Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Haber Detayları
 THY Boarding Kapanış Süresi (16.11.2017 16:55:40)

Türk Hava Yolları ile yapacağınız uçuşlarda uyulması gereken süreleri biliyor musunuz? 

THY Boarding kapanış süresini bu ay değiştiriyor. Seyahatlerinizde sıkıntı yaşamamak için bu iki süre sınırına mutlaka dikkat edin:

1) Türk Hava Yolları kontuarlarına valizinizi verip biniş kartınızı almak, check in işlemlerinizi yaptırmak için uçuşunuzun check-in kapanış süresini kaçırmamanız gerekiyor. Check-in işlemleri iç hatlarda uçağın kalkış saatinden 45 dakika, dış hatlarda ise 60 dakika önce sona ermektedir. Belirtilen check-in kapanış sürelerinden önce biniş kartınızı almış ve bagajlarınızı teslim etmiş olmanız gerekir. Valiz vermeyecek yolcular ise yalnızca online check in yaptırıp biniş kartlarını bastırabilirler. Online check-in işlemleri, uçağın kalkış saatinden 24 saat önce başlar; kalkışa 90 dakika kala sona erer.

2) Boarding işlemleri için belirlenen süre sınırı ise bu ay değişiyor. Eskiden uçağın kalkacağı saatten en geç 15 dakika önce biniş kapısına müracaat etmiş olmanız gerekiyordu. Ancak 23 Kasım 2017 tarihi itibariyle bu süre 15 dakikadan 20 dakikaya çıkartılacak. Bu tarihten itibaren uçağınızın kalkış saatinden 20 dakika önce boarding işlemlerinizi tamamlamış olmanız gerekiyor.

  Diğer Haberler