Birgi, Tire, Ödemiş, Efes, Kuşadası Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Birgi, Tire, Ödemiş, Efes, Kuşadası Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

1-22.45 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.00 Tempo Tur önü
3-23.10 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-23.13 Söğütözü-Armada önü
5-23.15 Bilkent Köprüsü altı
6-23.18 Ümitköy Köprüsü altı
7-23:20 Koru Sitesi Migros karşısı
8-23:25 Yaşamkent BP Benzinlik önü 
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler,
Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
TİREM OTEL
Tire şehir merkezinde, tüm odalarda duş, wc

KUŞADASI DERİCİ OTEL (4*)
YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1410,00 TL -
Tek Kişilik Oda
1730,00 TL -
Odada 3. Kişi
1365,00 TL -
Çocuk (7-12)
1050,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 21 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Birgi, Birgi Ulu Cami, Çakırağa Konağı, Ödemiş, Tire ,Kuşadası, Efes Antik Kenti (Tiyatro, Celcius Kitaplığı, Serapis Tapınağı, Hadrianus Tapınağı, Trianus Çeşmesi, Odeon, Agora) ve Efes Müzesi, Şirince Köyü, Priene Antik Kenti, Milet Antik Kenti, Didyma Apollon Tapınağı, Sardes Antik Kenti, Gymnasion, Uşak, Uşak Müzesi Karun Hazinleri

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 23.00 ‘de TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN: BİRGİ, ÖDEMİŞ, TİRE
Sabah saatlerinde Birgi'ye varış. Birgi'de Ulu Cami'yi geziyoruz. Aydınoğlu Mehmet Bey tarafından 1312-1313 yılında yaptırılan cami Ege bölgesinin en eski camilerindendir. Minberi, hutbe kapısı ve pencere kanatları birer şaheserdir. Daha sonra Birgi Çakıroğlu Konağı'na gidiyoruz. Birgi’nin en güzel ahşap eserlerinden biri olan Çakırağa Konağı (Konak tadilatta olduğu için bahçesinden görülecektir), Çakıroğlu Mehmet tarafından yaptırılmıştır. Yapının temeli betondur, üste yapılan yapı ise tamamen ahşaptır. İnşaasında kullanılan ahşap Venedik’ten getirilmiştir. Üç katlı olarak inşa edilen bina 18.yy. Avrupa mimarisinin izlerini taşır. Eser birbirinden güzel ahşap oyma işçiliğine sahiptir. Konağın yapımına 1761 yılında başlanmıştır. Yapı özellikleri ile Osmanlı aile kültürünü yakından tanımamıza yardımcı olmaktadır. Söylentiye göre konağın sahibi Çakıroğlu Mehmet, İzmirli ve İstanbullu iki eşinin sıla hasretlerini gidermek için duvarlardaki resimleri yaptırmıştır. Daha sonra Birgi'de; Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinin sivil ve dini mimari dokusunun sıralandığı dar sokakları, kentin ortasında bir inci gibi yer alan konaklarını göreceğiz. Ardından kısa bir yolculuk sonrası Ödemiş'e varacağız. Ödemiş'i görüp Tire'ye geçiyoruz. Tire'de öğle yemeği molası. Meşhur Tire Köftesi'ni tadacaksınız bu gün.Öğleden sonra Tire'yi yürüyerek geziyoruz. Tire, İzmir’in keçecilik, nalıncılık, urgancılık, dokumacılık gibi el sanatlarıyla ünlü ilçesi. Salı günleri kurulan Tire Pazarı ise neredeyse tüm ilçeye yayılan alanıyla yöre insanının yanı sıra turistlerin de büyük ilgisini çekiyor. Tire Pazarı’nın kurulduğu "Eski Tire Çarşısı"nda çoğu eski dönemlerden kalma bedestenler ve bunların çevresinde bulunan irili ufaklı meydanlar bulunuyor. Tire pazarına denk gelmeyeceğiz. Ama eski çarşıları gezip, sadece Tire'de oynanan Karambol oyununu izlemeye gideceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Tire'deki otelimizde.
3.GÜN: EFES ANTİK KENTİ, ŞİRİNCE, KUŞADASI
Kahvaltı sonrası Selçuk'ta bulunan Efes Antik Kenti (Tiyatro, Celcius Kitaplığı, Serapis Tapınağı, Hadrianus Tapınağı, Trianus Çeşmesi, Odeon, Agora) ve Efes Müzesi’nin geziyoruz. Öğle yemeğinden sonra Şirince Köyü'nün gezilmesi. Akşam yemeği ve konaklama Kuşadası'ndaki otelimizde.
4.GÜN: PRİENE VE MİLET ANTİK KENTİ, APOLLON TAPINAĞI
Kahvaltı sonrası Priene Antik Kenti, Milet Antik Kenti, Didyma Apollon Tapınağı'nın gezilmesi. Akşam Kuşadası'na dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5.GÜN: SARDES ANTİK KENTİ, UŞAK MÜZESİ
Kahvaltı sonrası Lydia (Lidya) Krallığının merkezi Sardes Antik Kenti'ne gidiyoruz. Gymnasion’u gezip Uşak'a gidiyoruz. Çıkarıldıktan sonra Amerika'ya kaçırılan, büyük uğraşlar sonunda geri getirien ve Uşak Müzesi'nde sergilenen Karun Hazineleri'ni gördükten sonra dönüş yolculuğu. Saat 22.00 sularında Ankara'ya varış.

Not: Efes Antik Kenti'ndeki Yamaç Evleri gezi programında yer almamaktadır. Ancak gezmek isteyenlere yeterli zaman ayrılacaktır.
Yamaç Evlere giriş için "MÜZEKART" geçerli değildir. Giriş ücreti katılımcılar tarafından ödenecektir

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
OTOBÜSLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle özel ulaşım, otelde konaklama(3), kahvaltı(4), akşam yemekleri(3), SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar

Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 185 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 

Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, mayo, terlik, havlu, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, şapka, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, antibakteriyel jel.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1410,00 TL 0,00 TL 1410,00 TL 1730,00 TL 0,00 TL 1730,00 TL 1365,00 TL 0,00 TL 1365,00 TL 1050,00 TL 0,00 TL 1050,00 TL
4 370,13 TL 0,00 TL 1480,50 TL 454,13 TL 0,00 TL 1816,50 TL 358,31 TL 0,00 TL 1433,25 TL 275,63 TL 0,00 TL 1102,50 TL
Yapılan Yorumlar