+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Doğu Ekspresi ile Kemaliye(Eğin), Divriği Gezisi
Paylaş :
Tur Tarihleri
19.04.2018 - 22.04.2018 Dolu
03.05.2018 - 06.05.2018
10.05.2018 - 13.05.2018
Duraklar
Saat 17.30'da Tempo Tur Önünü
Konaklanacak Oteller
KEMALİYE BOZKURT OTEL Kemaliye şehir merkezinde, bütün odalarında duş, wc
Programı Yazdır
YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
890,00 TL -
Tek Kişilik Oda
1000,00 TL -
Odada 3. Kişi
860,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Kemaliye(Eğin), Eğin Evleri, Taş Yolu, Prof. Dr. Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi, Kırkgöz, Kadıgölü, Karanlık Kanyonu, Ocak Köyü, Esentepe (Şirzi) Köyü, Apçağa Köyü, Sırakonak Köyü, Mani Yolu, Divriği, Divriği Ulu Cami.

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Saat 17.30 Tempo Tur önünde buluşma ve Kırıkkale - Ankara arasındaki Irmak Tren İstasyonu'na özel aracımızla hareket.  Doğu Ekspresi'nin yataklı vagondaki kompartımanlarına yerleşme ve saat 19.20' de hareket. Tren yolculuğumuz gece boyunca devam edecektir. Dileyenler trenin restoran kısmından faydalanabilirler.

2.GÜN:KEMALİYE(EĞİN), APÇAĞA KÖYÜ, SIRAKONAK KÖYÜ(PEĞİR)

Sabah saat 08.20 sularında Bağıştaş Tren İstasyonu'na varış. Bizi bekleyen aracımızla "Tarihi Kentler Birliği" üyesi Kemaliye(Eğin)'e gidiyoruz. Kemaliye (Eğin) ilçesi kısa adı ÇEKÜL olan, "Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı'nın "7 Bölge 7 Kent" projesi kapsamında yer almaktadır. Doğal-tarihsel ve kültürel özelliklerinin yanı sıra özgün mimari dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ'ne aday gösterilmiştir.
Konaklayacağımız otelde alacağımız kahvaltı sonrası Sırakonak Köyü'ne minibüsle çıkıyoruz. Sırakonak Köyü'nü gördüğünüzde gerçekten şaşıracaksınız. Yerde bir tek çöp bulmanız mümkün değil. Evleri, sokakları, insanları sizleri büyüleyecektir. Aralarından yeşil çimlerin boy verdiği küçük kaldırım tasları ile kaplı sokakları hem düzenli ve temiz bir görüntü sağlamakta hem de geçmişten günümüze uzanan tahribata uğramamış otantikliği yansıtmaktadır. Köyün yürüyerek gezilmesinden sonra eski bir patikada bir saatlik yürüyüş.
Daha sonra Apçağa Köyü'ne gidiyoruz. Özgün mimarisi, sokakları, insanın özgün dokuyu bozmamak için verdiği çabayı görünce sizler de şaşıracaksınız, Apçağa Köyü'nde bulunan çay bahçesine çıkıp Kemaliye'yi seyrettikten  ve Ahmet Kutsi Tecer Kültür Merkezini gezdikten sonra Kırkgöz'e çıkıyoruz. Biraz yürüyerek gözlere ulaşıyoruz. Keban Baraj Gölü'nün Karasu Nehri üstündeki kısmı ve Kemaliye sizlere unutulmaz bir görüntü sunuyor. Sonrasında Ayşe Kulin'in romanında adı geçen Başpınar Recep Yazıcıoğlu Köprüsü'nü görüp Ocak Köyüne gidiyoruz. Ocak köyünde; Hıdır Abdal Türbesi, Ali Gürer Müzesi, Cem Evi, Ocak Köyü Kültür Merkezi'ni ve Prof. dr. Bingür Sönmez'in yaptırdığı görkemli Pir Sultan Abdal Anıtı'nı gördükten sonra Dutluca Kardeşler Dondurma Künefe Evi'nde keçi sütü ve sahlepten yapılan dondurmayı tadıyoruz. Dutbeli başında vadiyi seyredip Kemaliye'deki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: MANİ YOLU, TAŞYOL, DİVRİĞİ
Kahvaltı sonrası Kemaliye'de tarihi Yağmurdere Sokak, Mani Yolu, Kadı Gölü, Lökhane'yi göreceğiz. Lökhane'de yörenin meşhur dutundan yapılan organik ürünleri tadıp, Prof Dr. Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesini, Şırzı Köprüsü ve Köyünü gördükten sonra Taşyol ve Karanlık Kanyonu var.  Taşyol Eğin halkının çabası ile yapılmış ve inşaatı 130 yıl sürmüştür. Yöre halkının yol özlemini bu tünelleri gezerken daha iyi anlayacaksınız. Karanlık Kanyon kenarındaki kaya bloklarının delinerek tünel açılması suretiyle yapılmıştır. Tüneller önce insan gücüyle açılmaya çalışılmış, daha sonra iş makineleri ve patlayıcılar kullanılarak 2002 yılında tamamlanmıştır. Toplam 17 tünel bulunmaktadır. Taşyol'un yüksekliği 5 metre eni 6 metre uzunluğu yaklaşık 13 km'dir, Taşyol da 8 km uzunluğuna 30 tünel, 62 havalandırma bacası vardır.   Taşyol şu anda fazla kullanılmıyor. Bu yolun yapımı 1870 yıllarda düşünülmüş, ancak ilk kazma 1949 yılında vurulmuştur. Kanyonu taş Yoldan baştan başa geçerek Divriği'ye doğru yol alıyoruz. Bölgede yaşayanlar tarafından Şeytan Şehri olarak adlandırılan Kapadokya'ya benzer oluşumların olduğu Kum Tepeleri, Kurtlu Göl, Kız Köprüsünü görüyoruz. Divriği'de ilk olarak UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ'NDE yer alan  Cami ve Darüşşifası ile büyüleyici bir güzelliğe sahip olan Ulucami'yi restorasyonda olduğu için uzaktan  göreceğiz. Divriği Kalesi'nin yanındaki tepeden Çaltı Kanyonunun görülmesi sonrası Nuri Demirağ Konağını ziyaret edeceğiz.Kalan zamanda Divriği çarşısında serbest zaman sonrası saat 18.31 Doğu Ekspresi ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Konaklama yataklı tren kompartımanlarında.

4.GÜN: ANKARA
Sabah saat 07.25 sularında Ankara Irmak Tren İstasyonu'na varış. Bekleyen aracımızla Tempo Tur önüne transfer.

 

NOT: TREN SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİK VE GECİKMELER YAŞANABİLİR.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI

Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 0 TL dir
Tura başlamadan evvel,  İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliğiniz ile başvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETİ
Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 50 TL,

Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge için tıklayınız

Ulaşım
ANKARA'DAN YATAKLI TREN İLE
Ara ulaşımlar minibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar

Ankara-Irmak-Ankara ulaşımı, Ankara-Bağıştaş ve Divriği-Ankara yataklı tren bileti, Bağıştaş-Kemaliye-Divriği ulaşımı, çevre gezileri, trende konaklama(2), otelde konaklama(1), kahvaltı(2), akşam yemeği(1), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar
1.gün ve 3.gün Akşam yemekleri, tüm öğle yemekleri, 4.gün kahvaltı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar-ilkbahar dönemleri için )yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler
Daha önce bu bölgeye giden Erzurum Ekspresi seferden kaldırılmıştır. -Yol yenileme çalışmaları nedeniyle, programda belirtilen varışlarda iki saate yakın gecikmeler olabilmektedir. -ÖĞLE YEMEKLERİ: Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 890,00 TL 0,00 TL 890,00 TL 1000,00 TL 0,00 TL 1000,00 TL 860,00 TL 0,00 TL 860,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 233,63 TL 0,00 TL 934,50 TL 262,50 TL 0,00 TL 1050,00 TL 225,75 TL 0,00 TL 903,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
Çiğdem A.
Mesaj Sayısı :1
Kayıt Tarihi :15.4.2011
Mutlaka Gidin
15.4.2011 11:45:22
Tempo ile her tur güzel ama, bu gezi bizim için bambaşka oldu.. Ölmeden önce görülecek 100 yer listeniz varsa, Kemaliye kesinlikle o listede yer almalı..
herkese sevgiler, iyi geziler..

Çiğdem Atabey

 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2014. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.