Atatürk'ün İzinde İstiklal Yolu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Atatürk'ün İzinde İstiklal Yolu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
1-23.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.30 Tempo Tur önü
3-23.45 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-23.48 AŞTİ karşısı
5-23.51 Akköprü Ankamall karşısı
6-23.55 Fatih (Keçiören) Köprüsü altı
7-23.58 Samsun yolu Aydınlıkevler kavşağı T.Telekom önü
8-00.05 Mamak Köprü üstü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.

AŞTİ karşısındaki duraktan binenler dönüşte, AŞTİ'de durmanın yasak olması nedeniyle EMEK METRO durağında indirilecektir.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller

Serra Otel (5*)

Yarım pansiyon konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (1-0)
0,00 TL -
Bebek (0-0)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Samsun, Bandırma Vapuru, Gazi Müzesi Evi, Havza, Havza Atatürk Evi, Amasya, Saraydüzü Kışla Binası

1.GÜN: ANKARA 
Akşam saat 23.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN: SAMSUN, İLK ADIM ANITI, BANDIRMA VAPURU, GAZİ MÜZESİ
Kahvaltıdan sonra, Mustafa Kemal ve on sekiz silah arkadaşının Samsun'da ayak bastıkları ilk yer olan Tütün İskelesi’ne hareket ediyor ve Bandırma Vapuru ile yaptıkları yolculuk sonunda; karaya ayak basış anlarını temsil eden heykellerinin donattığı iskelede, Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç hikayesini dinliyoruz. Daha sonra gezimize Doğupark alanında yer alan Bandırma Vapuru ve Açık Hava Müzesi ile devam ediyoruz. Burada, Bandırma Vapuru’nun birebir boyutlarına uygun olarak yapılan maketini gezip, sergi salonlarındaki değerli eserleri ve İlk Adım Anıtı’nı fotoğrafladıktan sonrasında Samsun Meydanı'nda bulunan Atatürk Heykelini görüp kısa bir yürüyüşle Gazi Müzesi’ne ulaşıyoruz. Gazi Müzesi, 1902 yılında Mantika Palas (bazı kaynaklarda Mıntıka Palas) adıyla Jean İonnis Mantika tarafından 509 metrekare alan üzerine, altında dört mağazası bulunan otel olarak yaptırılmış ve Birinci Dünya Savaşı sonrasında kapatılmıştır. Daha sonra Mustafa Kemal Paşa 9. Ordu Müfettişi olarak 19 Mayıs 1919 günü heyeti ile birlikte geleceğini bildirilince, Atatürk ve heyetinin kullanımı için tekrardan hazır hale getirilmiştir. Ulu Önder daha sonra bu konakta 3 kez daha konaklayacaktır. Bu güzel konağı gezip, Atamızı andıktan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN: SAMSUN, HAVZA, AMASYA, ANKARA
Kahvaltı sonrası Atamızın Samsun’dan Amasya’ya giderken kullandığı yolun (Kurtuluş Yolu) bir kısmını geçerek o dönemi yaşıyoruz. Yol üzerinde bulunan Selçuklu Döneminden kalan Çakallı Taş Han’ı ziyaret edeceğiz. Sonrasında Atamızın hastalığına şifa bulduğu yerde olan Havza’ya hareket ediyor ve Milli Mücadele zamanında Mesudiye Oteli olarak kullanılmış, Atatürk Evleri ve Atatürk Müzeleri arasında tarihi önemi bakımından en önde gelen Mustafa Kemal Paşa’nın 9. Ordu Müfettişliği yaptığı Havza Karargahı'nı (günümüzde Atatürk Evi olarak) müzemizi ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimizin ardından Amasya’ya hareket ediyoruz. Amasya’da ilk olarak Mustafa Kemal’in 1919 yılında Amasya’ya gelişinde üs olarak kullandığı ve Amasya Genelgesi'nin kaleme alındığı tarihi önemi gözetilerek aslına uygun biçimde Yeşilırmak kıyısında yeniden inşa edilen  Saraydüzü Kışla Binası Milli Mücadele Müzesi'ni geziyor Cumhuriyet Dönemine ait eserler ve bazı belgelerin sergilendiği müzeyi ziyaret ettikten sonra Amasya’nın 19 yüzyıl yaşantısını yansıtan Hazeranlar Konağını gezeceğiz. Ardından II. Beyazıt Camisi ve Külliyesi, Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Müzesi ile 1914 yılında çekilmiş bir fotoğraftan esinlenerek yapılan kentin maketinin olduğu Minyatür Amasya Müzesini gezdikten sonra Ankara’ya hareket. Akşam saat 23.00 sularında Ankara’ya varış. 

Ulaşım
OTOBÜS VEYA MİDİBUS İLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüs veya midibüs ile özel ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(2), akşam yemeği(1), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle ve son gün akşam yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler,T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (70 TL) alabilir ya da bu tur için 12 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anarok( sonbahar, kış dönemi için geçerlidir) yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar