Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Haber Detayları
 Vizesiz gezilebilecek ülkeleri biliyor musunuz? (8.1.2016)

İşte vizesiz ya da kolay vize ile girilen ülkelerden bazıları:

Fas : Çölün okyanusla, tarihin kültürle kesiştiği büyülü bir yerde bulunan Fas, Marakeş ve Kazablanka gibi şehirleri ile insanları kendine hayran bırakıyor. Türk vatandaşları Fas'a 90 güne kadar vizesiz seyahat edebiliyor.
İran: Doğu'nun en köklü medeniyetlerinden biri olan İran'da, vize almadan 90 güne kadar seyahat edebilirsiniz.
Japonya: Dünyada kültürel olarak eşi benzeri olmayan Japonya, muazzam şehirleri ve ihtişamlı tarihiyle sizi bekliyor. Japonya'da 
90 güne kadar vizesiz gezebilirsiniz.
Kamboçya: Türkiye'deki fahri konsolosluktan ya da sınır kapılarından alınacak bir vize ile Kamboçya'da 30 güne kadar turistik gezi yapabilirsiniz.
Sri Lanka: Sınır kapılarında ya da internet üzerinden Sri Lanka turistik vizenizi alabilirsiniz. Bu vize, size 30 güne kadar ülkede kalma hakkı veriyor.
Tayland: Tüm gezginlerin hayali olan egzotik Tayland, Türk vatandaşlarından 30 güne kadar seyahatleri için vize istemiyor.
Ürdün: Medeniyet'in beşiği Ürdün'de, ülkeye girdikten sonraki 6 ay içerisinde 90 güne kadar bulunabilirsiniz.
Peru: Peru, dünyanın sayılı harikaları arasında yer alan ve İnka tarihinin en belirgin sembolü olan Machu Picchu'ya ev sahipliği yapıyor. 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatler için vize almanıza gerek yok.
Arnavutluk: Balkanların ve Avrupa'nın en kendine has kültürlerinden biri olan Arnavutluk'a, 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirsiniz.
Bosna-Hersek: Osmanlı'nın izlerinin hala canlı olduğu Bosna-Hersek'te, 180 günlük bir süre içinde en fazla 90 gün bulunabilirsiniz.
Karadağ: Doğal yaşamıyla, mavi ve yeşilin uyumuyla ve tabi ki deli dolu gece hayatı ile bilinen Karadağ, Türk vatandaşlarına 180 günlük bir süre içerisinde 90 gün vizesiz ziyaret hakkı tanıyor.
Kosova: Bosna-Hersek'te olduğu gibi, Kosova'da da 180 günlük bir sürede 90 günü aşmayacak şekilde seyahat edebilirsiniz.
Makedonya Cumhuriyeti: Ohri Gölü'nün güzelliği ve tarihteki kalıcı yeri ile bilinen Makedonya, Türk vatandaşlarına 90 güne kadar ziyaret etme hakkı tanıyor.
Arjantin :Tangonun tutkulu anavatanı Arjantin'e 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirsiniz.
Brezilya: Dünyaya futbolu ve festivalleriyle nam salmış renkli 
Brezilya'yı, vize almadan 90 güne kadar görüp gezebilirsiniz.
Meksika : Maya tarihinin kalbi, inanılmaz lezzetler, zengin bir kültür ve tabi ki olmazsa olmaz kumsallar ve okyanus. Bu devasa ülke, Amerika kıtalarını adeta birbirine bağlıyor. Haliyle burada yapacak, görecek çok şey var. 
Meksika'yı ziyaret ediyorsanız ve buraya havayolu ile ulaşıyorsanız, 30 güne kadar tek girişlik bir vizeyi internet üzerinden alabiliyorsunuz. Daha detaylı detay için Dışişleri Bakanlığı'nın sitesine göz atabilirsiniz.
Uruguay: Uruguay'da 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirsiniz.
Güney Afrika Cumhuriyeti: Bir yanda aslanlar ve zürafalar, öbür yanda inanılmaz gelişmiş şehirler. Afrika'nın her açıdan en iyi temsilcilerinden olan Güney Afrika'da, sınır kapılarından alabileceğiniz vize ile 30 güne kadar kalabilirsiniz.
Kenya: Afrika'da medeniyetin beşiği olan Kenya, dünyada kabile kültürü ve doğal hayatı ile biliniyor. Gitmeden önce internet üzerinden elektronik vize alabilirsiniz, ancak bunu son dakikaya bırakmamanız önerilir - işlemlerin tamamlanması en az 2 gün sürüyor. En az 6 ay geçerliliği olan bir pasaportun yanı sıra, otel rezervasyonu, seyahat programı gibi belgeleri yanınızda götürmeniz gerekiyor.
Güney Kore: 2002 Dünya Kupası'ndan bu yana bağlarımızın daha da güçlendiği Güney Kore, Türk vatandaşlarından 90 güne kadar vize istemiyor.
Gürcistan: Ülkemizin kuzeydoğu komşusu, özel şarapları ve lezzetli yemekleri ile sizi bekliyor. Gürcistan'da tam bir yıla kadar vizesiz gezebilirsiniz.

Yukarıda verilen vize bilgileri Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın sitesinden derlenmiştir ve en son 21 Ekim 2015 tarihinde güncellenmiştir. En doğru ve en güncel bilgiye ulaşmanın en iyi yolu her zaman gitmeyi düşündüğünüz ülkenin temsilciliğidir.

Kaynak: www.skyscanner.com 
71 ülkelik orjinal listeye linke tıklayarak ulaşabilirsiniz: http://goo.gl/KJ7EkH

  Diğer Haberler