+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Ulucanlar Cezaevi Müzesi Turu
Paylaş :
Ücretsiz Müze Gezisi
Tur Ücreti
0,00 TL -
 
 
TUR PROGRAMI

ÜCRETSİZ MÜZE GEZİLERİMİZDE 4.YIL…
TEMPO TUR’un sosyal sorumluluk projesi olarak Ankara merkezde; fazla bilinmeyen müzeleri tanıtmak, korumak ve yeni nesillere aktarmak amacıyla ilk kez başlattığı “Müzede buluşalım” kampanyası kapsamındaki “ücretsiz müze gezileri” 4. yaşını kutluyor.
“Yaşam boyu öğrenme” ilkesiyle hareket eden, keşfetme ve gezi kültürünü kaliteli yaşamın bir parçası olarak benimseyen Tempo Tur, zengin tarih ve kültür birikimi mirasına sahip Ankara’nın müzelerini günışığına çıkarıyor.
Ankara merkezde yaklaşık 49 adet müze bulunuyor. Proje kapsamında bugüne kadar gezi düzenlediğimiz müzeler şöyle;
Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Ankara Vakıf Eserleri Müzesi, MTA Tabiat Tarihi ve Mustafa Ayaz Müzeleri, Atatürk Müze Köşkü ve Şefik Bursalı Müze Evi, Meteoroloji Müzesi, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Müzesi, Haritacılık Müzesi ve Oyuncak Müzesi, Türk Hava Kurumu Müzesi ve TCDD Atatürk Konutu, Pembe Köşk Müze Evi, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi, Trt Yayıncılık Tarihi Müzesi, Resim ve Heykel Müzesi, Etnografya Müzesi
Sonbahar-kış sezonunda (Kasım-Aralık-Ocak-Şubat, Mart) her yıl ücretsiz olarak düzenlenen “müzeleri yaşatalım, müzede buluşalım” projesinde, gezilecek müzelere ilişkin detaylı bilgiler web sayfamızdan duyurulmaktadır.
ÜCRETSİZ MÜZE GEZİLERİNE NASIL KAYIT YAPTIRABİLİRSİNİZ?
Lütfen e-posta ile (tempo@tempotur.com.tr) hangi müze gezisine kayıt yaptırmak istediğinizi isim ve iletişim numaranızla birlikte yazılı olarak belirtiniz.
-Rezervasyonunuzun kabul edilebilmesi için Tempo Turizm e-posta gruplarından (Google, Facebook, Twitter, FriendFeed ) birine üye olmanız gerekmektedir.


Ulucanlar Cezaevi Müzesi Turu
Ulucanlar Cezaevi, 81 yıllık faaliyet süresi içinde Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Necdet Adalı, Mustafa Pehlivanoğlu ve İskilipli Atıf Hoca'nın da bulunduğu 19 kişinin idam edilmesiyle, işkencelerle hafızalardaki yerini aldı. Altındağ Belediyesi, çoğu kişinin hatırlamak dahi istemediği bu mekanı, aslına uygun olarak dizayn ederek “hoparlörlerinden çığlık seslerinin” duyulduğu, koğuşlarda balmumundan mahkumların bulunduğu, o günlere yaşamak isteyenlere bir süre için de olsa “mahkumluğu yaşatacak” tecrit odalarının yer aldığı müzeye dönüştürüldü.Ayrıca Müze ziyaretinin tamamlanmasından sonra Cezaevi ile ilgili 50 dakikalık belgesel film de izlenecektir.
Müze Ücreti: Tam 5 TL, Öğrenci 2 TL. 
Ulucanlar Müzesi'nin gezilmesinden sonra isteyenlerle yürüyerek  Hamamönü'nde tarihi Ankara evleri ve sokaklarını gezeceğiz.
Hamamönü Tarihi Ankara Evleri
Nerede o eski günler, eskiden Ankara böyle miydi diyorsanız ve nostalji yapmak istiyorsanız, sabahtan akşama kadar gezip güzel vakit geçirebileceğiniz bir yer var artık. Bir gününüzü dolu dolu eski Ankara sokaklarında geçirebilirsiniz. Burası Altındağ belediyesinin restore ederek Ankara halkına kazandırdığı Hamamönü.
Hamamönü’nde restore edilen tarihi Ankara evleri, tarihi doku bozulmadan restore edilmiş kafeler, restoran ve dükkanlar bulunmakta. Tarihi evlerin bulunduğu sokakta yürürken kendinizi tarihte yolculuk eder gibi hissediyorsunuz. Bu ortamda bulunmak ve tarihi ortamı solumak size mutluluk verecektir.

ULUCANLAR CEZAEVİ MÜZESİ BELGESELİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

1.BÖLÜM

2.BÖLÜM

Gezimize katılan PINAR ŞENAY'ın blog yazısı için tıklayınız...Gezi Tarihi: Daha sonra açıklanacaktır.
Buluşma Yeri: Dikimevi Metro İstasyonu Talatpaşa Bulvarı Çıkışı
Buluşma Saati: 13.00
Yaklaşık Gezi Süresi: Cezaevi Gezisi belgesel gösterimi dahil 2,5 saat, Hamamönü 1,5 Saat
Kontenjan 27 kişi ile sınırlıdır.
Lütfen e-posta ile (tempo@tempotur.com.tr) ile kayıt yaptırınız.
-Rezervasyonunuzun kabul edilebilmesi için Tempo Turizm 
e-posta gruplarından (Google, Facebook, Twitter, FriendFeed ) birine üye olmanız gerekmektedir.

 Taksit Seçenekleri
Arkadaşına Öner
Yorum Yaz, Yorum Oku

Adınız Soyadınız

E-mail Adresiniz

Arkadaşınızın E-mail Adresi 1
Arkadaşınızın E-mail Adresi 2
Arkadaşınızın E-mail Adresi 3
Arkadaşınızın E-mail Adresi 4
Arkadaşınızın E-mail Adresi 5
Mesajınız
Yapılan Yorumlar
 
 
 

A-1138
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
Faks : (0 312) 466 76 76
Sosyal Medya
Diğer Bilgiler
Bilgi Sayfaları
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.