Ağva, Şile, Polonezköy, Kerpe Turu 29 Ekim ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Ağva, Şile, Polonezköy, Kerpe Turu 29 Ekim
Paylaş :
Tur Tarihleri
29.10.2021 - 31.10.2021
Duraklar
1-07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-07.43 Söğütözü-Armada önü
5-07.45 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6-07.48 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
7-07.50 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
8-07:55 Yaşamkent BP Benzinlik önü
9-08.05 Eryaman - Optimum önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler , Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
Eryaman-Optimum durağından binenler dönüşte Aile Yaşam Merkezi'nin önünde indirilecektir
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller

Şile Resort (***)

YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1280,00 TL -
Tek Kişilik Oda
1560,00 TL -
Odada 3. Kişi
1220,00 TL -
Çocuk (7-12)
960,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
Tur tarihinden 3 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Maşukiye, Polonezköy, Meryem Ana Kilisesi, Zofia Teyze Anı Evi, Şile, Şile Feneri, Şile Limanı, Ağlayan Kaya, Ağva, Tekne Gezisi, Göksu Çayı, Yeşil Çay, Kerpe, Sapanca

AĞVA HAKKINDA
Ağva, yemyeşil doğası, iki yanında akan Göksu ve Yeşilçay nehirleri, cephesinde Karadeniz'in masmavi suları, birbirinden lezzetli balıkları ile İstanbul'un kuzeydoğusunda yer alan bir doğa harikası... İstanbul'a sadece 97 km uzaklıktaki Ağva, Şile ilçesine bağlı bakir kalmış yerden biri. Ağva, şehrin gürültüsünden kaçmak ve huzur içinde bir kaç gün geçirmek isteyenlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor. İzmit'in Çal Tepesi'nden doğup gelen Göksu ve Yeşilçay derelerinin Karadeniz'e döküldüğü yerde, zamanla oluşan delta üzerine kurulan bu şirin beldenin belki de en çekici yanı bu derelerin yemyeşil kıyıları. Oteller ve restoranlar buralara kurulmuş, yörenin tüm aktiviteleri bu kıyılarda gerçekleştiriliyor. Medeniyetlerin uğrak yeri Ağva, Hititler, Frigler, Romalılar ve Osmanlılar gibi bir çok uygarlığın geçiş yeri olmuş bir belde. M.Ö. 7.yy. uzanan tarihin kalıntılarına Ağva' ya bağlı civar köylerde rastlamak mümkün. Kalemköy' de Romalılara ait kilise kalıntıları ve mezar taşları, Hacıllı köyünde, 3.yy. sonu - 4.yy. başlarında bulunan Gürlek Mağarası, Hisar Tepe' de bulunan kale kalıntısı, Sungurlu mahallesindeki dağ değirmeni önemli buluntulardır. Ağva'ya 14. yüzyılın ikinci yarısında Konya, Karaman ve Balıkesir'den gelen Türkmen boylarını yerleştiği söylenmektedir. Bugünkü Ağvalılar da aynı Türkmen boylarının çocukları olarak biliniyor. Kusursuz bir çevre Ağva, Karadeniz kıyısında 3 km. uzunluğunda kumsala sahip. Yerleşim yerleri çoğunlukla hayli içeride ve çamlıkların arkasında yer aldığı için burada deniz kirliliği yaşanmıyor. Kumsal her zaman tertemiz sizleri bekliyor. Doğal plajı ve doğa harikası yeşili, etrafında yer alan bakir koylar, adacıklar, ormanlarla doğallığın iç içe ve oksijen oranının çok yüksek olduğu bir bölge.

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız


1.GÜN: ANKARA, SAPANCA, MAŞUKİYE, ŞİLE

Sabah saat 07.30 da Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Sapanca Gölünde vereceğimiz kısa mola sonrası Maşukiye’de alınacak öğle yemeğinden sonra Maşukiye Alabalık vadisinde kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından Şile’ye hareket. Otelimize yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği ve konaklama Şile'deki otelimizde.
2.GÜN: POLONEZKÖY, ŞİLE
Kahvaltı sonrası Polonezköy’e hareket. Meryem Ana Kilisesi’ni dıştan görüp,Zofia Teyze Anı Evi, Arıcılık Müzesi’ni gezdikten sonra kır kahvesinde serbest zaman veriyoruz. Yürümeyi seven misafirlerimizle 5 Km'lik Polonezköy yürüyüş yolunu yürüyoruz. Yürüyüş sonrası kendimize bir hediye verelim. Polonezköy’ün meşhur pastanesi Polina’da ev yapımı pastaların tadına bakarak kaybettiğimiz tüm enerjiyi geri alıyoruz. Daha sonra Şile’ye dönüyoruz. Şile’de; Ağlayan Kaya Plajı’ndan Karadeniz’i seyredip hayallere dalıyoruz. Daha sonra Şile Feneri’ni dıştan görüp, limanda gün batımını izledikten sonra yürüyerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
3.GÜN: AĞVA, KERPE, ANKARA
Kahvaltı sonrası Ağva’ya hareket ediyoruz. İki nehrin arasında kurulmuş olan bu güzel belde muhteşem doğa görüntüleri ile son yıların cazibe merkezlerinden biri haline geldi. Hava koşulları uygun olduğu takdirde Göksu Çayı’nda keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Tekne turumuzdan sonra Yeşil Çay kenarında vereceğimiz serbest zamandan sonra Kerpe’ye hareket ediyoruz. Karadeniz’in dalgalarıyla bir heykeltıraş gibi yonttuğu Kerpe Kayalıkları’nı görmeye gidiyoruz. Bir süre burada kalıp fotoğraf çekiyoruz. Ardından deniz kenarındaki restoranlarda öğle yemeği molası veriyoruz.Yemekten sonra dönüş yolculuğumuz başlıyor. Akşam saat 22.30 sularında Ankara’ya varıyoruz.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
Midibüs veya Otobüs ile ulaşım
Ücrete Dahil Olanlar
Midibüs veya Otobüsle özel ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(2), akşam yemeği(2), SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, Ağva'da tekne gezisi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar, kış dönemi için) yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, anti bakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı. 
Diğer Bilgiler
ÖĞLE YEMEKLERİ: Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmeti alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1280,00 TL 0,00 TL 1280,00 TL 1560,00 TL 0,00 TL 1560,00 TL 1220,00 TL 0,00 TL 1220,00 TL 960,00 TL 0,00 TL 960,00 TL
4 336,00 TL 0,00 TL 1344,00 TL 409,50 TL 0,00 TL 1638,00 TL 320,25 TL 0,00 TL 1281,00 TL 252,00 TL 0,00 TL 1008,00 TL
Yapılan Yorumlar