+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Uçakla Karadeniz, Yaylalar ve Batum Turları
Facebook Twitter Google+ Addthis
Paylaş :
Tur Tarihleri
09.07.2018 - 13.07.2018
23.07.2018 - 27.07.2018
13.08.2018 - 17.08.2018
Duraklar
Ankara Esenboga Havalimani Saat:07.15 Trabzon Havalimani Saat:09.50
Konaklanacak Oteller
1-UZUNGÖL INAN KARDESLER OTEL(Dursuna Ali INAN) Tüm odalarinda dus, wc, tv
2-HOPA PERONTI HOTEL(****) 31 Temmuz çıkışlı turumuzda Hopa yerine Pazar Green Suada (****) otelde konaklama yapılacaktır 
3-ZIGANA IVME OTEL tüm odalarinda dus, wc, tv
Programı Yazdır
4 GECE YARIM PANSiYON KONAKLAMA+1 ÖĞLE YEMEĞİ
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 21 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KİŞİ BAŞI 50 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Uzungöl, Haldizen Vadisi, Demirkapi, Batum, Ayder Yaylası, Firtina Vadisi, Çinçiva Köprüsü, Zilkale, Rize, Çay Fabrikasi, Sümela Manastiri, Altindere Vadisi Milli Parki, Trabzon, Ayasofya Cami, Atatürk Köskü, Karaca Magarasi

BELiRTiLEN FiYATA ANKARA-TRABZON-ANKARA ANADOLUJET ILE GiDİS-DÖNÜŞ UÇAK ÜCRETi DAHiLDiR.

BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ.
ANKARA DIŞINDAN KATILACAKLARIN UÇAK BİLETLERİNİ KENDİLERİNİN ALMASI GEREKMEKTEDİR.
UÇAK BİLETİNİ KENDİ ALANLARA UÇAK BİLETİ ÜCRETİ KADAR İNDİRİM UYGULANIR.

KATILIMCI SAYISI 20 KISI İLE SINIRLIDIR.


1.GÜN: TRABZON, UZUNGÖL, HALDIZEN VADİSİ
Sabah saat 07.15 Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde buluşma. Anadolujet'in TK 7060 uçağı ile 08.15 de Trabzon'a hareket. Saat 09.50 de Trabzon'a varis. Bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra, Trabzon'a kendi olanakları ile gelenleri de Trabzon Otobüs Terminali'den alıp, Uzungöl'e hareket ediyoruz. Öğle yemeği için verilecek serbest zamandan sonra Haldizen Vadisi'ni geziyoruz. Demirkapı köyünden dağların görüntüsünü seyredip Uzungöl'e geri dönüyoruz. Otele yerleştikten sonra Uzungöl ve çevresini yürüyerek geziyoruz. Aksam yemeği ve konaklama Uzungöl'deki otelimizde.
2.GÜN: AYDER, FIRTINA VADİSİ, ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ, ZİLKALE, HOPA

Kahvaltı sonrası Uzungöl'den ayrılıp Doğu Karadeniz Bölgesi’nin küçük ve sevimli ilçesi Çamlıhemşin’e gidiyoruz.  Burada bizi bekleyen araçlarımızla Fırtına Vadisi içinde bir tarafta yeşilin her tonunu, bir tarafta Fırtına Deresi’ni, bir tarafta bozulmamış yöre mimarisinin örneklerini görecek ve kemer köprüleri gezeceğiz. İlk durağımız "Sevdaluk" dizisinin çekildiği Şenyuva(Çinçiva) köyü. Köyü ve buradaki kemer köprüyü gezdikten sonra yolculuğumuz Zilkale’ye doğru devam edecek. Denizden 750 metre, hemen altında akmakta olan Fırtına Deresi’nden de 100 metre yükseklikte, sarp bir kaya üzerinde 14. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Zilkale, ihtişamlı görüntüsüyle yüzlerce metre ötelerden de gözükebiliyor. Kaleyi gezdikten sonra  Çamlıhemsin'e geri dönüp buradan da Ayder Yaylası'na çıkıyoruz. Kalegon denilen mevkiden başlayarak Ayder Yaylasi'ni yürüyerek gezeceğiz. Görüntüler büyüleyici. Şelaleler ayrı bir güzellik katıyor bu güzelliğe. Ayder'i gezerken alisveris yapma olanağız da var.  Daha sonra aracimizla buluşup Hopa'ya gidiyoruz. Aksam yemeği ve konaklama Hopa'daki otelde.

3.GÜN:SARP SINIR KAPISI , GÜRCISTAN(BATUM)
Kahvaltı sonrası erken saatte  Batum'a dogru yola çıkıyoruz. Sarp Sinir Kapısı'ndan Gürcistan'a giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra bir tarafta deniz manzarasını diğer tarafta Andrew Heykeli'ni izleyerek ilerliyoruz. Yolumuz üzerinde Türkiye(Bayburt)’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Öğle yemeği molasından sonraki durağımız, şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan, Dünya'nın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi. Burada yarim saatlik bir yürüyüş yapıp birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bahçeyi geziyoruz. Ardından tekrar şehir merkezine dönerek; tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, tarihi Orta Cami, tiyatro binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Daha sonra Sarp Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapıp otelimize geri dönüyoruz. Aksam yemegi ve konaklama Hopa'daki otelimizde.

NOT: LÜTFEN "GÜRCISTAN' A GEÇIS" NOTUNU MUTLAKA OKUYUNUZ.

4.GÜN: ÇİFTE KÖPRÜ, ÇAY FABRIKASI, RIZE BEZI, HAMSIKÖY, ZIGANA

Kahvaltı sonrası Arhavi'den Çifte Köprü'ye gidiyoruz. Son zamanlarda adi sık sık HES'lerle anılan Kamilet Vadisi bölgenin en güzel ve bozulmamış vadilerinden birisi. Yan yana duran iki kemer köprü ve iki derenin  birleşme noktası tam fotoğraflık.  Bir süre görüntü seyrettikten sonra buradan ayrılıp bir çay fabrikasını gezeceğiz. Çayın bardağımıza gelene kadar geçirdiği aşamaları göreceğiz  Ardından asil adi "Feretiko" olan "Rize Bezi" satış noktasına uğruyoruz. Alisveriş sonrası Zigana'ya doğru yola çıkacağız. Bölgeye gelip de Hamsiköy'ü görmeden ve meşhur sütlacını yemeden olmaz. Biz de Hamsiköy'e çikip köyü geziyor ve sütlacını tadıyoruz. Ardından  Zigana Tüneli yakınında bulunan otelimize yerleşip dinleniyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN: KARACA MAGARASI, SÜMELA MANSTIRI, TRABZON, ATATÜRK KÖSKÜ, TRABZON AYASOFYASI, HAVALIMANI

Kahvaltı sonrası   Karaca Mağarası'na hareket. Mağara'yı gezdikten sonra Sümela Manastırı'na gidiyoruz. Trabzon’un Maçka ilçesi Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere Vadisi’ne hakim Karadağ’in eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında “Meryem Ana” adi ile anılır. Manastır'ın dibindeki tesislerde iniyoruz. Bizi manastır yakınlarına kadar götürecek minibüslere binip yolumuza devam ediyoruz. Minibüsten indikten sonra yirmi dakika yürümek zorundayız. Yer yer çıkış var, ama fazla zor değil. Rehberimiz sizlere manastır hakkında ayrıntılı bilgi verecektir. Sümela Manastırı tadilat nedeniyle ziyarete kapalıdır, dışarıdan görülecektir. Manastır gezimizin ardından Trabzon'a hareket. Atatürk Köşkü ve bir kısmı cami olarak kullanılan Trabzon Ayasofyası'nı gezdikten sonra, Trabzon Meydan'dan başlayarak Uzun Sokak'ta yürüyüş yapıyoruz. Dileyenler Meydan'daki kafelerde çay içebilirler. Trabzon gezimizin ardından havalimanına gidiyoruz. Sizleri Trabzon Havalimanı'ndan Anadolujet'in TK 7067 uçağı ile saat 21.30'da yolcu ediyoruz.
ÖGLE YEMEKLERI:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak kosuluyla konuklarimiz diledikleri yerden hizmet alabilirler.

TURUMUZDA "EKSTRA TUR" ADI ALTINDA HİÇ BİR ÜCRET TOPLANMAZ.
HAVA VE YOL KOSULLARINA GÖRE REHBER PROGRAMDA DEGISIKLIK YAPABILIR
NOT: '' YAŞADIĞINIZ ŞEHİRDEN GÜNCEL UÇAK VE OTOBÜS ÜCRETLERİ İÇiN BIZI ARAYINIZ''


GÜRCISTAN'A (BATUM) GEÇiŞ
Sınır geçişleri yaya olarak yapılmaktadır. Yoğunluğa göre geçiş süresi 1-2 saat sürmektedir.
NOT: Lütfen bu notu dikkatlice okuyunuz.
Türkiye ile Gürcistan devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C. vatandaşları Gürcistan'a üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile  geçiş yapılması mümkün değildir. Ailesi ile birlikte (anne ve babanın ayni anda) seyahat etmeyecek olan 18 yas altı konuklarımızın Gürcistan'a geçişleri için yanında olmayan anne veya babanın noterden onaylI muvafakatnamesi  gerekmektedir.  Bebekler ve çocuklar dâhil kimliklerde fotoĞraf olmasI zorunludur. Tura çıkmadan evvel lütfen nüfus idaresine başvurarak çocuklarınızın nüfus cüzdanlarını fotoğraflı hale getiriniz. Nüfus cüzdanlarının  yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.
Üzerinde T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanlarınızı tura çıkarken yanınıza almayı unutmayınız. Yurt dışı çıkıs harcı olan 15 TL katılımcılar tarafından ödenir.
Gürcistan'daki kiliseleri gezerken erkeklerin pantolon, bayanların etek giymeleri gerekmektedir.
Devlet memurlarının Batum'a çıkışlarında çalıştığı kurumdan, üzerinde yurtdışına çıkmasına mani bir durum yoktur yazısı ve bu yazının da ıslak imzalı, orjinal belge olması gerekmektedir.
Vizeye tabi olan yabancı uyruklu yolcularımız Gürcistan'dan Türkiye'ye girişte vize almaları zorunludur.
Sınırdan geçiş; yoğunluğa göre 1-2 saat sürmektedir. Sinir geçişi yaya olarak yapılmaktadır.
Free shoplardan alışveriş yapabilmek için yurt dışında en az 3 gün kalınması gerekmektedir.
Sinir geçişlerinde her yolcu yanında bulundurduğu eşyadan kendisi sorumludur. Bu nedenle oluşabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarimiz otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adi altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanligi tarafindan sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaslarina verilen bir karttir.
Bir yil boyunca Kültür ve Turizm Bakanligi’na bagli olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret saglar.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanligi'na bagli müze ve ören yerleri giris ücreti toplami: 0 TL dir
Tura baslamadan evvel, Istanbul, Izmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Mugla, Aydin ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliginiz ile basvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanligi'na bagli müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETİ
Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 50 TL

Müze ve Ören yerlerine Girislerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkinda Yönerge için tiklayiniz

Ulaşım
Trabzon'dan sonra tur minibüs veya midibüs ile yapIlacaktIr.
Ücrete Dahil Olanlar
Ankara-Trabzon-Ankara gidis-dönüs uçak bileti, otel konaklama(4), kahvalti (4), ögle yemegi(1), aksam yemekleri(4), yaylalara minibüs veya midibüsle transfer, SEYAHAT GÜVENCE SIGORTA POLIÇESI, milli park ve özel müze giris ücretleri, Sümela Manastiri minibüs ücreti, rehberlik hizmetleri, KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Yurt dışı çıkış harcı (Batum'a geçiş 15 TL), ilk gün kahvaltı, 3.gün hariç öğle yemekleri, son gün aksam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Önceden giyilmis yürüyüs ayakkabisi veya botu, yagmurluk (panço tercih edilmelidir) kolay giyilip çikarilabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabilecegi düsünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, günes kremi, sapka, bandana, küçük bir sirt çantasi , yedek giysi ve çamasir, yedek çorap, yedek ayakkabi, terlik, koruyucu krem, fotograf makinesi, pil, yedek film, yedek hafiza karti ve sarj aleti, anti bakteriyel jel.
Diğer Bilgiler
-ÖGLE YEMEKLERI: Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunlulugu yoktur. Gezi programini aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.