Çanakkale, Assos, Troya, Ayvalık, Bergama Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Çanakkale, Assos, Troya, Ayvalık, Bergama Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

1-21.45 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı

2-22.00 Tempo Tur önü

3-22.10 Milli Kütüphane - Bahçelievler

4-23.13.Söğütözü-Armada önü

5-23.15 Bilkent Köprüsü altı

6-23.18 Ümitköy Köprüsü altı

7-22.20 Koru Sitesi Migros karşısı

8-22.25 Yaşamkent Kavşağı BP önü 

9-22.35 Eryaman Optimum Önü (Dönüşte, aracımız bu duraktan geçmez)

Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.

Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller

AKOL OTEL - ÇANAKKALE(****)
BERGAMA-LABELLA OTEL (****)

2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 21 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Çanakkale, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Çanakkale Şehitleri Abidesi, Anzak Koyu, Arıburun Mezarlığı, Morto Koyu Fransız Mezarlığı, Conkbayırı, Kilitbahir, Troya Tarihi Milli Parkı, Assos, Ayvalık, Şeytan Sofrası, Cunda Adası, Bergama, Akropol ve Asklepion

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 22.00 de TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Ankara- İstanbul - Tekirdağ - Gelibolu güzergahını izliyoruz.
2.GÜN: GELİBOLU YARIMADASI TARİHİ MİLLİ PARKI, ÇANAKKALE
Sabah saatlerinde Gelibolu yakınlarında alınacak kahvaltı sonrası Çanakkale Savaşları'nın geçtiği Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkında; Anzak Koyu, Arıburun Mezarlığı, Kanlısırt, 57.Alay Şehitliği, Conkbayırı, Seyit Onbaşı Anıtı, Seddülbahir Tabyası, Ezineli Yahya Çavuş Anıtı, Morto Koyu, Fransız Mezarlığı, Kilitbahir ve Çanakkale Şehitleri Abidesi'nin görülmesi. Daha sonra Eceabat'tan arabalı vapur ile Çanakkale'ye geçiş. Otelimize yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeğinden sonra Çanakkale'de yürüyerek Aynalı Çarşı'yı geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale’deki otelimizde.
3.GÜN: TROYA, ASSOS, AYVALIK, CUNDA ADASI, ŞEYTAN SOFRASI, BERGAMA
Erken alacağımız kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS listesinde yer alan Troya (Truva) Tarihi Milli Parkı'na gidiyoruz. Tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa sahne olan Troya dokuz kez yakılıp yıkılmış ve aynı yerde yeniden inşa edilmiştir. Troya'da müze, efsaneye uygun olarak yapılan tahta at, eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonun gezdikten sonra Assos'a gidiyoruz.
Assos gezimizde dar sokakları ve sıcak atmosferiyle keyifli bir ortama sahip olan Behramkale Köyü'nü gezip Athena Tapınağı'na çıkıyoruz. Burada rehberimizden Assos tarihi hakkında bilgi alıp manzara seyri yaptıktan sonra Ayvalık'a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Cunda Adası.Adı Ayvalık’la bütünleşmiş bu adayı Rumlar Nesos diye adlandırmışlar. Adanın tarihine ışık tutan önemli yapıtlardan kilise ve manastırlar ile Rum evleri ilginizi çekecektir. Cunda’yı gezerken Taş Kahve’de çay içmeyi ihmal etmiyoruz. Aracımızla Ayvalık'a dönüp eski sokakları gezmeye başlıyoruz. Ayvalık demek eski ve dar sokaklar, eski taş evler demek. Camiye çevrilmiş kiliseler ilginizi çekecektir. Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı sakın ihmal etmeyin. Geziyi yürüyerek yapacağımızdan rahat bir ayakkabı giymenizi öneriyoruz. Şimdi sırada Şeytan Sofrası var. Tepeden görüntü gerçekten muhteşem. Görüntü seyredip Şeytan'nın ayak izini gördükten sonra Bergama'ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Bergama'daki otelimizde.
4.GÜN: BERGAMA, KIZILAVLU, ASKLEPION, AKROPOL, ANKARA
Kahvaltı sonrası Bergama'da; Kızılavlu, Asklepion ve Akropol gezisi. Bergama, sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleriyle dünyanın 999., Türkiye’nin 13. ve İzmir’in ilk UNESCO Dünya Mirası kentidir. İlkler kenti Bergama; parşömenin anavatanı, eczacılığın babası Hekim Galenos’un kentidir. İncil’de geçen Anadolu’daki yedi kiliseden birine ve Dünyanın en dik tiyatrosuna sahip kent gibi pek çok nitelemeye sahiptir.
İlk çağda muhteşem abideleriyle büyük bir şehir ve aynı adı taşıyan krallığın merkezi olmasının yanı sıra Ortaçağın önemli stratejik mevkii, Karesioğullarının merkezi ve son olarak Osmanlı İmparatorluğunun önemli merkezlerinden biridir Bergama.
Kesin kuruluş tarihi bilinmeyen kentte yapılan arkeolojik kazılardan elde edilen bilgilere göre M.Ö.7. yüzyıllarda sur duvarlarının inşa edildiği saptanmış olup, bu yıllarda kentleşmenin başladığı anlaşılmaktadır. Bergama, Pers, Büyük İskender, Frigya, Trakya Krallığı, Selevkos Krallığı, Roma ve Bizans dönemlerini görmüştür.
1302 yılında Bizans hakimiyeti ortadan kalkan şehirde Karesioğulları Beyliği idareyi ele almış, 1341 yılından hemen sonra ise Bergama Osmanlılar tarafından alınmıştır.
Gezilerimizin tamamlanmasından sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 23.00 sularında Ankara'ya varış

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
Otobüs veya Midibüs İle
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüs veya Midibüs ile ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(3), akşam yemekleri(2),SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 125 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Gerekli Malzemeler
Mayo, havlu, terlik, şapka, su kabı(matara-termos), açık renk pamuklu giysiler, kazak, güneş yağı, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, antibakteriyel jel
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar