Çanakkale, Şehitlikler, Troya, Assos, Bozcaada Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Çanakkale, Şehitlikler, Troya, Assos, Bozcaada Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar


Konaklanacak Oteller
Akol Otel 4*
2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (1-0)
0,00 TL -
Bebek (0-0)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara,
kişi başı 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit

Kalan tutarı tur tarihinden 10 gün öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
Tur tarihinden 7 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkıSİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Çanakkale, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Troya, Bozcaada, Assos, Kazdağları

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

TUR TARAFIMIZDAN İPTAL EDİLDİĞİ TAKDİRDE; KATILIMCILARIN ALDIĞI EKONOMİ/PROMOSYON BİLETLERİNDE VERGİ HARİCİNDEKİ İADE EDİLMEYEN ÜCRET TARAFIMIZCA KARŞILANACAKTIR.

1.GÜN: ÇANAKKALE, GELİBOLU YARIMADASI TARİHİ MİLLİ PARKI
Çanakkale’de saat 09.00 da buluşma sonrası feribotla Eceabat'a geçiyoruz. Aracımızla Kilitbahir’e ulaşıyor ve programımıza ''Çanakkale Şehitlik Turu'' güzergahı ile başlıyoruz. (Tur güzergahı boyunca rehberimiz bilgilendirme yapacağından alanda dağılmadan rehberimizi dinlemenizi rica ederiz )Fotoğraf çekimi için ayrıca serbest zaman verilecektir. Tarihi Kilitbahir Köyü ve Kalesi'ni (Kale restorasyonda olduğundan gezme şansımız yok) görerek başlayacağımız turumuz Eceabat'ta vereceğimiz öğle yemeği molasına kadar devam edecek. Yemekten sonra "Güney Cephesi" olarak bilinen Seddülbahir Bölgesi‘ne hareket ederek başlayacak turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. En son olarak Soğanlıdere bölgesinden geçerek Havuzlar Şehitliği'ni de ziyaret ettikten sonra aracımızla Eceabat'a, oradan da feribotla Çanakkale’ye geri dönüyoruz. Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi ve Aynalı Çarşı'yı gezdikten sonra otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeğinden sonra Çanakkale sokaklarında yürüyüşe çıkacağız. Yer yer trafiğe kapalı yaya yollarında yürürken Çanakkale'nin modern ve çağdaş yüzünü keşfetme olanağı yakalayacağız.
2.GÜN: TROYA, BOZCAADA, ÇANAKKALE
Kahvaltı sonrası kısa bir yolculuktan sonra antik dünyanın en önemli kentlerinden ve ülkemizdeki ilk kazı alanlarından biri olan Troya’yı ziyaret ediyoruz. Pek çok çeşitli tarihi döneme ait kazı katmalarını bir canlı müze gibi yan yana ya da altlı-üstlü olarak görebileceğimiz bu benzersiz ören yeri sizleri çok etkileyecek. Ören yerini gezdikten sonra Troya Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Troya Müzesi’nde; Homeros’un İlyada Destanı ile tarihe geçmiş Troas Bölgesi’nde iz bırakan Troya ve kültürlerinin yaşamı ve arkeolojik tarihi, kazılardan çıkan eserler aracılığıyla anlatılmaktadır. Ardından Geyikli Yükyeri İskelesi'ne gidiyoruz. Feribotla Bozcaada'ya hareket. Yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada’ya varıyoruz. Adada bizleri ilk olarak Bozcaada Kalesi karşılıyor. Bozcaada Kalesi, Rum Mahallesi'ni yürüyerek gezdikten sonra kadınların yöresel ürünlerinden alışveriş ardından öğle yemeği molası. Balık yemek isteyenler buradaki restoranlardan yararlanabilirler. Daha sonra Çanakkale'ye geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN: ASSOS, KAZ DAĞLARI, ÇANAKKALE
Kahvaltı sonrası mitolojide “İda Dağı” olarak adlandırılan ve  birçok efsaneye konu olan Kazdağları’nda; Sütüven Şelalesi’ni ve Hasan Boğuldu efsanesini dinleyerek gölete doğru yürüyüş yapacağız. Muhteşem bir doğa manzarasını fotoğrafladıktan sonra güzergahımız üzerinde Tahtakuşlar Etnoğrafya Müzesi'ne gidiyoruz. Alibey Kudar isminde bir İlkokul Öğretmeni tarafından kurulan Galeri’de Orta Asya’dan Türkiye’ye göç eden Konar-Göçer Türk boylarının ilginç ve özgün kültür varlıkları, giyim eşyaları, aletleri, halıları ve her tür sanat yapıtları yıl boyunca sergilenmektedir.  Daha sonra 1. Dünya Savaşı'nın sonuna değin Türkler ve Rumlar’ın bir arada yaşadığı, tarihi yüzlerce yıl eskiye giden Adatepe Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Köyün hemen yanı başında bulunan Zeus Sunağı’nın varlığı köyün çok eski zamanlardan beri insanların yerleşimine sahne olduğunu gösterir. Zeus Altarı'nın bulunduğu yerden tüm Edremit Körfezi'ni, Ayvalık civarındaki adacıkları ve Midilli'yi gören manzarayı izliyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Behramkale olarak bildiğimiz Assos’a doğru hareket ediyoruz. Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağı'nın bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz. Şanslıysanız Türkiye’ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan’ın üçüncü büyük adası olan Midilli Adası'nı görebilirsiniz. Büyük İskender’in hocası Aristoteles’in felsefe okulunun da  bulunduğu Assos’un Akrapol’ünu geziyoruz. Buradan Panoramik olarak Assos Limanı'nı görüyoruz. Daha sonra Çanakkale'ye geri dönerek sizlerden ayrılıyoruz. 

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 
Ulaşım
Tur Minibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Çanakkale’den itibaren ulaşımlar, otelde konaklama(2), kahvaltı(2), akşam yemekleri(2), SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, Milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar

Çanakkale’ye ulaşım, Birinci gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 125 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler. 
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar