Adım Adım Paris Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Adım Adım Paris Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller
Aşağıdaki oteller ve benzerlerinde konaklanacaktır
Paris- Hotel Magenta 38 ***
3* Otelde 4 gece konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1090,00 EURO - 6980,47 TL
Tek Kişilik Oda
1390,00 EURO - 8901,70 TL
Odada 3. Kişi
1090,00 EURO - 6980,47 TL
Çocuk (3-11)
980,00 EURO - 6276,02 TL
Bebek (0-2)
0,00 EURO - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara oda başına 100 € indirim veya peşin fiyatına 4 taksit. 
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 € indirim.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır. 
Satış günü geçerli olan Merkez Bankası döviz kuru uygulanarak TL cinsinden kesin fiyat belirlenecektir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 75 € İNDİRİM.

10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Zafer Takı, Eiffel Kulesi, Champs-Elysées, Luxemburg Bahçeleri, Pere Lachaise Mezarlığı, Victor Hugo’nun Evi, Montemartre Tepesi, Pantheon, Ile de la Cite, Notre Dame Katedrali, Sainte Şapel , Louvre Müzesi

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ ÜCRETE DAHİLDİR

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, PARİS | 30 Nisan 2019
Sabah saat 08.00 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 11.10 TK 2135 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 12.30 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bagaj, bilet, pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Saat 14.05 TK 1833 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket. Saat 16.50 Fransa’nın başkenti Paris’e varış.
Bu gün özel aracımız ile yapacağımız panoramik şehir turumuzda kentin sembolleri arasında yer alan ve Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Zafer Takı ile Eiffel Kulesi, ünlü Champs-Elysées Caddesi, Grand Palais, Petit Palais, Concorde Meydanı, Madeleine Kilisesi, Opera Binası, Vendome Meydanı, Les Invalides ve Askeri Okul görülecek yerler arasındadır. Paris’in en ünlü parklarından bir tanesi olan Luxemburg Bahçeleri'ni, Sorbonne Üniversitesi'ni ve bir dönem Nazım Hikmet, Fikret Mualla, Avni Arbaş, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Abdin Dino gibi tanıdığımız simaların uğrak yeri olan kahveleri gezdikten sonra otele yerleşme.  Konaklama Paris'te.
2.GÜN: PARİS | 01 Mayıs 2019
Kahvaltının ardından klasik Paris turlarının rotasından çıkarak kentin kültürel zenginliklerini keşfe çıkıyoruz. Ulaşımı metro ile sağlayacağımız bu günde ilk durağımız dünyanın en tanınmış mezarlıklarından bir tanesi olan Pere Lachaise. Balzac, Oscar Wilde, Edith Piaf, Yılmaz Güney, Yves Montad, Jim Morrison, Chopin, Lafontaine, Armand Peugeot gibi bilim, sanat ve siyaset dünyasına yön veren simaların mezarlarını barındıran Pere Lachaise’i rehberimizin bilgilendirici anlatımları eşliğinde gezeceğiz. Ardından Fransızlar ve Paris haklı için cumhuriyet, lakiklik ve birlik beraberlik gösterilerinde bir toplanma yeri olarak seçilmesi bakımından önem taşıyan Rebublique Meydanı, Musevi toplumu için önemli bir bölge olan Marais ve yine bu bölgede yer alan, içinde Victor Hugo’nun Evi (giriş ücreti dahil) ve Sinagoglar da bulunan Vosges Meydanı, George Pampidou Kültür Merkezi, Paris Belediye Binası, Hotel de Sens ve şehrin en eski duvarları görülecektir. Günü noktalamadan önce son durağımız Paris’in en güzel köşelerinden bir tanesi olan Montmartre Tepesi. Amelie, Görünmez Adam, Herkes Seni Seviyorum Der gibi filmerin çekildiği Montmartre, Picasso, Van Gogh, Monet, Zola, Cezanne gibi ressam ve aydınların yemek yedikleri, toplanıp sohbet ettikleri mekanlar, kahveler ve meydanların yanı sıra Sacre Coeur Kilisesi, St. Pierre de Montmartre, Seni Seviyorum Duvarı, Tertre Meydanı, Dalida’nın evi, Moulin Rogue, Le Chat Noir, Emile Goudeau Meydanı ve Bateau Lavoir (çamaşır teknesi) bu gün görülecek yerler arasındadır. Konaklama Paris’te.
3.GÜN: PARİS |02 Mayıs 2019
Kahvaltının ardından ulaşımımızı metro ile sağlayarak Paris’in bir diğer sıra dışı yeri şehrin koruyucu azizesi için inşa edilen fakat sonradan devlet mezarlığına dönüştürülerek Victor Hugo, Emile Zola, Marie-Pierre Curie, Voltaire, Jean-Jacques Rousseau gibi kişilerin son ikamet adresi olan Pantheon (giriş ücreti dahil). Öğleden sonra ise Ile de la Cite olarak adlandırılan, üzerinde Kelt kavminin bir boyu olan Parisiiler tarafından Paris kentinin ilk yerleşimlerinin kurulduğu adayı ziyaret ediyoruz. Romanlara ve filmlere konu olan dünyanın en görkemli gotik katedrallerinden bir tanesi olan Notre Dame Katedrali (dıştan görülmesi), Paris’in en eski meydan saati Horloge du Palais de la Cite ve yapımına 1200’lerde başlanan, vitraylarının güzelliği ile ünlü Sainte Şapel'i (giriş ücreti dahil) gezilecektir.  Adayı çevreleyen meydan ve sokakları gezip hikayelerini dinledikten sonra otele dönüş. Konaklama Paris’de.
4.GÜN: PARİS |03 Mayıs 2019
Kahvaltı sonrası ulaşımımızı metro ile sağlayacağımız Louvre Müzesi gezimize (giriş ücreti dahil) başlıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde ünlü Mona Lisa Tablosu, Antik Yunandan günümüze gelen Venüs Heykeli, Paul Cezanne Natürmortları, Van Gogh’un Portresi gibi eserlere ev sahipliği yapan, dünyanın en çok ziyaret edilen sanat müzesi olma ünvanını elinde tutan müzenin öne çıkan eserlerini gezeceğiz. Öğleden sonra alışveriş ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama Paris’te.
5.GÜN: PARİS, İSTANBUL, ANKARA | 04 Mayıs 2019
Otelde kahvaltı sonrası Paris’in en ünlü parklarından bir tanesi olan Luxemburg Bahçeleri'ni, Sorbonne Üniversitesi'ni ve bir dönem Nazım Hikmet, Fikret Mualla, Avni Arbaş, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Abdin Dino gibi tanıdığımız simaların uğrak yeri olan kahveleri gezdikten sonra havalimanına transfer.
17.45 TK 1834 sefer sayılı uçakla Paris’den İstanbul'a hareket.
22.50 İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
23.55 TK 2190 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan Ankara’ya hareket.
01.00 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. (ertesi gün)
Gümrük işlemlerinden sonra özel aracımızla TEMPO TUR önüne transfer ve turumuzun sonu.

Önemli Not: Turumuzda diğer Tempo Turizm yurt dışı turlarından daha uzun şehir içi yürüyüşler ve toplu taşıma kullanımları vardır. 

Tur görevlisi
Daha sonra açıklanacaktır
Ulaşım
THY İLE ANKARA ve İSTANBUL'DAN
Vize
YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK.
NORMAL (UMUMA MAHSUS) PASAPORTA VİZE GEREKİR. Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 1 yıl geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
 http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar
- THY ile Ankara / İstanbul / Paris / İstanbul / Ankara arası uçuşlar
- Ankara-İstanbul gidiş dönüş bağlantı uçuşları 75 € DAHİL
- Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı'na transferler
- HAVALİMANI VERGİLERİ
- Programda yazan tüm gündüz çevre gezileri
- Louvre Müzesi giriş ücreti DAHİL
- Victor Hugo Evi giriş ücreti DAHİL
- Pantheon giriş ücreti DAHİL
- Sainte Chapelle giriş ücreti DAHİL
- Metro ve Batobus bilet ücretleri DAHİL
- 3 Yıldızlı otellerde 4 gece konaklama
- Otel vergileri
- Kahvaltılar (4)
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı,
- SEYAHAT GÜVENCE Paketi sigortası
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri.
- KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-120 € vize ve servis ücreti. (Yeşil pasaport vizeden muaftır ) (nakit tahsil edilir.)
- 15 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu (acentemizden temin edebilirsiniz)
- Tüm öğle ve akşam yemekleri
- Bahşişler (rehber, otel, restoran, müzisyen, hammaliye vb. hizmet verenler için bahşişler)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen diğer müze girişleri
- Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar.
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
Gerekli Malzemeler
Kazak, yağmurluk, terlik, şapka, su kabı (matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 6980,47 TL 0,00 TL 6980,47 TL 8901,70 TL 0,00 TL 8901,70 TL 6980,47 TL 0,00 TL 6980,47 TL 6276,02 TL 0,00 TL 6276,02 TL
6 1256,48 TL 0,00 TL 7538,91 TL 1602,31 TL 0,00 TL 9613,83 TL 1256,48 TL 0,00 TL 7538,91 TL 1129,68 TL 0,00 TL 6778,10 TL
Yapılan Yorumlar