Adana Portakal Çiçeği Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Adana Portakal Çiçeği Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

1-23.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.30 Tempo Tur önü
3-23.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-23.43 Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü
5-23.50 Yüzüncü yıl Köprüsü altı
6-23.55 Keklikpınarı Sapağı
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler, Atatürk Bulvarı Meclis kavşağında bırakılacaktır.

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Ramada Hotel & Suites by Wyndham Adana 3*
1 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT

Tur tarihinden 3 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkıSİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Kapıkaya Kanyonu, Varda Köprüsü, Anavarza Antik Kenti, Adana, Sabancı Merkez Cami, Taş Köprü, Ulu Cami, Ramazanoğlu Medresesi, Tarsus Şelalesi, Saint Paul Müzesi, Saint Paul Kuyusu, Kırk Kaşık Bedesteni, Nusrat Mayın Gemisi, Eshab-ı Keyf

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

VARDA ( VARDIHA) KÖPRÜSÜ
Döneminin en büyük projelerinden biri olan Bağdat–Hicaz Demiryolu'nun en zorlu inşaat bölümlerinden biri, Konya-Fevzipaşa bölümünde, Orta Toroslar’ın Pozantı-Hacıkırı arasında gerçekleştirilmiştir. Bu Demiryolu güzergahının en önemli sanat yapılarından birisi de Varda (Vardıha) Köprüsü’dür. Uzunluğu 172 metre, orta ayağı ise 99 metre olan köprü Alman mühendisler tarafından 1900’lü yıllarda inşa edildiği için Alman köprüsüde denilmektedir. (Alman kayıtlarında ise Gavurderesi üstünde yer aldığı için Giaurdere Viyadüğü olarak kayıtlara geçmiştir.) Köprü çelik kafes ve taş örme mühendisliği ile yapılmıştır. İnşaatı sırasında, köprü ayaklarına taşınan kesme taşlar yakındaki tepelerden ve tünellerden kurulan teleferik sistemi ile getirilmiştir. Malzemelerin taşınması için bir de dekovil hattı inşa edilmiş olup köprü ayakları bugün hala Varda’nın yakınında ayakta durmaktadır. İşçiler arasında karşılıklı olarak taşların inşaat sahasına varıp varmadıkları “vardı mı”, “vardı ha” olarak söylendiğinden Köprünün adı Almanlar tarafından “Varda” olarak konmuştur.

ANAVARZA ANTİK KENTİ
Adana Kozan Dilekkaya'da bulunan ve tarihte "yenilmez şehir" adıyla da tanınan Anavarza Antik Kenti UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ne 2014 yılında alınmıştır. Kent Helenistik, Roma, Bizans, Sasani ve Osmanlı medeniyetlerine yaptığı ev sahipliğiyle önemli kültür izleri barındırıyor. Tarihçesi M.Ö 19 yılına dayanan ve Roma İmparatorluğu'nun Doğu Akdeniz'deki en önemli ordugah merkezleri arasında yer alan antik kent, Anadolu'nun bilinen en büyüğü Efes'ten daha geniş yerleşkeye sahip.


1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET 
Akşam saat 23.30 de Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. 
2.GÜN: KAPIKAYA KANYONU, VARDA KÖPRÜSÜ,  ANAVARZA ANTİK KENTİ, ADANA 
Sabah saatlerinde Hacıkırı Tahtapark restoranda  kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrası Kapıkaya Kanyonu'nda fotoğraf molası veriyoruz. Bu kanyon aynı zamanda "Adnan Menderes Posta Yolu" olarak da anılmaktadır.
Ardından Varda Köprüsü'ne gidiyoruz. Varda Köprüsünün çevresinde kısa yürüyüş yaparak köprünün farklı açılardan fotoğraflanmasından sonra UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan ve görkemli giriş kapısı, kalesi, tiyatrosu ve surlarıyla dikkat çeken Anvarza (Anazarbus) Antik Kenti’ne hareket. Anavarza Antik Kenti'nin gezilmesi ve Anavarza Kalesi’nin aşağıdan görülmesi. Yaşar Kemal'in "İnce Memed" romanında olayların geçtiği Kale, antik kentten 200 metre yukarıdadır. Kent gezisi ardından Portakal Çiçekleri'nin güzel görüntüleri eşliğinde Adana’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN: ADANA, TARSUS, ANKARA
Kahvaltı sonrası Adana’da Seyhan Nehri kenarında yer alan ve Türkiye’nin en büyük camisi olan Sabancı Merkez Cami, Taş Köprü, Ulu Cami, Ramazanoğlu Medresesi gezimizin ardından Tarsus’a hareket. Tarsus'ta; Eshab-ı Keyf, Kleopatra Kapısı, Makamı Şerif Cami (Hz. Danyal Peygamber makamı), Saint Paul Müzesi (Eski Camii), Saint Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan Eski Tarsus evleri ve sokakları ve Ulu Cami'nin gezilmesinden sonra Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni), Nusrat Mayın Gemisinin görülmesi. Daha sonra Tarsus Şelalesi’nin görülmesi ve burada verilecek çay molasından sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 23.00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım

OTOBÜSLE ULAŞIM

Ücrete Dahil Olanlar

Otobüsle özel ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(2), akşam yemekleri(1), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 20 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.

MÜZEKART UYGULAMASI Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar

Gerekli Malzemeler

Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı

Diğer Bilgiler

ÖĞLE YEMEKLERİ: Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
Yapılan Yorumlar