Adana, Tarsus, Anavarza, Varda Köprüsü, Kapıkaya Kanyonu Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Adana, Tarsus, Anavarza, Varda Köprüsü, Kapıkaya Kanyonu Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
18.09.2020 - 20.09.2020
Duraklar
1-07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-07.43 Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü
5-07.50 Yüzüncü yıl Köprüsü altı
6-07.55 Keklikpınarı Sapağı
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
ADANA MAVİ SÜRMELİ OTEL (****)
YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
890,00 TL -
Tek Kişilik Oda
970,00 TL -
Odada 3. Kişi
860,00 TL -
Çocuk (7-12)
670,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Adana, Tepebağ Mahallesi, Tarsus, Anavarza Antik Kenti, Kapıkaya Kanyonu, Varda Köprüsü

1.GÜN: ANKARA, ADANA
Sabah saat 07.30 da Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Pozantı'da öğle yemeği için serbest zaman. Daha sonra Adana’ya hareket. Adana’da Seyhan Nehri kenarında yer alan ve Türkiye’nin en büyük camisi olan Sabancı Merkez Cami, Taş Köprü, Ulu Cami, Yağ Cami, Büyük Saat Kulesi, Ramazanoğlu Medresesi gezimizin ardından Tepebağ Mahallesi'ne gidiyoruz. Mahallenin eski evleri ve sokakları sizlere Adana’da eski yaşamın izlerini sunacaktır. Gezimizin ardından otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Adana'daki otelimizde
2.GÜN:ANAVARZA, KARAİSALI, KAPIKAYA KANYONU, VARDA KÖPRÜSÜ
Kahvaltı sonrası Anvaraza Antik Kenti'ne hareket. Kilikya'nın önemli kentlerinden biri olan Anavarza Antik Kenti gezimizin ardından Karaisalı'ya hareket. İlk durağımız Kapıkaya Kanyonu.Toplam uzunluğu 7,2 kilometre olan Kapıkaya Kanyonu'nun son 2,5 kilometresini yürüyerek gezeceğiz. Görüntüler muhteşem. Kanyon içinde yürüyüş parkuru zor değil. Zaten yorulduğunuz yerde oturup bekleyebilirsiniz. Bu kanyon aynı zamanda" Adnan Menderes Posta Yolu" olarak da anılmaktadır. Yürüyüşümüz yaklaşık bir sürecektir. Ardından Varda Köprüsü'ne gidiyoruz.
VARDA ( VARDIHA) KÖPRÜSÜ
Bağdat–Hicaz Demiryolu'nun Konya-Fevzipaşa bölümünün en zorlu inşaatı Orta Torosların Pozantı-Hacıkırı arasında gerçekleştirilmiştir. Demiryolu Çakıt suyunu takip ederek Çukurova’ya iner, Çakıt suyu ise Seyhan Baraj Gölü'ne dökülür. Pozantı’dan sonra Toros demiryolu tünelleri ve köprülerin yapımı için Almanlar tarafından hem istasyon hem de şantiye olarak kurulacak bir alan düşünülür ve kurulan şantiye bölgesi yer olarak bilinemediğinden yıllar sonra “Belemedik” olarak anılmaya başlanır. Demiryolu ve tünellerin yapımı için Almanya’dan aileleri ile birlikte yaklaşık 4,000 Alman işçi Belemedik’e yerleşir ( Mühendis ve yöneticiler 1200 metre rakımlı Taşdurmaz mevkiinde Faraka'da yerleşmişlerdir). İstasyon binası, lojman, okul, kilise, hamam, hastane gibi yapılar inşa edilir. Çakıt suyuna küçük bir elektrik santrali ile birlikte yapay bir de plaj yapılır. Plaja iniş için yapılan basamaklar bugün hala ayaktadır. Toroslar’da (Ulukışla-Hacıkırı-Karaisalı bucağı) 102 yıl önce inşa edilen 37 adet demiryolu tünelinin uzunluğu yaklaşık 17 kilometredir. Bunlardan 12 adedi 18 kilometrelik Belemedik-Hacıkırı arasında bulunmakta olup tünellerin uzunluğu 12,5 kilometredir. Bu tüneller arasında Türkiye’nin en uzun ikinci demiryolu tüneli (3,756 m) bu bölgede bulunmaktadır. Demiryolu güzergahının en önemli sanat yapılarından birisi de“Varda (Vardıha) Köprüsü” dür. Yapımı 5 yıl süren ve inşaatı sırasında 21 işçi ve 1 mühendisin öldüğü Varda Köprüsü inşaatı 1912 yılında tamamlanmıştır. Uzunluğu 172 metre, orta ayağı ise 99 metre olan köprüye aynı zamanda "Alman" veya "Hacıkırı" köprüsü de denmektedir. Ölen Almanlar anısına bir de mezarlık (Alman Mezarlığı) yapılmıştır.
Köprü çelik kafes ve taş örme mühendisliği ile yapılmıştır. İnşaatı sırasında, köprü ayaklarına taşınan kesme taşlar yakındaki tepelerden ve tünellerden kurulan teleferik sistemi ile getirilmiştir. Malzemelerin taşınması için bir de dekovil hattı inşa edilmiş olup köprü ayakları bugün hala Varda’nın yakınında ayakta durmaktadır. İşçiler arasında karşılıklı olarak taşların inşaat sahasına varıp varmadıkları “vardı mı”, “vardı ha” olarak söylendiğinden Köprünün adı Almanlar tarafından “Varda” olarak konmuştur. Gezimizin ardından Adana'ya dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Adana'daki otelimizde.
3.GÜN: TARSUS, ADANA, ANKARA
Kahvaltı sonrası Tarsus’a hareket.Tarsus Şelalesi’nin görülmesi ve burada verilecek çay molasından sonra Tarsus'ta; Kleopatra Kapısı, Makamı Şerif Cami (Hz Danyal Peygamber Makamı), Saint Paul Kilisesi (Eski Cami),Saint Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan Eski Tarsus evleri ve sokaklarının gezilmesi. Ardından Saint Paul Kilisesi, Ulu Cami'nin gezilmesinden sonra Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)'nde serbest zaman. Ardından Nusrat Mayın Gemisi, Eshab-ı Kehf (Yedi Uyurlar) Mağarası'nın görülmesi ve dönüş yolculuğu. Akşam saat 22.30 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge için tıklayınız

Ulaşım
OTOBÜS VEYA MİDİBÜSLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüs veya midibüsle ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(2), akşam yemeği(2), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için .20 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. 
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar-ilkbahar dönemleri için )yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 890,00 TL 0,00 TL 890,00 TL 970,00 TL 0,00 TL 970,00 TL 860,00 TL 0,00 TL 860,00 TL 670,00 TL 0,00 TL 670,00 TL
4 222,50 TL 0,00 TL 890,00 TL 242,50 TL 0,00 TL 970,00 TL 215,00 TL 0,00 TL 860,00 TL 167,50 TL 0,00 TL 670,00 TL
4 233,63 TL 0,00 TL 934,50 TL 254,63 TL 0,00 TL 1018,50 TL 225,75 TL 0,00 TL 903,00 TL 175,88 TL 0,00 TL 703,50 TL
Yapılan Yorumlar