Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Haber Detayları
 Ücretsiz Müze Turlarımızda 4. yıl... (13.10.2014)

 TEMPO TUR’un sosyal sorumluluk projesi olarak Ankara merkezde; fazla bilinmeyen müzeleri tanıtmak, korumak ve yeni nesillere aktarmak amacıyla ilk kez başlattığı “Müzede buluşalım” kampanyası kapsamındaki ücretsiz müze gezileri 4. yaşını kutluyor.
Yaşam boyu öğrenme ilkesiyle hareket eden, keşfetme ve gezi kültürünü kaliteli yaşamın bir parçası olarak benimseyen Tempo Tur, zengin tarih ve kültür birikimi mirasına sahip Ankara’nın müzelerini günışığına çıkarıyor.

Ankara merkezde yaklaşık 49 adet müze bulunuyor. Proje kapsamında bugüne kadar gezi düzenlediğimiz müzeler şöyle; 
Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Ankara Vakıf Eserleri Müzesi, MTA Tabiat Tarihi ve Mustafa Ayaz Müzeleri, Atatürk Müze Köşkü ve Şefik Bursalı Müze Evi, Meteoroloji Müzesi, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Müzesi, Haritacılık Müzesi ve Oyuncak Müzesi, Türk Hava Kurumu Müzesi ve TCDD Atatürk Konutu, Pembe Köşk Müze Evi, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi, Trt Yayıncılık Tarihi Müzesi, Resim ve Heykel Müzesi, Etnografya Müzesi.
Sonbahar-kış sezonunda (Kasım-Aralık-Ocak-Şubat, Mart) her yıl ücretsiz olarak düzenlenen “müzeleri yaşatalım, müzede buluşalım” projesinde, gezilecek müzelere ilişkin detaylı bilgiler web sayfamızdan duyurulmaktadır.

ÜCRETSİZ MÜZE GEZİLERİNE NASIL KAYIT YAPTIRABİLİRSİNİZ?
Lütfen e-posta ile (tempo@tempotur.com.tr) hangi müze gezisine kayıt yaptırmak istediğinizi isim ve iletişim numaranızla birlikte yazılı olarak belirtiniz. Rezervasyonunuzun kabul edilebilmesi için Tempo Turizm e-posta gruplarından ya da sosyal medya hesaplarından(Google, Facebook, Twitter, FriendFeed ) birine üye olmanız gerekmektedir.


Ücretsiz müze gezilerimize ulaşmak için lütfen tıklayınız.
 

  Diğer Haberler