geçerek Kırklar ve Protestan Kiliseleri, Latifiye Camii, Gazi Paşa ilkokulu, Eski Adliye Sarayı, Ulu Camii, Revaklı çarşı, Marangozlar kahvehanesi, Postane Binası (eski Mardin konağı) ve Sakıp Sabancı Kent Tarihi Müzesi'ni gezildikten sonra otelimize doğru ilerliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'deki otelimizde.
2.GÜN: DEYR-ÜL ZAFARAN SÜRYANİ KADİM MANASTIRI, DARA, BEYAZ SUMOR GABRİEL MANASTIRI, MİDYAT
Kahvaltı sonrası Deyr-ül Zafaran Süryani Kadim Manastırı'nı gezip Dara’ya hareket. Dara’da antik kent kalıntılarının olduğu alanlar, sarnıç, zindan ve kaya mezarlarının gezilmesinden sonra  Kızıltepe üzerinden geçerek Beyaz Su’ya hareket.  Bir doğa harikası olan Çağ Çağ Vadisi'ndeki Beyaz Su'da dinlenme. Sonrasında Midyat ilçesi'nin bir Süryani köyü olan Kafro'ya (Elbeğendi) gidiyoruz. Kafro Köyü ise nefis pizzaları ile meşhur. Köy gezimizi tamamladıktan sonra Mor Gabriel (Deyrul Umur) Manastırı ve Midyat Devlet Konukevi'ni görüyoruz. Midyat çarşısında serbest zaman sonrası Midyat'taki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Midyat'taki otelimizde.
3.GÜN: MİDYAT, HASANKEYF, ANKARA
Kahvaltıdan sonra hareket. Midyat'ta Bacine Yezidi Köyü'nü, Hah (Anıtlı) Köyündeki Süryani Meryem Ana Kilisesi, gördükten sonra Hasankeyf’e hareket ediyoruz.  Artuklu Köprüsü, El Rızk Cami ve Kaya Evleri (Mağara evleri) gördükten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Daha sonra Batman üzerinden Diyarbakır'a doğru yola çıkıyoruz. Raman Petrol Kuyuları ve Malabadi Köprüsü görüntüleri eşliğinde Diyarbakır'a varıyoruz. 
AnadoluJet'in TK 7147 uçuşu ile 21.45'te Ankara'ya hareket. Ankara'ya varış saatimiz 23.10'dur. 

Ulaşım
Anadolujet uçuşu ile Ankara'dan
Ara ulaşımlar minibüs ile
Ücrete Dahil Olanlar
Ankara-Diyarbakır-Ankara AnadoluJet uçuşu, Midibüs ile ara ulaşımlar, Otelde konaklama (2), Kahvaltı (2), Akşam yemeği (2), Seyahat güvence poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rebhberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
İlk gün kahvaltı, 3. gün akşam ve tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (70 TL) alabilir ya da bu tur için 5 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler. 
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI 
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir. Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI 
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Gerekli Malzemeler
Önceden giyilmiş yürüyüş ayakkabısı veya botu, kazak, havlu, terlik, şapka, güneş kremi, şapka, bandana, küçük bir sırt çantası, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, yedek ayakkabı, terlik, koruyucu krem, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.
Diğer Bilgiler
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
Sema Gülnar Ş.
Mesaj Sayısı :1
Kayıt Tarihi :4.7.2012
TEMPO TUR İLE HAYAL KIRIKLIĞI
22.10.2018 14:41:54
Bir grup arkadaş Tempo Tur’un 12-14 Ekim 2018 tarihli Diyarbakır, Mardin, Hasankeyf gezisine katılmak istedik. Ancak o tarihteki turda yeterli sayıda yer olmadığı ve gerekli sayıyı bulursak aynı programı bir hafta sonrası için bize kapalı tur olarak yapabilecekleri söylendi. Ondokuz kişi toplanıldı ve 19-21 Ekim 2018 tarihi için Tempo tur tarafından tur programı ayarlandı. Orijinal programda bir gece Mardin, diğer gece de Midyat'da konaklama görülürken bize gelen programda iki gecede de Mardin’de daha önceki turda olmayan bir otelde konaklayacağımızı öğrendik. Nedeni sorulduğunda da otellerin dolu olduğu söylenildi. Tempo Tur da bildiğimiz ve güvendiğimiz bir şirket olduğu için sesimizi çıkarmadık. Ancak kaldığımız otel sanki otel değil bir düğün salonu idi. Gece 01.00’e dek son derece gürültülü bir müzik, odalarda çalışmayan telefon (TV’yi hiç açmadım. Çalışıyor muydu bilmiyorum), kapanmayan bir duşa kabin, nevresim kılıfı olmayan kirli yorganlar, lekeli yatak örtüsü...Herhangi bir ildeki bir öğretmenevinde çok daha temiz bir şekilde konaklayabileceğimizi rahatlıkla söyleyebilirim.
Gezi programında Diyarbakır’da tur rehberi ile buluştuktan sonra bir saatlik ekstra bir kahvaltı faslı. Kahvaltıya itiraz etmedik ancak ilerleyen saatlerde gereksiz bir zaman kaybı olduğunu anladım, çünkü Mardin’de gezerken en fazla 2-3 dakikalık bir gecikme için tur rehberimiz tarafından son derece sert bir tavırla uyarıldık. Ertesi gün programında Midyat’a giderken yol üzerinde öğle yemek molası verilecekti. Tempo Tur programında Kafro köyünün güzel pizzalarından bahsedildiği için pizza yiyeceğiz değil mi diye sorduğumda rehberden yemek molasını başka yerde vereceğini, ancak isteyenler olursa ayrıca bir paket pizza da yaptırılabileği cevabını aldım. Bu nedenle de sesimi çıkarrmadım. Ancak Kafro köyünde gerçekten çok hoş gözüken pizzacıda çok hoş olan çardak altında 10 dakikalık pizza molasını bir grup arkadaş olarak istediğimizde ʍiğer arkadaşlarımızın da onayı ile) rehberimiz tarafından hiç hoş olmayan tepkilerle karşılaştık ve güç bela iki paket pizzayı 10 dakika içinde yaptırdık. Yine rehberimiz tarafından pizza paketleri hemen kucaklanarak otobüse taşındı ve pizzacıda oturtulmadık. Bu arada tüm öğle yemekleri zaten ekstra idi ve tura her hangi bir maliyet getirmedi. İkinci gün akşamında Mardin kebabı yemeğe götürüldük. Kebapdan sonra o gece iki arkadaş son derece şiddetli gastroenterit olduk. Diğer bir arkadaşımızda da sadece enterit oldu. Ben son derece rahatsız edici şekilde ve uykusuz geçen geceden sonra sabah kendime gelebildim. Ancak diğer arkadaşımız çok daha şiddetli hastalandı ve turu da aksatmamak için güç bela otobüse binip arka koltuğa uzandı. Tur rehberimiz de mikrofonu eline alarak"Geçmiş olsun, yapabileceğimiz bir şey var mı" diye sormak nezaketini göstermek yerine “Diğer kişilerde bir şey yok, bu besin zehirlenmesi olamaz” şeklinde açıklamasını yaptı. Bizler de doktoruz, üstelik ben kendim enfeksiyon hastalıkları uzmanıyım, besin zehirlenmesinin tüm kişilerde görülmesi gerekmez dediğim halde her şeyin en iyisini bilen rehberimiz son derece çirkin tavrını sürdürdü. Üstelik kendisine bir suçlamada bulunmadığımız, kızdığımız tek şeyin geçmiş olsun demek yerine bu şekilde konuşması olduğunu olduğunu söylediğimiz halde.
Neyse ki gezdiğimiz bölge güzel ve görülmeye değer idi.

S. Gülnar Şensoy

 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2018. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.