Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

KATEGORİLER
DÖVİZ KURLARI
USD 5,55 TL
EURO 6,28 TL
Müzekart

MÜZE KART İLE TARİHE YOLCULUK BAŞLIYOR ! 

Müzekart+ Nedir?

Tarihe Açılan Kapı: Müzekart+
Türkiye’nin "müze müze gezdiren" kartı Müzekart ile T.C. Kültür veTurizm Bakanlığı’na bağlı 300’ü aşkın müze ve örenyerini ücretsiz gezebilir,tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.
Müzekart+, geçmişine değer veren kültür ve sanat meraklılarına avantajlarladolu tarihi bir imkan sağlıyor. Uygarlıkların zevklerini, düşüncelerini,inançlarını, yaşam tarzlarını koruyan ve bu mirası geleceğe taşıyan müzeleri 1yıl boyunca sınırsız ziyaret etme olanağını veriyor.
Müzekart+ ile sanat, bilim, kültür ve tarih evi sayılan müzelerin kapıları,yani tarihin kapıları sizler için sonuna kadar açılıyor.
Gezilmedik müze, görülmedik eser kalmasın. Üstelik aldığınız tarihten itibaren1(bir) yıl süre ile geçerli olan müzekartınız sadece 50 TL.
Nerelerde Kullanılır?
Hangi müzelere gidilmez desek daha doğru...
Müzekart, Topkapı Sarayı içerisinde bulunan Harem Dairesi, Aya İrini Anıtı;Efes Örenyeri içerisinde bulunan Yamaçevler ve Göreme Açıkhava Müzesiiçerisinde bulunan Karanlık Kilise’de geçerli değildir.Belirtilen üniteler içinücret ödenmesi gerekmektedir.
T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet'ine bağlı300'ü aşkın müze ve örenyerini Müzekart+ ile dilediğiniz kadar ziyaretedebilirsiniz. Müzekart+ ile gezebileceğiniz T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı'nabağlı tüm müze ve örenyerlerini görebilmek için tıklayınız.
Müzekart+ ile Etkinliklere Gidilir.
Devlet Tiyatroları
Devlet Tiyatroları’nın yerleşik sahnelerinde sergilenen etkinliklere aitbiletleri kendi gişelerinden ve ya www.devtiyatro.gov.tr üzerinden satın alınanbiletlerde %40 indirim imkanı.
İstanbul Şehir Hatları
Kısa Boğaz Turlarında % 25 indirim, Uzun Boğaz Turlarıise %20 indirim. 
Harbiye Askeri Müzesi
Tam bilet %20 indirimli.
Müzekart+ ile Özel Müzelere Gidilir.
İstanbul Modern Sanat Müzesi
Yılda bir kez ücretsiz ziyaret olanağı.
Kum ve Heykel Müzesi (Sandland) – Antalya
Tam biletlerde %25 indirim, hediyelik eşya ve kafede ise %10indirim.
Rahmi M. Koç Müzesi
Tam biletlerde %20 indirim, müze mağazasında ise %10indirim.
RezanHas Müzesi
Yılda bir kez ücretsiz ziyaret olanağı. Müzenin hediyelik eşyamağazasında ve ilan edilen yayınlarda %10 indirim.
Sadberk Hanım Müzesi
Koç Ailem üyelerine yapılan indirim.
Sakıp Sabancı Müzesi
İndirimli bilet fiyatı (10 TL), tasarım mağazasında %10indirim.
Türvak(Türker İnanoğlu Vakfı) Sinema – Tiyatro Müzesi
Tam bilet fiyatında ve CineTele Cafe %20 indirimli.
Ve daha neler neler…
Avantgarde Collection Hotels
Tüm otellerinin Konaklama, Spa ve Restoranlarında %15 indirim.
15% discount on accommadation, spa and restaurant for all hotels
GelenekselEl Sanatları (GES) Mağazaları
Kitap, CD-DVD ve el sanatı ürün alımlarında %15 indirim.
Dialogue in The Dark – Karanlıkta Diyalog
Gayrettepe Metro İstasyonu Diyalog Sergi Alanı’nda gerçekleşen ''KaranlıktaDiyalog’’ ve "Sessizlikte Diyalog" sergisi biletlerinde gişede indirimlibilet fiyatı.
Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı
Giriş bilet fiyatları; yetişkinler için 20 TL , 5-17 yaşaralığındaki bireyler için de 15 TL. Hediyelik eşyamağazası’nda %5 indirim.
İstanbul Cooking School
Yemek kursları %10 indirimli.
Secure Drive
Konakladığınız yerin kapısından havalimanına %30 indirimli havalimanıulaşımı. 
BaksıMüzesi
Müze giriş biletlerinde %30 indirim, Müzedükkanında %15 indirim imkanı.
Elite World Hotels
Tüm otellerin restaurant ve kafelerinde %15 indirim.
Satranç Müzesi ( Gökyay Satranç Spor ve Kültür Vakfı)
Kart sahiplerine Müzeye giriş bilet fiyatıüzerinden %25 indirim, Müzenin bünyesinde yer alan Müze HediyeMağazası ve Chatarunga Cafe’de %15 indirim.
Blueshuttle
Blueshuttle VIP Transfer ulaşım hizmetleri ve Blueshuttle VIP Transfer &Help engelli ulaşım hizmeti dahil bütün transfer hizmetleriiçin  standart bireysel fiyatlar üzerinden %20 indirim.
KeyMuseum
Müze giriş biletlerinde %15 indirim.
Yukarıda belirtilen avantajlar firmaların başka kampanya ve indirimleriile birlikte kullanılamaz.
Müzekart+
Topkapı Sarayı Müzesi Harem Dairesi, Aya İrini Anıt Müzesi, Efes ÖrenyeriYamaçevler ve Göreme Açık Hava Müzesi Karanlık Kilise’ye yapılacakziyaretlerde geçerli değildir.

Müzekart İndirimli Nedir?
Milli Eğitim Bakanlığı ile özel ilk ve orta öğretim okulları geçerli kimlik kartını haiz öğretmenler, 18 yaşın üzerindeki öğrenciler için Müzekart fiyatı 20 TL'dir. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’ü aşkın müze ve örenyerini 1 yıl boyunca sınırsız ziyaret imkanı. Emekli Öğretmenler, Özel Dershane Öğretmenleri ile Üniversite Öğretim üye/görevlilerine bu madde hükmü uygulanmaz. Gerekli belgeler ile kart basım istasyonlarından İndirimli Müzekart satın alabilirsiniz.

Müzekart satış noktaları için lütfen tıklayınız

Yabancılar için kartlar ve biletler için lütfen tıklayınız

Müze ve Örenyerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge

Bu Yönerge 26/02/2014 tarih ve 49 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile belirlenmiştir.

Kapsam

Madde 1- Bu yönerge, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve örenyerlerinin ziyaret usul ve esasları ile müze ve örenyerlerinin ziyaretine olanak sağlayan araçlara ilişkin düzenlemeleri içerir.

Bilet Fiyatları

Madde 2- Müze ve örenyerleri giriş bileti ücretleri bu yönergeye ekli listede gösterilmektedir.

Ücretsiz Ziyaret Hakları

Madde 3- Aşağıda belirtilenler müze ve örenyerlerine kimlik/sözleşme göstermek suretiyle ücretsiz girerler.

3.1- 18 yaş ve altındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gençler ve çocuklar ile bu yaş grubundaki öğrenci gruplarına refakat eden öğretmenler,

3.2- 65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları,

3.3- Gaziler ve refakatindeki anne, baba, eş ve çocukları ile şehit yakını kimlik kartı sahipleri,

3.4- T.C. Vatandaşı ve Yabancı Engelliler ile bir refakatçisi, (Görünür bir engel ve/veya belge ibrazı ile)

3.5- Er ve erbaşlar,

3.6- ICOM ve ICOMOS ile UNESCO kartı sahipleri,

3.7- Yerli ve yabancı basın kimlik kartı sahipleri,

3.8- Seyahat acentesi sahip veya sorumlu müdürleri,

3.9- Kültür ve Turizm Bakanlığı personeli ve emeklileriile refakatindeki anne, baba, eş ve çocukları,

3.10- 12 yaş ve altındaki yabancı uyruklu çocuklar,

3.11- Hayatboyu Öğrenme Programı çerçevesinde Comenius Okul Ortaklıkları ile Erasmus Öğrenci Değişim Programı kapsamındaki gruplar ile bu gruplara refakat eden öğretmenler (ülkemizdeki muhatapları ile yapılan sözleşmelerini ibraz etmeleri kaydıyla kimlik ibrazı aranmaksızın ücretsiz giriş olanağı sağlanacaktır).

3.12- Müze ve örenyerinin bağlı bulunduğu İl ve İlçenin;

3.12.1- Mülki İdare Amirleri (İllerde Vali, Kültür ve Turizmden sorumlu Vali Yardımcısı, ilçelerde Kaymakam),

3.12.2- Büyükşehir, İl, İlçe ve Beldenin Belediye Başkanı,ve en fazla 10 kişi olmak üzere refakatindekiler.

3.13-İç İşleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü KOM (Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele) Daire Başkanlığı (Merkez ve bağlı taşra teşkilatında görevli) personeli.

3.14-Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın kültür ve tabiat varlıkları kaçakçılığını önlemek amacıyla sürdürdüğü faaliyetler kapsamında, konuya ilgisini çekmek ve tarihi eserlere ilişkin farkındalık sağlamak adına, kaçakçılık mücadelesi ile görevli, gümrük muhafaza personeli, 31.12.2017 tarihine kadar Bakanlığımıza bağlı müze ve örenyerlerine ücretsiz giriş yapabilirler.

Madde 4- Aşağıda belirtilen grupların ücretsiz ziyaretleri Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğünden temin edilecek izin belgesi ile gerçekleştirilir.

4.1- Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kendi bütçeleriyle ağırlamakta oldukları Bakan Yardımcısı ve daha üst düzeydeki resmi heyetler ile Kuvvet Komutanları ve üstü askeri heyetler, bu heyetlerde bulunanların eşleri ve beraberindekiler ile refakat eden resmi görevliler ve güvenlik amaçlı ön inceleme heyetleri,

4.2- Uluslararası kongre organizasyonlarına destek kapsamındaki ağırlamalar ile yalnızca şehir turu ve/veya transfer desteği sağlanan ağırlamalar hariç olmak üzere, Kültür ve Turizm Bakanlığı Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ve Tanıtma Genel Müdürlüğü ile Kültür ve Tanıtma Müşavirlik/Ataşeliklerince ağırlanan konuk ve heyetler ile refakatçileri (Talep yazısına ağırlamaya ilişkin makam onayı eklenecektir)

4.3- Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ile Kültür ve Tanıtma Müşavirlik/Ataşeliklerince ağırlanan medya grupları ve refakatçileri(Talep yazısına ağırlamaya ilişkin makam onayı eklenecektir)

4.4- Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği tarafından bildirilen yabancı tur operatörleri ve yabancı info grupları,

4.5- Müze ve örenyerinin bağlı bulunduğu Valilik, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve/veya Müze Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı merkez birimleri tarafından müze ve örenyerinin tanıtımına katkı sağlamak üzere müze ve örenyerinde düzenlenen etkinliklere katılanlar,

Madde 5- Müze ve örenyerlerinin Süreli Kullanım Yönergesi kapsamında tahsisi ile gerçekleştirilen etkinliklerde girişler aşağıdaki şekilde düzenlenir.

5.1- “Müze ve Örenyerlerinin Süreli Kullanım Yönergesi” kapsamında ücretli olarak tahsis edilmesi ile gerçekleştirilecek etkinliklerde alınacak giriş ücretleri konusunda bu yönerge hükümleri uygulanır.

5.2- Müze ve örenyerlerinin Süreli Kullanım Yönergesi kapsamında ücretsiz olarak tahsis edilmesi halinde katılımcılardan giriş ücreti alınıp alınmayacağı hususu konuya ilişkin Döner Sermaye İşletmesi Yönetim Kurulu Kararında ayrıca belirtilir.

5.3- Müze ve örenyerlerinin, kapalı olduğu günlerde veya mesai saatleri dışında, Süreli Kullanım Yönergesi kapsamında tahsis gerçekleştirilmesi halinde etkinliğe katılan ziyaretçi grupları için tek bilet tarifesi, uygulanır.

5.4- Müze ve örenyerlerinin kapalı olduğu günlerde veya mesai saatleri dışında, Müze Müdürlüğü’nden izin/uygun görüş alınmak kaydıyla en az 50 kişilik ziyaretçi grupları için çift bilet tarifesi uygulanarak ziyarete açılabilir. Bu sayıya, grup içerisindeki ücretsiz ziyaret olanağına sahip kişiler dahil edilmez.

Grup ziyaretlerinde ziyaretçi sayısının 300 ve üzerinde olması halinde tek bilet tarifesi uygulanır.

Madde 6- Aşağıda belirtilen kişi ve grupların çalışma yaptıkları müze ve örenyerine ücretsiz girişleri ilgili mercilerden temin edilecek izin belgesi ile gerçekleştirilir.

6.1- Müze ve ören yerlerinde bulunan kültür varlıkları ile ilgili bilimsel araştırma yapan yabancı uyruklu ekipler Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nden, TC uyruklu ekipler ise ilgili Müze Müdürlüklerinden temin ettikleri izin belgesini gişeye ibraz edeceklerdir.

6.2- Müze ve ören yerlerinde kazı ve yüzey araştırması yapan ekipler Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nden temin ettikleri izin belgesini gişeye ibraz edeceklerdir.

6.3- Müze ve ören yerlerinde ticari olmayan tanıtım ve eğitim amaçlı video, film ve fotoğraf çekim izni uygun görülen kişi ve ekipler, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden alacakları izin yazısını gişeye ibraz edeceklerdir.

Madde 7- Bu yönergenin 3. maddesinin 3.1, 3.11 ve 3.12 fıkralarında belirtilen ücretsiz giriş hakları, ayrıca ücretlendirilen Topkapı Sarayı Müzesi Harem Bölümü, Aya İrini Anıt Müzesi, Efes Örenyeri Yamaçevler ve Göreme Açıkhava Müzesi Karanlık Kilise bölümlerine yapılacak ziyaretlerde geçerli değildir. Biletli refakatçisi eşliğindeki 6 yaş ve altındaki çocukların ücretsiz giriş hakları ise mevcuttur.

Müze ve Ören yeri Giriş Kartları Alımı ve Kullanımı :

Madde 8- Bakanlığımıza bağlı müze ve ören yerlerinde kullanılan biletlerin yanı sıra giriş olanağı sağlayan farklı özelliklere sahip kartlar aşağıda yer almaktadır:

- Müzekart :

8.1- Müzekart; müze ve ören yerlerinde ayrıca ücretlendirilen Topkapı Sarayı Müzesi Harem Bölümü, Efes Örenyeri Yamaçevleri, Göreme Ören yeri Karanlık Kilise bölümleri ile Aya İrini Anıt Müzesi hariç olmak üzere, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı tüm müze ve ören yerlerinde geçerlidir. Müzekart elektronik turnike ile girilen müze ve ören yerlerinde her bir müze ve örenyeri için yılda iki kez ücretsiz giriş hakkı sağlamakta olup, indirimli Müzekart ise sahiplerine sınırsız giriş olanağı tanımaktadır. Müzekart yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişiler tarafından kullanılabilir.

8.2- Ülkemizde orta öğretim kurumlarında eğitim gören yabancı öğrenciler ile yüksek öğrenim kurumlarında önlisans, lisans veya yüksek lisans programlarına devam eden yabancı öğrencilere, KKTC vatandaşı öğrencilere, öğrenci kimliği ibrazı şartı ile indirimli Müzekart düzenlenebilir.

8.3- Milli Eğitim Bakanlığı ile özel ilk ve orta öğretim okulları geçerli kimlik kartını haiz öğretmenler, 18 yaşın üzerindeki öğrenciler, Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı Üniversitelerde Görevli Öğretim üyeleri ve yönergenin 8. maddesinin 8.2 fıkrasında belirtilenlere Müzekart fiyatı üzerinden % 50 indirim uygulanır (Emekli Öğretmenler, Özel Dershane Öğretmenlerine bu madde hükmü uygulanmaz).

8.4- "18 yaş ve altındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, Kültür ve Turizm Bakanlığı kokardını haiz profesyonel turist rehberlerine ve Kültür ve Turizm Bakanlığı personeli ve emeklileri ile anne,baba, eş ve çocukları ile 65 yaş üstü vatandaşlarımıza Beş Türk Lirası bedelle 1(bir) yıl geçerli olacak Müzekart düzenlenebilir.

 Engelli vatandaşlar (Refakatçileri hariç) tarafından talep edilmesi halinde de 1(bir) yıl süreli Müzekart ücretsiz olarak düzenlenir.

8.5- Toplu Müzekart alımlarında indirim uygulanabilir. İndirim uygulanacak Müzekart alım miktarı ile indirim oranları Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü Yönetim Kurulu Kararı ile belirlenir.

- İsimsiz Müzekart (Geçici Müzekart):

8.6- Müzekart ile aynı olanakları sunan bu kart Müzekart basım istasyonu olmayan illerdeki müze ve ören yerlerinden temin edilebilecek olup, alındığı tarihten itibaren bir yıl boyunca geçerlidir. Bu kart Müzekart Basım İstasyonu bulunan yerlerde Müzekart’a dönüştürülür.

Geçici Müzekart Tam ve % 50 indirimli olarak düzenlenir. Tam düzenlenmesi gerekirken usulü dışında indirimli olarak düzenlenen Geçici Müzekart’lar asıl Müzekart’a dönüştürülmez. Ancak Geçici Müzekart sahibi isterse aradaki ücret farkını ödeyerek Geçici Müzekart’ını asıl Müzekart’a dönüştürebilir. Gişelerde para iadesi yapılmaz. Talep edilmesi halinde kart bedelinin iadesi işlemleri Kültür ve Turizm Bakanlığı DÖSİMM tarafından yürütülür.

- Müzekart+

8.7-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, KKTC vatandaşları ve Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişileri tarafından edinilebilen Müzekart+; Topkapı Sarayı Müzesi Harem Bölümü, Aya İrini Anıt Müzesi, Efes Örenyeri Yamaçevleri, Göreme Örenyeri Karanlık Kilise bölümleri hariç olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı tüm müze ve örenyerlerine bir yıl boyunca sınırsız olarak ücretsiz giriş hakkı sağlamakta olup, bunun yanı sıra kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılım kolaylığı sunarak çeşitli özel müzeler ile kültürel-turistik çekim noktalarına girişlerde, bu kurumların kafelerinde ve hediyelik eşya dükkanlarında değişen oranlarda indirim sağlar.

Müzekart+ Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında yapılan protokol çerçevesinde KKTC’deki devlet müzelerine de ücretsiz giriş olanağı sağlar.

- Müzekart Diplomatik

8.8- Türkiye’de bulunan yabancı misyon şeflikleri ve temsilciliklerinde görev yapan diplomatik statüdeki kişiler ile eş ve çocuklarına verilen bu kart Müzekart ile aynı olanaklara sahip olup DÖSİMM Gişe İzleme Merkezi tarafından düzenlenir.

- Acenta Müzekart

8.9-Bu Kartlar Seyahat acentaları tarafından tur müşterisi vatandaşlarımıza kullandırılmakta ve sadece üzerinde ad/ soyadı yazan ve resmi bulunan kart sahiplerinin Bakanlığımıza bağlı tüm müze ve örenyerlerine girişlerini sağlamakta ve 1 yıl içinde 2 kez giriş hakkı bulunan Müzekart özelliği taşımaktadır.

- Museum Pass

8.10- Bu kartlar Bakanlığımıza bağlı belirli müze ve örenyerlerine sınırlı süre ve sayıda ücretsiz giriş olanağı sağlamasının yanı sıra kapsamındaki il veya bölgedeki bazı kültür ve sanat kurumlarında ve etkinliklerde indirim ve olanakları sağlar.

- Rehber Kart

8.11- Bu Kartlar 6326 Sayılı Turist Rehberleri Meslek Kanunu uyarınca Bakanlığımız tarafından ruhsatname verilen turist rehberlerinin Bakanlığımıza bağlı Müze ve Örenyerlerine ücretsiz giriş olanağı sağlamakta ve kartlar aynı zamanda sınırsız geçiş hakkına sahip Müzekart özelliği taşımaktadır. Bu kartlarla aynı Müze/Örenyeri turnikelerinden yapılan geçişler 3 Dakika ile sınırlıdır.

- Yerel Kart

8.13- Bu kartlar Bakanlığımıza bağlı Örenyeri sınırları içinde özel mülkiyete tabi taşınmazları bulunan kişilerin taşınmazlarına ulaşımı için ücretsiz geçiş olanağı sağlar.

Yerel Kart’lar, ilgili muhtarlıklar ve nüfus müdürlükleri ile tapu müdürlüklerinden alınan ikamet teskereleri/tapu kayıtlarının Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğüne ibrazı halinde basımı yapılarak kullanıcılara ulaştırılır.

- Kurumsal Kart

8.14- Kurumsal Kart, kamu kurum ve kuruluşları ile ülkemizdeki yerleşik yabancı misyonlar (Diplomatik, temsilcilikler, Konsüler Temsilcilikler ve Uluslararası Kuruluş temsilcilikleri [Fahri temsilcilikler hariç] ), üniversiteler ve belediyeler tarafından, bu Yönergenin 4.1 maddesi kapsamında ücretsiz ziyaret hakkı tanınmayan konuk heyetlerin müze ve örenyeri ziyareti için kullanılır.

8.15- Kurumsal Kartlar çeşitli fiyat seçenekleri ile satışa sunulur. Kurumlar, farklı ziyaretçi grupları için birden fazla kart satın alabilir.

8.16- Kurumsal Kart başvuruları, doldurulan talep formu ve ödemeye ilişkin dekont ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğüne yapılır.

8.17- Bu kart, Bakanlığımıza bağlı olan ve elektronik turnike sistemi ile el terminali bulunan müze ve örenyerlerinde bilet ücreti üzerinden % 20 indirimli, diğer müze ve örenyerlerinde ise ücretsiz giriş olanağı sağlar.

8.18-Kurumsal Karttaki bakiyenin giriş ücretinden az olması ve bilet bedelini karşılamaması halinde, söz konusu bakiye ile turnikeden tek geçiş yapılır.

8.19- Kurumsal Kartın kalan kredi miktarı kullanım sırasında turnike içi ekranlardan, tüm kullanımlara ilişkin ayrıntıları ise müze ve örenyeri ziyaretinden 48 saat sonra ilgili kurum tarafından internet üzerinden izlenebilir.

Madde 9- Müzekart, Müzekart+ ve Geçici Müzekart’lardan hak sahibi olmayanların faydalandırılması durumunda, kartı düzenleyen görevli sorumlu tutulur. Kartların usulsüz kullanımının teşebbüsü veya tespiti halinde iptal edilmek üzere gişe/turnike personelince kartlara el konulur ve para iadesi yapılmaz. Bu kişilerin T.C kimlik numarasına ve adına 1 (bir) yıl süreyle kart düzenlenmez.

Madde 10- Bakanlığımıza bağlı müze ve ören yerlerinin açılış-kapanış saatleri ile tatil günleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müzeler İç Hizmetler Yönetmeliği hükümleri kapsamında belirlenir.

Müze ve örenyerleri dini bayramların birinci günü saat 13.00’e kadar kapalıdır.

Diğer Hususlar

Madde 11- Müze ve örenyeri girişlerinde, kullanılan biletler gezi süresince saklanır ve kontrollerde gösterilir.

Madde 12- Ücretsiz girişlerde yönergenin 3. Maddesi kapsamındaki ziyaretçiler kimliklerini/sözleşmelerini, yönergenin 4. Maddesi kapsamındaki ziyaretçiler ise ücretsiz ziyaret izin belgelerini ibraz ederler.

Madde 13- Müze ve örenyeri personeli gerekli gördüğü hallerde Müzekart sahiplerinden, kimlik ibraz etmelerini isteyebilir.

Madde 14- Toplu ziyaretler, düzenleyen kurumlarca ilgili Müze Müdürlüklerine önceden bildirilir.

Öğrenci gruplarının ziyaretleri ilgili Müze Müdürlüklerinden alınacak randevu çerçevesinde gerçekleştirilir.

Madde 15- Bu yönergede yer almayan hususlar ile yer alan hususlara ilişkin istisnai uygulamalar Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü Yönetim Kurulu Kararı ile belirlenir.


Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri İçin Lütfen Tıklayınız...


İŞ BANKASI MAXIMUM KREDİ KARTI MÜZEKART ÖZELLİĞİ
Genel Özellikler

Şimdi İş Bankası kredi kartınızla Müzekart ile giriş yapılan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerini 1 ay boyunca ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
Türkiye'de ilk kez yalnızca İş Bankası Kredi kartınızın sahip olduğu Müzekart özelliği ile 30.09.2018 tarihine kadar, 1 ay süreyle listesi dosim.kulturturizm.gov.tr adresinde yer alan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı 300'ü aşkın müze ve ören yerini ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. Kredi kartınızı müze veya ören yerinde ilk kullandığınız tarihte ücretsiz giriş süreciniz başlayacak ve bu günden başlamak üzere 30. günün sonunda sona erecektir. Bankamız kredi kartlarına kazandırılan Müzekart özelliği 30.09.2018 tarihine kadar geçerlidir.
Ücretsiz giriş için turnikeli geçiş sistemine dahil olan noktalarda kredi kartınızı turnikelerde okutmanız, turnike bulunmayan müze ve ören yerlerinde ise POS cihazlarından kartınızı okutmanız yeterli olacaktır.
Uygulama Koşulları
1. İş Bankası kredi kartlarının taşıyacağı Müzekart özelliği, 30.09.2018 tarihine kadar geçerli olup, 1 aylık süre ile sınırlıdır. 1 aylık süre; İş Bankası kredi kartı sahibinin kredi kartını anlaşma kapsamındaki müze veya ören yerinde ilgili dönem içinde ilk olarak kullandığı ve ücretsiz giriş yaptığı gün başlayacak ve bu günden başlamak üzere 30. günün sonunda sona erecektir. Bankamız kredi kartlarına kazandırılan Müzekart özelliği 30.09.2018 tarihine kadar geçerlidir.
2. Bir aylık ücretsiz giriş hakkı dönem sonunda (30 Eylül 2018) sona erecek olup, ilk giriş tarihinin Ağustos ayı ortalarında olması halinde dahi kartın Müzekart özelliği 30 Eylül 2018 tarihinde sonlanacaktır. Örn; 20 Eylül 2018 tarihinde kredi kartı ile ilk kez bir müzeye ücretsiz giriş yapan müşterimizin ilgili kredi kartının Müzekart özelliği 30 Eylül 2018 tarihinde sona erecektir. 
3. Bir aylık süre zarfında aynı müze ve ören yeri azami iki kez ücretsiz ziyaret edilebilecektir. 
4. Uygulamaya ziyaret tarihi itibariyle kullanıma açık, geçerli ve geri ödeme sorunu olmayan İş Bankası kredi kartları, ek kartlar ve Şirket Kredi Kartları dahil olup, Maximum Aidatsız Kartlar, İş'te Üniversiteli Aidatsız Kartlar, Bankamatik Kartları, ön ödemeli kartlar ve Ziraat Bankası Maximum kredi kartları dahil değildir. 
5. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri, müze ve ören yeri girişlerinde İş Bankası kredi kartı sahiplerinin kimlik bilgileri ile kart bilgilerinin uyuşup uyuşmadığını kontrol etmeye, kimlik bilgileri ve kart bilgileri uyuşmayan ziyaretçilerin müze ve ören yerine girişlerine izin vermemeye yetkilidir. 
6. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Müzekart kullanım koşullarında yapılacak değişiklikler İş Bankası kredi kartları için de geçerli olacaktır. 
7. Bankamız kredi kartlarının Müzekart özelliği, mevcut Müzekart uygulamasında olduğu gibi Topkapı Sarayı içerisinde bulunan Harem Dairesi’nde, Aya İrini Anıt Müzesi’nde, Efes Ören Yeri içerisinde bulunan Yamaçevler’de ve Göreme Açık Hava Müzesi’nde bulunan Karanlık Kilise gibi, taşıma kapasitesi düşük olan ve aşırı ziyaretçi yüklenmesi sonucunda tarihi dokusunun muhafaza edilemeyeceği düşünülen yerlerde geçerli değildir.
8. İş Bankası kredi kartlarının Müzekart özelliğinin, kart sahiplerince usulsüz kullanıldığı ve/veya kullanımına izin verildiğinin tespit edilmesi halinde Banka tarafından ilgili kredi kartının Müzekart özelliğinin iptal edilmesi hakkı saklıdır. 
9. Müze ve ören yerlerinden bir ya da bir kaçının bakım, onarım, restorasyon gibi gerekçelerle geçici olarak ziyarete kapanması durumunda, Müzekart özelliğinin geçerli olduğu dönem bu durumdan etkilenmez. 
10.T. İş Bankası A.Ş. ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, söz konusu uygulamanın içeriğinde ve geçerlilik süresinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

 
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
Diğer Bilgiler
Bilgi Sayfaları
 
Copyright © 2018. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.