+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Ramazan Bayramı Rumeli ve Balkanlar Turu
Facebook Twitter Google+ Addthis
Paylaş :
Tur Tarihleri
16.06.2018 - 25.06.2018
Konaklanacak Oteller

Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
ÜSKÜP: Marriot Hotel (*****)
OHRİD: Inex Gorica Hotel(*****)
BUDVA: Hotel Budva(****)
DUBROVNIK: Grand Park Hotel (****)
MOSTAR: Mostar Hotel (****)
SARAJEVO:Radon Plaza Hotel (*****)
BELGRAD: Metropol Palace Hotel (*****)

Programı Yazdır
5* ve 4* OTELLERDE 8 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 EURO - 0,00 TL
Tek Kişilik Oda
0,00 EURO - 0,00 TL
Odada 3. Kişi
0,00 EURO - 0,00 TL
Çocuk (3-11)
0,00 EURO - 0,00 TL
Bebek (0-2)
0,00 EURO - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

15 Şubat 2018 tarihine kadar kişi başı 150 € yatırıp kayıt olanlara oda başına 150 € indirim veya peşin fiyatına 6 taksit.
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara oda başına 100 € indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 € indirim.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.

Satış günü geçerli olan Merkez Bankası döviz kuru uygulanarak TL cinsinden kesin fiyat belirlenecektir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 50 € İNDİRİM.


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

''RAMAZAN BAYRAMI 2018''
KOSOVA TURU:Priştine, Prizren
MAKEDONYA TURU: Üsküp, Tetovo (Kalkandelen), Ohrid, Resne, Bitola (Manastır)
ARNAVUTLUK: Tiran
KARADAĞ: Budva, Kotor ve Sveti Stefan
HIRVATİSTAN TURU: Dubrovnik
BOSNA HERSEK TURU: Saraybosna, Mostar, Neum, Poçitel
SIRBİSTAN: Belgrad

* PROGRAMDA YAZAN BÜTÜN ÇEVRE GEZİLERİ DAHİLDİR.

1.GÜN:ANKARA, İSTANBUL, PRİŞTİNE, PRİZREN, ÜSKÜP 26 HAZİRAN 2017
Sabah saat 02.00'da Tempo Tur önünde buluşma ve özel aracımız ile Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 04.00 Türk Hava Yolları TK 2105 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 05.10 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış. İstanbul'dan gezimize katılacak uçak bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşma.
Saat 07.50 TK 1017 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.Saat 08.30’da Kosava’nın Başkenti  Priştine’ye varış. Panaromik Priştine şehir turu sonrası Osmanlı döneminde Balkanların en önemli şehirlerinden biri olan Prizren'e hareket. (Priştine-Prizren 80 km) Yapılacak panoramik şehir turunda Sinan Paşa Cami, Taş Köprü, Gazi Mehmet Paşa Hamamı ve çarşı görülecektir. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası; Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket (Prizren-Üsküp 85km). Konaklama ve Akşam yemeği Üsküp’de
2.GÜN: ÜSKÜP, KALKANDELEN (TETOVA), OHRİD 27 HAZİRAN 2017
Kahvaltıdan sonra Vardar Ovası'nda kurulmuş; birçok Osmanlı eserinin günümüze kadar korunarak ulaştığı; Üsküp’te panoramik şehir turu yapıyoruz. Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Türk Çarşısı, Saat Kulesi, Sulu Han, Kurşunlu Han, Çifte Hamam,Kapan Han, Davut Paşa Hamamı, Vardar Nehri üzerindeki Taş Köprü, şehir meydanı ve meydandaki Büyük İskender heykelini gördükten sonra Üsküp'ten ayrılarak önce Kalkandelen’e (Tetova) gidiyoruz. Pena (Köpük) Nehri kenarında, Şar Dağı eteklerine kurulu Kalkandelen’de; muhteşem dekorasyonu ile göz kamaştıran Alaca Cami ve günümüzde de aktif bir Bektaşi Tekkesi olarak ibadet edilen Harabati Bektaşi Tekkesi'ni gördükten sonra akşam ismini kıyısındaki gölden alan Ohrid şehrine gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ohrid’te.
3.GÜN: OHRİD “Resne, Manastır (Bitola)” 28 HAZİRAN 2017
Sabah kahvaltısı ardından Resne ve Manastır'ı gezmek üzere otelden ayrılıyoruz (Ohrid-Manastır 80 km. ). Bugün önce Resne'de "Seramik Müzesi" olarak kullanılan Resneli Niyazi Bey Konağı'nı ziyaret ediyoruz (giriş ücreti dahil), daha sonra Manastır (Bitola) kentine gidiyor; Atatürk’ün Osmanlı döneminde eğitim gördüğü, günümüzde etnografik ve arkeolojik eserlerin yanı sıra Atatürk ile ilgili dokümanların da sergilendiği; Askeri İdadi Müzesi'ni geziyoruz (giriş ücreti dahil), Bitola panoramik şehir turunda; Osmanlı döneminden kalma saat kulesi, İshak Camisi, St.Dimitri Kilisesi'ni, Şirok Sokağı'nı geziyor ve öğlen Ohrid'e dönüyoruz. Ohrid Gölü'nün kıyısında yapacağımız şehir turunda, Antik tiyatro, St.John Kaneo ve Ayasofya kiliseleri, St.Kliment meydanı ve Osmanlı Dönemi evlerin ve dükkanların bulunduğu çarşı gezilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Ohrid’te.
4.GÜN: OHRİD, TİRAN, SVETİ STEFAN, BUDVA 29 HAZİRAN 2017
Sabah erken kahvaltı sonrası Ohrid’den ayrılarak Arnavutluk'a doğru yola çıkıyoruz. Eski Bizans Kalesi yanında kurulmuş Tiran’da yapacağımız panoramik şehir turunda; Ethem Paşa Cami, İskender Bey Meydanı ve saat kulesi görülecektir. Öğleden sonra Budva'ya hareket (Tiran – Budva 220 km). Arnavutluk ve Karadağ'ın doğal güzelliklerini seyrederek yapacağımız yolculuk ile günümüzde otel olarak faaliyet gösteren Sveti Stefan Adası'nda yukarıdan fotoğraf molası veriyor, akşam saatlerinde Adriyatik denizi kıyısında bulunan Karadağ'ın en önemli turizm merkezi Budva’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Budva'da.
5.GÜN: BUDVA, KOTOR, DUBROVNİK 30 HAZİRAN 2017
Sabah kahvaltısı ardından, Karadağ'ın Dalmaçya sahilinde en önemli tarihi ve turistik şehri olan Budva'da; yat limanı, Ricardova Glava Plajı, Katolik kilisesi, Sloven plajı ve Budva Kalesi'nin surları ile tarihi sokakları geziyoruz. Şehir turu ardından Akdeniz’in en güzel körfezlerinden biri olan Boka Körfezi'nde, dağ eteğine kurulmuş UNESCO Dünya Kültür Miras listesinde yer alan Kotor’a gidiyoruz. Kotor’da panoramik şehir turunda St.Triphon Katedrali, St.Luka Kilisesi, St. Karampana Çeşmesi, 17.yy saat kulesi ve kent merkezi gezisi ardından Dubrovnik’e hareket. Akşam yemeği ve konaklama Dubrovnik’te.
6.GÜN: DUBROVNİK, NEUM, POÇİTEL, MOSTAR 01 TEMMUZ 2017
Sabah kahvaltısı ardından UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde bulunan Dubrovnik’te tarihi sokakları, kiliseleri ve limanı ile Avrupa’nın en güzel kalelerinden biri içerisine kurulmuş eski şehir meydanında panoramik şehir turu yapacağız. Yürüyerek yapacağımız gezimizde 4. yy.'dan kalma ve Avrupa'nın halen aktif olan en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapılarını, kuleleri ve kale surlarını göreceğiz. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası Hırvatistan'dan, Bosna-Hersek'e hareket. Bosna'nın Adriyatik kıyısındaki tek şehri olan Neum'da mola verip, eski Osmanlı şehri Poçitel'i göreceğimiz yolculuk sonrası Mostar’a varış. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan Mostar’da yapacağımız panoramik turda; meşhur Mostar Köprüsü, Osmanlı camileri ve tarihi sokakları yürüyerek gezilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Mostar’da.
7.GÜN: MOSTAR , BLAGAY, SARAYBOSNA 02 TEMMUZ 2017
Kahvaltı sonrası Buna Nehri'nin kaynağında kurulmuş Blagay'da; Sarı Saltuk Tekkesi’ni (giriş ücreti dahil) gezdikten sonra Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’ya varış. Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve Osmanlı idaresi altında kaldığı dönemlerde yapılan tarihi binalarla çevrili caddeleri, tarihi çarşıları, kilise, sinagog ve camileri ile Başçarşıyı geziyoruz.  I. Dünya Savaşı'nın başlamasına neden olan suikastın yapıldığı tarihi Latin Köprüsü, Hüsrev Bey Cami ve Sönmeyen Ateş Anıtı'nı gördükten sonra otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’da.
8.GÜN: SARAYBOSNA, BELGRAD 03 TEMMUZ 2017
Kahvaltı sonrası Bosna Nehri'nin kaynağında kurulmuş ve şehrin en güzel parkı olan Vrelo Bosna'yı geziyor, Saraybosna’da; savaş döneminde iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı Tünel Müzesi'ni (giriş ücreti dahil) ziyaret ediyor ve Belgrad’a gitmek üzere Saraybosna’dan ayrılıyoruz. Akşam Belgrad’a varış. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’ta.
9.GÜN: BELGRAD, İSTANBUL, ANKARA 04 TEMMUZ 2017
Sabah kahvaltı sonrası Belgrad’da yapacağımız panoramik şehir turunda; Yeni Belgrad, Adalet Sarayı, Parlamento, Terazije Caddesi, Ulusal Tiyatro, Osmanlı Donanması'nın ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Şehit Ali Paşa Türbesi, Bayraklı Cami, Meryem Ana Gül Kilisesi ve Sava Katedrali’ni görüyoruz. Bugün ayrıca Dedinje’de Josip Broz Tito’nun Mozolesi’de gezilecektir. Akşam saat 17.30’da otelden havalimanına transfer.
20.20 TK 1084 sefer sayılı uçakla Belgrad'dan hareket. 
23.05 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış; İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
02.20 TK 2192 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
03.40 Esenboğa Havalimanı'na varış, özel otobüsümüzle Tempo tur önüne transfer ve turun sonu.
 
BLOG YAZILARI 
Rumeli ve Balkanları güzel bir yazı ve harika fotoğraflar eşliğinde keşfetmek için lütfen tıklayınız.
Yazı : Mesut Özgen
Fotoğraflar : Sait Bodur
Tuncay Şen'in Rumeli ve Balkanlar yazısı için lütfen tıklayınız
Tur görevlisi
Daha sonra açıklanacaktır.
Ulaşım
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Vize

YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK.
NORMAL PASAPORTA VİZE VAR.
01 NİSAN 2013 İTİBARİYLE HIRVATİSTAN NORMAL PASAPORT SAHİPLERİNE VİZE UYGULAMAYA BAŞLAMIŞTIR.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

Ücrete Dahil Olanlar
-Ankara / İstanbul / Üsküp ve Belgrad/ İstanbul / Ankara arası THY ile uçuş
-THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 50 € DAHİL
-Tempo Tur önü - Ankara Esenboğa havalimanı gidiş-dönüş transferleri
-HAVALİMANI VERGİLERİ
-5* ve 4* yıldızlı otellerde 8 gece konaklama,
-Kahvaltılar (8) ve akşam yemekleri (8)
-Programda belirtilen tüm transferler dahil 
-Programda belirtilen tüm geziler dahil
-Askeri İdadi Müzesi, Resne Seramik Müzesi, Balagay Sarı Saltuk Müzesi, Tünel Müzesi, Tito Mozelesi gezileri ve giriş ücretleri DAHİLDİR
-Resne, Manastır turu 65 € DAHİL
-Kotor Turu 60 € DAHİL
-Mostar ve Balagay turu 65 € DAHİL 
-Vrelo Bosna ve Tünel turu 40 € DAHİL
-20 Kg. bagaj taşımacılığı,
-SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ POLİÇESİ.
-Tur boyunca Türkçe Rehberlik hizmetleri.
-KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-75 € vize ve servis ücreti (nakit tahsil edilir). Hususi (yeşil) pasaportlar için vize gerekmemektedir.
-15 TL yurt dışı çıkış pulu.
-Öğle yemekleri 
-Bahşişler (rehber, otel, restoran, müzisyen, hamaliye vb. hizmet verenler için bahşişler)
-Dahil olduğu belirtilmeyen müze giriş ücretleri 
-Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
-Ücretli televizyon kanalları (pay tv)
Gerekli Malzemeler
Kazak, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos),mayo, güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
6 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.