Amasya, Boraboy Gölü, Tokat, Hattuşaş Turu 29 Ekim ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Amasya, Boraboy Gölü, Tokat, Hattuşaş Turu 29 Ekim
Paylaş :
Tur Tarihleri
29.10.2021 - 31.10.2021
Duraklar
1-07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-07.43 AŞTİ karşısı
5-07.46 Akköprü Migros karşısı
6-08.00 Fatih (Keçiören) Köprüsü
7-08.02 Samsun Yolu Aydınlıkevler Kavşağı T.Telekom önü
8-08.10 Mamak Köprüsü üstü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.
AŞTİ karşısındaki duraktan binenler dönüşte, AŞTİ'de durmanın yasak olması nedeniyle EMEK METRO durağında indirilecektir.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
THE APPLE PALACE (***)
2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1120,00 TL -
Tek Kişilik Oda
1330,00 TL -
Odada 3. Kişi
1090,00 TL -
Çocuk (7-12)
840,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
Tur tarihinden 3 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Amasya Müzesi, Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Müzesi, Yalı boyu evleri, saat kulesi, Kapı Ağa Medresesi, Kızlar Sarayı, Hazeranlar Konağı, Burmalı Minare Cami, Bimarhane, Ferhat ile Şirin Rekreasyon Alanı, Ballıca Mağarası, Latifoğlu Konağı, Atatürk Evi ve Etnoğrafya Müzesi, Saat Kulesi, Sulu Sokak, Taşhan, Plevne Gazi Osman Paşa Müzesi, Alacahöyük, Hattuşaş, Yazılıkaya Kabartmaları

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

1.GÜN: AMASYA, KAPI AĞA MEDRESESİ, YALI BOYU EVLERİ, KIZLAR SARAYI, HAZERANLAR KONAĞI
Sabah saat 07.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Öğleden sonra Amasya'ya varış. Yeşilırmak kenarında Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya tarihi boyunca krallıklara başkentlik yapmış, sanatkarlar, şairler yetiştirmiş, şehzadelerin eğitim gördüğü bir kent olmuştur. Kurtuluş Savaşı'nın başlangıç temelleri de Amasya'da atılmıştır. Amasya, tarihi ve kültürel zenginlikleri yanı sıra, özellikle Yeşilırmak kıyısına yapılmış Yalıboyu evleri ve şehrin her yerinden görünen Kral Mezarları ile dikkat çekmektedir. Kral Mezarlarının aşağıdan fotoğraflanmasından sonra Amasya'da; Amasya Müzesi, Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Müzesi, Yalı boyu evleri, saat kulesi, Kapı Ağa Medresesi, Kızlar Sarayı, Hazeranlar Konağı, Burmalı Minare Cami, Bimarhane ve Ferhat'ın Şirin için açtığı su kanalının görülmesinden sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Amasya’daki otelimizde.
2.GÜN: TOKAT, BALLICA MAĞARASI, LATİFOĞLU KONAĞI, VOYVODA HAN, TAŞHAN
Kahvaltı sonrası Tokat'a hareket. İlk durağımız Ballıca Mağarası. Bu mağaranın yaşı yaklaşık 3.4 milyon yıl olarak tespit edilmiştir. Buradaki oluşumları izlemek doğal bir müzeyi gezmek gibidir. Mağara şimdiye değin tespit edilen tüm oluşumlara sahiptir. Mağarada bulunan "soğan sarkıtları" uluslararası önem taşımaktadır ve sadece burada bulunmaktadır. Ballıca Mağarasının ziyarete açılan bölümlerinde dolaşmak, her adımda hayrete düşüren, heyecan veren gizemli bir yolculuğa çıkmak gibidir. Ballıca Mağarası'nın gezilmesinden sonra Tokat'ta; Latifoğlu Konağı, Atatürk Evi ve Etnoğrafya Müzesi, Gök Medrese Müzesi, Plevne Gazi Osman Paşa Müzesi,  saat kulesi, Voyvoda Han, Ali Paşa Cami, Sulu Sokak, Taşhan, Deve Han'ın gezilmesinden sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Amasya’daki otelimizde.
3.GÜN: BORABOY GÖLÜ, HATTUŞAŞ, YAZILIKAYA
Kahvaltı sonrası  Boraboy Gölü'ne hareket. İsteyenlerle göl çevresinde yürüyüş. Daha sonra Amasya'ya geri dönüş. Yemekten sonra  UNESCO Dünya Miras Listesine 1986 yılında alınan Çorum, Boğazköy'deki Hattuşaş'a gidiyoruz. Hitit İmparatorluğu'nun başkenti olarak Anadolu'da yüzyıllar boyu çok önemli bir merkez olan Hattuşaş Hattiler tarafından “Hattuş” olarak adlandırılmıştır. Burada İlk yerleşim Kalkolitik çağda başlamıştır. Bu yerleşimi gezdikten sonra Yazılıkaya'ya gidiyoruz.
Yüksek kayalıklar arasına gizlenmiş olan bu mekan bir açık hava mabedidir. Hitit dini törenlerine ait metinlerde, yeni yıl ve ilkbahar törenlerinde bir araya gelen tüm tanrılar, Fırtına Tanrısının evinde yani burada toplanırlarmış. Bu şenliklerde, şehrin diğer tüm tapınaklarında bulunan tanrı ve tanrıça heykelleri, törensel bir alay ile buraya, yani Yazılıkaya’ya taşınırlarmış. Burada 90’dan fazla: tanrı, tanrıça, hayvan ve hayal ürünü yaratık figürü kayalar üzerine işlenmiştir. Yazılıkaya'yı gezdikten sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 22.00 sularında Ankara'ya varış.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
Otobüs veya Midibüs ile
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüs veya Midibüs ile özel ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(2), akşam yemeği(2), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, özel müze ve ören yerleri giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL); alabilir ya da bu tur için 50 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. 
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar-kış dönemi için), yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler

-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

 

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1120,00 TL 0,00 TL 1120,00 TL 1330,00 TL 0,00 TL 1330,00 TL 1090,00 TL 0,00 TL 1090,00 TL 840,00 TL 0,00 TL 840,00 TL
4 294,00 TL 0,00 TL 1176,00 TL 349,13 TL 0,00 TL 1396,50 TL 286,13 TL 0,00 TL 1144,50 TL 220,50 TL 0,00 TL 882,00 TL
Yapılan Yorumlar