30 Ağustos Sinop, Gerze, Erfelek Şelaleleri, İnceburun Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
30 Ağustos Sinop, Gerze, Erfelek Şelaleleri, İnceburun Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
1- 07.30 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2- 07.45 Tempo Tur önü
3- 07.55 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4- 07.58 AŞTİ karşısı
5- 08.01 Akköprü Ankamall Karşısı
6- 08:05 Fatih (Keçiören) Köprüsü
7- 08.07 T.Telekom önü
8- 08.10 Altınpark ana giriş kapısı
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler , Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
AŞTİ karşısındaki duraktan binenler dönüşte, AŞTİ'de durmanın yasak olması nedeniyle EMEK METRO durağında indirilecektir.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
North Star Hotel Gerze(****)
2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Kastamonu, Nasrullah Meydanı, Münire Sultan Medresesi, Sinop, Sinop Kalesi, Pervane Medresesi, Arkeoloji Müzesi, Etnoğrafya Müzesi, Eski Ceza Evi, Hamsilos Fiyordu, Akliman, İnceburun Feneri, Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri, Gerze

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız


1.GÜN:KASTAMONU, NASRULLAH MEYDANI, MÜNİRE SULTAN MEDRESESİ, GERZE
Sabah saat 07.45 TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Kastamonu'da Nasrullah Meydanı ve Münire Sultan Medresesi, Kastamonu sokaklarının gezilmesinden sonra öğle yemeği için serbest zaman. Daha sonra Dıranas Dağları'nda zaman zaman mola vererek Gerze'ye gidiyoruz. Otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gerze'deki otelimizde.
2.GÜN: ERFELEK TATLICA TAKIM ŞELALELERİ, AK LİMAN, HAMSİLOS FİYORDU, İNCE BURUN
Kahvaltı sonrası Erfelek’e hareket ediyoruz. Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri'ne hareket.  Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri'nin aktığı vadi şeklinde birbirine dökülen şelalelerden oluşmaktadır. Bu nedenle şelalelerin yanından ip merdiven ve halatlar yardımıyla tırmanmak gerekmektedir. Şelalerde yer yer on metrelik dik duvarlardan çıkılmaktadır. Yürüyüş deneyimi olmayanların bu yürüyüşe katılmasını önermiyoruz. Bu yürüyüşe katılmak istiyorsanız zeminin kaygan olduğunu unutmayınız. Güvenli bir şekilde yürümek için; yürüyüş ayakkabısı, lastik ayakkabı veya lastik çizmeyi yanınızda bulundurmanızı öneririz veya Erfelek'ten lastik ayakkabı satın alabileceğinizi hatırlatırız. Daha sonra orman içi patika takip edilerek aracımızın bulunduğu alana geri dönülmektedir.Vadi içinden yürümek istemeyenlere önerimiz, vadinin üstündeki patikalardan şelaler vadisini izleyerek yürümeleridir.Yürümek istemeyenler ilk şelalenin dibindeki tesiste dinlebilirler.
Dönüşte Erfelek'te Sebahattin Usta'nın yerinde yöresel yemeklerden oluşan yemekleri tatma şansımız olacak. Daha sonra Akliman ve Türkiye'nin tek fiyordu olan Hamsilos Fiyordu'nun gezilmesi ve kısa yürüyüşler sonrası, Türkiye’nin en kuzey ucunda yer alan İnceburun Feneri'ne gidiyoruz. İnceburun Feneri'nin bulunduğu bölgede deniz kenarında vereceğimiz mola sonrası Gerze'ye dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Gerze'deki otelimizde.
3.GÜN:SİNOP KALESİ, ULU CAMİ, PERVANE MEDRESESİ, ESKİ CEZA EVİ
Kahvaltı sonrası Gerze evleri yangınından günümüze kalan bir kaç evden birisi olan ve Gerze mimarisini açık bir şekilde gözler önüne seren Yakup Ağa konağını (kapalı ise dıştan görülecektir) gördükten sonra Sinop'a hareket ediyoruz. Sinop'ta; Sinop Kalesi, Ulu Cami, Pervane Medresesi, Arkeoloji Müzesi,  Etnoğrafya Müzesi, bir çok ünlü kişinin hapis yattığı ve şimdi müzeye dönüştürülen eski Sinop Cezaevi'nin gezilmesi ve dönüş yolculuğu. Akşam saat 23.30 sularında Ankara’ya varış.

Ulaşım
OTOBÜS veya MİDİBÜSLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüs veya midibüsle ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(2), akşam yemeği(2), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ,milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Birinci gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve öern yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler,
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (70 TL); alabilir ya da bu tur için 12 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler
-Yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, lastik ayakkabı, lastik çizme almayı unutmayınız. Erfelek'te lastik ayakkabı satın alabilirsiniz. Yürüyüş deneyimi olmayanların bu yürüyüşe katılmasını önermiyoruz.
--ÖĞLE YEMEKLERİ: 
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 



Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar