Uçakla Karadeniz, Yaylalar ve Batum Turları ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Uçakla Karadeniz, Yaylalar ve Batum Turları
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
Ankara Esenboga Havalimani Saat:07.15 Trabzon Havalimani Saat:09.50
Konaklanacak Oteller

1-Hopa Peronti Otel (4*)
2-Ayder Sis Otel (Tüm odalarında duş/wc/TV)
3-Trabzon Usta Park Otel (4*)
4-Zigana İvme Otel (Tüm odalarında duş/wc/TV)

Programı Yazdır
4 GECE YARIM PANSiYON KONAKLAMA+1 ÖĞLE YEMEĞİ
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1490,00 TL -
Tek Kişilik Oda
1790,00 TL -
Odada 3. Kişi
1450,00 TL -
Çocuk (7-12)
1290,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara kişi başı 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Kampanya döneminde kurum indirimleri uygulanmaz.


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Uzungöl, Lustra Yaylası, Karestel Yaylası, Batum, Ayder Yaylası, Fırtına Vadisi, Çinçiva Köprüsü, Zilkale, Rize, Çay Fabrikası, Sümela Manastırı, Altındere Vadisi Milli Parkı, Trabzon, Ayasofya Cami, Atatürk Köşkü, Karaca Mağarası

BELiRTiLEN FiYATA ANKARA-TRABZON-ANKARA ANADOLUJET İLE GiDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK ÜCRETi DAHiLDiR.
BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ.
ANKARA DIŞINDAN KATILACAKLARIN UÇAK BİLETLERİNİ KENDİLERİNİN ALMASI GEREKMEKTEDİR.
KATILIMCI SAYISI 20 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

1.GÜN: TRABZON, UZUNGÖL, HOPA
Sabah saat 07.15 Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde buluşma. Anadolujet'in TK 7060 uçağı ile 08.15 de Trabzon'a hareket. Saat 09.50 de Trabzon'a varış.
Bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra, Trabzon'a kendi olanakları ile gelenleri de Trabzon Otobüs Terminali'den alıp, Uzungöl'e hareket ediyoruz. Of ilçesinden Uzungöl'e doğru yolculuğumuz devam edecektir. Kiremitli Köprü (Hapsiyaş)'yü gördükten sonra Uzungöl’e çıkıyoruz. Uzungöl’e dönerek İnan Kardeşler’de öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Uzungöl’de minibüslerle yayla turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Uzungöl’ü tepeden gören bir noktadan fotoğraflıyoruz, Ardından muhteşem orman dokusunun bitiş noktasında Lustra yaylası var. Lustra yaylasında kısa bir yürüyüş yaparak yaylanın havasını iyice hissediyoruz. Sonraki durağımız Uzungöl’ü tepeden fotoğraflayacağımz yaklaşık 2200 m yükseklikteki Karestel Yaylası. (Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, sis, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimiz alternatif program yapacaktır.) Yaylada gezdikten sonra Uzungöl’e geri dönüp oradan da Hopa’ya doğru hareket ediyoruz. Hopa’daki otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Hopa'daki otelimizde.
2.GÜN:SARP SINIR KAPISI , GÜRCISTAN(BATUM)
Kahvaltı sonrası erken saatte  Batum'a doğru yola çıkıyoruz. Sarp Sınır Kapısı'ndan Gürcistan'a giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra bir tarafta deniz manzarasını diğer tarafta Andrew Heykeli'ni izleyerek ilerliyoruz. Yolumuz üzerinde Türkiye'den (Bayburt) doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Öğle yemeği molasından sonraki durağımız, şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan, Dünya'nın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi. Burada yarim saatlik bir yürüyüş yapıp birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bahçeyi geziyoruz. Ardından tekrar şehir merkezine dönerek; tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, tarihi Orta Cami, tiyatro binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Daha sonra Sarp Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapıp Hopa’daki otelimizden  eşyalarımızı aldıktan sonra Ayder’e hareket. Aksam yemeği ve konaklama Ayder’deki otelimizde. Ayder Sis Otel
NOT: LÜTFEN "GÜRCİSTAN' A GEÇİS" NOTUNU MUTLAKA OKUYUNUZ.
3.GÜN: AYDER, FIRTINA VADİSİ, TRABZON
Kahvaltı sonrası otobüsümüz ile Kalegon denilen mevkiden başlayarak Ayder Yaylası'nı yürüyerek gezeceğiz. Görüntüler büyüleyici. Şelaleler ayrı bir güzellik katıyor bu güzelliği fotoğrafladıktan sonra Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerimizle Fırtına Vadisi içinde bir tarafta yeşilin her tonunu, bir tarafta Fırtına Deresi’ni, bir tarafta bozulmamış yöre mimarisinin örneklerini görecek ve kemer köprüleri gezeceğiz. İlk durağımız "Sevdaluk" dizisinin çekildiği Şenyuva (Çinçiva) köyü. Köyü ve buradaki kemer köprüyü gezdikten sonra yolculuğumuz Zilkale’ye doğru devam edecek. Denizden 750 metre, hemen altında akmakta olan Fırtına Deresi’nden de 100 metre yükseklikte, sarp bir kaya üzerinde 14. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Zilkale; ihtişamlı görüntüsüyle yüzlerce metre ötelerden de gözükebiliyor. Önce uzaktan görüntüleyip ardından içini gezeceğiz. Sonraki durağımız Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisindeki Palovit Şelalesi, Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biridir. Gür bir orman içindeki bu ünlü şelale, yaklaşık 15 metre yükseklikten köpük köpük çağıldıyor dere yatağına doğru. Şelalenin fotoğraflanmasından sonra Fırtına Vadisinde öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Trabzon’a hareket. Yolumuz üzerinde Çay fabrikası, Rize bezi ve Sürmene Bıçaklarını tanımak ve alışveriş için zaman verilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Trabzon’daki otelimizde. Yemek sonrası isteyenler Uzun Sokak'ta yürüyüş yapıp Atatürk Meydanın'daki kafelerde vakit geçirebilirler. 
4.GÜN:, TRABZON, GİRESUN

Kahvaltı sonrası Giresun’a hareket. Yolumuz üstünde Görele'de Kemençe Kültür Parkını ziyaret edeceğiz. Bölgenin yerel enstürmanı hakkında bilgi alıp sesini de dinledikten sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Giresun’da Herkül’ün altın postu aramak için geldiği ve amazon savaşçı kadınlarının erkeklerden uzak bir dünya kurarak yaşadığı başta olmak üzere birçok efsaneye sahip olan Giresun Adası’na hava koşullarının uygun olması durumunda mitolojik bir tekne turu yapacağız. (Tekne turu yapılamazsa Alternatif program Giresun Kalesi, Zeytinlik Mahallesi) Ada gezimizden sonra Tirebolu üzerinden Harşit vadisini izleyerek Zigana’daki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Zigana İvme Otel’de
5.GÜN: KARACA MAGARASI, SÜMELA MANSTIRI, TRABZON, ATATÜRK KÖSKÜ, TRABZON AYASOFYASI, HAVALİMANI
Kahvaltı sonrası   Karaca Mağarası'na hareket. Mağara'yı gezdikten sonra Sümela Manastırı'na gidiyoruz. Trabzon’un Maçka ilçesi Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere Vadisi’ne hakim Karadağ’in eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anılır. Manastır'ın dibindeki tesislerde iniyoruz. Bizi manastır yakınlarına kadar götürecek minibüslere binip yolumuza devam ediyoruz. Minibüsten indikten sonra yirmi dakika yürümek zorundayız. Yer yer çıkış var, ama fazla zor değil. Rehberimiz sizlere manastır hakkında ayrıntılı bilgi verecektir. Sümela Manastırı tadilat nedeniyle ziyarete kapalıdır, dışarıdan görülecektir. Manastır gezimizin ardından Trabzon'a hareket. Atatürk Köşkü ve bir kısmı cami olarak kullanılan Trabzon Ayasofyası'nı gezdikten sonra, Trabzon Atatürk meydanında serbest zaman veriyoruz. Akşam 19.00 da Havalimanına hareket.
Sizleri Trabzon Havalimanı'ndan Anadolujet'in TK 7067 uçağı ile saat 21.30'da yolcu ediyoruz.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adi altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 0 TL
Tura başlamadan evvel, İstanbul, Izmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Mugla, Aydin ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliğiniz ile başvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETİ
Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 70 TL

Ulaşım
Trabzon'dan sonra tur minibüs veya midibüs ile yapIlacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Ankara-Trabzon-Ankara gidiş-dönüş uçak bileti, otel konaklama(4), kahvaltı (4), öğle yemeği(1), akşam yemekleri(4), yaylalara minibüs veya midibüsle transfer, SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, Sümela Manastırı minibüs ücreti, rehberlik hizmetleri, KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Yurt dışı çıkış harcı (Batum'a geçiş 15 TL), ilk gün kahvaltı, 3.gün hariç öğle yemekleri, son gün aksam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Önceden giyilmis yürüyüs ayakkabisi veya botu, yagmurluk (panço tercih edilmelidir) kolay giyilip çikarilabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabilecegi düsünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, günes kremi, sapka, bandana, küçük bir sirt çantasi , yedek giysi ve çamasir, yedek çorap, yedek ayakkabi, terlik, koruyucu krem, fotograf makinesi, pil, yedek film, yedek hafiza karti ve sarj aleti, anti bakteriyel jel.
Diğer Bilgiler

-ÖGLE YEMEKLERI: Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunlulugu yoktur. Gezi programini aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

GÜRCİSTAN'A (BATUM) GEÇİŞ
NOT: Lütfen bu notu dikkatlice okuyunuz.
Türkiye ile Gürcistan devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C. vatandaşları Gürcistan'a üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile  geçiş yapılması mümkün değildir. Ailesi ile birlikte (anne ve babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı konuklarımızın Gürcistan'a geçişleri için yanında olmayan anne veya babanın noterden onaylı muvafakatnamesi  gerekmektedir.  Bebekler ve çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Tura çıkmadan evvel lütfen nüfus idaresine başvurarak çocuklarınızın nüfus cüzdanlarını fotoğraflı hale getiriniz. Nüfus cüzdanlarının  yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.
Üzerinde T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanlarınızı tura çıkarken yanınıza almayı unutmayınız.
Yurt dışı çıkış harcı olan 15 TL katılımcılar tarafından ödenir.
Gürcistan'daki kiliseleri gezerken erkeklerin pantolon, bayanların etek giymeleri gerekmektedir.
Vizeye tabi olan yabancı uyruklu yolcularımız Gürcistan'dan Türkiye'ye girişte vize almaları zorunludur.
Sınırdan geçiş;  yoğunluğa göre 1-2 saat sürmektedir.
Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır.
Free shoplardan alışveriş yapabilmek için yurt dışında en az 3 gün kalınması gerekmektedir.
Sınır geçişlerinde her yolcu yanında bulundurduğu eşyadan kendisi sorumludur. Bu nedenle oluşabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1490,00 TL 0,00 TL 1490,00 TL 1790,00 TL 0,00 TL 1790,00 TL 1450,00 TL 0,00 TL 1450,00 TL 1290,00 TL 0,00 TL 1290,00 TL
4 391,13 TL 0,00 TL 1564,50 TL 469,88 TL 0,00 TL 1879,50 TL 380,63 TL 0,00 TL 1522,50 TL 338,63 TL 0,00 TL 1354,50 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.