Alaçatı Ot Festivali Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Alaçatı Ot Festivali Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
1-22.45 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.00 Tempo Tur önü
3-23.10 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-23.13 Söğütözü-Armada önü
5-23.15 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6-23.18 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
7-23.20 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
8-23.25 Yaşamkent BP Benzinlik önü Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler , Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller

Aşağıdaki Otel veya benzerinde konaklanacaktır.
İzmir Kaya Prestige 4*  

2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Alaçatı, Alaçatı Ot Festivali, Teos Antik Kenti, Sığacık, izmir, Kemeraltı, Agora

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız


FESTİVAL HAKKINDA:

Festival programı daha sonra açıklanacaktır.
2010 yılında tek gün olarak başlayan festival, 2011 yılında iki güne çıkmış daha sonra Alaçatı halkının sahip çıkmasıyla artık geleneksel bir kimlik kazanmıştır.
Temelde; bölgeye has otların tanıtılması, unutulmaya yüz tutan yemeklerin yeniden mutfaklara girmesi ve ot çeşitliliğinin gözler önüne serilmesi için düzenlenen Alaçatı Ot Festivali bu yıl ........................ tarihleri arasında ......................kez düzenlenecek.

Festival kapsamında düzenlenen otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar birçok etkinlik düzenlenmektedir. Birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların ve bloggerların söyleşileri ve atölyeleriyle dolu dolu geçen festivalin korteji renkli görüntülere sahne olmakta, korteje yüzlerce kişi eşlik etmektedir. Ayrıca festivalin son gününde, Alaçatı Amfi Tiyatro'da, en çok ot toplama ve en güzel ot yemeği yarışmaları düzenlenmektedir.

1.GÜN:  BULUŞMA VE HAREKET 
Akşam saat 23.00 Tempo Tur önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN: ÇEŞME, ALAÇATI, OT FESTİVALİ, İZMİR
Sabah saatlerinde İzmir'e varış. Kahvaltı aldıktan sonra Çeşme'ye doğru yolculuğumuz devam edecek. Önce Alaçatı Port bölgesini panoramik olarak geziyoruz. Bu bölge eşsiz manzarasının yanı sıra liman, sörf merkezi, restoran, gece kulüpleri ve diğer işletmeleri ile görülmesi gereken bir yer. Daha sonra Alaçatı Köyü'ne gidiyoruz.  Hacımemiş Cami, Taş Kahve, Tarihi Çarşı, Eski Kilise, Cumartesi günleri kurulan meşhur Alaçatı Pazarı, Alaçatı sokakları, evleri, konakları gezdikten sonra Alaçatı Ot Festivali'nin düzenlendiği alana hareket ediyoruz. Buradaki etkinlikleri izlemek için serbest zaman. Dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Daha sonra buluşup otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İzmir'deki otelimizde.
3.GÜN: ÇEŞME, SIĞACIK, İZMİR
Kahvaltı sonrası Çeşme'ye giderek dünya televizyonlarına da konu olan akvaryumlu villayı ziyaret ediyor, ardından Çeşme merkezde küçük bir gezinti yaparak cemaati olmadığı için kapalı olan Çeşme'nin en büyük kilisesi Aya Haralambosu, Çeşme Kalesini ve Kanuni Kervansarayı'nı dışarıdan görüyor ardından belirtilen yerde tekrar buluşmak üzere öğle yemeği ve gezinti için Çeşme Kordon'da serbest zaman veriyoruz. Alaçatı festival alanına bir kez daha uğradıktan sonra, Antik coğrafyacı Strabon'un  Teos’un önce Athamas sonra İon kolonizasyonu döneminde Kodros’un gayri meşru oğlu Naoklos ve daha sonra Atinalı Apoikos ile Damasos ve Boiotialı Geres tarafından kurulduğu anlatılan Teos Antik Kenti geziyoruz. Tüm Anadolu’da olduğu gibi Teos da MÖ 545 yılından sonra Pers komutanı Harpagos’un eline geçmiştir. I. Attalos Dönemi’nde (MÖ 241-197) Pergamon Krallığı’na bağlanan Teos, III. Attalos Dönemi’nde ( MÖ 138-133) kralın topraklarını vasiyet yoluyla Roma’ya bırakmasıyla Roma egemenliği altına girmiştir.  Teos gezimizden sonra yönümüzü Sığacık'a çeviriyor, sinirlendiği zaman denizcilerin üstüne fırtınalar, kasırgalar yaratan denizler tanrısı Poseidon'dan kaçan gemicilerin limanına sığındığı sıcacık, küçücük ve surlarla çevrili Sığacık'ı geziyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz .Akşam yemeği ve konaklama İzmir'deki otelimizde.
4.GÜN: İZMİR, DÖNÜŞ YOLCULUĞU
Kahvaltı sonrası İzmir Kordon'da çay, kahve molası veriyoruz ardından Konak Meydanı ve meşhur saat kulesini gördükten sonra tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı, Agora'yı geziyor ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Saat 14.00 dönüş yolculuğuna başlıyoruz.  Akşam saat 22.30 sularında Ankara'ya varış

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 


Ulaşım
Ulaşım Midibüs veya Otobüsle yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüs veya midibüsle ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(3), akşam yemeği(2), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar

İlk ve son gün akşam yemekleri, tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 21 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler. 

MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler
ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar