Ramazan Bayramı Safranbolu, Amasra, Cide, Kastamonu Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Ramazan Bayramı Safranbolu, Amasra, Cide, Kastamonu Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
05.06.2019 - 08.06.2019
Duraklar
1-07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-07.45 Söğütözü-Armada önü
5-07.47 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6-07.48 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
7-07.50 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
8-07.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü
9-08.05 Eryaman-Optimum önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler, Atatürk Bulvarı Meclis kavşağında bırakılacaktır.
Eryaman-Optimum durağından binenler dönüşte Aile Yaşam Merkezi'nin önünde indirilecektir.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
DIAMOND OTEL AMASRA (***)
Programı Yazdır
3 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
970,00 TL -
Tek Kişilik Oda
1250,00 TL -
Odada 3. Kişi
910,00 TL -
Çocuk (7-12)
730,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
4 MAYIS 2019 TARİHİNE KADAR KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KİŞİ BAŞI 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 2 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Safranbolu, Kaymakamlar Evi, Cinci Han, Güneş Saati, Arasta, Yörük Köyü, Amasra, Büyük - Küçük Liman, Kale, Boğaz, İnkumu, Kuşkayası Anıtı, Çakraz, Cide, Kastamonu

1.GÜN: SAFRANBOLU, AMASRA
Sabah saat 07.30'da TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Öğle saatlerinde Safranbolu'ya varış. İlk durağımız Yörük Köyü. Köy, 1997 yılında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bir Türkmen köyü olması nedeniyle tamamının kentsel sit alanı içerisine alınarak korunması kararlaştırılmıştır. Bu amaçla 93 adet yapı, korunması gerekli kültür varlığı olarak tescillenmiştir. Köyü gezdikten sonra köydeki mekanlarda öğle yemeği için serbest zaman.  Yemekten  sonra UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS Listesi'nde yer alan Safranbolu'nun yürüyerek gezilmesi. Safranbolu geleneksel Türk toplum yaşantısının tüm özelliklerini yansıtan ve uzun tarihi geçmişinde yarattığı kültürel mirası çevresel dokusu içinde koruyan örnek bir kenttir. Sahip olduğu zengin kültürel mirası kent ölçeğinde korumadaki başarısı Safranbolu’yu “Dünya Kenti” ününe kavuşturmuş ve UNESCO tarafından “Dünya Miras Listesi”ne alınmıştır. Tüm ülkede bulunan yaklaşık 50 bin kadar korunması gerekli Kültür ve Tabiat varlığının 1131 adedi Safranbolu’ dadır. Bu zenginlik kenti bir "Müze Kent "haline getirmiş, korumacılıktaki başarısı ise kente “Korumanın Başkenti” ünvanını kazandırmıştır.
Kentin ününü oluşturan Safranbolu Evleri 18.ve 19. yüzyıl Türk hayatının geçmişini, kültürünü, ekonomisini, teknolojisini ve yaşama biçimini yansıtan mükemmel mimarlık bilgisi ile yapılmışlardır. Yaklaşık 2000 geleneksel Türk evi bulunmaktadır. Bu evlerin 800 kadarı yasal koruma altındadır. Göreceğimiz yerler arasında Kaymakamlar Evi, Cinci Han, Güneş Saati, Arasta ve evler bulunmaktadır. Gezimizin ardından alışveriş için serbest zaman. Ardından Amasra'ya hareket. Otelimize yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği ve konaklama Amasra'daki otelde. Dileyenler otelin açık yüzme havuzundan yararlanabilirler.
2.GÜN: AMASRA, ÇAKRAZ
Kahvaltı sonrası Amasra'da Büyük ve Küçük Liman, Kale'nin gezilmesi ve Tahtacılar Çarşısı'nda alışveriş için verilecek serbest zamandan sonra Çakraz'a hareket. Hava koşullarının uygun olması halinde Çakraz'da deniz için 2 saat serbest zaman. Denize girmek istemeyenler Çakraz'daki tesislerde dinlenebilirler. Daha sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Amasra'daki otelde.
3.GÜN: İNKUMU, KUŞKAYASI ANITI
Kahvaltı sonrası Bartın'da Boğaz'ın görülmesi ve İnkumu Plajı'na hareket. üç kilometre uzunluğundaki bu plajda öğlene kadar serbest zaman. Hava koşulları uygunsa denize girebilir veya kumsalda yürüyüş yapabilirsiniz. Daha sonra Amasra'ya geri dönüyoruz. Yolumuz üstünde bulunan Kuşkayası Anıtı'nda mola veriyoruz. Anıt Roma İmparatoru T. Germanious Claudius zamanında "Doğu Eyaletleri İnşa Ordusu Komutanlığı" yaptıktan sonra yaşam boyu Bitinya -Pontus valiliğine atanan Gaius Julius Aguilla tarafından M.S. 41-54 yıllarında yaptırılmıştır. Roma yol ağının bir parçası olan ve İmparatorun anısına yaptırılan bu anıt; yufka kabartma tekniğiyle kayalara oyulmuş kral heykeli ve "Roma Hakimiyet Kartalı"  ile birbirini tamamlayan iki kitabe, oturma sedirleri ve kaya nişlerini kapsamaktadır.
4.GÜN:ÇAKRAZ, GİDEROS KOYU, CİDE, KASTAMONU
Kahvaltı sonrası Çakraz'da kısa bir mola vererek Rıfat Ilgaz'ın doğum yeri Sarı Yazmalı'ların kenti Cide'ye doğru yol alıyoruz. Yol virajlı ama manzara muhteşem. Gideros Koyu'nda mola verip bol bol fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra Kastamonu'ya hareket. Kastamonu'da; Valilik, Cumhuriyet Meydanı ve Şehit Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah Cami'yi görüp Münire Medresesi'nde alışveriş için serbest zaman. Daha sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 22.30 sularında Ankara'ya varış

Ulaşım
Otobüs veya Midibüs ile
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüs veya midibüs ile özel ulaşım, otelde konaklama(3), kahvaltı(3), akşam yemekleri(3), SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, Milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Birinci gün kahvaltı, son gün akşam ve tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir. Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı, mayo, havlu ve terliğiniz almayı unutmayınız.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
4 254,63 TL 0,00 TL 1018,50 TL 328,13 TL 0,00 TL 1312,50 TL 238,88 TL 0,00 TL 955,50 TL 191,63 TL 0,00 TL 766,50 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2018. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.