Özel Şavşat, Macahel Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Özel Şavşat, Macahel Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
TRABZON OTOBÜS TERMINALİ SAAT:09.00
TRABZON HAVALİMANI SAAT:10.00
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Heba Yaylası Karagöl Pansiyon (ortak Duş/WC)
Gorgit Yaylası (ortak Duş/WC)
Macahel Dedaena Pansiyon (Her odada duş/Wc var)
Şavşat Laşet Bungalow (Her odada duş/Wc var)
Programı Yazdır
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1780,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (1-0)
0,00 TL -
Bebek (0-0)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
2 Nisan 2018 tarihine kadar kişi başı 250 TL yatıranlara kişi başı 75 TL indirim.
Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara kişi başı 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Kampanya döneminde kurum indirimleri uygulanmaz.
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Kamilet Vadisi, Çifte Köprü, Mençuna Şelalesi, Murgul, Delikkaya Şelalesi, Ardanuç, Cehennem Deresi Kanyonu, Savsat, Yavuzköy, Sahara Yaylaları, Şavşat Karagöl, Veliköy, Ciritdüzü, Pınarlı, Cevizli, Çuripira Yaylası, Macahel(Camili), Maral Şelalesi, Fındık Yaylası, Lodivake Yaylası, Naçadirev Gölü, Borçka Karagöl, Karçal Dağları, Fırtına Vadisi, Ayder,Tar Deresi, Pokut Yaylası, Sal Yaylasını gezeceğiz.

1.GÜN: TRABZON, BORÇKA, HEBA YAYLASI
Trabzon Otobüs Terminali'nde saat 09.00 Trabzon Havalimanı'nda saat 10.00 buluşuyoruz. Ankara'dan'dan kalkan uçağınız bir saat sonra, İstanbul'dan kalkan uçağınız ise 1 saat 45 dakika sonra Trabzon Havalimanı'na inmiş olur. Rötar olursa sorun yok. Biz sizi almadan bir yere gitmiyoruz. Otobüsle gelen dostlarımızı otobüs terminalinden önceden alıyoruz. Siz Trabzon Havalimanı iç hatlar terminalinden çıktığınız an rehberimiz sizi karşılayacaktır. Bu konuda rahat olun.
Bagajlarımızı aracımıza yükledikten sonra Karadeniz Sahil Yolu'na dizilmiş Trabzon ve Rize ‘nin ilçelerini geçerek Çayeli'ye ualşıyoruz. Öğle yemeğinde ispir fasulyesi tavsiye edilir. Yemek sonrası Cankurtaran geçidi'ni geçerek Borçka'ya oradan da  Heba yaylasına çıkacağız. Havanin açik olmasi için dua etmekten başka çaremiz yok.Yayladaki, pansiyonumuza yerleştikten sonra Karçal Dağı'nı gören bir sırtta  yürüyüşle çıkarak gün batımını izleyeceğiz. Aksam yemeğinde pansiyon sahibi hanımın yaptığı yöresel yemekler var. Konaklama Heba yaylası Karagöl Yayla Evi'nde. Duş, wc ortak
Öğle yemeği: Serbest ( Bu günkü öğle yemeği gezi ücretine dahil değildir.)
Yürüyüş süresi:1.5 saat
2.GÜN: OTİNGO ORMANLARI – KÜÇÜK YAYLA – BEYAZ SU YAYLASI
Kahvaltımızın ardından Otingo ormanlarının ve Karçal zirvesinin manzarası eşliğinde yürüyüşe başlıyoruz. Bugün konaklayacağımız Beyazsu yaylasına araç ile ulaşım mümkün olmadığı için 1 günlük eşyalarımızı sırt çantamıza alacağız. Oldukça keyifli ve endemik kır çiçeklerinin renk kattığı yaklaşık üç buçuk saatlik yürüyüşümüz esnasında iki yanı uçurum bir sırt üzerinden, adını bir su kaynağından alan Beyaz Su Yaylası’na ulaşıyoruz. Beyaz Su Yaylası, Karçal Dağının zirvesinin hemen altında yer alır ve uçsuz bucaksız çimenler arasında yeryüzüne çıkan beyaz köpüklü sulardan ismini alır. Tetri Skali isimli bir pansiyonun bulunduğu bu yayla Otingo ormanlarının üzerinde bulunmaktadır. Karçal Dağları ise, yaylaların orman çizgisine yakın olması sebebiyle Alplerde görebileceğiniz görüntülerle süslü bir dağ silsilesidir. Buzul gölleri, masalsı ormanları, uçsuz bucaksız yaylaları, bembeyaz köpüklerini alabalıkların kırmızı benekleriyle boyadığı dereleri ve modern yaşamın yüreklerini kirletemediği insanları iliştirdiğimiz, Kafkasya’dan Anadolu’ya geçen bu gizemli Karçal zirve rotasında, neredeyse yöre insanlarının bile girmeye cesaret edemediği dağın mahrem yerlerini adımlıyoruz. Akşam konaklamamız Gorgit Yaylasındaki Pansiyonumuzda.
Konaklama: Gorgit Yaylası (Ortak Duş / WC)
Yürüyüş süresi: 6-7 saat
3. GÜN: GORGİT YAYLASI, EFELER KÖYÜ
Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltı sonrası Gorgit Yaylasını tanımak için çevrede dolaşacağız. Gorgit, yayla sezonu açıldığında Maçahellilerin ilk olarak çıktığı yayladır. Orman çizgisinde olduğu için etrafı iri cüsseli kayın ağaçlarıyla çevrilidir. Yükseklerde kar eridiğinde yayla hemen terk edilir. Bu yüzden “görülüp gidilen” anlamına gelen Gorgit ismi verilmiştir. Muhteşem bir anıt ormanını, ulu ağaçları içinde barındıran, halen yaşayan ender yaylalardan biri. . Yaylada biraz zaman geçirdikten sonra yürüyüşe başlıyoruz ve muhteşem orman örtüsü içinde performansımıza göre yaklaşık 3 – 3,5 saat arası yürüyoruz. Yürüyüşün bitişinda aracımız bizi bekliyor olacak. Aracımıza binip 45 dakikalık bir yolculuk ile pansiyonumuza ulaşıyoruz .
Akşam yemeği ve Konaklama: Maçahel – Dedaena Pansion
Yürüyüş: 5 – 6 saat.
4. GÜN: LODIVAKE YAYLASI, FINDIK YAYLASI, NAÇADİREV GÖLÜ
Kahvaltı sonrası aracımızla Fındık Yaylası'na çıkıyoruz. Kaldığımız pansiyondan baktığımız sırtların üstündeki yayla tam seyirlik bir yer. Yaylada görüntü seyredip aşağı  doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Yolumuz üzerindeki Lodivake'de mola verip bol bol fotoğraf çekeceğiz. Her yer tablo gibi. Nereye bakacağınıza şaşıracaksınız.  Her virajı döndüğümüzde farklı bir güzellik karşılayacak sizi. Yaklaşık 1,5 saatlik minibüs yolculuğu Fındık Yaylasında kısa bir mola verdikten sonra hava açık ise yaklaşık 40 dakika daha minibüs ile yol alacağız, İndatsvinda geçidini geçtikten sonra 15 dakikalık bir yürüyüşle Naçadirev Gölü’ne ulaşacağız. Arzu eden misafirlerimiz gölde yüzebilir ancak suyun çok soğuk olduğunu belirtmek isteriz. Ardından 30 dakikalık yürüyüş ile yürümek istemeyen minibüs ile gidebilir. Saime Tepesine ulaşacağız. Burada Karçal Dağları tamamen karşınızda size selam duracak.  Burada hava uygun olursa tam bir meditasyon ortamı olacaktır. Ardından Minibüs ile Fındık yaylasına dönüp öğle yemeği molası vereceğiz. Yemekten sonra Pansiyonumuza geri dönüş. Tabiki dönüş yolunda kısa yürüyüşlerimiz de olacaktır.
Akşam yemeği ve Konaklama: Maçahel – Dedaena Pansiyon
Yürüyüş: 3 saat.
5.GÜN:  CAMİLİ, MARAL ŞELALESİ,  ÇURİPİRA YAYLASI, MEYDANCIK
Kahvaltı sonrası Camili Köyü Camisi'ni ziyaret ettikten sonra Maral Köyü'nü geçip aracımızın yaklaşabildiği son noktadan itibaren gidiş-dönüş 1,5 saat'lik bir yürüyüş yapacağız. Patika rahat bir patika, ancak şelalenin görülebileceği alana iki yüz metre kadar inilerek gidilebiliyor. Maral Şelalesi, 65 metreye yakin yükseklikten düşüyor. Ladin ve kayın ağaçları arasından rengârenk kelebekler eşliğinde dik bir yamaçtan aşağı doğru inen şelalenin dibine inmek isteyenlerle rehberimiz inecektir. Şelalenin altında serinlemek serbesttir. Ama şelale seyir terasından daha güzel görünmektedir. Burada bir süre dinlenip çayımızı içtikten sonra aracımıza yürüyerek geri dönüyoruz. Uğur Köyü'nü geçerek yeni açılmış Yeşil Yolu da kullanarak Çuripira yaylasına çıkıyoruz. Çuripira yaylası bir Macahel yaylası. Yaylada bol bol fotoğraf çektikten sonra Mısırlı Köyü ve Meydancık üzerinden Maden Köyü'ne geleceğiz. Tamamen Ahşap evlerden oluşan ve eski adı Bazgiret olan köy ve çevresinde yürüdükten sonra Şavşat'da bulunan otelimize hareket.
Akşam yemeği ve konaklama Şavşat Laşet Tesislerinde 
6.GÜN: ARSİYAN YAYLASI VE GÖLLERİ, ŞIRATA GÖLLERİ,  BALIK GÖLÜ, SAVSAT KARAGÖL
Kahvaltı sonrası tam bir göl turu yapacağız.  Otantik dokusu bozulmamış her biri birer tablo gibi Ciritdüzü ve Pinarli (Suloban) köyünü geçip  Arsiyan Yaylasına kadar araç yolculuğu yapıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş de Gençiyan Dağı eteklerinde bulunan gölleri ziyaret edeceğiz. buradaki yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra Araçla Gençiyan Dağının ters tarafına geçiyoruz. Yeni Kışla'dan  1,5 saatlik yürüyüş ile önce Şırata Gölleri ardından orman içinden yürüyerek Balık Gölüne ulaşıyoruz. Yürümek istemeyen araç ile gidebilir.. Göl kenarında biraz dinlendikten sonra Araçla Savsat Karagöl'e geçiyoruz. Adeta bir orman karanlığına gömülmüş olan göl ve içindeki renkli balıklar büyüleyici bir güzelliğe sahip. Göl kenarındaki bir patikada kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra otelimize geri dönüyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.
7.GÜN: ŞAVŞAT, FINDIKLI ÇAĞLAYAN KÖYÜ, TRABZON
Kahvaltı sonrası bagajlarımızı aracımıza yerleştirdikten sonra otelden ayrılıyoruz. uzun bir yolculuk bizi bekliyor. Yolumuz üzerinde Türkiye'nin en yüksek barajı Deriner Barajında kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra Fındıklı Çağlayan Köyü’ne gidiyoruz. Çağlayan Köyü pek bilinmese de Laz Konakları ile meşhur.  Çay bahçelri, fındık bahçeleri arasında muhteşem konakları fotoğrafladıktan sonra yolculuğumuz devam ediyor. Akşam 19:00 sularında Trabzon havalimanına varış ve gezimizin sonu.
Öğle yemeği: Serbest ( Bu günkü öğle yemeği gezi ücretine dahil değildir.)

TEK KİŞİLİK ODA

Bu turumuz pansiyon-otel konaklamalıdır. Pansiyonlarda sınırlı sayıda oda olması nedeniyle tek kişilik oda veremiyoruz. Odalara yerleştirme oda sayısı eş durumu, kadın - erkek, arkadaşlık durumları göz önüne alınarak rehberimiz tarafından yapılmaktadır. 

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 0 TL
Tura başlamadan evvel,  Istanbul, Izmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliginiz ile basvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanligi'na bagli müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETİ
Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 70 TL;

Ulaşım
TUR MINIBÜSLE YAPILACAKTIR.
Ücrete Dahil Olanlar
Trabzon'dan başlayarak tekrar Trabzon'a dönünceye kadar tüm ulaşımlar, otellerde konaklama (6), kahvaltılar (6), öğle yemekleri-kumanya(5), aksam yemekleri (6),SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Ankara-Trabzon/ Ankara ulaşımı, ilk gün kahvaltı ve öğle yemeği, son gün öğle yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, Rafting Ücreti.
Gerekli Malzemeler
Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli, sert tabanlı rahat bir yürüyüş botu. Spor ayakkabısı önermiyoruz. Onun yerine kışlık botlarınız daha çok işinize yarar. Yağmurluk , aslında olanağınız varsa panço tercih etmenizi öneriyoruz. Kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, küçük bir sırt çantası, terlik, alin lambası veya el feneri, bere, şapka, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, mayo, havlu, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafiza karti ve sarj aleti, anti bakteriyel jel.
Diğer Bilgiler
ULAŞIM VE BULUŞMA
Trabzon Havalimanı veya otobüs terminaline indiğinizde rehber arkadaşımız sizleri mutlaka bulacaktır. Gezi tarihinden önce sizleri karşılayacak arkadaşımızın telefon numarası verilecektir. Şayet tur başlangıcından bir gün önce gitmeyi düşünüyorsanız kayıt esnasında arkadaşlarımız kalabileceğiniz otel için rezervasyon yapmaktadırlar.
ANKARA-TRABZON-ANKARA AnadoluJet'in saat 08.30 Ankara-Trabzon ve saat 21.25 teki Trabzon-Ankara uçuşları en uygun seçenekler. Uçuş süreniz yaklaşık bir saattir.Kesin kayıt esnasında arkadaşlarımız sizlere ulaşım konusunda yardımcı olacaklardır. İsterseniz biletlerinizi biz alıyoruz. Ankara'dan Trabzon'a saat 20.00 de kalkan otobüslerde ayrı bir seçenek. Ancak otobüs ile gitmeyi düşünüyorsanız cumartesi günü hareket etmeniz gerektiğini unutmayınız. Çünkü turlarımız pazar günü başlamaktadır. Ayrıca iner inmez dönüş biletinizi de almanız gerekir. Dönüş gününüz cumartesidir. Dönüş için saat 18.00 den sonra hareket edecek otobüsleri tercih etmeniz gerekir. Ankara-Trabzon arası otobüsle yaklaşık 11 saat sürmektedir.Yaz döneminde uçak kalkış saatlerinde değişiklikler olabilir.Herhangi bir rötar durumunda arkadaslarımız sizi bekleyecektir.
İSTANBUL-TRABZON-İSTANBUL AnadoluJet'in İstanbul Atatürk Havalimanı-Trabzon, saat 07.00 Onurair Istanbul Atatürk Havalimanı-Trabzon saat 06.40 uçuşları en mantıklı seçenekler. Ancak Pegasus ve Sun Express' in de uçusları var. Dönüş için 20.05 deki AnadoluJet uçuşu en uygun seçenek. Ayrıca İstanbul'dan Trabzon'a otobüsle de gidebilirsiniz. Biz önermiyoruz. Ama ben otobüsle yolculuk yapmayı seviyorum diyorsanız , ona da saygımız sonsuz.
IZMIR-TRABZON-IZMIR AnadoluJet'in sabah 07.00 kalkisli Ankara bağlantılı uçağı gidiş için en uygun seçenek. Trabzon'dan saat 20.05 de kalkan yine Ankara bağlantılı uçagi dönüs için uygun bir seçenek.Biletinizi erken alırsanız ucuz bilet bulma şansınız yüksektir. Ancak uçuşa olan talebe göre, gün içerisinde bile fiyat değişikliği olabilmektedir. Yaz döneminde bölgeye yoğun talep olduğundan, geç yapılan rezervasyonlarda, ucuz bilet ve yer bulma şansı azalmaktadır. Otobüs ile gelenleri Trabzon Otobüs Terminali'nden saat 09.00 da alıyoruz. Bilet iptal ve iadelerinde havayolu kurulusunun koşulları geçerlidir.
ARA ULAŞIMLAR
Turlarımızda yayla yolları için en uygun olan Ford Transit minibüslerini kullanıyoruz. Şoförlerimiz bölgeye hakim , yayla yollarını çok iyi bilen, deneyimli kişilerdir.
YEMEK
Karadeniz'e gelen her insan yemek konusunda büyük bir beklenti içine girmektedir. Biz de mümkün olduğunca sizlere yöresel yemeklerden tattırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle aksam yemeklerinde bu isteğinizi karşılamaya çalışıyoruz. Kahvaltılarda yöresel tereyağı ve peynir, zeytin, bal veya reçel, domates, salatalık her zaman bulabileceğiniz yiyecekler. Zaman zaman buna muhlama da ekleniyor. Hemşin, Çamlıhemşin bölgesinde muhlama yemeden dönülmez. Seveni çok, ama kimine de hitap etmediğini gördük. Karadeniz'de yemeklerde genellikle tereyağı kullanıldığını da unutmayınız. Öğle yemeklerinde kumanya vermek zorunda kalıyoruz. Yürüdüğümüz yerlerde herhangi bir tesis olmadığından ton balığı, domates, salatalık, peynir, ekmek, meyve suyu, ekmek arası et veya tavuk verebilmekteyiz. Ancak denk gelen günlerde zaman zaman mangal keyfi yaptığımız da oluyor.
DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER
Turlarımızda risk en aza indirilmiştir. Ama hiç risk olmadığını da söyleyemeyiz. Her hangi bir hastalığınız varsa rehberimizi önceden uyarınız. Sürekli kullandığınız ilaçları tur süresince yetecek kadar yanınızda bulundurunuz. Yürüyüş içeren turlarda rehberimizin uyarılarını dikkate aliniz ve kendi başınıza hareket etmeyiniz.
PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ
Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimizin ikinci, hatta üçüncü planları mutlaka vardır.
HAVA KOŞULLARI
Yağmur ve sis olma olasılığı her zaman var. Zaman zaman soğuk olabileceği göz önüne alınarak malzeme getirilmelidir.
ALIŞVERİŞ
Turumuz Tam Pansiyon konaklamalıdır. Bu yüzden tur boyunca fazla paraya ihtiyaciniz olmayacak. Ardeşen-Pazar-Rize-Trabzon'daki bankalardan para çekebilirsiniz. Ancak buralardan sadece gidiş ve dönüş günlerinde geçtiğimizi de unutmayınız. Yöresel ürünlerden almak istiyorsanız rehberlerimiz sizlere yer veya yerler önerecektir. Ama hiç bir personelimiz bu tür yerlerden herhangi bir menfaat temin etmeyi asla düşünmez.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1780,00 TL 0,00 TL 1780,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 467,25 TL 0,00 TL 1869,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.