Vietnam, Kamboçya, Tayland Turu Sömestr ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Vietnam, Kamboçya, Tayland Turu Sömestr
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Ho Chi Minh City (Saygon): Caravelle Hotel *****
Halong: Saigon Halong Hotel ****
Halong Körfezi: Victory Cruise
Hanoi:Crowne Plaza West Hanoi Hotel *****
Siem Reap: Somadevi Angkor Hotel ****
Bangkok: Makkasan Eastin Hotel****
Programı Yazdır
10 GECE OTELDE VE 1 GECE GEMİDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA + 3 ÖĞLE YEMEĞİ
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
3090,00 USD - 16605,66 TL
Tek Kişilik Oda
3600,00 USD - 19346,40 TL
Odada 3. Kişi
3060,00 USD - 16444,44 TL
Çocuk (3-11)
2840,00 USD - 15262,16 TL
Bebek (0-2)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya pesin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Satış günü geçerli olan Merkez Bankası döviz kuru uygulanarak TL cinsinden kesin fiyat belirlenecektir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 50 USD INDIRIM
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
VİETNAM TURU: Halong Körfezi, Hanoi, Mekong Deltası, Cu Chi Tünelleri, Ho Chi Minh City (Saigon)
KAMBOÇYA TURU: Siem Reap, Angkor Tapınakları, Tonle Sap Gölü
TAYLAND TURU: Bangkok, Zümrüt Buda Tapınağı, Büyük Saray

*PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL | 19 Ocak 2018
Saat 19.30 Kuğulu Park yanı TEMPO TUR önünden otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılması.
22.05 TK 2179 sefer sayılı uçakla Ankara’dan İstanbul’a hareket,
23.25 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
2.GÜN: İSTANBUL, HANOİ | 20 Ocak 2018
Gece 02.40 TK 168 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Ho Chi Minh City (Saigon)'a hareket. Geceleme uçakta.
Saat 16.55 Vietnam’ın Hanoi kentine varış. Otele yerleşmenin ardından akşam yemeği ve konaklama Hanoi’de.
3.GÜN: HANOİ | 21 Ocak 2018
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası; Hanoi’de yapacağımız panoramik şehir turunda, Vietnam’ın büyük lideri Ho Chi Minh’in Anıt Mezarı ile Tek Sütunlu Pagoda’yı görüyoruz. Daha sonra 1070 yılında inşa edilerek Konfüçyüs'e adanmış Vietnam’ın ilk üniversitesi olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Literatür Tapınağı’nı geziyoruz. Cyclo (bisiklet taksiler) ile eğlenceli bir gezi yaparak şehrin dar sokakları ve pazarlarını gezeceğiz. Bugün ayrıca; Kral Le Loi Efsanesi'nin geçtiği Hoan Kiem Gölü’nü (Kılıç Gölü) görüp, UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Vietnam’a özgü “Su Kuklaları Gösterisi'ni'' seyrediyoruz (gösteri bileti dahildir). Akşam yemeği ve konaklama Hanoi’de.
4.GÜN: HANOİ, HALONG KÖRFEZİ | 22 Ocak 2018
Kahvaltının ardından Vietnam’ın en güzel müzelerinden biri olarak kabul edilen iç kısmında etnik kıyafet, eşyalar, bahçesinde ise etnik köy evlerinin sergilendiği Etnografya Müzesi’ni geziyoruz (giriş ücreti dahil). Öğleden sonra Hanoi’den ayrılarak yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Halong şehrine varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ; UNESCO tarafından Dünya Doğa Mirası Listesinde olan Halong Körfezi’ndeki otelde.
5.GÜN: HALONG KÖRFEZİ | 23 Ocak 2018
Kahvaltı sonrası Halong şehrinde; Hon Gai kasabasında yapacağımız gezinin ardından “1 gece/2 gün tam pansiyon konaklamalı gemi turu” yapmak üzere; UNESCO tarafından Dünya Doğa Mirası Listesinde olan Halong Körfezi’ndeki gemimize yerleşiyoruz. Turumuzun en unutulmaz anlarını yaşayacağınız doğa cenneti Halong Körfezi’ndeki gemi turunda; denizden yükselen, 2.000 kadar kireçtaşı kayalıklardan oluşan adalar ile sarkıt-dikit mağaralarını geziyor ve deniz üzerinde yaşam kurmuş su köylerini görüyoruz. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama Halong Körfezi’ne özgü tasarlanmış gemide.
6.GÜN: HALONG, HAİ PONG, HO CHI MINH CITY | 24 Ocak 2018
Sabah gemide alınacak kahvaltının öğlene kadar sürecek egzotik gemi yolculuğunun ardından tekrar Halong şehrine dönüyoruz ve otobüsümüz ile Hai Pong Havalimanı’na gidiyoruz. Vietnam Havayolları iç hatlar uçuşu ile 17.00’da Saygon’a hareket ve saat 19.00’da yeni ismi “Ho Chi Minh City” eski ismi ise “Saigon” olan Vietnam’ın en büyük ticaret şehrine varış. Akşam yemeği ve konaklama Ho Chi Minh City’de.
7.GÜN: HO CHI MINH CITY “MEKONG DELTASI” | 25 Ocak 2018
Sabah kahvaltı sonrası Mekong Deltası turuna çıkıyoruz (tur ücretine dahildir). My Tho'da Vinh Trang Pagoda gezisi ardından; Mekong Deltası'nın olağanüstü doğal güzellikleri içerisinde, tekne ve kano ile yapacağımız egzotik tur sırasında, Kaplumbağa Adası'nın bulunduğu deltayı gezeceğiz. Öğleden sonra Ho Chi Minh City’de Çin mahallesindeki “Thien Hau Tapınağı” gezisi ardından otele dönüş. Akşam yemeği Saygon Nehri'nde, müzikli tekne gezisinde açık büfe alınacaktır. Akşam yemeği ve konaklama Ho Chi Minh City’de.
8.GÜN: HO CHI MINH CITY “CU CHI TÜNELLERİ”, SIEM REAP | 26 Ocak 2018
Sabah kahvaltı sonrası A.B.D’ye karşı yapılan savaşta büyük çarpışmaların geçtiği Cu Chi bölgesi gezilecektir (tur ücretine dahildir). Yer altında 200 km boyunca uzanan, insan eliyle yapılmış en uzun tünellerin bulunduğu alanda, komuta merkezi, siperler, hastaneler ve mağaraların bulunduğu “Cu Chi Tünelleri” açık hava müzesini göreceğiz (giriş ücreti dahil) . Öğleden sonra ise; Ho Chi Minh City’de yapacağımız panoramik şehir turunda Notre Dame Katedrali, Tarihi Postane, Yeniden Birleşme Sarayı (Reunification Palace) görülecektir. Vietnam savaşının izlerinin sergilendiği “Savaş Müzesi” (giriş ücreti dahil) gezisi ardından, şehrin en ilginç ve turistik çarşısı olan tarihi “Ben Thanh Market” gezilecektir. Akşam havalimanına transfer ve Vietnam turumuzun sonu. Saat 19.00 VN837 sefer sayılı uçuşu ile Kamboçya’nın en turistik şehri olan Siem Reap’e hareket. Kamboçya turumuz Saat 20.10’da dünyaca meşhur Angkor Tapınakları’nın bulunduğu Siem Reap Havalimanı'na varışımız ile başlıyor. Akşam yemeği ve konaklama Siem Reap’da.
9.GÜN: SIEM REAP “ANGKOR TAPINAKLARI” | 27 Ocak 2018
Kahvaltı sonrası; Kamboçya’nın en önemli tarihi ve turistik yeri olan, UNESCO Dünya Kültür Miras listesindeki Angkor bölgesinde tam gün tur yapıyoruz. Bugün öğle yemeği dahil gezimizde, Angkor Wat (Tapınak Şehri), Angkor Thom (Büyük Şehir), Buda yüzleri ile süslü Bayon Tapınağı, anıtsal ağaçlar ile kaplı Ta Prohm Tapınağı gezilecektir. Dileyenler akşam üzeri güneş batımını Angkor Wat'ta seyrettikten sonra da otele dönebilirler. Akşam yemeğini egzotik Apsara Şovu eşliğinde restoranda alıyoruz. (Yemekten sonra dileyenler rehberimiz eşliğinde “Gece Pazarı”na giderek taksi ile otele dönebilirler). Öğle ve akşam yemeği ile konaklama Siem Reap’te.
10.GÜN: SIEM REAP “ANGKOR TAPINAKLARI, TONLE SAP GÖLÜ” | 28 Ocak 2018
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası (arzu edenler ile ayrıca sabah 05.00’te güneşin doğuşunu Angkor Wat'ta izlemeye gidiyor ve sonrasında kahvaltı için otele dönüyoruz) Angkor Tapınakları'ndaki ikinci turumuza başlayarak; yüzyıllarca orman içerisinde saklı kalarak günümüze kadar korunmayı başarmış, büyüleyici güzellikteki “Banteay Srei” ve “Banteay Samre” Tapınakları'nı geziyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Tonle Sap Gölü'nde tekne gezintisi ile Kamboçya’nın göl üzerinde yaşayan halkını görüyoruz. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama Siem Reap’te
11.GÜN: SIEM REAP, BANGKOK | 29 Ocak 2018
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kamboçya turumuz sonra eriyor. Siem Reap’ten ayrılarak özel aracımız ile Poipet sınır kapısından Tayland’ın başkenti Bangkok’a hareket (315 km). Yaklaşık 7 saat sürecek yolculuğumuz sırasında, Kraliyet Mücevheri atölyeleri ve mağazasını gezip daha sonra Bangkok'a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Arzu edenler rehberimiz eşliğinde dünyaca meşhur sıhhi Tai Masajına gidebilirler. Akşam yemeği ve konaklama Bangkok'ta.
12.GÜN: BANGKOK, BÜYÜK SARAY, ZÜMRÜT BUDA TAPINAĞI | 30 Ocak 2018
Kahvaltı sonrası Bangkok'ta yapacağımız şehir turunda; Wat Phra Kaew Pagoda'nın (Zümrüt Buda Tapınağı) bulunduğu, Büyük Saray Müzesine (Grand Palace) gideceğiz (giriş ücreti dahildir / atlet, şort, kısa etek ile giriş yasaktır).  Bangkok'un simgesi olan Wat Pho Pagoda (Uyuyan Buda Tapınağı) gezisi sonrası (giriş ücreti dahil) Chao Phraya nehri ve kanalları üzerinde “rice barge (pirinç mavna)” tekneleri ile dolaşacağız. Bangkok’un egzotik manzarası eşliğinde eski Tayland evleri ve yaşamını izlerken, uzak doğuya özgü tropik meyvelerden de ikram edilecektir. Akşam yemeğini 309 metre yükseklikteki Bangkok'un en yüksek binası olan  Baiyoke Sky Tower'da açık büfe alacağız (84. kat manzara terasına çıkış ücreti dahildir). Akşam yemeği ve konaklama Bangkok'ta.
13.GÜN: BANGKOK, İSTANBUL, ANKARA 31 OCAK 2018
Kahvaltı sonrası serbest zaman (otel odalarımızı saat 11.30'da boşaltıyoruz).  Dileyen konuklarımız rehber eşliğinde yürüyüş yapabilirler. Saat 18.45'de havalimanına hareket.
Saat 22.35 TK 65 sefer sayılı THY uçuşu ile Bangkok’tan İstanbul’a hareket.
14.GÜN: İSTANBUL, ANKARA 01 ŞUBAT 2018
Saat 05.50 Atatürk Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
Saat 08.00 TK 2126 sefer sayılı THY uçuşu ile İstanbul'dan Ankara’ya hareket.
Saat 09.10 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra TEMPO TUR önüne transfer ve turumuzun sonu..

Kansav Arslan'ın fotoğraflar ile Vietnam, Kamboçya, Tayland gezi yazısını okumak için tıklayınız

ÖNEMLİ NOT:
- Halong Körfezi’nde hava koşulları gemide konaklamaya izin vermezse, gemi yerine otelde konaklayarak, günübirlik tekne turu ile körfezi gezmeye çalışacağız. Gemi izinleri, “Vietnam Sahil Güvenlik KomutanlIğı” kontrolü altındadır.
- Hanoi/ Ho Chi Minh City / ve Ho Chi Minh City / Siem Reap uçusu toplam fiyatı kişi başı 350 $ olarak en düşük ücretten hesaplanarak gezi ücretine dahil edilmiştir. Bu uçuşların ücretinin artma durumundaki fiyat değişikliği KAYIT SIRASINDA geziye katılan kişilere yansıtacaktır. Tura hali hazırda kayıt olan yolcular; daha sonra oluşabilecek uçak fiyat artışından etkilenmezler.

Tur görevlisi

Kansav Arslan

Ulaşım
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Vize

Vietnam Vizesi: Umuma Mahsus Pasaport (Normal Bordo pasaport) : Vize gerekli.
Hususi Pasaport (Yeşil pasaport) : Vizesiz
Dönüş tarihi itibariyle 6 ay geçerli pasaport  gereklidir
Kamboçya Vizesi: 2 adet vesikalık fotoğraf ile Umumi Pasaportlar için 30 USD ödeyerek Kamboçya havalimanında vize alınacaktır.
Hususi Pasaport (Yeşil pasaport) : Vizesiz
Dönüş tarihi itibariyle 6 ay geçerli pasaport ve 2 Adet Fotoğraf yeterli
Tayland Vizesi: Tayland Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

Ücrete Dahil Olanlar
- THY ile Ankara / İstanbul / Hanoi ve Bangkok/istanbul/ Ankara uçusları
-THY ile Ankara-Istanbul gidis-dönüs baglanti uçuslari 50 USD Dahil
- Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidis-dönüs transferleri
- Hanoi Ho Chi Minh City / ve Ho Chi Minh City / Siem Reap uçak biletleri 350 USD DAHIL
- HAVALIMANI VERGILERI
- Siem Reap – Bangkok arasi otobüs ile ulasim
- 5* ve 4* otellerde 10 gece ve Halong Körfezinde lüks gemide 1 gece toplam 11 gece konaklama
- Programda belirtilen BÜTÜN şehir turları ve transferler
- Programda dahil olduğu belirtilen gezilerin müze girişleri
- Kahvaltı (11) ve aksam yemekleri (11),
- 5.,9. ve 10. günler öğle yemekleri (3)
- Mekong Deltasi Turu 40 USD Dahildir.
- Chu Chi Tünelleri 25 USD Dahildir.
- Angkor Tapinaklari giriş bileti 40 USD Dahildir.
- Tonle Sap Gölü gezisi 30 USD Dahildir.
- SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ POLİÇESİ.
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
- Uçakta 20 kg. bagaj hakkı
- KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-15 TL Yurt Disi Çikis Vergisi pulu (Acentamızdan temin edebilirsiniz)
-Vietnam vizesi 105 USD, nakit ödenir Ankara Vietnam elçiliginden alınır (Yeşil Hususi pasaportlar vizeden muaftir).
-Kamboçya vizesi: Umumi pasaport ve Hususi pasaportlar için 30 USD olup ülke sınırlarında 2 adet renkli vesikalık fotoğraf ile alınmaktadır.(Yeşil Hususi pasaportlar vizeden muaftir).
-5.,9. ve 10.günler hariç tüm öğle yemekleri
-Bahşişler ( Vietnam Kamboçya Tayland turlarında; grup adına dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 45 USD toplamaktadır / katilim zorunludur)
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar
-Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv) -Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ücretleri
Gerekli Malzemeler
Terlik, şapka, su kabı(matara-termos), mayo, güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, mayo. Not: Tayland'a girişte valizinizde ve el çantanızda alkollü içecek bulundurmayınız. Gümrük polisi el koyarak ayrıca para cezası da kesmektedir
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 16605,66 TL 0,00 TL 16605,66 TL 19346,40 TL 0,00 TL 19346,40 TL 16444,44 TL 0,00 TL 16444,44 TL 15262,16 TL 0,00 TL 15262,16 TL
6 2989,02 TL 0,00 TL 17934,11 TL 3482,35 TL 0,00 TL 20894,11 TL 2960,00 TL 0,00 TL 17760,00 TL 2747,19 TL 0,00 TL 16483,13 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2018. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.