Denizli, Buldan, Tripolis Antik Kenti ve Sudan Koyun Geçirme Şenliği ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Denizli, Buldan, Tripolis Antik Kenti ve Sudan Koyun Geçirme Şenliği
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

1-23.30 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.45 Tempo Tur önü
3-23.55 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-23.58 Söğütözü-Armada önü
5-00.00 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6-00.03 Eskisehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
7-00.05 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
8-00.10 Yasamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvari kösesinde birakilacaktir.

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Dedeman Park Denizli (4*)
Yarım Pansiyon Konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KİŞİ BAŞI 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Süleymanlı Yayla Gölü, Buldan, Tripolis Antik Kenti, Denizli, Çal, Aşağıseyit Köyü, Geleneksel Sudan Koyun Geçirme Festivali, Kısık Kanyonu, Kırık Minare, Apollon Tapınağı, Çivril Işıklı Gölü.

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

Sudan Koyun geçirme Efsanesi

Efsaneye göre; Karakoyunlu aşiretinden bir çoban, Çal yöresine yerleşir ve bir beyin kızına aşık olur. Bey de çobana, kızını vermek için, "Koyunlarına 3 gün boyunca tuz yedireceksin ve Büyük Menderes Nehri'nden su içilmeden karşıdan karşıya geçireceksin" diye şart koşar. Çoban istenileni yapar, ancak koyunlar sudan geçer geçmez susuzluktan ölür. Ne var ki bey kızını yine vermez. Çoban, kara koyunu ile aşık olduğu kıza ağıt yakar. Bu ağıda dayanamayan kız hastalanır. Beyin adamları da ahıra girip çobanı bağlar. Ahırdan kaçan kara koyun, kızın evine gidip boynuzlarıyla kapısını açar. Kız tehlikeyi anlar ve çobanın kardeşlerine haber verir. Çoban ölümden kurtulur. Ancak kız, bir süre sonra hasta olur ve ölür. Çoban, ömrünü dağlarda kaval çalarak geçirir. Sevdiği kıza ve çok sevdiği kara koyununa türküler ve ağıtlar yakar. Yöne halkı da her yıl koyun sudan geçirme yarışmasıyla büyük aşka olan saygılarını gösterir. Denizli'nin Çal İlçesi'nde, 8 asırdır sürdürülen UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesinde yer vermeyi düşündüğü Sudan Koyun Geçirme yarışlarında çobanlar, 'el koyun' adı verilen sürübaşı koçlarıyla birlikte koyun sürüsünü Menderes Nehri'nin soğuk sularına atlatarak karşıya geçirmeye çalışacak.

1.Gün: Buluşma ve hareket
Akşam saat 23.45  Tempo Tur önünde buluşma ve hareket.
2.Gün: Buldan, Tripolis Ören Yeri, Denizli
Sabah saatlerinde Türkiye’de dokumanın başkenti Buldan’a ulaşıp, kısa bir yolculuk daha yaparak Süleymanlı Yayla Gölü’ne çıkıyoruz.  Bizim için hazırlanmış kahvaltımızı burada yapıp manzarasıyla bizleri büyüleyecek ortamın tadını çıkaracağız. Arzu eden misafirlerimizle göl kenarında kısa yürüyüşler yapacağız. Daha sonra Buldan merkeze dönüyoruz. Eski cezaevinin olduğu binada dokuma ile  ilgili bilgi aldıktan sonra dokuma ürünlerinin olduğu çarşıda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonraki durağımız eski çağlarda Lidya şehirleri arasında yer almasına karşın Frigya ve Karya bölgelerine ulaşımı sağlayan önemli sınır, ticaret ve tarım merkezlerinden biri görünümündeki  Tripolis Antik Kenti. Kent içinde kazılar devam etmekte. Ortaya çıkarılan bölümleri gezdikten sonra Denizli’ye hareket. Otelimize yerleşmeden önce Denizli Tarihi Kaleiçi çarşısını dolaşacağız. Denizli ilinin en eski ve günümüzde de halen önemli tarihi ve turistik bir arastasıdır. Tarihi Kaleiçi çarşısında yok olmaya yüz tutmuş kuyumculuk, bakırcılık, demircilik gibi geleneksel el sanatları ürünlerinin üretim ve satışı yapılmaktadır. Ayrıca çarşı ve yakın çevresinde tekstil kenti olan Denizli’de üretilen her türlü tekstil ürününü bulmak mümkündür. Ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Denizli’deki, otelimizde.
3.Gün: Denizli, Çal, Aşağıseyit Köyü, ''Sudan Koyun Geçirme'', Ankara
Erken alacağımız kahvaltı sonrası hareket. Yol güzergahımız adını ilçeden alan meşhur Çal Karası üzüm bağları ile dolu. Bağları fotoğraflamak için kısa molalar vererek üzüm de yiyeceğiz. Çal ilçesine ulaştığımızda günümüzün büyük bir bölümünü Aşağıseyit Köyü'nde geçireceğiz. Bu sene 846.ncı yılı düzenlenmekte olan ''Sudan Koyun Geçirme'' geleneği etkinliklerine katılacağız. Etkinlik programına göre bölgede yer alan Kısık Kanyonu, Kırık Minare, ve Apollon Tapınağı’nı da gezip, göreceğiz. Akşam 17.00 de dönüş yolculuğumuz başlayacak. Yolumuz üzerinde Çivril yakınlarında yüksek sayılarda su kuşuna ev sahipliği yapan Işıklı Gölü kıyısındaki mola veriyoruz. Burada gözleme ve yoğurt yemenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Akşam saat 23.00 sularında Ankara’ya varış ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
Midibüs ile ulaşım
Ücrete Dahil Olanlar
Midibüsle ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(2), aksam yemeği(1), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, rehberlik hizmetleri, milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Son gün aksam yemeği, tüm öğle yemekleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler
ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar