''Dünyanın Mozaiği'' Nemrut , Gaziantep, Şanlıurfa, Antakya Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
''Dünyanın Mozaiği'' Nemrut , Gaziantep, Şanlıurfa, Antakya Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
07.10.2020 - 11.10.2020
Duraklar
Esenboğa Havalimanı Saat: 06.45
Adıyaman Havalimanı Saat:09.20
Konaklanacak Oteller

- White Star Otel (4*) Adıyaman

- Hotel El-Ruha (5*) Şanlıurfa

- Met-Gold Otel (4*) Gaziantep 

- Narin Otel (4*) Antakya

Yarım Pansiyon Konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
2490,00 TL -
Tek Kişilik Oda
2900,00 TL -
Odada 3. Kişi
2430,00 TL -
Çocuk (7-12)
1900,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit

10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
"DÜNYANIN MOZAİĞİ"
Adıyaman Perre Antik Kenti, Nemrut Gün Batımı, Gaziantep, Zeugma Mozaik Müzesi, Halfeti, Göbeklitepe, Harran, Şanlıurfa, Balıklıgöl, Halepli Bahçe Mozaik Müzesi, Antakya

1.GÜN: ADIYAMAN, KAHTA, KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ, ARSEMİA, CENDERE KÖPRÜSÜ, NEMRUT DAĞI

Sabah saat 06.45 Esenboğa Havalimanı'nda buluşma. AnadoluJet'in TK 7128 sayılı seferi ile saat 08.05 Adıyaman’a hareket. Sabah saat 09.20 Adıyaman Havalimanı'na varış. Adıyaman Müzesi, Perre Antik Kenti‘nin gezilmesi ve öğle yemeği sonrası Kahta’dan minibüslerle çıkacağımız turda sırasıyla, ilk olarak Kommagene Kraliyet ailesinin bazı kadınlarının gömülü olduğu Karakuş Tümülüsü, Kahta Çayı’nın bir kolu olan Cendere Çayı üzerinde bulunan Roma dönemi yapıtı olan Cendere Köprüsü, M.Ö. 2. yüzyılda Kommagene Kraliyet ailesinin atası olan Arsames tarafından kurulan ve krallığın yazlık başkenti ve idare merkezi olarak kullanılan Arsemia (Eski Kale) ve karşısındaki Yeni Kale'nin görülmesi. Ardından Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Kommagene Krallığı'nın efsanevi kralı Antiochos tarafından yaptırılan tümülüs ve devasa heykel ve kabartmalarını gördükten sonra Bati Terası'ndan gün batımını izliyoruz. Daha sonra Adıyaman'daki otelimize gidiyoruz. Aksam yemeği ve konaklama Adıyaman'daki otelimizde. Bugün yanınıza anorak, bere, kazak almayı unutmayınız.
2.GÜN: GÖBEKLİTEPE, HARRAN, ŞANLIURFA
Kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya hareket. Şanlıurfa’ya 10 km mesafede bulunan ve günümüzden 12,000 yıl öncesine tarihlenen Dünya’nın ilk tapınaklarına ev sahipliği yapan, Unesco Dünya Mirası Listesindeki Göbeklitepe Höyüğü’ne varış. Keşfiyle birlikte sadece bölge tarihini değil insanlık tarihini değiştiren, geçtiğimiz yıllarda National Geographic dergisinin tüm dünyada “Dinin Doğduğu Yer” sloğanıyla kapak yaptığı Göbeklitepe’nin ziyaretinin ardından Harran’a doğru hareket ediyoruz. Harran’da dünyanın en eski ev yapım tekniğinin örneklerinden Harran Evleri'nin ve dünyanın ilk üniversitelerinden Harran Üniversitesi kalıntıları ve kulesinin gezilmesi ve Şanlıurfa'ya hareket. Şanlıurfa’da; Hz. İbrahim'in Makamı, Kale ve Gümrük Han, Halil-ür Rahman Cami, Ayn Zeliha Parkı ve Balıklı Göl'ün gezilmesi sonrası eski çarşılarda alışveriş için serbest zaman. Daha sonra otelimize yerleşme. Aksam yemeği ve konaklama Şanlıurfa'daki otelimizde. (Yemekten sonra dileyen konuklarımızla sıra gecesine gidilecektir).
3.GÜN: HALEPLİBAHÇE, HALFETİ, RUMKALE, GAZİANTEP
Kahvaltı sonrası hareket. Paleolitik Çağ’dan İslamiyet dönemine kadar yaklaşık 10.000 eserin sergilendiği Haleplibahçe Müze Kompleksi ve Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ni gezdikten sonra, Birecik Barajı inşasından sonra bir kısmi baraj gölü altında kalan günümüzün Cittaslow (yavaş sehir ) kenti olan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Buradan bineceğimiz tekne ile baraj gölü üzerinde yapacağımız gezinti sırasında yine büyük kısmı baraj gölü altında kalmış olan Savaşan Köyü ve tarihte önemli yeri olan Rumkale görülecektir. Ardından Birecik'e hareket. Birecik'te Kelaynak Üretme İstasyonu'nda nesli tükenme tehlikesi altında olan ve yöre kültüründe önemli bir yeri olan bu nadir kuşları ziyaret ettikten sonra Gaziantep’e hareket. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’teki otelimizde.

4.GÜN: GAZİANTEP,ANTAKYA
Kahvaltı sonrası Gaziantep şehir turumuza başlıyoruz. İpekyolu üzerindeki önemli kavşak noktalarından biri olan kentte ilk olarak Zeugma Mozaik Müzesi'ne gidiyoruz. Yunan mitolojisindeki birçok mitten konu alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra Antik Cam Eserleri Müzesi, Gaziantep’in zengin mutfak kültürünün tanıtıldığı Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Bedesten, Almacı Pazarı adıyla anılan arastaları, otantik ürünlerin satıldığı Bakırcılar Çarşısı'nı, Bey Mahallesi’nde Atatürk Anı Evi Müzesi, Oyuncak Müzesi, Kendirli Kilisesi ile, St Mary kilisesi (Günümüzde Kurtuluş Camii) nin görülmesinin ardından  Antakya’daki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Antakya’daki otelimizde.
5.GÜN ANTAKYA, ADANA, ANKARA
Kahvaltı sonrası Hatay Arkeoloji Müzesi, St. Pierre Kilisesi, eski evler, eski sokaklar, Türkiye sınırları içindeki en eski cami olan Habib Neccar Cami, Ulu Cami, Uzun Çarşı, Katolik ve Ortodoks Kiliseleri'nin gezilmesinden sonra Türkiye'deki tek Ermeni köyü olan Vakıflı Köyü'nü ziyaret edeceği. Köy gezimizin ardından  Adana Havalimanı'na transfer. AnadoluJet'in TK7105 sefer sayılı saat 22.10 uçağı ile Ankara’ya hareket saat 23.15 Ankara'ya varış ve gezimizin sonu.


HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
Ankara'dan AnadoluJet ile Adıyaman gidiş- Adana dönüş uçuşları,
Ara ulaşımlar midibüs veya minibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
AnadoluJet ile Ankara–Adıyaman gidiş, Adana-Ankara dönüş uçak bileti, Adıyaman'dan itibaren minibüs ile ulaşım, otelde konaklama(4), kahvaltı(4), akşam yemekleri(4), Birecik Baraj Gölü'nde tekne gezisi, Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar

ilk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 152 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler
Anorak, Kazak, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
Diğer Bilgiler
BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. ANKARA DIŞINDAN KATILIM İÇİN BİZİ ARAYINIZ.
-ÖNEMLİ NOT:
Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.
-ÖĞLE YEMEKLERİ: Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 2490,00 TL 0,00 TL 2490,00 TL 2900,00 TL 0,00 TL 2900,00 TL 2430,00 TL 0,00 TL 2430,00 TL 1900,00 TL 0,00 TL 1900,00 TL
4 653,63 TL 0,00 TL 2614,50 TL 761,25 TL 0,00 TL 3045,00 TL 637,88 TL 0,00 TL 2551,50 TL 498,75 TL 0,00 TL 1995,00 TL
Yapılan Yorumlar