Beyşehir, İbradı, Ormana, Altınbeşik Mağarası Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Beyşehir, İbradı, Ormana, Altınbeşik Mağarası Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
29.08.2020 - 30.08.2020
Duraklar
1-07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-07.43 Söğütözü-Armada önü
5-07.45 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6-07.48 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
7-07.50 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
8-07.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi -Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
ORMANA
Active Ormana
Odalarda Dus, Wc

veya
BEYŞEHİR
ALİ BİLİR OTEL(***)
YARIM PANSIYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
590,00 TL -
Tek Kişilik Oda
685,00 TL -
Odada 3. Kişi
575,00 TL -
Çocuk (7-12)
440,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 25 TL indirim veya peşin fiyatına 4 Taksit


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Akşehir, Sonsuz Şükran Köyü, Eflatunpınarı, Beyşehir, Eşrefoğlu Cami, Beyşehir Gölü, İbradı, Ormana, Ürünlü, Altınbeşik Mağarası, Bot Gezisi, Sarıhacılar Köyü, Tınaztepe Mağarası

1.GÜN: AKŞEHİR, SONSUZ ŞÜKRAN KÖYÜ, EFLATUN PINARI, EŞREFOĞLU CAMİ, BEYŞEHİR, ORMANA
Sabah saat 07.30 TEMPO TUR önünde buluşma hareket. Polatlı, Yunak, üzerinden saat 11.00 sularında Akşehir'e ulaşıyoruz. İlk olarak Ünlü gülmece ustası Nasrettin Hoca'nın türbesini ziyaret ederek Dünyanın ortasını görüyoruz. Ardından Gülmece Parkı ziyaretimizde hem Nasrettin Hoca'nın fıkralarını yaşayacak hem de günümüze kadar tanıdığımız güldürü ustalarının heykellerini fotoğraflayacağız. Park gezimizden sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Kurtuluş Savaşının en önemli kararı olan Büyük Taarruz'un planlanıp karara bağlandığı Akşehir Batı Cephesi Karargah Müzesini gezeceğiz. Daha sonra kerpiç evlerden oluşan Sonsuz Şükran Köyü'nü gezdikten sonra Eflatun Pınarı Su Anıtı'na gidiyoruz. Eflatun Pınar Hitit Su Anıtı, Hititler’den sonra da fonksiyonunu kaybetmeden bugüne kadar ayakta kalabilen bu sistemin en güzel örneğidir.
Özgün taş işçiliği, kabartmalardaki kompozisyon ve bir açık hava tapınağı olarak düzenlenmesi ile Hitit Uygarlığı’nın diğer kaya anıtlarından ayrılan Eflatun Pınar Anıtı, doğal kaya üzerine yapılmamış, birbirine uygun olarak kesilmiş andezit blokların titizlikle birleştirilmesi ile inşa edilmiştir. Doğal bir su kaynağı üzerinde yapılmış büyük bir havuz ve dikdörtgen formda şekillendirilmiş kayalar üzerine kabartma tekniğinde yapılmış tanrı ve tanrıça figürlerinden oluşmaktadır. Havuzun duvarına paralel yatay su kanalları suyun havuz içerisine akmasını sağlayarak dönemin su tesisatı ile su teknolojisi hakkında da önemli bilgiler vermektedir.
Daha sonra Beyşehir'de; Eşrefoğlu Camisi'ni gezeceğiz. Anadolu'daki ahşap direkli camilerin en büyüğü ve orjinali olup 1296-1299 yılları arasında yapılmıştır.Orta Asya'da Semerkant, Buhara gibi eski Türkistan şehirlerinde yer alan ağaç direkli camilerin ülkemizdeki bir örneği olan Eşrefoğlu Cami, 46 ahşap sütun üzerinde yükselir. Caminin tavanı renkli kalem isi süslemelere sahiptir. Özellikle konsollardaki kök boyalı motifler dikkat çekicidir. Eşrefoğlu Cami, Selçuklu Ulu Camileri'nde görülen özelliklerin tamamını taşıyan ender örneklerden biridir. Mimber; ceviz ağacından kündekarı tekniği ile çivi kullanılmadan yapılmıştır.
Cami gezimizin ardından Beyşehir'deki otelimize veya Ormana'ya hareket. Aksam yemeği ve konaklama Beyşehir veya Ormana'daki otelde.
2.GÜN: ÜRÜNLÜ, ALTINBESİK MAĞARASI, İBRADI, İBRADI EVLERİ, ARAPASTIK KESTANESİ, ORMANA DÜĞMELİ EVLERİ
Kahvaltı sonrası Toros Dağları'nın iç kısımlarında yer alan Altınbeşik Mağarası'na (UNESCO tarafından koruması gereken bölge ilan edilmiştir) gidiyoruz. Eski adı Unulla olan Ürünlü Köyü'nde yer alan Altınbeşik Mağarası,1994 tarihinde Milli Park haline getirilerek, Türkiye’nin ilk ve tek "Mağara Milli Parkı" özelliğini taşımaktadır. Botla mağarayı gezdikten sonra aracımızla Ürünlü köyüne çıkıyoruz. Köydeki düğmeli evleri gezdikten sonra Ormana'ya geçiyoruz. Ormana Düğmeli Evleri'ni yürüyerek gezmeye başlıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı, bölgeyi 2005 yılında kentsel sit alanı ve alternatif turizm merkezi ilan etmesiyle,150 adet Ormana evi tespit edilmiş, 49 ev koruma altına alınmıştır. Osmanlı mimarisinin hakim olduğu evleri tarihi 100-300 yıl arasında değişiklik gösterir. Yöre mimarisinin Karamanoğulları Beyliği'nden miras kaldığı  düşünülmekte, harç ve çivi kullanılmadan, yörede bol bulunan kalker taşından örülen tas duvarlar ile yüzlerce yıl çürümeyen, katran, ardıç veya andız ağacı kerestesi kullanılarak, yapılarının içi saman katılmış ak toprak ile sıvanan iki katli ahşap evlerdir. Ahşap oymacılığı sanatının en güzel örneklerini kapı, tavan, dolap, pencere, kepenkler, cumba ve davlumbazlarda görmek mümkün. Gezimizin ardından öğle yemeği molası. Yemekten sonra İbradı'da Arapastik Kestanesi'ni geziyoruz. Yaklaşık bin yıllık olan ve gövde çapı 24 metre olan bu ağaç önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra  Sarıhacılar Köyünde düğmeli evler ve kervan yollarını görüp Tınaztepe Mağarası'na gidiyoruz. Mağarayı gezmemiz yaklaşık bir saat sürecektir. Daha sonra Seydişehir, Konya, Ankara güzergahını izleyerek saat 23.00 sularında Ankara'ya varıyoruz.

NOT: Mağaraların bulunduğu bölgede yağışların fazla olması durumunda mağaralara giriş yapılmayacaktır.


HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

M.Bülent VARLIK'ın ''Saklı Cennet İbradı,Ormana'' yazısına ulaşmak için tıklayınız

Ulaşım
MİDİBÜSLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Midibüs ile özel ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, ikinci gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 590,00 TL 0,00 TL 590,00 TL 685,00 TL 0,00 TL 685,00 TL 575,00 TL 0,00 TL 575,00 TL 440,00 TL 0,00 TL 440,00 TL
4 147,50 TL 0,00 TL 590,00 TL 171,25 TL 0,00 TL 685,00 TL 143,75 TL 0,00 TL 575,00 TL 110,00 TL 0,00 TL 440,00 TL
4 154,88 TL 0,00 TL 619,50 TL 179,81 TL 0,00 TL 719,25 TL 150,94 TL 0,00 TL 603,75 TL 115,50 TL 0,00 TL 462,00 TL
Yapılan Yorumlar