Altınköy Açık Hava Müzesi Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Altınköy Açık Hava Müzesi Turu
Paylaş :
Ücretsiz Müze Gezisi
Tur Ücreti
0,00 TL -
 
 
TUR PROGRAMI

ÜCRETSİZ MÜZE GEZİLERİMİZDE 5. YIL
TEMPO TUR’un sosyal sorumluluk projesi olarak Ankara merkezde; fazla bilinmeyen müzeleri tanıtmak, korumak ve yeni nesillere aktarmak amacıyla ilk kez başlattığı “Müzede buluşalım” kampanyası kapsamındaki “ücretsiz müze gezileri” 5. yaşını kutluyor.
“Yaşam boyu öğrenme” ilkesiyle hareket eden, keşfetme ve gezi kültürünü kaliteli yaşamın bir parçası olarak benimseyen Tempo Tur, zengin tarih ve kültür birikimi mirasına sahip Ankara’nın müzelerini günışığına çıkarıyor.
Ankara merkezde yaklaşık 49 adet müze bulunuyor. Proje kapsamında bugüne kadar gezi düzenlediğimiz müzeler şöyle;
Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi, MKE Kurumu Sanayi ve Ticaret Müzesi, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Ankara Vakıf Eserleri Müzesi, MTA Tabiat Tarihi ve Mustafa Ayaz Müzeleri, Atatürk Müze Köşkü ve Şefik Bursalı Müze Evi, Meteoroloji Müzesi, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Müzesi, Haritacılık Müzesi ve Oyuncak Müzesi, Türk Hava Kurumu Müzesi ve TCDD Atatürk Konutu, Pembe Köşk Müze Evi, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi, TRT Yayıncılık Tarihi Müzesi, Resim ve Heykel Müzesi, Etnografya Müzesi, PTT Pul Müzesi.
Sonbahar-kış sezonunda (Kasım-Aralık-Ocak-Şubat, Mart) her yıl ücretsiz olarak düzenlenen “müzeleri yaşatalım, müzede buluşalım” projesinde, gezilecek müzelere ilişkin detaylı bilgiler web sayfamızdan duyurulmaktadır.
ÜCRETSİZ MÜZE GEZİLERİNE NASIL KAYIT YAPTIRABİLİRSİNİZ?

Lütfen e-posta ile (tempo@tempotur.com.tr) hangi müze gezisine kayıt yaptırmak istediğinizi isim ve iletişim numaranız ve e-posta adresinizle birlikte yazılı olarak belirtiniz.
Rezervasyonunuzun kabul edilebilmesi için
Tempo Turizm e-posta gruplarından:
Google
Facebook
Twitter
Pintereset
Instagram

birine üye olmanız gerekmektedir.
Bir üye için iki kişiden fazla rezervasyon kabul edilmemektedir.

 

Gezi Tarihi:
Buluşma Yeri:
 Tempo Tur Önü
Buluşma Saati: 10.00  Köyden Dönüş saati:15:00

Öğle Yemeğinizi köydeki konaklarda yiyebilmeniz için serbest zaman verilecektir.
 

Kontenjan 30 kişi ile sınırlıdır.

Altınköy Açık Hava Müzesi

Giriş Ücreti: 5 TL katılımcılar tarafından ödenecektir.

Karabük'ten getirilen 15 'ahşap ev', Altındağ'da 400 dönüm üzerine kurulan Altınköy'de yeniden kuruldu. Anadolu'nun köylerinden toplanan yüzlerce eşya, tarihi evlerdeki yerini aldı. Köyde, 'geçmiş zamanın esnafı' kalaycı, demirci, nalbant için özel dükkanlar hazırlandı. Köy camisi kuruldu, meydanın hemen yanında muhtarlık yapıldı. Sıcak sohbetlerin hakim olacağı köy kahvesi de otantik eşyalarla donatıldı. Geniş bir alana kurulan köyde 'asma köprü' de buğday üretecek su değirmeni de unutulmadı

Her ay farklı etkinliklere katılabileceğiniz Altınköy sizleri çocukluğunuza götürecek. Günümüzün şehir hayatından kurtulmanızı sağlayarak özlenen köy hayatında unutulmaz bir gün yaşamanızı sağlayacaktır. 

 

Önemli not: Köy içinde açık alanlarda gezileceğinden mevsime uygun olarak giyinilmesini öneriyoruz. Yağmurluk getirmeyi  ve yürüyüş ayakkabısı giymeyi unutmayınız

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
Yapılan Yorumlar