Barcelona EkonoTur ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Barcelona EkonoTur
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller

Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Catalonia Hotel 4* veya H10 Hotel 4* veya Ayre Otel 4*
Oteller şehir merkezine yaklaşık 3-4 km uzaklıktadır.
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve "ek yatak" sabit yatak konforunda olmayabilir.

4* Otellerde 4 gece Konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
870,00 EURO - 9036,52 TL
Tek Kişilik Oda
1105,00 EURO - 11477,41 TL
Odada 3. Kişi
0,00 EURO - 0,00 TL
Çocuk (2-11)
800,00 EURO - 8309,44 TL
Bebek (0-1)
0,00 EURO - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim AvantajlarıSİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Barselona, Park Güell Girona, Dali Müzesi, Sitges

1. GÜN: İSTANBUL, BARCELONA: 27 EKİM 2021
Çarşamba sabah 07.45'de TK1853 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağıyla İstanbul Havalimanı’ndan Barcelona’ya hareket, saat 10.20 civarı Barcelona’ya varış, gümrük işlemlerinden sonra panaromik şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında İspanya Meydanı, Catalunya Meydanı, Katalunya Ulusal Müzesi, Olimpiyat Stadı, Montjuic Tepesi, Deniz Müzesi, Kristof Kolomb Anıtı, La Rambla, Plajlar Bölgesi, dünyaca ünlü Antonio Gaudi'nin eserleri olan La Sagrada Familia kilisesi, Casa Batllo, Casa Mila yer almaktadır. (panaromik şehir turumuz sırasında herhangi bir müze veya ören yeri girişi dahil değildir.) Turumuz sonrası otelimize transfer ve konaklama.
2. GÜN: BARCELONA 28 EKİM 2021
Açık büfe kahvaltı sonrası serbest zaman ve çevreyi tanıma imkânı. Arzu eden konuklarımızla EKSTRA "Barcelona'nın Gizemleri Turu" gerçekleştirilecektir.
EKSTRA BARCELONA’nın GİZEMLERİ TURU (50 EURO) Yaklaşık 5 saat sürecek turumuz, Antonio Gaudi'nin önemli eseri Park Güell ile başlayacak. Penelope Cruz'un baş rolünü oynadığı Barcelona Barcelona filminin o unutulmaz Barcelona manzarasını fotoğraflayarak Dan Brawn'ın Başlangıç romanının sayfalarında tekrar gezintiye çıkacağız. Picasso'nun menü kapağını çizdiği kafenin mimarisine hayranlıkla bakacak, Rodrigo'nun Gitar Konçertosu'nun müzik severlerle ilk defa buluştuğu Müzik sarayında geçmişi hatırlayacağız. Barcelona belediye sarayı ve Catalunya başkanlık konutunun üzerinde bulunan heykellerin ilginç hikâyelerini dinleyecek, ülkenin en anlamlı posta kutusunun önünde mimar Muntaner'in verdiği mesajla derin düşüncelere dalacağız. 1936-39 iç savaştan kalan izleri gördükten sonra şehrin en şirin meydanlarından birisi olan Palaça Reial'da soluklanacağız.
3. GÜN: BARCELONA 29 EKİM 2021
Açık büfe kahvaltı sonrası serbest zaman, arzu eden konuklarımızla EKSTRA dünyanın en ünlü sanatçılarından biri olan Salvador Dali Müzesi turunu gerçekleştireceğiz.
EKSTRA DALİ, GİRONA ve OUTLET TURU (65 EURO) Yaklaşık 10 saat sürecek turumuzda ilk olarak Katalunya'nın ikinci büyük şehri Girona gezilecektir. Girona İspanya’da küçük Floransa olarak da anılır. Game of Thrones'un 6. sezonuna ev sahipliği yapan tarihi sokaklarda dolaşacak, Türkiye’ye bir zamanlar yoğun Musevi göçü veren şehrin hikayesini dinleyeceğiz. Figueras Dali Müzesi’nde bulunan muhteşem eserleri inceleyebilir, rehberinizden Dali'nin çok az bilinen yönlerini ve yaratıcılığının altında yatan nedenleri öğrenebilirsiniz. Ardından bu büyük ustanın yaptığı bazı takı tasarımları gözlerinizi kamaştıracak. Turun devamında İspanya’nın en büyük Outlet Merkezi olan La Roca Village'de vereceğimiz serbest zamandan sonra Barcelona'ya dönüşle günü bitiriyoruz, konaklama otelimizde.
4. GÜN: BARCELONA 30 EKİM 2021
Açık büfe kahvaltı sonrası serbest zaman, arzu eden konuklarımızla EKSTRA Barcelona'nın en şirin sahil kasabalarından biri olan Sitges turunu gerçekleştireceğiz.
EKSTRA SİTGES TURU (40 EURO) Yaklaşık 5 saat sürecek turumuzda, başta Picasso olmak üzere birçok İspanyol sanatçıya yol gösteren, ressam Rusinol'un eserlerine esin kaynağı olmuş manzarası, pitoresk görüntülerle süslü Sitges kasabasını gezeceğiz. Bu muhteşem gezide gördükleriniz, eski ve yeni yapılaşmanın harmanlanması ile sizleri büyük şehirden uzaklaştırıp hemen yanı başında bulunan huzur ve dinginliğe sürükleyecek. Dönüş yolunda efsane takım Barcelona'nın stadı Camp Nou'da (99.740 kişilik kapasiteyle Avrupa'nın en büyük stadı, dışarıdan görülecek) fotoğraf molası verilecektir. Otele dönüş ve serbest zaman. Akşam isteyen konuklarımızla EKSTRA Flamenco Show'a katılma imkânı.
EKSTRA FLAMENCO SHOW (50 EURO) Yaklaşık 3 saat sürecek bu turumuzda ünlü sanatçıların yetiştiği bu mekânda zil, şal ve gül üçgeninin ülkesi İspanya'da neşe ve kederin nasıl iç içe bir müzikte barındığının göstergesi olacak gösteriyi bir içki eşliğinde izleyeceğiz. Geceleme otelimizde.
5. GÜN: BARCELONA, İSTANBUL 31 EKİM 2021
Açık büfe kahvaltıdan sonra serbest zaman. Rehberinizin belirteceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. 
Saat 15.05 TK1468 sefer sayılı
Türk Hava Yolları uçağı ile Barcelona'dan hareket. Yaklaşık 20.35 civarı İstanbul'a varış ve gezimizin sonu.
ÖNEMLİ NOT:
İstanbul başlangıçlı turumuza diğer şehirlerden de katılabilirsiniz. Bağlantı uçuşlarının fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

Tur görevlisi

Kadir Demirci veya Mehmet Ali Oğuz
Kadir Demirci :
20 yılı aşkın bir süredir tur liderliği yapan Demirci çok iyi derecede İspanyolca, Portekizce ve İngilizce konuşmaktadır. Uzmanlık alanları Güney Amerika, Portekiz, İspanya ve özellikle Endülüs Bölgesi'dir.
Mehmet Ali Oğuz:
Paris Üniversitesi Turist Rehberliği bölümünü bitirmiştir. İspanyolca, Fransızca, İngilizce dillerinde rehberlik yapmaktadır. 2000 yılında yazdığı “Aşkın Adresi Paris“ isimli kitabıyla, Türkiye‘de yurtdışına yönelik İlk gezi kitabını yazan kişi olarak bilinir. Sonrasında 2006 yılında Renklerin Dansı İspanya, 2012 yılında Barselona kitapları yayınlanmıştır.

Ulaşım

Türk Hava Yolları ile İSTANBUL'DAN (Diğer şehirlerden katılım için lütfen iletişime geçiniz)
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen Türk Hava Yolları tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka Türk Hava Yolları'ndan bağlantılı bilet almalarını öneririz.


Vize

İspanya’nın Covid-19 ile ilgili güncel uygulamaları için tıklayınız.
Sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.

YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 4 ay geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

Ücrete Dahil Olanlar

-THY ile İstanbul/Barcelona ve Barcelona/İstanbul/ gidiş dönüş uçuşlar
-1. Gün panoramik Barcelona turu
- 4 Yıldızlı otellerde 4 gece konaklama
 -Kahvaltılar (4)
- Havalimanı vergileri
-Seyahat güvence sigorta poliçesi
-Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
-KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar
-Diğer şehirlerden gidiş-dönüş bağlantı uçuşları (Fiyatlar için lütfen bizimle iletişime geçin
-50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-125 EUR Vize ve servis ücreti.( Yeşil pasaport vizeden muaftır)
(Nakit tahsil edilir.)
- Dali, Girona ve Outlet Turu
-Barselonanın Gizemleri Turu
-Sitges Turu
-Flamenco Show
- Öğle yemekleri
- Akşam yemekleri
- 2.,3.,4. Gün çevre gezileri
- Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)

Gerekli Malzemeler

Kazak, yağmurluk, anorak, terlik, şapka, su kabı (matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 9036,52 TL 0,00 TL 9036,52 TL 11477,41 TL 0,00 TL 11477,41 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 8309,44 TL 0,00 TL 8309,44 TL
3 3012,17 TL 0,00 TL 9036,52 TL 3825,80 TL 0,00 TL 11477,41 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 2769,81 TL 0,00 TL 8309,44 TL
Yapılan Yorumlar