Çeşme, Alaçatı, Urla , İzmir Kemeraltı Lezzetleri Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Çeşme, Alaçatı, Urla , İzmir Kemeraltı Lezzetleri Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

1-22.45 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.00 Tempo Tur önü
3-23.10 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-23.13 Söğütözü-Armada önü
5-23.15 Bilkent Köprüsü altı
6-23.18 Ümitköy Köprüsü altı
7-23.20 Koru Sitesi Migros karşısı
8-23.25 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
750,00 TL -
Tek Kişilik Oda
850,00 TL -
Odada 3. Kişi
730,00 TL -
Çocuk (7-12)
670,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KISI BASI 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

İzmir, Konak Meydanı, Kemeraltı, Çeşme, Dalyan, Alaçatı, Urla, Klazomenai Antik Kenti, Malgaca Pazarı, Üzüm Bağları 

1.GÜN ANKARA, İZMİR
Akşam saat 23.00 Tempo Tur önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN  İZMİR, KEMERALTI
Sabah saatlerinde İzmir'e varış. Kemeraltı'nda börekçide alacağımız kahvaltı sonrası Konak Meydanı’ndan yürüyerek yapacağımız turumuza başlıyoruz. Tarihi Vilayet Konağı, İzmir’in sembolü Saat Kulesi, Ayşe Hatun Camisi’nin görülmesinden sonra artık Kemeraltı’nın arka sokaklarında kaybolma ve eşsiz lezzetlerini tatma zamanı. İlk durağımız; Elgani Ezmecisi’nde saf tatların imalat aşamalarını öğreniyor, birkaç adım sonra serpme börek yapımını izleyip, tül gibi ince açılmış otlu, peynirli, kıymalı böreklerin pişmesini sabırsızca bekliyoruz. İzmir’e has bir yiyecek olan Söğüş'ün tadına bakmadan olmaz. Beyler Sokağındaki keşfimiz bizi barok tarzında yüzyılın başında yapılmış kalem işleri ile ünlü Salepçioğlu Camisi’ne götürüyor. Kardeşler Köftecisi, leziz köftelerini etin kalitesinden ödün vermeden sunuyor. Tabii ki tadına bakacağız… Birkaç adım ötede Numan Pide’de sipariş verdiğimiz otlu, peynirli ve kavurmalı kapalı pidelerimiz odun ateşinde pişirmeye başladı bile. 250 yıllık Abacıoğlu Han bir sonraki durağımız. Bu handa size bir sürprizimiz olacak; Ayşa Boşnak Börekçisi’nin nefis Boşnak Mantısını tadacağız. Tarihi bu hanın üst katını da gezerken geçmişi hatırlayacaksınız. Artık cıvıl cıvıl kaynayan Hisarönü’ne doğru yola çıkmaya hazırız. Tabii ki her türlü yiyeceğin en tazesinin satıldığı ,fotoğrafçılar için adeta doruk noktası tarihi Havra Sokağına’da uğramadan olmaz. Tarihi Sinagog, Hisar Cami’nin ve hanların güzelliklerini de görme olanağı bulacağımız turumuz, Kızlarağası Hanı’nın üst katında tamamlanacak turumuzda son olarak Agora’nın gezilmesinin ardından Çeşme’ye hareket. Akşam yemeği ve konaklama Çeşme’deki otelimizde.
3. GÜN İZMİR, ÇEŞME, ALAÇATI
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Çeşme’ye hareket. Gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde kalenin yaklaşık 505 yıllık tarihini dinliyoruz. Daha sonra Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1528 yılında yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Sonrasında Çeşme meydanında serbest zamanımızın ardından Dalyan’a geçiyoruz. Liman’da kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra Veli Usta’da sakızlı dondurmanın tadına bakmanızı tavsiye ediyoruz. Daha sonra Alaçatı'ya hareket. Alaçatı'nın en güzel yöresel ürünlerini  görebileceğiniz ve hediyeliklerini alabileceğimiz Alaçatı Pazarı,  Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği  Alaçatı sokaklarını geziyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.Gün ÇEŞME, URLA, KLAZOMENAI, ANKARA
Kahvaltı sonrası Urla’ya hareket. İlk durağımız yolumuz üzerinde; Uzunkuyu’daki  Köstem Zeytinyağı Müzesi. Müzede zeytin ve  zeytinyağı yapımı hakkında bilgi alıp İzmirli Ortopedist Doç.Dr. Levent Köstem’in büyük emek ve uğraşlarla dünyanın en büyük Zeytinyağı Müzesini kuruluşunu dinliyoruz. Müze gezimizi tamamladıktan sonra tarihi çok eski dönemlere kadar dayanan Urla merkezde antik yerleşim alanı Klazomenai Antik Kenti'ni geziyor, dünyanın en eski Zeytinyağı İşliğini görme şansını yakalayacağız. Ardından merkezde festival için kurulan Malgaca Pazarı'nda üreticilerden tadımlar yapıyoruz. Özellikle Katmerin tadına bakmanızı tavsiye ediyoruz. Öğleden sonra Uzbaş Bağcılığa gitmeden  önce dünyanın farklı 52 ülkesinden getirilmiş ve 2000 dönüm arazi üzerinde kurulmuş olan Türkiye'nin en büyük arberotumunu geziyor ve sonrasında Uzbaş Bağları'na geçiyoruz. Tesiste fermantasyon ve üretim ile ilgili bilgileri aldıktan sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saat 23.00 sularında Ankara'ya varış ve gezimizin sonu.

Ulaşım
Midibüs veya Minibüs ile
Ücrete Dahil Olanlar
Midibüs ile ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltılar (2), akşam yemekleri(2), çevre gezileri, SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Son gün aksam yemeği, tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler. Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (70 TL)  alabilir ya da bu tur için 8 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. 
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
Gerekli Malzemeler
Kazak, mayo, havlu, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası ,yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
Diğer Bilgiler


 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 750,00 TL 0,00 TL 750,00 TL 850,00 TL 0,00 TL 850,00 TL 730,00 TL 0,00 TL 730,00 TL 670,00 TL 0,00 TL 670,00 TL
4 187,50 TL 0,00 TL 750,00 TL 212,50 TL 0,00 TL 850,00 TL 182,50 TL 0,00 TL 730,00 TL 167,50 TL 0,00 TL 670,00 TL
4 196,88 TL 0,00 TL 787,50 TL 223,13 TL 0,00 TL 892,50 TL 191,63 TL 0,00 TL 766,50 TL 175,88 TL 0,00 TL 703,50 TL
Yapılan Yorumlar